Zaloguj się, aby obserwować  
benq20

Kingdoms of Amalur: Reckoning - Temat ogólny

95 postów w tym temacie

Witam wszystkich ponieważ nie powstał żaden temat ogólny tej gry może dlatego że jest nowa i nikt jej nie oczekiwał. W każdym bądź razie mimo iż ma premierę w lutym tego roku demo jest dostępne przez steam wiec sćiągłem te zaledwie 2860 mb przy moich 7 mb/s internetu:D
Co moge powiedzieć w skrócie gra nie ma dużych wymagań wiec nie martwcie się tylko grajcie,ma nietypową grafikę która mi trochę przypomina Warcrafta. Pozatym jest intuicyjna prowadzi cię przez samouczek i ładnie wszystko pokazuje.Ma niezłą grafikę fajne efekty specjalne, jakieś trzy scieżki rozwoju: łotrzyk, wojownik i mag(ja wybrałem maga).Oczwyiście wicelacie się w gościa, który posiada magię dusz i jest w stanie wejść w tryb Reckoning ,w którym te dusze wchłania.No i jak grałem na normalnym poziomie trudnośći to całkiem łatwa jest ta gra ale nawet dla tych co lubią wyzwania polecam bo fajna jest zabawa z mocami i efektami w grze:D.Zapodam parę screenów z mojej rozgrywki.Także polecam i miłej zabawy.


Wymagania ze Steama :

Minimum:

OS: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2 / Windows 7 SP1
Processor: 2.2GHz Intel Core 2 Duo or 2.6GHz AMD Athlon 64 X2 5000+
Memory: 1 GB RAM for Windows XP / 2 GB Windows Vista and Windows 7
Hard Disk Space: 10.5 GB
Video: NVIDIA GeForce 8800 / 512MB RAM or better, ATI Radeon HD3850 / 512MB RAM (with Pixel Shader 3.0 support), 1280x720 minimum supported resolution
Sound: DirectX 9.0c compatible
DirectX®: DirectX 9.0c

Recommended:

OS: Windows XP SP3 / Windows Vista SP2 / Windows 7 SP1
Processor: 2.4GHz Intel Core 2 Quad or 2.6GHz AMD Phenom X4
Memory: 3 GB RAM for Windows XP / 4 GB Windows Vista and Windows 7
Hard Disk Space: 10.5 GB
Video: NVIDIA GeForce GTX260 / 1GB RAM or better, ATI Radeon HD4850 / 1GB RAM (with Pixel Shader 3.0 support), 1280x720 minimum supported resolution
Sound: DirectX 9.0c compatible
DirectX®: DirectX 9.0c


BTW.

Spoiler

Starałem się pisać w miare składniowo i ortograficznie więc mam nadzieję, że nie popełniłem błędów

20120123212111

20120123212118

20120123212127

20120123212135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę dziwne stwierdzenie ale jak dla mnie ta gra za bardzo przypomina MMO. Takie mmo dla pojedynczego gracza, świat (przynajmniej ten z demka) jest niemal 1:1 podobny do tego co znamy choćby z Runes of Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem w steamowe demo i muszę przyznać kaczkowi rację. Ludziska mówili, że miało to-to przypominać Fable, ale ja jakoś nie mogę znaleźć podobieństw. Ot, to erpeg i to erpeg. Wrogów trochę mało, świat dziwnie skonstruowany... Sam nie wiem, ciężko to opisać. Może po prostu nie potrafię się zżyć z postacią dorosłą tak bardzo, jak zżyłem się z bezimiennym bohaterem hodowanym od małego z Fable?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra po prostu nie oferuje nic nowego. To zlepek znanych rozwiązań bez konkretnych nowości i bez większego polotu. Choć nie grałem w Skyrima to wydaje mi się że np. przy nim ta gra wypada trochę blado.
Z drugiej strony, nie jestem miłosnikiem RPGów i może to dlatego mam takie a nie inne zdanie o tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2012 o 21:59, kaczek93 napisał:

Jak dla mnie ta gra po prostu nie oferuje nic nowego. To zlepek znanych rozwiązań bez

Hmm, to z kolei być może ja się nie znam na MMO RPG i RPG ale w tych cRPG które znam walka nie przypomina Mortal Kombat skrzyżowanego ze Street Fighter''em.

Dnia 23.01.2012 o 21:59, kaczek93 napisał:

konkretnych nowości i bez większego polotu. Choć nie grałem w Skyrima to wydaje mi się
że np. przy nim ta gra wypada trochę blado.
Z drugiej strony, nie jestem miłosnikiem RPGów i może to dlatego mam takie a nie inne
zdanie o tej grze.

ja też ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko nawet przyjemne ale czułem, że to wszystko gdzieś już wcześniej widziałem - we Fable konkretnie. Od grafiki po system walki to wręcz zżynanie z tej gry. To uczucie towarzyszyło mi do momentu, kiedy dobiegłem do jakiejś wioski, a w lewym dolnym rogu ekranu pojawiła mi się znajoma ikonka "trybu bezpiecznego" i działał on identycznie jak we ww. tytule. Tylko do tego momentu, bo później jakoś chęć na tą grę mi przeszła.

Niewiele więcej mogę o tej grze powiedzieć, bo zbytnio się ani w świat ani w questy nie zagłębiałem. Wielka szkoda, że nie ma pełnej swobody ruchu, tak jak we wspomnianym Skyrim choćby, ale to też kolejny element zapożyczony z Fable. System rozwoju postaci również niczego niesamowitego nie oferuje. Nie wiem, jakoś średnio strawny kotlet z tego Kingdoms of Amalur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja demko właśnie ściągam, żyję nadzieją, że nie powieli błędów Fable, wtedy będzie to naprawdę ciekawa gra ^^ No i do tego, fabuła ma mieć dość duże znaczenie a triale tego nie pokazują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem wczoraj i mocno się wciągnąłem. Jak większości tak i mnie gra strasznie przypomina MMO. Ale tylko z pozoru. Powiedziałbym, że jest to takie bogatsze MMO-RPG. Fantastyczny i przyjemny system walki, bogaty świat w bajecznej oprawie audiowizualnej. Kurde, właściwie to trochę ciężko mi mówić o świecie. Jest on jakby pusty, ale jednak bogaty w ciekawą florę i widoczki. Fajne są też walki z bossami. Do tego w miarę szybko wszystko się robi, nie czułem jakiegoś specjalnego nudnego spowolnienia(może to przez ten bardzo bardzo fajny system walki?). Ogólnie gra mi się podoba, jest na swój sposób urokliwa, inna. Dodam, że grałem na padzie i klawiaturze+mysz. Drugim sposobem gra się bardziej intuicyjnie i wygodniej, ale jednak to na padzie czuję się swobodnie, bez spinki, odprężony(podobnie gram w Skyrima). Niestety odrzuca mnie brak ZEROWEJ polonizacji i prawdopodobnie przez to grę sobie odpuszczę, acz poczekam na tańszą serię i może do tego czasu wyjdzie jakaś amatorska wersja. Jednak wolałbym mieć ją już teraz i pograć do czasu premiery GW2 i bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Genialny argument z ta polonizacja. Ja tam się ciesze. Polonizacje zawsze są słabe, aktorzy podkładający glosy, ale też i tekst. Już zawsze będę pamiętać gdy gdzieś w chyba Rage ktoś przetłumaczył "guinea pig" - świnka morska, a chodziło o królika doświadczalnego i ładnie z kontekstu nawet to można było wywnioskować.
BTW. Nawet niezła gra, nie licząc szwankując, zacinającej się kamery i niekiedy błędnych animacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko nie spodziewając się niczego odkrywczego i muszę powiedzieć, że jest nieźle. Zagrywając w demo czułem się jakbym grał w starego KotOR''a bądź Jade Empire, sam nie wiem czemu;) Jeśli jednak gra budzi u mnie takie wspomnienia to nie mogę nie dać szansy pełnej wersji. Szkoda tylko braku kinowej polonizacji, bo choć angielski znam według mnie bardzo dobrze to zawsze znajdzie się parę słówek których nie znam i co za tym idzie gubię wątek w dialogu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 14:32, Onybic napisał:

właśnie gram w pełną wersję i powoli ją kocham :D

gra się świetnie i baaardzo przyjemnie, ba, zacząłem nawet nagrywać filmiki i wrzucać



Hej mogę w takim razie wiedzieć jak przeszedłeś przez zabezpieczenie datowe, próbowałem dziś włączyć gre i wyskakuje mi komunikat, że będe mógł grać dopiero od 10 lutego (release date dla Europy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 14:54, ajachyra napisał:

Hej mogę w takim razie wiedzieć jak przeszedłeś przez zabezpieczenie datowe, próbowałem
dziś włączyć gre i wyskakuje mi komunikat, że będe mógł grać dopiero od 10 lutego (release
date dla Europy)


hehe nie mieszkaj w europie ;) a tak na serio to VPN, ale zaznaczam, rób to na własną odpowiedzialność, nie wiem jak tam EA zareaguje na takie coś (oni są zdeczka nieobliczalni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 14:32, Onybic napisał:

gra się świetnie i baaardzo przyjemnie, ba, zacząłem nawet nagrywać filmiki i wrzucać
na youtube xD

Z recenzji nie bije pzresadny optymizm: środowisko mało wiarygodne, kamera szwankuje podczas rozmów a po 15h nie ma nic nowego do zarżnięcia.
Mnie interesuje:
-czy poprawili wreszcie kamerę podczas walki-w demie rzucała się nieludzko i na siłę śledziła cel
-czy nadal pojawiają się bugi graficzne w stylu powyciąganych tekstur rozpościerajacych się na glebie
-czy jakoś usprawniono łucznictwo-bo autoaiming i krótki dystans jego działania to zaprzeczenie idei walki dystansowej
-i czy poprawili animację blokowania tarczą/talizmanem bo to z dema wyglądało durnie

Dnia 08.02.2012 o 14:32, Onybic napisał:

(perfidna autoreklama ^^)

A tam zaś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 14:58, Onybic napisał:

hehe nie mieszkaj w europie ;) a tak na serio to VPN, ale zaznaczam, rób to na własną
odpowiedzialność, nie wiem jak tam EA zareaguje na takie coś (oni są zdeczka nieobliczalni)


To samo się robiło z BF3 i jakąś inną grą i EA się niczego nie czepiał(nawet były o tym tematy na ich oficjalnych forach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem sie z żadnym błędem, który opisałeś :D (no może czasem kamera przy rozmowie jest dziwna, ale to zależy jak się rozpocznie dialog).

ogólnie po grze w demo i teraz w pełną powiedzieć muszę, że to prawda, że demo to build starszy o ponad 4 miesiace, wszystko działa przyjemniej, płynniej.


Jeszcze tak długo nie grałem, ale cały czas mam coś nowego do zabicia, a jak skończą się potworki to zawsze są całe wioski do zabicia :D


blokowania nie używam, wole sobie odskakiwać, ale teraz zobaczyłem, że działa prawidłowo chowasz się za tą tarczą/talizmanem i cośtam blokujesz :)


ps. drugi filmik http://www.youtube.com/watch?v=tq6eOtHaf1A wrzucony ^^ wszelkie opinie i krytyka mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja mam na liczniku jakieś 18h (main quest prawie nieruszony) i nudy absolutnie nie odczuwam, wręcz przeciwnie. Questów jest od groma, na liczbę i zróżnicowanie przeciwników też póki co nie narzekam. Wiadomo, że prawdziwy test dla tego typu gier następuje po jakichś 40h, ale jak na razie wygląda to obiecująco. Bugi z dema poprawiono, żadnych błędów graficznych nie uświadczyłem, raz na jakiś czas zdarza się grze lekko zwolnić (PS3), czasem kamera da ciała, ale to by było na tyle, nic co by bardzo uprzykrzało grę. Ogólnie gra bardzo fajna, na pewno ani nie wybitna, ani nie jakoś bardzo nowatorska, opadu szczęki nie powoduje, ale wciąga i gra się przyjemnie. Czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kto mi pomoże ? otóż otwierałem skrzynkę z fioletową aurą (chyba bo nie pamiętam koloru) i wybuchła przez co dodała mi efekt który zabiera mi manę. jak ten efekt da sie zdjąć ? grałem z nimi przez godzine i nie znikł, przez tą godzine grałem bez many a chce grać magie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować