Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejni wydawcy, w tym CD Projekt RED, na platformie Origin

34 postów w tym temacie

Do czego to dochodzi - teraz ACTA, Wszędzie ORIGIN, Chuck Norris sprawił, że Expendables 2 będzie miało PG13, Rysiek z Klanu umrze, Klan zniknie wiosną z TVP... WTF !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:11, porckypizgus napisał:

Do czego to dochodzi - teraz ACTA, Wszędzie ORIGIN, Chuck Norris sprawił, że Expendables
2 będzie miało PG13, Rysiek z Klanu umrze, Klan zniknie wiosną z TVP... WTF !?


2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy chłopaki i dziewczyny, ale ja wcalę nie ekscytuję się, że tylu wydawców trafi pod skrzydła Origin. Dla mnie to smutna wiadomość i napewno nie kupię żadnej gry, która wyjdzie pod te ustrojstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je zdecydowanie wolę Steama. I tam mam prawie wszystkie gry. Konto na Origin założyłem tylko dlatego, że była promocja i kupiłem tam BF3 za 60zł. I tylko przez tę grę muszę mieć tam konto, WSZYSTKIE pozostałe gry mam na Steamie, bo jest po prostu wygodniej. Nawet SC2 pod niego podpiąłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwój Origina przyczyni się do cenowej konkurencji ze Steamem, to tylko na plus wyjdzie. Gorzej, gdy obie firmy zaczną bić się na exclusivy. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 21:22, Dadziol20 napisał:

Nie wiem jak wy chłopaki i dziewczyny, ale ja wcalę nie ekscytuję się, że tylu wydawców
trafi pod skrzydła Origin. Dla mnie to smutna wiadomość i napewno nie kupię żadnej gry,
która wyjdzie pod te ustrojstwo!


A dla mnie dobra. Nie sądzę, żeby jakikolwiek z tych devów zdecydował się wydawać swoje gry tylko na Origin, więc będzie po prostu kolejne źródło do wyboru. Sam na Orgin mam ME1 którego kupiłem tam w promocji za 9,99 oraz DLC za chyba 2,5 zł. Mam też ME2, w którego właśnie dzięki EADM mogłem grać po angielsku. Póki nie ma przymusu korzystania z Origina jest dobrze (dlatego też nie podoba mi się decyzja co do zmuszenia graczy do używania Origin z ME3). Niby promocji prawie wcale nie ma, ale czasem są całkiem niezłe, jak wspomniana wyprzedaż ME1 czy też Dragon Age Ultimate Edition za 29,90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą również wersje, które nie będą miały z Origin nic wspólnego, to mnie to ani ziębi, ani grzeje. I tak staram się tego badziewia unikać jak ognia, więc nic tam raczej nie zakupię. Gorzej, jeśli gry innych wydawców zaczną WYMAGAĆ Origin''a (tak jak obecnie część gier wymaga rejestracji na Steam) - wtedy się pogniewamy. Bo o ile Steam oferuje sporą liczbę funkcjonalności, które rekompensują ewentualne niedogodności, to Origin, prócz szpiegowania userów, nie daje praktycznie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:14, Tenebrael napisał:

Origin, prócz szpiegowania userów, nie daje praktycznie nic.


A to się już zaczyna zmieniać. Na lepszo-gorsze. Od jakiegoś czasu można zmienić Origin ID, a niektóre gry dostały synchronizację danych w chmurze. Rozwijane jest też jakieś "Origin in games", więc pewnie doczekamy się w końcu achivementów oraz innych steamo-growych funkcji.
Szkoda tylko, że przy tym pozbawiono użytkowników możliwości wyboru ścieżki językowej przy instalacji (ściąga tylko języki wspierane w naszym kraju, nie można już sobie wybrać innych, niż te z edycji pudełkowych) oraz wprowadzono jakiś idiotyczny komunikator, który nawet po wylogowaniu łączy się z netem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:33, KamyK_84 napisał:

Ale to dystrybucja cyfrowa tylko? Jak kupię pudełkową wersję gry np. CD Projekt RED to
nie będę tego miał na tym syfie?

Na chwilę obecną nie. Origina wymagają jedynie gry wydawane przez EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, tylko przeoczyli dość ważny fakt. X milionów ludzi wpisuje swój login i hasło z origina na nie chronionej stronie battleloga... zwykłe http bez literki s...
Steam przynajmniej tak dba o bezpieczeństwo, że można sobie konto do komputera Steam Guardem przypisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:52, Martimat napisał:

Wolałbym aby gry CDP pozostały na steamie! Co jeśli mam już tam gierkę np. Wiedźmina2?

I pozostaną. Te gry nadal można i będzie można kupić na Steamie. ;p
Origin to w tym przypadku jedynie dodatkowy kanał dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już teraz zamawiając przed premierą grę Wiedźmin 3 na platformie Origin otrzymasz zestaw ekskluzywnych wiedźmińskich strojów i broni niedostępnych nigdzie indziej.

Źródło: www.thewitcher3.com/pl/preorder/"



Oby tak nigdy nie było. Zawsze to jakaś dodatkowa platforma dystrybucji, aczkolwiek i tak mało ludzi ją wybierze skoro Steam jest dostępny, który jest bez wątpienia platformą bardziej zaawansowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ciągle jest sprzedaż pudełek z grami w sklepach. Nigdy bym nie kupował ani nie dawał złamanego grosza EA. Jeszcze by się im spodobało i byśmy dostawali gry w wersji niemieckiej bez polskiego języka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 22:53, Kadaj napisał:

Origin to w tym przypadku jedynie dodatkowy kanał dystrybucji.


OK, w takim razie spoko. Jeśli tylko nie będzie "jedynym słusznym" to ok.

No i jeszcze GOG - mimo że gra nie jest old :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować