Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2008 o 09:43, Pawlo09 napisał:

Zgadzam się i dodam jeszcze że moim zdaniem ta gra będzie hitem.


Wybacz, ale na jakiej podstawie? Wielu tu krytykuje tych, którym się nie podoba, że przecież widzieli jedynie krótki gameplay, i na tej podstawie oceniają. Po czym sami to robią. Paradoks? Nie ludzkie myślenie - jak ja coś robię, to dobrze, jak inni, to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:46, WorldWar3PL napisał:

Patrzę na wasze kłótnie na temat grafiki już jakiś czas i szczerze mówiąc zaczynają mnie
śmieszyć. Moim zdaniem Blizz po prostu doda odpowiednie opcje w zakładce "Grafika", które
pozwolą nam na dostosowanie jej do swoich potrzeb w przypadku, gdy nie będzie nam odpowiadać
- bez obaw, przecież docierają od nich wieści od community i z pewnością wiedzą, że jest
mała grupa osób, której nowy styl się niezbyt podoba.


Dwie sprawy:

1. Ta mała grupa osób liczy już ponad 50 tysięcy, a zauważ, ze to jedynie ci, którzy podpisali petycję.

2. A jak wyobrażasz sobie zniwelowanie tych wszystkich jaskrawo-zielonych i niebieskich poświat czy niewymiarowości modeli? Bo chyba nie sądzisz, że Blizzard da w opcjach możliwość przełączania między dwoma zupełnie różnymi stylami graficznymi. A tego już zwykłym zmienieniem gammy czy jakichś drobnostek nie wyeliminujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 15:52, luzac napisał:

A czym jest 50 tysięcy niezadowolonych wobec milionów u których na widok samej nazwy
"Diablo 3" dochodzi do ślinotoku?


Zauważ, że te 50 tysięcy osób to jedynie ci, ktorzy podpisali petycję. Poza nimi może się znajdować kolejne tyle (albo i 10 razy więcej), którym się nie podoba, ale którzy olali jakieś tam petycje. Jeszcze kolejni możliwe, że nie są tak bardzo na bieżąco, i nie widzieli nowego Diablo. A jeszcze kolejni nie mają net''a i nie mają jak petycji podpisać. Więc niezadowolonych może być 50 tyś, 500 tyś albo i 2 500 000. Inna sprawa, że zauważ, że nie ma petycji konkurencyjnej, aby zachować klimat taki, jaki jest. Ciekaw jestem, gdyby była, ile by się osób pod nią podpisało. Bo zauważ, że takie petycje podpisują ludzie raczej baaardzo mocno zaangażowani w grę i o raczej krańcowych poglądach na ową grę (choć oczywiście nie jest tak zupełnie w 100%, to jasne).

Tak więc nie zakładaj, ze nie podoba się 50 tysiącom osób, a wszystkim innym się podoba. Innym może się srednio podobać, jeszcez inni nie mają zdania, jeszcez inni wieszają na D3 psy, ale leją na petycję. Itp itd.

Co do kolejnego Twojego posta. Oczywiście masz rację. My tu na razie teoretyzujemy i wymieniamy poglądy na podstawie tego, co już widzieliśmy. Możliwe, że kolejne gameplay'e, screeny etc zupełnie zmienią ten obraz, dla jednych ze złego na dobry, dla innych z dobrego na zły. Ale co złego w rozmowie? Nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khem khem...
Czytam od dłuższego czasu i się we mnie przewraca >.<
Przypomina mi się jedna rzecz... Jak wyszło D2 to wszyscy mówili, że spieprzyli klimat, że jest jasno, a potwory są zabawne a nie straszne. I tak było bo pustynia w porównaniu do lochów z jedynki była śmiesznie jaskrawa.
Więc moim zdaniem wasze kłótnie na temat tego, że jest kolorowo są bezsensu. Szczególnie, że widzieliśmy wszyscy 20 MINUT GAMEPLAY''u i sporo może się zmienić. Wyjdzie gra możemy sobie pogadać, że jest słabo (żeby nie było mi grafika nie przeszkadza, chociaż z tych tęcz mogliby zrezygnować...)
Kolego NLX jeżeli gra już teraz Ci się nie podoba, to jej nawet nie kupuj jak wyjdzie, a nie chrzanisz od 5 stron, że grafika jest cukierkowa i jak z WoW''a. Jest jak z WoW''a bo a) ta gra się sprzedaje więc widocznie ma coś w sobie, a Blizz tworzy gry jednak dla pieniędzy więc chodzi o ilość ludzi którzy ją kupią. b) mamy XXI wiek i grafika żeby wyglądała ładniej musi być odpicowana... Dobrze, że bronie są wielkie bo taki barb powinien mieć wielką broń (w końcu to heroic fantasy, chłopak idzie wyciąć 100000 gości na swojej drodze, więc to i tak mało realne...) przynajmniej widać jak mu się coś kupuje nowego... Grafika idzie do przodu to i gra powinna wyglądać ciut inaczej.
Z tego co zauważyłem Tobie by pasowało D2 z nową fabułą... A to chyba nie tędy droga, a już na pewno nie droga do kasy, której chce blizz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

Więc moim zdaniem wasze kłótnie na temat tego, że jest kolorowo są bezsensu. Szczególnie,
że widzieliśmy wszyscy 20 MINUT GAMEPLAY''u i sporo może się zmienić. Wyjdzie
gra możemy sobie pogadać, że jest słabo (żeby nie było mi grafika nie przeszkadza, chociaż
z tych tęcz mogliby zrezygnować...)


A zauważ, że to jest forum. Wymieniamy opinie, na temat tego, co już WIEMY/WIDZIELIŚMY. Idąc Twoim tokiem rozumowania, ten temat nie powinien WCALE istnieć, gdyż gry jeszcze nie ma. Więc po co w nim piszesz, skoro gierki nie ma a temat jest bez sensu?

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

Kolego NLX jeżeli gra już teraz Ci się nie podoba, to jej nawet nie kupuj jak wyjdzie,


To, czy kupię, czy nie, to moja sprawa, ja na razie o niej rozmawiam, o tym, co już wiemy. Niemniej jednak dziękuję za bardzo błyskotliwą rade, oświeciłeś mnie niezmiernie. Bez Ciebie ja, biedaczek, wydałbym na marne te 100 zł, uchh, aż szkoda. Jesteś moim zbawcą, dziękuję Ci stokrotnie!

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

a nie chrzanisz od 5 stron, że grafika jest cukierkowa i jak z WoW''a.


Stwierdzam prosty fakt, któremu ludzie rozmiłowani w tej grze (mimo, że, jak bardzo błyskotliwie zauważyłeś, jeszcze nie wyszła) starają się jak mogą zaprzeczać. A skoro oni nie widzą, to się staram tłuc ile wlezie, aby wreszcie ktoś dostrzegł, że owszem, grafika jest cukierkowa i przypomina stylem WoW''a.

>Jest jak z WoW''a

Gratulacje, odkryłeś Amerykę. Choć, patrząc w porównaniu do innych, to naprawdę niezły wyczyn...

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

bo a) ta gra się sprzedaje więc widocznie ma coś w sobie, a Blizz tworzy gry jednak dla
pieniędzy więc chodzi o ilość ludzi którzy ją kupią.


A czy ja przeczę? Ja właśnie to mówię, że robią grę, która zadowoliłaby (przynajmniej na tyle, by kupili) i fanów WoW''a, i nie odrzuciła fanów Diablo. Ale co poniektórzy na siłę udowadniają, że D3 graficznie z WoW''em nic wspólnego nie ma.

>b) mamy XXI wiek i grafika żeby

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

wyglądała ładniej musi być odpicowana...


Odpicowana to nie to samo co cukierkowa. Czy Morrowind był (jak na swoje czasy) odpicowany? Tak. Czy Oblivion był? Też. Tyle, że Morrowind wyglądał bardziej realnie, naturalnie, a w Oblivionie wszystko się świeciło, jak, nie porównując, psu jajca, jakby świat był zbudowany ze świetlówek, tudzież jakby właśnie ktoś wziął mopa i go z góry na dół wypucował do błysku. Co nie było ani realistyczne, ani naturalne. Ale odpicowany był. Więc uściślę, że gra powinna mieć odpicowaną grafikę, co wcale nie znaczy, ze przepełnioną całkowicie kuriozalnymi efektami, jak wszędobylskie połyski, i neonowe poświaty. To nie jest synonimem odpicowania.

>Dobrze, że bronie są wielkie bo taki barb powinien

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

mieć wielką broń (w końcu to heroic fantasy, chłopak idzie wyciąć 100000 gości na swojej
drodze, więc to i tak mało realne...) przynajmniej widać jak mu się coś kupuje nowego...


Po 1, równie dobrze mógłby mieć normalnej wielkości broń, i też by było widać.
Po 2, moim zdaniem to jakiś kompleks, jeśli ktoś musi mieć wielgachny miecz, aby dobrze się z tym czuł...
Po 3, jakoś w Diablo 2 miał normalnej wielkości broń, i nie było z tym problemu. Czemu teraz miałby być?

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

Grafika idzie do przodu to i gra powinna wyglądać ciut inaczej.


Owszem. Powinna być w 3D, zgadzam się. Powinna być dobrze "wygładzona", żeby nie było kanciastości i pikselozy. Ok, powinny być pewne efekty graficzne, np kula ognia winna wyglądać jak kula ognia. Ale "pójście naprzód" nie oznacza, że np szkielety mają trzymać w ręku "energetyczne tarcze", a w otchłani pod mostem unosić się radioaktywna mgła. Jeśli dla Ciebie postęp graficzny to jej ukreskówkowienie, zdziecinnienie i przeolbrzymienie, to znaczy, że cywilizacja cofa się w rozwoju...

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

Z tego co zauważyłem Tobie by pasowało D2 z nową fabułą...


Źle zauważyłeś. Oczekiwałbym Diablo 3, aktualne technicznie, do dzisiejszych standardów. Ale chciałbym nowej części Diablo, a nie Wowablo.

>A to chyba nie tędy droga,

Dnia 10.07.2008 o 17:08, Szubens napisał:

a już na pewno nie droga do kasy, której chce blizz...


Mnie jako gracza interesuje gra, a nie kasa Blizzard. To, że te zmiany dla kasy są, by przyciągnąć dzieciaki, to dla mnie oczywiste. Co nie znaczy, że, skoro rozumiem ich motywy, mam je od razu usprawiedliwić i cieszyć się, że wychodzi D3 takie, jakie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 19:23, NLX napisał:

Stwierdzam prosty fakt, któremu ludzie rozmiłowani w tej grze (mimo, że, jak bardzo błyskotliwie
zauważyłeś, jeszcze nie wyszła) starają się jak mogą zaprzeczać. A skoro oni nie widzą,
to się staram tłuc ile wlezie, aby wreszcie ktoś dostrzegł, że owszem, grafika jest cukierkowa
i przypomina stylem WoW''a.

>Jest jak z WoW''a

Gratulacje, odkryłeś Amerykę. Choć, patrząc w porównaniu do innych, to naprawdę niezły
wyczyn...

W D2 bronie się mało zmieniały z wyglądu (oczywiście jak na tamte lata to i tak było ok) bo na obrazku w ekwipunku miecz czy topór wyglądał jak 2 razy większy od postaci, a po wsadzeniu do ręki - taki sam jak o wiele mniejsza broń dwu ręczna. Oczywiście nie mówimy o różnicy między jedno i dwu ręczną bronią. Aha i nie mów o grze, że było realnie jeżeli barb nosił koncerz (dla ułatwienia powiem Ci, że taką bronią to się z konia walczyło) w jednej ręce...
Kompleks to Ty masz co najwyżej na punkcie WoW''a... Grafika nie jest jak z WoW''a, a jeżeli uważasz, że jest to chyba nie grałeś w życiu w WoW''a... Jeżeli zaliczymy kilka zapożyczeń od świetnej gry jako (jak to ślicznie ująłeś) Wowaldo (sic!) to to się nazywa PARANOJA. Wymieniasz raptem 7 ptk. podobieństw i to jakie? Poświaty, nierealne kształty (?!) bez przesady... Zgadzam się, że grafika jest ciut za kolorowa, ale na pewno nie jak z WoW''a, a to co napisałem nie było ciut bardziej rozwinięte niż "Jest jak z WoW''a", ale nieważne.
Aha i jeszcze nie pojmuje sarkazmu i ironii w większości Twoich odpowiedzi (dowartościowuje Cię to że odpisujesz: "Ah twoja błyskotliwa odpowiedź" itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 19:23, NLX napisał:

A skoro oni nie widzą,
to się staram tłuc ile wlezie, aby wreszcie ktoś dostrzegł, że owszem, grafika jest cukierkowa
i przypomina stylem WoW''a.


Nie ośmieszaj się, gram w WoWa odkąd jego premiera ujrzała światło dzienne i grafika z DIII w niczym nie jest podobno do tej, która możemy znaleźć w WoWie. Przestań w końcu porównywać dwie różne gry bo poniektórych szlag trafi w co trudno wątpić. Nie ma żadnego podobieństwa, dziwne że gracze WoWa nie dostrzegają podobieństwa tylko Ty tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:01, oOreVenOo napisał:

Nie ośmieszaj się, gram w WoWa odkąd jego premiera ujrzała światło dzienne i grafika
z DIII w niczym nie jest podobno do tej, która możemy znaleźć w WoWie.

To ty tak uważasz, albo tak ci się wydaje. Mi również przypomina grafiką WoWa, ale są to tylko podobieństwa, a nie żywcem ściągnięty WoW.

Dnia 10.07.2008 o 22:01, oOreVenOo napisał:

Przestań w końcu
porównywać dwie różne gry bo poniektórych szlag trafi w co trudno wątpić.

Dwie różne gry, które stworzył ten sam producent, czyli gry mające jakieś wspólne cechy.

Dnia 10.07.2008 o 22:01, oOreVenOo napisał:

Nie ma żadnego
podobieństwa, dziwne że gracze WoWa nie dostrzegają podobieństwa tylko Ty tak...

Mówiąc gracze WoWa, mówisz chyba tylko o sobie i tobie podobnych, jestem pewien że dużo graczy WoWa widzi podobieństwa. Więc mów za siebie.
BTW. Grałeś w Diablo, albo Diablo II? Bo albo mi się zdaje albo nie znasz klimatu dwóch pierwszych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:21, Ascont napisał:

BTW. Grałeś w Diablo, albo Diablo II? Bo albo mi się zdaje albo nie znasz klimatu dwóch
pierwszych części.


Albo mi się zdaje, że właśnie skończyłem Mephisto Run''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo III i WoW ma niektóre cechy wspólne. Ktoś z Blizzarda sam potwierdził, że wymieniają dobre pomysły między swoimi grami i nie widzą w tym nic złego. Ja też nie, dopóki będą to całkowicie 2 różne gatunki, a są i tego żaden cep nie podważy :)

Diablo III nigdy nie będzie przypominać WoW-a. Ani na odwrót. A grafika grafiką, w końcu obydwie gry są trójwymiarowe, nie orientuje się jak tam ze szczegółami silnika graficznych WoWa bo ta gra totalnie do mnie nie przemawia.

Chipsy są robione z ziemniaków, teraz porównaj sobie Laysy do jakiś z Biedronki czy Lidla ;] Jeśli chodzi komuś o porównania tego typu, to niech dalej się produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Albo mi się zdaje, że właśnie skończyłem Mephisto Run''a...
Czyli wnioskuję że grasz. A przypomnę ci może gameplay i ikonki skilli, takie kolorowe jak w WoWie. Albo coś innego otwieramy ekwipunek, i widzimy naszą postać. A wygląd Witch Doctora? Latające nad ziemią kule rodem z W3 TFT. Przypomina ci to coś? Jeżeli nie to albo WoWa nie widziałeś na oczy albo ubzdurałeś sobie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:21, Ascont napisał:

BTW. Grałeś w Diablo, albo Diablo II? Bo albo mi się zdaje albo nie znasz klimatu dwóch
pierwszych części.


Klimatów. Inne były w obu częściach. D2 miejscami tylko miał podobny do D1, zazwyczaj w jakichś lochach czy podziemiach, ale też często był zupełnie inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślijmy petycję do ferrari, że nie przypomina za bardzo matiza.
Jeżdżę 8 lat matizem i mnie wkurza, że nowy model ferrari nie ma takich właściwości jezdnych jak mój wysłużony maiz.

P.S. Pod moją petycją podpisze się dużo ludzi jeżdżących matizem, chociaż widzieli na razie tylko kawałek projektu nowego samochodu. Ale nie miejmy do nich pretensji, przecież forum jes od dyskutowania, nie ważne czy to ma sens, ważne że mamy swoje argumenty i ważne że popiera nas 50 tysięcy osób!!!! A poza tym blizzard powinien robić grę pod indywidualnego gracza. Co z tego, że w WoWa pyka parę milionów ludzi? Nie znają się. Ja mam rację, bo Dioblok to mroczny klimat, cokolwiek to znaczy. Radioaktywny pył jest beeeee, duże bronie ssą.

A tak na serio. Wyobraźcie sobie, że jestescie przedsieborcami. Wydajecie nowa gre. Czy chcecie, żeby kupiło ją jak najwięcej ludzi czy też chcecie żeby oddawała klimat poprzedniczki i zagorzali fani ją kupili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 00:17, pkapis napisał:

Klimatów. Inne były w obu częściach. D2 miejscami tylko miał podobny do D1, zazwyczaj
w jakichś lochach czy podziemiach, ale też często był zupełnie inny.

Chodziło mi o oba klimaty, tylko że zdawało mi się że tak to się pisze. A, nieważne. Co do twojego posta, to zgadzam się.

@Modest-Vermin
A żebyś wiedział że nie podważy. Choćby nie wiem jak były podobne to Diablo jest Diablo, a WoW to WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 19:23, NLX napisał:

Stwierdzam prosty fakt, któremu ludzie rozmiłowani w tej grze (mimo, że, jak bardzo błyskotliwie
zauważyłeś, jeszcze nie wyszła) starają się jak mogą zaprzeczać. A skoro oni nie widzą,
to się staram tłuc ile wlezie, aby wreszcie ktoś dostrzegł, że owszem, grafika jest cukierkowa
i przypomina stylem WoW''a.


Twoje ''stwierdzenie faktu'' nie jest nic warte. To Twoje wyobrażenie. Tobie sie wydaje, że tak jest. Od kiedy to Twoja opinia jest wyrocznią i masz obowiązek wmawiać innym że to Ty masz racje a oni są ślepi. Może czas otworzyć oczy, może to Ty sie mylisz.

P.S. Jak słusznie zauważyli inni równie dobrze możesz porównywać D3 z Settelersami czy czym sobie jeszcze życzysz - też znajdziesz podobieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 22:58, Modest-Vermin napisał:

Diablo III i WoW ma niektóre cechy wspólne. Ktoś z Blizzarda sam potwierdził, że wymieniają
dobre pomysły między swoimi grami i nie widzą w tym nic złego.


Dotyczące rozgrywki, nie grafiki.


Do wszystkich, którzy uważają że diablo 3 ma grafikę cukierkową (tak tak, cukierkowe bo kolorowe) niech sobie wyniosą z piwnicy czarno - biały monitor i grają na nim.

Bo mi na przykład diablo 3 przypomina do złudzenia titan questa, albo loki. To TQ i LOKI także musiał "odgapić" grafikę od wowa bo jest kolorowa!!!!! No nie toż to plagiat!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 10:58, hubert0 napisał:

> Diablo III i WoW ma niektóre cechy wspólne. Ktoś z Blizzarda sam potwierdził, że
wymieniają
> dobre pomysły między swoimi grami i nie widzą w tym nic złego.

Dotyczące rozgrywki, nie grafiki.


W tym stwierdzeniu właśnie to miałem na myśli, za grafikę później się zabrałem jakbyś nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry bllizarda mają taką (nie wiem jak to opsiać, a nie chce używać słowa "cukierkową") "oryginalną" grafikę, którą da się zauważyć w W3 i WoW''ie. Są to w końcu gry JEDNEGO producenta.

I nie wiem jak można porównywać gry, gdy widziało się jedynie krótkiego gameplay'a i kilka screenów. A te petycje to w ogóle idiotyzm. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się