Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: Max Payne 3

30 postów w tym temacie


> Widzę że argumentów brak.

Jeżeli argumentami nazywasz jad, złośliwości, przekłamania, a czasem wręcz zwykłe głupoty jakie występują często i gęsto w Twoich postach, to owszem przyznam Ci rację - takich "argumentów" u mnie brak.

Zresztą ja już od dawna nie mam specjalnie ochoty namawiać kogokolwiek, żeby ten tytuł kupował, ani wdawać się w jakieś pyskówki - ja natomiast z przyjemnością po MP3 sięgnę - po Rockstarze spodziewam się wiele, całkiem mozliwe że przeskoczą Remedy (IMO mają lepszych scenarzystów, taką mam opinię po RDR).

Natomiast nie rozumiem Twoich złośliwości pod moim adresem - napisałem tylko i wyłacznie, że na ten tytuł czekam, że mnie się podoba. Darowałem sobie jakiekolwiek przepychanki z tymi, którzy (IMO oczywiście) bardzo często nawet ponad miarę opluwają Rockstar czy robią z MP 3 gniota nad gnioty. Nikomu nie odbieram prawa do krytyki, nawet jeśli (IMO) ta krytyka często jest przesadzona, więc i wymagam, żeby i mnie nie odbierać prawa do zachwalania czegoś co moim zdaniem będzie znakomite :)

Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:24, kerkas napisał:

Cóż za wysublimowany "argument".
Kojarzysz postać Femme fatale ? na pewno.

Ale co to ma do gameplay''u? Bo ja tu o nim na razie piszę.

Dnia 23.01.2012 o 10:24, kerkas napisał:

Wyobraź sobie Ritę Hayworth w Gildzie , Barbarę Stanwyck w Podwójnym ubezpieczeniu ,
Lanę Turner w Listonosz zawsze dzwoni dwa razy , Veronicę Lake w Szklanym kluczu i powiedz
mi zgodnie z obrazkiem który znajduje się na okładce http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201109090727243580.jpg
co w.w. kobiety miałby widzieć w nowym wizerunku Maxa Payne-a głębokie wnętrze ?.

Ale skąd wiesz, że ta kobieta w Maxie Paynie 3 będzie ważna? Rockstar już nie raz wrzucał na okładki postacie, których w grze nie było, vide Lola w GTA IV czy Scarlet Lady z RDR.

Dnia 23.01.2012 o 10:24, kerkas napisał:

Proszę Cię nie rozśmieszaj mnie
Max Payne 3 - First Trailer: Pop-up Edition
Gdzie Rockstar "tłumaczy" ("za pomocą łopaty") w postaci dymków po kolejnymi fragmentami
trailera że w grze będzie klimat noir oraz zdradza szczegóły fabuły.

Weź praktycznie dowolny trailer poprzednich części i noir też nie znajdziesz. Samo strzelanie.
Ja rozumiem wątpliwości, ale do jasnej cholery, materiałów o tej grze jest jak na lekarstwo. Wyjdzie pełna wersja, to gracze się z Rockstarem rozliczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:48, Lordpilot napisał:


> Widzę że argumentów brak.

Jeżeli argumentami nazywasz jad, złośliwości, przekłamania, a czasem wręcz zwykłe głupoty
jakie występują często i gęsto w Twoich postach, to owszem przyznam Ci rację - takich
"argumentów" u mnie brak.


Mam rzucić odpowiednimi linkami gdzie czarno na białym wykazaliśmy z @Vojtasem że w MP3 wykasowano klimat noir ? i po prostu przerwałeś dyskusję z braku rzeczowych argumentów.

Dnia 23.01.2012 o 10:48, Lordpilot napisał:

sięgnę - po Rockstarze spodziewam się wiele, całkiem mozliwe że przeskoczą Remedy (IMO
mają lepszych scenarzystów, taką mam opinię po RDR).


Przecież nikt tego nie krytykuje to nie to było osią sporu jak pamiętasz.

Dnia 23.01.2012 o 10:48, Lordpilot napisał:

Natomiast nie rozumiem Twoich złośliwości pod moim adresem -


Przy tamtym zdaniu miał być uśmieszek :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 00:03, NemoTheEight napisał:

Grałeś? To na podstawie czego oceniasz akcję i klimat?


Było by wręcz cudownie gdyby w dyskusji używać argumentów i czytać poprzednie posty na temat MP3.

link dla @Henrar
http://www.youtube.com/watch?v=SAbapd56OJA

Ps. Swoją drogą mam pewne supozycje na hype-u jaki się robi wokół gry MP3 oczywiście to tylko moje przypuszczenia ale zapał z jakim niektórzy na chama wmawiają innym że w grze jest klimat noir budzi moje wątpliwości czy aby Rockstar nie zatrudnił iluś ludzi aby na forach internetowych bronili MP3.
Biorąc pod uwagę fakt
http://www.cdaction.pl/news-23764/rockstar-poszukuje-testerow-polonizacji-gta-v-bedzie-po-polsku.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 10:54, Henrar napisał:

Ale co to ma do gameplay''u? Bo ja tu o nim na razie piszę.


Do grywalności nic do fabuły i historii jeśli Rockstar nadal wciska graczom ciemnotę że gra będzie w klimacie noir bardzo dużo.

Dnia 23.01.2012 o 10:54, Henrar napisał:

Ale skąd wiesz, że ta kobieta w Maxie Paynie 3 będzie ważna?


Kpisz czy o drogę pytasz ? :) podkreślam uśmieszek

Podstawą każdej historii w stylu noir jest Femme fatale
Definicja Noir encyklopedia kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego
Filmy nacechowane mrocznym nastrojem , pesymistycznym spojrzeniem na życie , fatalizmem związanym z negatywnym wpływem kobiet.
...do typowej dla klasycznych czarnych kryminałów: tematyki (wielkomiejskie lęki , korupcja , alienacja , prawo i porządek) , stylistyki (miasto pogrążone w ciemności , niski klucz oświetlenia , rezygnacja z klarowności środków stylu zerowego) i techniki narracyjnej (subiektywne retrospekcje z wykorzystaniem dwóch wzorów związanych z posłużeniem się voice-over: dochodzenia i zeznania) traktowanych zbiorowo jako konwencje przynależne do tradycji gatunku.


http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=31

Formalne wyznaczniki gatunku noir za Studia filmoznawcze Film Noir - wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

- ikonografia: ciemne miasto , mokre ulice

-Postacie: twardziele-detektywi pochodzenia plebejskiego , nieprzekupni gliniarze , zwykli szarzy ludzie , antybohaterowie uwikłani w zbrodnię przez femme fatale

-Silne kontrasty bieli i czerni

-Światłocień , uzyskany przez zastosowanie światła z niskiego klucza , czyli niepełnego , pochodzącego z wyodrębnionego źródła oraz przez eliminację światła ekspozycyjnego - część kadru , czasem dość pokaźna , jest zawsze nieoświetlona

- operowanie sugestywnymi cieniami - na ścianach , ulicach , trotuarach , twarzach bohaterów.

- Głębia ostrości pozwalająca zabudowywać kadr w głąb i nadawać przestrzeni niepokojący aspekt.

- Deformacja obrazu , przestrzeni i obiektów (np. poprzez "dławiące zbliżenia" , zdeformowane twarze dzięki szerokokątnemu obiektywowi , który obiekty filmowane z bliska odkształca , albo poprzez światła kluczowe umieszczone bardzo nisko lub wysoko , dające efekt nienaturalnych cieni i osobliwych wyrazów
twarzy).

-Zerwanie z precyzyjnym "centryzmem" w kompozycji kadru poprzez dziwne , niecentralne , umieszczenie w kadrze.

-stosowanie odbić w lustrze , szybie , wodzie w celu optycznego zacieśnienia przestrzeni.

-kontrasty montażowe (np. gwałtowne przejścia od planów pełnych do zbliżeń) lub montaż wewnątrzujęciowy (ruchy kamery , głębia ostrości - dla spotęgowania atmosfery niepewności; taki montaż jest mniej analityczny , mniej objaśniający od montażu tradycyjnego , opartego na arbitralnym segmentowaniu taśmy
filmowej , np. z zastosowaniem cięć).

-Oddzielenie postaci w kadrze różnymi przedmiotami - drzwiami , schodami , łóżkami , oknami itd. - dla stworzenia wrażenia izolacji bohaterów , ich wzajemnej obcości.

-stosunkowo niewielka liczba planów pełnych , czyli opisowych , objaśniających , po to żeby nieco utrudnić widzowi orientowanie się w przestrzeni filmowej.

- stosowanie ujęć z dołu (tzw. żabia perspektywa) , monumentalizujących, i ujęć z góry, czyniących z bohatera ofiarę; czasem obydwa typy były stosowane naprzemiennie dla wyprowadzenia widza z równowagi-percepcyjnej.

-subiektywizująca narracja spoza kadru

-złożona narracyjna struktura obrazowo-dźwiękowa , nieprzezroczysta , np. stosowanie flashbacków lub sekwencji zagęszczonych , niespójność zamiast linearności, fragmentaryzacja.

- odczarowanie gwiazd aktorskich poprzez bezceremonialne zbliżenia albo sprowadzenie aktorów do elementów mrocznej , plastycznej kompozycji.


>Rockstar już nie raz wrzucał

Dnia 23.01.2012 o 10:54, Henrar napisał:

na okładki postacie, których w grze nie było, vide Lola w GTA IV czy Scarlet Lady z RDR.


O.k. ale patrz akapit wyżej.

Dnia 23.01.2012 o 10:54, Henrar napisał:

Weź praktycznie dowolny trailer poprzednich części i noir też nie znajdziesz.


Zgoda ale też nikt tego mówił że gra będzie miała klimat noir. Natomiast Rockstar to robi w sposób nachalny i prostacki traktując graczy jak idiotów którym można wmówić wszystko.

Dnia 23.01.2012 o 10:54, Henrar napisał:

Ja rozumiem wątpliwości, ale do jasnej cholery, materiałów o tej grze jest jak na lekarstwo.
Wyjdzie pełna wersja, to gracze się z Rockstarem rozliczą.


Ja już się z Rockstarem rozliczyłem.
To zapewne będzie dobra gra akcji tyle i tylko tyle.
Zrozum nie ma żalu do Rockstar że robi grę akcji mam żal że dla sukcesu L.A. Noire zarżnięto noir w MP i że Rockstar kłamie w żywe oczy mówiąc że MP3 będzie klimat noir.
Gdyby powiedzieli prosto z mostu słuchajcie robimy grę akcji w stylu Człowieka w ogniu , Szklanej pułapki zapomnijcie o tym co było w poprzednich częściach to powiedziałbym w porządku przynajmniej postawiliście sprawę jasno i powiedzieliście szczerze co zamierzacie zrobić z Max-em.
Miałbym do nich szacunek że zdobyli się na cywilną odwagę i to powiedzieli.
Natomiast po tym co zrobili i nadal robią mają bardzo mało poważania u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 11:54, kerkas napisał:

> Ale co to ma do gameplay''u? Bo ja tu o nim na razie piszę.


> Podstawą każdej historii w stylu noir jest Femme fatale

Jakaż to "femme fatale" była w pierwszym Max Payne, bo coś nie mogę sobie przypomnieć ?


Definicja Noir encyklopedia kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego

No wypisz wymaluj spora część tych elementów występuje w trailerach MP3. Częsci nie ma, no ale nie było też w MP 1 i 2 (niektórych z pewnością nie dało się zaimplementować ze względu na ograniczenia ówczesnej technologii, ale też nie wszystkich). Pytam więc bez złośliwości - rościsz sobie prawo do ostatecznego orzekania "ile noir w noir" (coś jak zawartość cukru w cukrze) to jeszcze noir, a ile już nie ? Czy też pozwalasz oponentom stosowac szersze interpretacje ?

> Zgoda ale też nikt tego mówił że gra będzie miała klimat noir. Natomiast Rockstar to

Dnia 23.01.2012 o 11:54, kerkas napisał:

robi w sposób nachalny i prostacki traktując graczy jak idiotów którym można wmówić wszystko.


Jeden "dymek" w przytoczonym przez Ciebie wideo to jest "nachalny i prostacki" sposób ? Naprawdę - wyluzuj troszkę, bo te nerwy są zupelnie niepotrzebne :)

Mam rzucić odpowiednimi linkami gdzie czarno na białym wykazaliśmy z @Vojtasem że w MP3 wykasowano klimat noir ? i po prostu przerwałeś dyskusję z braku rzeczowych argumentów.

Nie, dziękuję :) Sęk w tym, że Wy okopaliście się na swoich pozycjach jak w jakiejś oblężonej twierdzy - ok macie prawo, nie odbieram Wam tego, ale też nie zamierzam ukrywać że dla mnie to jest delikatnie mówiąc lekka żenada i tyle. O czym dyskutować wobec postów o "notorycznych kłamstwach", "skoku na kase" (nie wiedziałem,że jest jakiś przymus żeby tą grę kupić), "zarżynaniu marki" czy "gwałcie na serii" ? Ja zdania nie zmienię, Ty nie zmienisz, Vojtas zapewne też nie - więc lepiej darujmy sobie kolejną jałową dyskusję, która prędzej czy później skończy się pyskówką. Vojtas zresztą jak widze już w tym temacie odpuścił - takie zdroworozsądkowe podejście: to co robi Rockstar Go nie przekonuje, więc nie kupi, przez co zoszczędzi czas i pieniądze na inne tytuły. Bojownikiem o lepszą sprawę ("nie kupujcie, bo to jest zdrada ideałów") zostałeś więc chyba tylko Ty. Tylko po co ? Nie szkoda Ci czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

> > Ale co to ma do gameplay''u? Bo ja tu o nim na razie piszę.

> Podstawą każdej historii w stylu noir jest Femme fatale

Jakaż to "femme fatale" była w pierwszym Max Payne, bo coś nie mogę sobie przypomnieć


Mona Sax

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

Definicja Noir encyklopedia kina pod redakcją Tadeusza Lubelskiego

No wypisz wymaluj spora część tych elementów występuje w trailerach MP3.


Max wygląda niczym Ferdynad Kiepski , hawajska koszula , oczywiście kolejna kobieta fatalna poleci na jego bogate wnętrze to nie ważne że biega w przepoconym podkoszulku , z rozrośniętym mięśniem piwnym itd. itp.
na pewno poleci na jego bogate wnętrze.
I wymieniać mógłbym jeszcze długo.
Obejrzyj parę czarnych kryminałów i wrócimy do dyskusji.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

no ale nie było też w MP 1 i 2


konkretnie których ? słucham.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

Pytam więc bez
złośliwości - rościsz sobie prawo do ostatecznego orzekania "ile noir w noir" (coś jak
zawartość cukru w cukrze) to jeszcze noir, a ile już nie ? Czy też pozwalasz oponentom
stosowac szersze interpretacje ?


Po pierwsze stosuję argumenty a jeśli chodzi o pytanie to ono już padało.
Pytanie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=73342&pid=18
Odpowiedź
Jako że część odpowiedzi już zacytowałem
to dopiszę dalszą część
Polecam:

Film Noir Alain Silver & James Ursini

100 film noir Jim Hillier & Alastair Phillips

The Noir Style Alain Silver & James Ursini

pozostałe wymienione w tekście pozycje.

Ps.

Dla mnie Max Payne nie oznacza noc , śnieg i czarny strój.
Bohater oprowadza nas po swoim świecie i przy okazji tej wędrówki poznajemy mechanizmy nim rządzące.
Film noir pokazywał ciemną stronę amerykańskiego snu gdzie za lśniącą fasadą kryje się amoralność gdzie za zewnętrznym dobrobytem kryje się korupcja i egoizm.
Pokazywał mroczną stronę człowieka niektórzy jej ulegają a niektórzy jak Max Payne nie.
Bohater czarnego kryminału bezpardonowo dąży do prawdy , nadepnie na odcisk , narazi się komuś , obiją mu gębę , spróbują zabić ale to go nie powstrzyma , na swój własny sposób dojdzie do prawdy , zbrodniarz nieraz uniknie kary , ale bohater wcześniej czy później znajdzie sposób aby go boleśnie zranić niekoniecznie w sposób fizyczny.

Ciężko się identyfikować z łysym i brzuchatym facetem po pięćdziesiątce jako bohaterem gry w stylu noir.
Kilka przykładów podstarzałych bohaterów kina noir.
Point Blank (1967) - Lee Marvin
Trzeci człowiek (1949) Orson Welles
Półmrok (1998) Paul Newman , Gene Hackman
Tyle że Ci aktorzy mają osobowość , talent i warsztat że z beznadziejnej roli potrafią wykrzesać fajerwerki.

Kojarzysz postać Femme fatale ? na pewno.
Wyobraź sobie Ritę Hayworth w Gildzie , Barbarę Stanwyck w Podwójnym ubezpieczeniu , Lanę Turner w Listonosz zawsze dzwoni dwa razy , Veronicę Lake w Szklanym kluczu i powiedz mi zgodnie z obrazkiem który znajduje się na okładce http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201109090727243580.jpg
co w.w. kobiety miałby widzieć w nowym wizerunku Maxa Payne-a głębokie wnętrze ? nie rozśmieszaj mnie.


Odnośnie elementów które można by dodać to tych jest sporo ot choćby terroryzm a akcję można by umieścić w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej warunek trzymający się kupy scenariusz i bohater nie wyglądający jak z żurnala ale nie mający też wygląda Ferdynanda Kiepskiego.
Pogłębić rysunek psychologiczny postaci.
Zresztą powstały też filmy noir z postaciami nie wpisujący się w kanon typowego noir:
Mroczne przejście z Bogaretm
Mildred Pierce z Joan Crawford
In a Lonely Place z Bogaretm
Dom ludzi obcych
Kobieta w oknie

Można stworzyć nieszablową grę noir można ? można.
Natomiast Rockstar pod znaną marką zrobił typową grę akcji i wmawia wszystkim że to jest noir.

Odnośnie zmian to wiele jest przykładów kiedy takie zmiany omal nie zamordowały serii ot choćby Splinter Cell: Double Agent (2006)

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=31

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=134

I to wystarczyło.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

Jeden "dymek" w przytoczonym przez Ciebie wideo to jest "nachalny i prostacki" sposób
? Naprawdę - wyluzuj troszkę, bo te nerwy są zupelnie niepotrzebne :)


Nie jeden dymek a ponadto podałem źródła w których twórcy nadal twierdzą że ich gra będzie w klimacie noir.
Zamiast czepiać się słów podawaj argumenty bo na razie nie podałeś żadnego.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

O czym dyskutować wobec postów o
"notorycznych kłamstwach", "skoku na kase" (nie wiedziałem,że jest jakiś przymus żeby
tą grę kupić),


Bo to jest skok na kasę pod szyldem Maxa Payne usiłowano i nadal usiłuje się oszukać graczy sprzedając zupełnie inny produkt niż się oficjalnie mówi.
Albo się tego nie widzi albo jak w Twoim przypadku nie chce widzieć.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

nie zmienisz, Vojtas zapewne też nie - więc lepiej darujmy sobie kolejną jałową dyskusję,


Ja podaję argumenty Ty na razie nie podałeś żadnego.

Dnia 23.01.2012 o 12:21, Lordpilot napisał:

Bojownikiem o lepszą
sprawę ("nie kupujcie, bo to jest zdrada ideałów") zostałeś więc chyba tylko Ty. Tylko
po co ? Nie szkoda Ci czasu ?


A później piszesz i masa innych graczy posty w stylu że gry są wtórne i poza grafiką i efektami specjalnymi nie mają nic do zaoferowania.
To właśnie taka postawa jak Twoja sprawia że twórcy gier mają graczy w głębokim poważaniu
jak śpiewał Wojciech Młynarski Ludzie to kupią byle na chama , byle głupio.
Bo wystarczy że wyda się odpowiednią ilość pieniędzy na reklamę i kolejna część znanej serii sprzedaje się w milionie egzemplarzy a gracze narzekają że wtórne , że złe ale i tak lecą kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 00:03, NemoTheEight napisał:

> > > Od razu mówię to przy was że nie kupię 3 części maxa bo dla mnie ta część
to
> nie
> > wypał
> > > to już nie ten sam max co dawniej ;/
> >
> > A ja właśnie kupię, żeby się na własnej skórze przekonać, jak jest rzeczywiście.

> poucinane
> > fragmenty rozgrywki z filmów, a tym bardziej screeny, o czym już zresztą napisałem,

> nie
> > są w stanie odpowiedzieć na kluczowe pytania. to trzeba poczuć.
> Ale dla mnie Max payne 3 to jest nie wypał wgl akcja jest do bani to nie jest ta
sama
> klima co w 1 i 2 no co to ma być Brazylia ;/ szkoda ze nie zrobili akcji w Iraku
-.-.
>
Grałeś? To na podstawie czego oceniasz akcję i klimat?

Wystarczy że widziałem screen nowego maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 17:40, Amaros napisał:

> Grałeś? To na podstawie czego oceniasz akcję i klimat?
>
Wystarczy że widziałem screen nowego maxa.


Przepraszam że się wtrącę ale na innym forum padł chyba najlepszy argument graczy którym nie podoba się zmiana klimatu noir na klimat człowieka w ogniu.
No wybacz, nie wszyscy idą do sklepu po Hard Reset, a wychodzą z Black Ops
Bardzo być może. Będzie świetną strzelanką, ale pozbawioną wszystkich dobrych elementów części poprzednich. I o to właśnie jest całe halo, teraz (i za każdym innym razem) - jeśli Rockstar, firma z tak ugruntowaną marką, chce sobie zrobić strzelankę w klimatach kolumbijskich, proszę bardzo, niech sobie robią. Ale czemu nazywać daną pozycję Max Payne? To tak jakby Pulp Fiction nazwać sequelem Zabójczej Broni - owszem, jest strzelanie, akcja i dowcipne teksty, ale mimo wszystko całkiem inny typ filmu.

Po prostu gier z klimatem noir obecnie nie ma prawie wcale (jedno L.A. Noire wiosny nie czyni).
Natomiast gier akcji mamy na kopy.
Tego prostego faktu nie chcą zrozumieć lub nie rozumieją zwolennicy Maxa McClane-a człowieka w ogniu Payne-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować