Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejni wydawcy, w tym CD Projekt RED, na platformie Origin

34 postów w tym temacie

Szczerze? Wypowiedź tego wiceprezesa przeczytałem do pierwszegp myślnika. Zgaduję, że w reszcie wypowiedzi jest:
- cukier
- wazelina
- pijar do zrzygania

Nie pomyliłem się? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... I po co ci wydawcy się tam pchają? Osobiście dla mnie ORIGIN to jedno wielkie G, najbardziej denerwujące jest to, że przy uruchamianiu tego na chwilę ścina się komputer (a możecie mi wierzyć, że mój PC do najgorszych nie należy). Jedyna platforma, która mi odpowiada to Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 06:34, TobiAlex napisał:

buggeer nie ma obowiązku? BF3 i ME3 to są już 2 przykłady na używanie beznadziejnego
Origin.

Widzę, że przegapiłeś połowę mojej wypowiedzi. Była ona taka:
Póki nie ma przymusu korzystania z Origina jest dobrze (dlatego też nie podoba mi się decyzja co do zmuszenia graczy do używania Origin z ME3). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 06:24, DeMoH napisał:

Ehh... I po co ci wydawcy się tam pchają? Osobiście dla mnie ORIGIN to jedno wielkie
G, najbardziej denerwujące jest to, że przy uruchamianiu tego na chwilę ścina się komputer
(a możecie mi wierzyć, że mój PC do najgorszych nie należy). Jedyna platforma, która
mi odpowiada to Steam.


Dokładnie też to zauważyłem... Żadna inna aplikacja tak nie działa - ale przecież kiedyś musi on zeskanować kompa w poszukiwaniu cennych informacji... To jest po prostu kpina żeby do pełnopłatnych tytułów dodawać spyware...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale przecież kiedyś

Dnia 25.01.2012 o 07:22, Gremo napisał:

musi on zeskanować kompa w poszukiwaniu cennych informacji... To jest po prostu kpina
żeby do pełnopłatnych tytułów dodawać spyware...


Origin chyba już rzeczywiście nie skanuje komputera. Specjalnie włączyłem Process Monitor, żeby zobaczyć, czy u mnie też pojawią się te dziwne wpisy, które były prezentowane na screenach na wielu forach. Okazało się, że przez godzinę origin kontaktował się jedynie ze zwykłymi bibliotekami .dll, nie wykraczając poza katalog windowsa i swój własny oraz gier zainstalowanych przy jego pomocy.
Tak samo sprawdziłem Steam i też czysto.
Za to okazało się, że głupi program od kamerki (cyberlink youcam) skanował cały dysk.

Sorry za podwójny post wyżej, ale wyskakiwał jakiś błąd, a mimo to komentarze były dodawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni najpierw dopracować Orgina i żeby była bardziej przyjazna na gracza.

A mam pytanie na marginesie o dystrybucji cyfrowej, kupując grę za pośrednictwem jakie mam prawa czy mogę taka grę zakupiona legalnie wgrać na nośnik,płytę zrobić sobie kopie zapasową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 10:07, karolekx23x napisał:

A mam pytanie na marginesie o dystrybucji cyfrowej, kupując grę za pośrednictwem jakie
mam prawa czy mogę taka grę zakupiona legalnie wgrać na nośnik,płytę zrobić sobie kopie
zapasową?

Możesz (przynajmniej na Steamie) legalnie zrobić kopię zapasową i nagrać ją na płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 10:07, karolekx23x napisał:

Moim zdaniem powinni najpierw dopracować Orgina i żeby była bardziej przyjazna na gracza.

A mam pytanie na marginesie o dystrybucji cyfrowej, kupując grę za pośrednictwem jakie
mam prawa czy mogę taka grę zakupiona legalnie wgrać na nośnik,płytę zrobić sobie kopie
zapasową?

Na Origin nie możesz, bo nawet jeśli wybierzesz opcję nie kasowania plików instalacyjnych po pobraniu gry, to nie są one w żaden sposób wykonywalne, więc i tak będziesz musiał jeszcze raz ściągać przez Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 10:22, karolekx23x napisał:

Orgin nie daje takiego prawa?
Dobrze wiedzieć dzięki:)

Prawo daje, nie daje fizycznej możliwości. Ale sam program jest w fazie beta, więc może z czasem to poprawią. Kiedyś był EADM i tam można było po prostu ściągnąć katalogi dysk 1 i dysk 2 i nagrać na płytki, więc może i tu z czasem będzie można. Jeśli chcą konkurować ze steam to będą musieli coś takiego wprowadzić.

Nie, musisz po prostu jeszcze raz pobrać grę. Nie płąci się za każde pobranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie niezadowolony z tego posunięcia. Znamy Electronic Arts. Origin pozostanie skrajnie niefajny a prędzej czy później będzie próbował przekupić producentów do exclusivowania swoich dzieł dla nich.

Origin na ten moment jest żałosną parodią Steamu - ja mam Battlefielda 3 Limited Edition kupionego na Gramie a kumpel kupił sobie po premierze wersję podstawową, do której dokupił Karkand. I co się okazuje? Origin w ogóle nie daje mu możliwości dołączenia gry(innej niż przez battleloga, który swoją drogą jest równie żałosny), bo mamy ''inne gry''. Ja mam limited edition a on ma po prostu Battlefielda 3. Raz mi usunęło friendlistę razem z innym kolegą ale nie mogliśmy się dodać nawzajem, bo taki kontakt już istniał. Dopiero wymiana mailów pozwoliła nam się uporać z tym. Notorycznie też nie pokazuje znajomych jako online.

Tak, jak ktoś wcześniej wspominał - ja też mam problem z odpalaniem Originu. Przez około 10 sekund mój cały komputer(poza Skypem, ale to jest w ogóle ewenement) wiesza się totalnie. Nawet kursor nie drgnie. Jedyną zaletą Originu są mocne serwery - gdy Steam mi oferuje 2-3MBps transferu, Origin potrafi podnieść to nawet do 6MB/s.

Jestem ciekaw co hejterzy Steamu powiedzą o Originie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 03:11, rejan22 napisał:

Jestem ciekaw co hejterzy Steamu powiedzą o Originie.

Ja wolę Origin od Steama. Przynajmniej można grać offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować