Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: W samo południe z kontrowersjami wokół ACTA

104 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 10:03, Lordpilot napisał:

^^ Jak obstawiacie - ma chłop trochę racji czy bredzi bez sensu ? Ja bym się pod tym
podpisał, IMO trafił (jednak) w sedno, a polscy internauci w większości powinni się jednak
uderzyć we własne piersi ;-)


Ja bym obstawiał, że pisał to na kompie z pirackim Windowsem, posiłkując się Word''em od pana Edzia z bazaru ;]

(by nie było, że pomówienia - to jedynie "obstawianie", nic więcej ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle interesuję się tym co się dzieje w kraju, ale jak dla mnie sprawa z ACTA to jedden wielki bullshit nie warty sekundy zainteresowania. Bardzie mnie wku*#&^#^ ceny paliw... tak dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ACTA w akcji: "Student pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich"
Co grozi studentowi
W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej - sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić, w związku z czym w najbliższym czasie Richard uda się na wycieczkę do Stanów. Może zostać tam dłużej, niż przeciętny turysta - za "piracką" działalność grozi mu 10 lat więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 15:00, Panoszek napisał:

"Kto mi zabroni kupować tanie podrobione ciuchy za 30-50zł, skoro mnie nie będzie stać
na oryginalne 100-200zł" nasz kolega właśnie rozwiązał problem nękający cały świat choć
nie on pierwsz to wymyślił.
Nowłaśnie, jeśli kogoś nie stać na coś za 100-200zł to kupi sobie tańszy odpowiednik(według
ACTA to jest właśnie przestępstwo) Kiedyś podobny problem rozwiązał Steve z Appla.
Sprzedawał utwory muzyczne za 99 centów i jakoś fala piracenia utworów muzycznych opadła.
Wystarczyło by dkoładnie to samo zrobić z karzdą branżą czyli obniżyć ceny. Jeśli gry
kosztowały by nie 150-200 zł a np. 50 -80 to... nowłaśnie co by się stało. Stało by się
to że nagle 80% społeczeństwa stać na legalne kupowanie gier.
I oto cała filozofia. Ale oczywiście są ludzie co powiedzą że jak nie dostaną 200zł to
zbankrutują. Litości.


To jest powód, który budzi moje obawy. Teoretycznie rzecz biorąc wszystko podpada pod jakieś prawa autorskie, patenty, czy inną cholerę. Nawet w sytuacji, gdy 2 niezależne od siebie firmy pracowały nad czymś tam i doszły do tych samych rozwiązań, ALE jedna firma zastrzegła sobie prawo, a druga nie, to ta pierwsza będzie mogła ścigać tę drugą, bo podróbka, bo łamanie prawa. Jak tak wszyscy zaczną się ścigać za łamanie praw, to okaże się, że rynek zostanie całkowicie wyczyszczony z tańszych zamienników wszystkiego: ciuchy, leki ( http://zielonewiadomosci.pl/aktualnosci/acta-i-patenty-na-zdrowie/), czy wspomniane gdzieś części do samochodów. Jak dla mnie to wygląda na otwartą furtkę dla zwiększania monopolu na poszczególne dziedziny ew. szwedzki stół dla hien patentowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dared00 Ale on przecież na piractwie nie zarabial zarabial na reklamach umieszczanych na jego stronie no sorry ale jeden student nie bedzie 300 tyś użytkowników sprawdzał co wrzucają i jakie linki podają wiec ja sie pytam czy już nawet zarabianie w internecie oczywiscie legalnie jest zabronione i dopoki nie wyplyna inne fakty niz te bzdury ktorymi argumentuja sie Amerykanie jestem za tym studentem pelna piersia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:37, Sharpid napisał:

ACTA w akcji: "Student pierwszą ofiarą międzynarodowych porozumień antypirackich"

Błąd. ACTA jeszcze nie działa, bo jej jeszcze nie podpisano i ratyfikowano w pełnym gronie (i na razie PE zablokuje porozumienie, bo jest niezgodne z KPP). Właśnie o tym pisałem w felietonie, to porozumienie jest wydmuszką już, różne kraje (w tym nasz) zdążyły pójść dalej w obostrzeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 18:01, takeo napisał:

Zastanówcie się kto ma największe udziały wśród
Państw które wymieniono w ACTA jak nie USA.


http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1dcfa

Jak widać USA nie potrzebuje żadnej ACTY, ani nawet PIPY z SOPĄ. Ba, mnie ani trochę nie zdziwi, jak ostatecznie Jankesi ACTY nie ratyfikują (bo nikt im nie każe) i będzie cyrk o nazwie "Europa ma słuchać USA i przestrzegać prawa USA, ale USA może mieć Europę w tyłku". Naprawdę zastanawiam się jak daleko bezczelność tego narodu sięga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 07:26, Lordpilot napisał:

- omijajcie szerokim łukiem gry z amerykańskich megakorporacji. Zalecany bojkot Valve
i Blizzarda (skasujcie te cholerne preordery Diablo 3 - dając na to kasę pasiecie amerykańskiego
krawaciarza i kapitalistę !). Pamiętajcie - kupując gry od dużych wydawców (wciąż narzekających
na piractwo) wspieracie ACTA :) Oczywiście gry innych dużych wydawców również należałoby
omijać...


W alternatywnej rzeczywistości, gdzie Polska to europejskie USA pod względem znaczenia na wszelkich rynkach i siły to by było dobre :) Niestety w tej rzeczywistości takie podejście, o ile faktycznie słuszne, zabiłoby tylko rodzimych dystrybutorów, dla firm zza oceanu byłoby nawet mniejsze niż ukąszenie komara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tusk zamiast ograniczać wolnośc interneru mógłby wkoncu zrobić obiecane reformy...
Jak narazie wszysko co zrobili to jeden wielki bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:40, Dared00 napisał:

A nie jest czasem tak, że owy "biedny student" zarabiał na reklamach z tej strony?


Tak zarabiał. 28 tysięcy Euro miesięcznie! Jeszcze przed paniką o ACTA ten news chodził po necie. Teraz puszczono go znowu tylko dodano nawiązania do ACTA i wycięto fragment że zarabiał.

Mnie najbardziej bawi grupa "Anonymous" na FB. "Jestem anonimowy. Dołączę do grupy na FB żeby każdy o tym wiedział."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>Podobno ACTA jest niezgodne z prawem UE, co de facto oznacza koniec tych przepisów:
> http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,przelomowy-...adomosc.html
>Proszę l się więc już rozejść, tutaj nie ma nic do ogladania ;-)
>

"Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."

Jeśteśmy w bladej D**ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 01:01, JJZ_master napisał:

"Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października
2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski
(protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych.
Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję."


Co nie zmienia faktu, że dokument nie został jeszcze ratyfikowany, więc nie obowiązuje on jeszcze. Nie wszystko stracone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za ten artykuł, nie mogłem się nigdzie doszukać czegoś rozsądnego na ten temat (a treści dokumentu nie chciało mi się czytać:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ,ze nasze państwo już posiada odpowiednie narzędzie aby ograniczyć piractwo. Problem polega na tym ze taka procedura musi iść przez sąd. Zgadzam się ze kradzież przez przez internet jest dalej wykroczeniem ale te porozumienie jest tak ogólnikowym ze pod przykrywką ochrony przed piractwem , państwo może ograniczyć wolność w internecie. Jeśli świat chce walczyć z podróbkami to niech tworzą sprecyzowane narzędzia.. Zdaniem Czapińskiego „nie można zrównywać podróbek perfum i butów z darmową wymianą plików. – To jest zupełnie inny produkt i rzeczywistość.." całkowicie się zgadzam z profesorem. Problem podróbek w realu a w internecie to dwie rożne sprawy i dlatego nie należy wrzucać ich do jednego worka .

PS
STOP ACTA !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dokładnie odwrotny od tego co napisał autor. To ogólnikowość tego aktu jest najpoważniejszym zagrożeniem z jego strony. A ponieważ będzie to akt międzynarodowy wyższego rzędu, każda ze stron będzie interpretować go na swój sposób i wymagać respektowania (jeszcze nie) ratyfikowanego układu.
A teraz biorąc pod uwagę możliwości prawne BWA i innych agencji zaopatrywanych finansowo przez koncerny medialne mamy jak na dłoni pokazane czym może grozić ratyfikowanie układu intencyjnie zbożnego ale niestety zupełnie niepotrzebnego. To jest choroba polskiego i wogóle europejskiego prawodawstwa. Nie można produkować ustaw, które mają meić zastosowanie obok istniejącego i funkcjonującego prawa. A taki efekt miałyby ustawy wykonawcze stworzone w celu wypełnienia postanowień tego traktatu - mówiłyby jak i za co mamy ścigać piratów, którzy już są (powinni być) ścigani z innego paragrafu.
Problemem nie jest brak postanowień prawnych tylko jasnych i przejrzystych definicji obejmujących sfere prawa autorskiego, które wpisując się w istniejące przepisy chroniły by autorów nie uniemożliwiając rozwoju całej sfery twórczej, która na kopiowaniu i powilaniu pomysłów mniejszym bądź większym stopniu się opiera. Bo w końcu jeden z największych trolli patentowych- firma Apple nie ma na koncie zbyt wielu oryginalnych pomysłów. WIększość tego o co tak zażarcie walczy, to są kosmetyczne modyfikacje istniejących od zawsze rozwiązań - ale nie należy bronić im tworzyć takich modyfikacji, ani chronić swoich pomysłów. Raczej należy zabraniać im ścigać autorów podobnych modyfikacji, tak aby rynek się rozwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 15:00, Panoszek napisał:

Nowłaśnie, jeśli kogoś nie stać na coś za 100-200zł to kupi sobie tańszy odpowiednik(według
ACTA to jest właśnie przestępstwo)


A nie jest ? Uważasz że kupno podrobionej koszulki sygnowanej logo znanego producenta jest legalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować