Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Proponuję zakończyć dyskusję na temat podobieństwa D3 (na podstawie tego 20 min wideo...) do WoW''a ponieważ jest ona bezcelowa, Ci którym się grafa nie podoba nie przekonają tych co kręcą na to nosem i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Proponuję zakończyć dyskusję na temat podobieństwa D3 (na podstawie tego 20 min wideo...)

Dnia 06.07.2008 o 16:32, player000 napisał:

do WoW''a ponieważ jest ona bezcelowa,


Nie porównujemy samego D3 do WoW''a, tylko dajemy przykłady podobieństw.

>Ci którym się grafa nie podoba nie przekonają

Dnia 06.07.2008 o 16:32, player000 napisał:

tych co kręcą na to nosem i vice versa


A tu się zgadzam, co do zakończenia dyskusji. Więc podsumuję moje zdanie: D3 jako nowa, zupełnie nie związana z poprzednimi częściami Diablo wygląda całkiem ciekawie i może być naprawdę świetną grą. D3 jako sequel D1 i D2 - mocno średnia, ze względu na zupełnie inny, bardziej bajkowy, mniej mroczny i przytłaczający klimat. O, i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 17:18, NLX napisał:

D3 jako sequel D1 i D2 - mocno średnia, ze względu na zupełnie
inny, bardziej bajkowy, mniej mroczny i przytłaczający klimat. O, i tyle ;]

Bajkowa grafa?? Aż mi się śmiać chce. Jakoś na gameplay''u nie widzę, by słońce radośnie świeciło i na łące owce sobie hasały. I ten boss pod koniec filmu nie wchodzi przez wejście i nie ma różowych pomponików.

Co mi tam, nie będę się rozdrabniał do tego jedynego posta. Z twoich wszystkich wypowiedzi wnioskuję, że ty i tylko ty znasz najlepiej Diablo i nikt inny nie ma prawa wiedzieć więcej niż ty. Grafika ci nie pasuje?? Spoko, nikt ci gry nie każe kupować. Jest zbyt bajkowa, mniej mroczna?? Wyłącz monitor albo graj z okularami przeciwsłonecznymi. Czerwone kulki ci nie pasują?? Jak widać, lubisz patrzeć na czerwoną pulę, zamiast na swojego bohatera roznoszący potwory we wszystkie strony. Nie pasuje ci jeden slot na jedną broń?? Z tego wynika, że więcej czasu lubisz spędzać w mieście, niż w terenie szukając kolejnych stworów.
Przypominasz sobie akt II a D2?? Gdzie tam była mroczność?? (nie chodzi mi o grobowce i jaskinie).
Jeszcze Cię trochę oświecę. Gra dzieje się 20 lat później niż akcja w D2. Przyroda chyba miała prawo się odbudować?? Według ciebie chyba nie. Wręcz powinna jeszcze bardziej być zniszczona. I to chyba oczywiste, że po 20 latach coś ma prawo się zmienić, a nie być takie same lub jeszcze gorsze.

Ja wiem, że niektóre zmiany są kontrowersyjne, ale ty jak widać nie umiesz zaufać bardzo doświadczonej firmie. Zmiany muszą być, nie tylko w grafice, ale i w gameplay''u. Wiem, że każdy ma swoje zdanie, ale po co robić z tego wielką aferę i stękać nad każdym elementem gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 19:15, wdowiakm napisał:

Wiadomo coś kto będzie dystrybutorem w Polsce i czy będzie Polska wersja językowa?

Pewnie będzie nim CDP których zajmuje sie grami Blizzarda, a na polską wersje na pewno możemy liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach każdy musi swoje wygadać. Do "bety" jeszcze daleko, więc co tu oceniać? Jak dla mnie to co zaprezentowano to szkielet, podstawa którą z pewnością zostanie poddana obróbce. Myślę, że to co otrzymaliśmy teraz, powinno dobrze rokować na przyszłość. Widać pewną ewolucję diabełka, pod względem klimatu i świata.

To jest nowa koncepcja, i od niej na pewno firma nie odejdzie. Mrok w kolorze. I na zakończenie jestem pewien, że deweloperzy czytają wszelkie komentarze (może nie tutaj;p) ale powstała petycja, na wielu portalach dyskutują gracze, na forum BNu też z pewnością pojawi się jakaś akcja w której gracze będą przekazywać swoje sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Bajkowa grafa?? Aż mi się śmiać chce.


Mi z ciebie też. Ha ha ha. Bua ha ha. I co?

>Jakoś na gameplay''u nie widzę, by słońce radośnie

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

świeciło i na łące owce sobie hasały.


Nie, trawka sobie wesoło rośnie, złota polska jesień, a nad pięknymi krajobrazami unosi się śliczna tęcza ;] Ot, co.

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

I ten boss pod koniec filmu nie wchodzi przez wejście
i nie ma różowych pomponików.


Nie, ma kretyńskiego "banana" na ustach. Pomijam fak, że wygląda praktycznie identycznie jak pewna jednostka z Warcraft 3 z armii Nieumarłych ;]

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Co mi tam, nie będę się rozdrabniał do tego jedynego posta. Z twoich wszystkich wypowiedzi
wnioskuję, że ty i tylko ty znasz najlepiej Diablo i nikt inny nie ma prawa wiedzieć
więcej niż ty.


Już wiele razy napisałem, że to, co mówię, mówię na podstawie tego jedynego gameplay''a. Podobnie jak gros ludzi. Gdyby nie mówić na jego podstawie ani na podstawie jedynie tego, co mówią twórcy, wtedy liczba postów w tym temacie równałaby się ZERO. Dla mnie to oczywiste, że rozmawiamy na podstawie tego, co już wiemy, co już widzieliśmy, ale jak widać są niepełnosprytni, którym trzeba za każdym razem powtarzać.

>Grafika ci nie pasuje?? Spoko, nikt ci gry nie każe kupować. Jest zbyt

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

bajkowa, mniej mroczna?? Wyłącz monitor albo graj z okularami przeciwsłonecznymi.


Dyskusja polega na tym, że rozmawiamy o tym, co się nam podoba, a co nie, na podstawie tego, co widzieliśmy. Jeśli uważasz, że w "dyskusji" można jedynie omawiać dobre strony gry, to może od razu umów się z chłopakami z Blizzard''a, zdejmą portki a Ty im wyliżesz zadki. To, że TOBIE się podoba, nie znaczy, że każdemu musi. A dyskusja służy podzieleniu się opiniami, rozmowie, a nie jedynie chwaleniu gry. A argument "Jak Ci się nie podoba, to nie graj" to wybacz, nie w dyskusji. To, czy będę grał, czy nie, to moja decyzja, i nie widzę sensu się nią z tobą dzielić. W rzyci też mam, czy ty będziesz. Tu dzielimy się opiniami. Jak tego nie rozumiesz, poszukaj sobie definicji słowa "forum dyskusyjne".

>Czerwone

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

kulki ci nie pasują?? Jak widać, lubisz patrzeć na czerwoną pulę, zamiast na swojego
bohatera roznoszący potwory we wszystkie strony.


Zwykle gram barbarzyńcą. Jak facet ze ślinotokiem gapi się na faceta, to może to oznaczać róóóóóóóżne rzeczy ;] Ja patrzę na grę jako taką, i na jej wszelkie elementy. Jak ty się lubisz podniecać, jakie facet ma bary, to może zakup sobie jakieś czasopismo dla homo? Tam się napatrzysz do woli. Dla mnie gra służy do grania, a nie wpatrywania się w to czy w tamto. Grę tworzy również jej klimat. A kuleczki klimatyczne nie są.

>Nie pasuje ci jeden slot na jedną broń??

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Z tego wynika, że więcej czasu lubisz spędzać w mieście, niż w terenie szukając kolejnych
stworów.


Lubię musieć kombinować, co włożyć do ekwipunku, a co wyrzucić. Rozwiązania typu Gothic, w którym masz na plecach cztery zbrojownie, jakoś do mnie nie przemawiają.

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Przypominasz sobie akt II a D2?? Gdzie tam była mroczność?? (nie chodzi mi o grobowce
i jaskinie).


Jeśli dla ciebie mroczność to sama czerń, to fakt, mroczne to nie jest. Ale wierz mi, że pustynia, do cna spalona słońcem, na ktorej zalęga się wszelkie robactwo, plugastwo, jest o wiele bardziej mroczna, niż piękne łączki i drzewka, w okolicy których wałęsają się szkielety z wielkimi głowami.

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Jeszcze Cię trochę oświecę. Gra dzieje się 20 lat później niż akcja w D2. Przyroda chyba
miała prawo się odbudować?? Według ciebie chyba nie. Wręcz powinna jeszcze bardziej być
zniszczona. I to chyba oczywiste, że po 20 latach coś ma prawo się zmienić, a nie być
takie same lub jeszcze gorsze.


A jak jest w Diablo 2? Niby Pan Grozy pokonany, niby kaput. A tu zło powstało. I na świat pada cień mroku. Wszystko wydaje się bardziej posępne, mroczne, zgniłę. A tu co? Pan Grozy hula po świecie wśród kwiatuszków i drzewek, a jego piekielne hymny wyśpiewują wesoło ćwierkające ptaszki ;]

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Ja wiem, że niektóre zmiany są kontrowersyjne, ale ty jak widać nie umiesz zaufać bardzo
doświadczonej firmie.


Umiem zaufać. Boję się tylko, że tak zachłysnęli się fenomenem WoW''a, że mogą uważać, że robienie kolejnych gier w tej właśnie konwencji (GRAFICZNEJ, zaznaczam!) jest ze wszech miar dobre. O to sie martwię. A pokazane na razie filmik z gameplay''a na to właśnie wskazuje.

>Zmiany muszą być, nie tylko w grafice, ale i w gameplay''u.

Ale czy ja do gameplay''a się przyczepiam? Może do pewnych drobnostek. Jedno, co mnie razi, to wygląd tych kulek. Chociaż samo ich zastosowanie - kontrowersyjne, ale w sumie nie wiem, jak będzie w praniu działać.

>Wiem, że każdy ma swoje zdanie, ale po co robić z tego wielką aferę i stękać nad każdym elementem

Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

gry??


Powtarzam - to forum dyskusyjne. Pokazali coś, na co gracze czekali - gameplay z najnowszej odsłony kultowej już serii. Więc co się dziwić, że ludzie (wraz ze mną, przyznaję) rozkłądają to, co widzieli, na czynniki pierwsze, analizują, i dyskutują o tym, co się im podoba, a co nie? Mnie z kolei śmieszy podejście tych, którzy już wiedzą, ze D3 będzie hitem. Ja jedynie napisałem, co mnie martwi, co mogłoby być inaczej, a oni...(łącznie z Tobą) rzucili się jak sciekłe psy, jakbym zaczął mówić herezje. Mimo, że oni RÓWNIEŻ nie grali, a jedynie widzieli gameplay''a. Śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 19:23, Modest-Vermin napisał:

To jest nowa koncepcja, i od niej na pewno firma nie odejdzie. Mrok w kolorze. I na zakończenie
jestem pewien, że deweloperzy czytają wszelkie komentarze (może nie tutaj;p) ale powstała
petycja, na wielu portalach dyskutują gracze, na forum BNu też z pewnością pojawi się
jakaś akcja w której gracze będą przekazywać swoje sugestie.


No niestety, tu nikt nie czyta naszych wyżaleń na temat gry, ale uważam, że nie tylko jednej osobie doskwiera ten problem, jeszcze nie wszystko jest pewne, a według mnie Blizzard będzie się kierował głównie komentarzami graczy, myślę, że tą pokazową wersję stworzyli w rodzaju "szablonu" , a gracze mają za zadanie go doszlifować. Jeszcze nic nie jest jasne, gra może przejść ogromne zmiany / poprawki .

Jeśli ktoś chce przekazać swoją opinię , proszę o to aby pisał na oficjalnym forum Diablo III , w tym przypadku tu : http://blizzard.com/diablo3/community/ , a nie wyżalał się w tym temacie ponieważ i tak to mu nic nie da ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie zrobię, bo tutaj od jakichś 50-ciu stron nie dowiedziałem się niczego nowego...

Na koniec jeszcze jedna kwestia do naszego speca od rozwiązań klimatycznych w grach RPG:

Jeśli chcesz gry z naprawdę realistycznymi rozwiązaniami, pograj sobie w serię Baldura, Ice Winda itp. bo zarówno ani Gothic jak i D1/2 nie są najlepszymi przykładami tego typu gier. Bo jak sobie wyobrażasz wątłą kobitkę z kosturem w pełnej płycie, która waży z ćwierć tony jak nie lepiej? Bo mnie jakoś nie bardzo się to widzi. A ona tymczasem, nie dość, że biega sprintem jakby miała na sobie tylko koszulkę nocną, to jeszcze w ekwipunku ma ze dwa oburęczne topory, 3 claymory, kafar i kilka ksiąg, no bo coś przecież czytać trzeba w przerwie między siekaniem legionu zombiaków a zabawie w berka z Durielem... Więc nie truj mi tu, że latające kuleczki psują Ci klimat, dobrze?

Tyle na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 21:34, e3riz napisał:

I tak właśnie zrobię, bo tutaj od jakichś 50-ciu stron nie dowiedziałem się niczego nowego...


Pozwolę sobie zauważyc, że przez 50 stron pojawiło się sporo newsów o Diablo III. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 21:36, Vaxinar napisał:

> I tak właśnie zrobię, bo tutaj od jakichś 50-ciu stron nie dowiedziałem się niczego
nowego...

Pozwolę sobie zauważyc, że przez 50 stron pojawiło się sporo newsów o Diablo III. :)


Czepiasz się ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 18:11, gitarka napisał:

Gra dzieje się 20 lat później niż akcja w D2. Przyroda chyba
miała prawo się odbudować?? Według ciebie chyba nie. Wręcz powinna jeszcze bardziej być
zniszczona. I to chyba oczywiste, że po 20 latach coś ma prawo się zmienić, a nie być
takie same lub jeszcze gorsze.

W pełni się zgadzam z tą wypowiedzią. Warto jeszcze dodać, że wojna przecież nie działa się w całym świecie Sanktuarium. Można to sprawdzić z mapką zamieszczoną na stronie, a jak widać ten świat jest rozległy. Zapewne odwiedzimy również nowe miejsca, w których wcześniej walki ze sługami Diablo czy Baala nigdy się nie toczyły :)

Zresztą... Nawet w takim Warhammerze, który też jest raczej dość mrocznym światem fantasy występują ładniejsze miejsca, pojawiają się nawet pewne elementy humorystyczne. W końcu świat to nie miejsce, gdzie panują cały czas ciemności, a wszystko jest ciągle zniszczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że ta i tak moi zdaniem nie az tak strasznie bajkowa grafa wcale nie jest taka zła. Oczywiscie, ma swoje plusy i minusy, bo mimo dosyc pozytywnej opini uwazam ze chlopaki z ta tęczą już przegieli. Brak mrocznego i dołującego klimatu ma zalete taką, żę w gre bedzie sie zwyczajnie przyjemniej grało, bez potrzeby zażywania leków antydepresyjnych. Kulki leczaca choc kontrowersyjne ze wzgledu na swoj lekki konsolowy odór jednak uplynnią całą rozgrywke i z czasem sie do ich przyzwyczaimy. Patrząc na tego gameplaya nie mozna nie dostrzec tak na prawde rzeczy najważniejszej - ogromnej grywalnosci. Wszystko sie wydaje takie proste i przyjemne z duża doza satysfakcji . Osobiście uważam ze gra nie powinna była po godzinie przypominać pracy, a bajkowa grafa jest jednak krokiem w tą strone. Jak na razie - ja kupuje

A i jeszcze jedno: jakiego undeada z war'3 przypominał końcowy boss? nie wiem czy byłem zbyt wpatrzony z podziwem jak odgryza komuś glowe, czy możę po prostu ja tego nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 00:36, Arthemus napisał:

A i jeszcze jedno: jakiego undeada z war''3 przypominał końcowy boss? nie wiem czy byłem
zbyt wpatrzony z podziwem jak odgryza komuś glowe, czy możę po prostu ja tego nie widze


Nie mam pojęcia, a jeżeli chodzi o odrywanie głowy to się to dzieje na początku gdy wbiega ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 15:10, Abi Dalzim napisał:

A ja czytałem gdzieś, ze wymagania nie będą takie bardzo strasznie, więc może u mnie
obejdzie się bez zmiany kompa :)


Ja mam taką samą nadzieję :) Z drugiej strony, nawet jeśli mój komputer nie podoła, to Yarr ma teraz taki porządniejszy, to będę korzystać z jego, jeśli akurat nie będzie grał, albo siedział na forum :D

Szkoda, że nie pokazali więcej klas postaci na stronie diablo 3. Miałam nadzieję na jakąś amazonkę albo paladyna :) Co nie znaczy, że ich nie będzie. Jakaś postać z łukiem musi być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania na pewno nie będą duże. Fakt faktem oprawa graficzna jest znacznie lepsza w porównaniu do Diablo II, jednak że nie należy się spodziewać wymagań rodem z Crysisa. IMO wystarczy proc. +2,5/3 Ghz, 1-1.5GB ram i max GeForce 7900 (ostatnio sprzedałem swojego za 200zł) więc komputer na Diablo III to max kilka stówek i mamy na czym grać. Wymaganiami sprzętowymi to akurat najmniej będę się przejmował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie.. nie będzie starych klas? Czyli z Zabójczynią Trap + Uderzenie Umysłu mogę się pożegnać :-( // w Sumie to będzie pewnie jakaś Sinka czy Sinek ?x-D Tylko czy Mind Blast będzie... ?! >_< Tak w ogóle to D3 fajnie się zapowiada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymagania Diablo 3 będą takie- Geforce 7600 1GB Ram Procek Amd Athlon 3000x2 7gb miejsca na dysku oczywiście są to wymagania minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:54, Pawlo09 napisał:

Moim zdaniem wymagania Diablo 3 będą takie- Geforce 7600 1GB Ram Procek Amd Athlon 3000x2
7gb miejsca na dysku oczywiście są to wymagania minimalne.


Będą zapewne standardowe, czyli mniej więcej takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie te zgadywanki możemy sobie zachować na później, niestety jeszcze nikt nie zna wymagań tej gry, a możemy się baardzo zawieść, według mnie Diablo III będzie miało dość duże wymagania, oby tylko miało plantacje dzięki temu będzie wymagało mniejszej ilości pamięci Ram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się