Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2008 o 11:29, Modest-Vermin napisał:

Imho Diablo 3 wyjdzie w okresie wakacyjnym lub tym przed szkolnym. Nie, żebym się sugerował
premierą dwójki, ale jakoś tak sobie to wyobrażam :)


Ha kiedyś tak to było, co wakacje gra Blizzarda lub dodatek do niej. Piękne czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzieliście będzie kiedy to skończą może wyjść po Blizzconie ( jako niespodzianka) a może wyjść za 2 lata. Ale i tak będziemy na to czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 18:29, Daimon_Frey napisał:

Kilka faktów wyłapanych z zapisu pytań i odpowiedzi na temat D3 wykonanego przez diabloii.net

- duża uwaga poświęcona zrobieniu gry ciekawej, przyjemnej przy każdym graniu
- skupienie się na współpracy w drużynie
- losowe lochy i losowe otoczenie
- nowy system pozwala na umieszczenie losowych skryptowanych zdarzeń w każdym miejscu
- Potyczki na dużą skalę (ogromna ilość przeciwników na ekranie) tak by gracz czuł że
ma potężną postać
- "Jeśli potrafisz kliknąć myszką, potrafisz grać w Diablo" ;D
- Będzie jakiś system współzawodnictwa między graczami, na razie jednak nic o nim nie
chcieli mówić
- nowy Battle.Net (łatwiejsze znajdywanie przyjaciół, tworzenie meczy, szybszy w obsłudze)
- chcą by gracz więcej używał umiejętności
- łatwiejszy system przełączania umiejętności (pasek ala WoW, by szybciej zmieniać umiejętności)
- można nadal przełączać skille kółkiem myszy
- Poprzednio gdy gracz był przytłoczony przez przeciwników pierwszą reakcją było użycie
mikstur, chcą aby w D3 pierwszą reakcją było użycie umiejętności
- łatwiejsze wejście w grę
- nowy system zdrowia dostosowany do szybkiej akcji
- wystarczy przebiec po miksturze zdrowia by Cie uleczyła, natomiast jeśli je podniesiesz,
uleczeni zostaną wszyscy blisko ciebie
- Większe i bardziej skomplikowane potwory
- Berserker posiada dużą maczugę zadającą olbrzymie obrażenia, ale jeśli nie trafi utknie
ona w ziemi
- Kościane szkielety z tarczą są powolne, ale blokują tarczą twoje strzały
- Grupy potworów będą ze sobą współpracować dokładnie tak samo jak gracze
- Chcieli stworzyć znacznie lepszą historię
- Nie chcieli aby historia była tylko tłem tak jak w WoWie, będzie można się skupić na
historii choć nikt nie będzie do tego zmuszony
- nowy system nazywany przygodami (adventures)
- rozwinięcie losowości z D2 pozwala na umieszczanie zdarzeń gdziekolwiek, np. stary
nawiedzony dom
- Spontaniczne, losowe questy
- nowy system konwersacji
- postacie teraz rzeczywiście rozmawiają
- pozostanie wiernym Diablo, stworzenie fantastycznej gry Action RPG, wprowadzając głębszą
rozgrywkę
- większe wczucie się w świat Sanktuarium
- wsparcie dla dużej ilości graczy, choć mniejsze grupy będą sprawować się lepiej
- wielkość tych grup nie została jeszcze ustalona, prawdopodobnie będzie to 4-5
- ulepszenia w systemie ekwipunku
- łatwiejszy system handlu
- każdy przedmiot zajmuje tylko 1 miejsce
- chcą zrobić grę głównie dla graczy Diablo, nie dla graczy w WoWa, choć i dla nich znajdzie
się sporo miejsca
- jeszcze nie zdecydowali ile finalnie będzie klas w grze
- nie starają się przywrócić starych klas, zaczynają tak jakby od początku
- każda z klas będzie używała innej mechaniki
- nowy system zdobywania skarbów, ekwipunku itp. Skarby będą generowana osobno dla każdej
postaci w drużynie, gracz będzie widział tylko skarby wygenerowane dla niego
- wiele nowych cech, właściwości przedmiotów
- nowy battle.net będzie bardzo efektywny w eliminowaniu cheaterów
- Płeć postaci nie będzie wpływać na jej atrybuty
- gra nie będzie wymagała DX10

A zna ktoś dokładna datę premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2008 o 15:28, Break the peace napisał:

A zna ktoś dokładna datę premiery?


Skracaj odpowiedzi, bo to o pomstę do nieba woła. Zero treści, jedno pytanie, a post na pół strony!

Nie ma daty premiery. Wysil się i przeczytaj kilka poprzednich postów. Nie spamuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 15:28, Break the peace napisał:

A zna ktoś dokładna datę premiery?


Ty żeś człowieku zwariował z tym postem nie mówię tylko o długości Blizzard powiedział będzie kiedy skończymy a jak skończymy będziecie o tym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcą rozłożyć 99 lub 100 poziomów na 4 stopnie trudności gry (Normal, Koszmar, Piekło, ....), bo takie pogłoski chodzą, to wg mnie jest to zły pomysł. Wbicie poziomu dostarcza pewną dawkę pozytywnych doznań (nawet sam dźwięk wskoczenia lvl jest miły). Przy rozbiciu tego na 4 dłuższe poz. trudności trochę zmniejszy te odczucia.

Dobrym jest fakt, że póki co żaden element rozgrywki nie obsługuje DX10, celowo piszę póki co, bo nic nie wiadomo, osobiście nie obraziłbym się. Jest jednak przeszkoda (w mniemaniu Blizzarda można przypuszczać duża), a mianowicie konieczność przesiadki na Vistę lub przyszłego Windows 7. Nie sądzę, aby Blizzard celowo naciągał Microsoftowi klientów (już widzę te opinie).

Brak ciężkości przedmiotów jest zbawieniem i bardzo nie cieszy takie podejście projektantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to Diablo III nie będzie wymagało DX10. Na chwilę obecną w ogóle z niego nie korzysta. Być może później jeszcze dodadzą możliwość wykorzystywania DX10, ale będzie to opcjonalne a nie wymagane. Tak samo chyba jest z StarCraftem II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 13:59, Jeggred napisał:

Z tego co czytałem to Diablo III nie będzie wymagało DX10. Na chwilę obecną w ogóle z
niego nie korzysta. Być może później jeszcze dodadzą możliwość wykorzystywania DX10,
ale będzie to opcjonalne a nie wymagane. Tak samo chyba jest z StarCraftem II.


Co do Diablo to można to przeczytać na diablo.com.pl a o Starcrafcie też coś mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone zostały informacje na temat wygasania postaci na BN 2.0. Otóż zupełnie inaczej jak na poprzednim BN, na obecnym konta i postacie nie będą wygasać. Jest to znakomita wiadomość, bynajmniej dla mnie. Już raz mi wygasło konto w D2 i nie chciałbym, żeby się to powtórzyło w D3. Świetne posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 19:49, Kawosz napisał:

Potwierdzone zostały informacje na temat wygasania postaci na BN 2.0. Otóż zupełnie inaczej
jak na poprzednim BN, na obecnym konta i postacie nie będą wygasać. Jest to znakomita
wiadomość, bynajmniej dla mnie. Już raz mi wygasło konto w D2 i nie chciałbym, żeby się
to powtórzyło w D3. Świetne posunięcie.


O tyle w D2 jest już możliwość przywrócenia do życia postaci wygaśniętej ;P, to co do konta to chyba rzeczywiście wygasa... Moim zdaniem nie było to złe... Bo po co ma konto leżeć na serwie kiedy nikt z niego nie korzysta? :/ Z drugiej strony ma się pewność, że teraz się konta nie straci ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem w komentarzu do newsa o śmierci w D3, nie samo giniecie w grze mnie interesuje (ze wszystkimi konsekwencjami). Interesujace jest podejście twórców do problematyki opuszczania miasta. Nie będzie to szybka i lekkomyslan decyzja, ale ważny element gry... zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do zorientowanych:
strasznie się ucieszyłam z info o trójce bo jestem w takim wieku, że grałam w jedynkę tuż po premierze :) Martwię się, że jak długo będą robić to za stara będę żeby pograć:)
Czy z faktu, iż wypuszczone dotąd filmiki, pokazówki barbara i znachora są naprawdę świetnie dopracowane (łącznie z interfejsem postaci) można wnioskować, że gra jest już prawie gotowa???? Wiem, że Blizz wypuszcza gry gdy mają 100% pewności że wszystko ok (pamiętam lata oczekiwania na 2) Ale może jednak po stanie zaawansowania tego co już pokazują można konkludować, że rzucona data I kwartału 2009 jest prawdopdobna???
Przepraszam, jeśli pytanie jest kretyńskie, ale nie mam bladego pojęci a o technice tworzenia gier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie większość rzeczy jest ukończonych, a producenci pracują nad tym, czego nie pokazali i nad rzeczą najważniejszą - zbalansowaniem rozgrywki.
To trochę tak jak z filmami ze StarCrafta 2 - niby wygląda na grę ukończoną, a roboty sporo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 10:13, WorldWar3PL napisał:

Prawdopodobnie większość rzeczy jest ukończonych, a producenci pracują nad tym, czego
nie pokazali i nad rzeczą najważniejszą - zbalansowaniem rozgrywki.
To trochę tak jak z filmami ze StarCrafta 2 - niby wygląda na grę ukończoną, a roboty
sporo ;-)

Podobno ekipa Blizzarda zkonczyla juz akt pierwszy , wiekszosc pracuje juz nad drugim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 10:07, LK30 napisał:

C.D.
No i w planie wydawniczym jest zaznaczony D3 na "dalej (czyli po lutym) 2009 r."...


Znając filozofie Blizzarda i podejście do wydawania prze nich gier antycypuję radość z wydania na koniec 2009, początek 2010 roku. Nie sądzę, aby wyszła na początku przyszłego roku. Jest ukończony 1 akt, pozostały 3 akty. Wiadomo już także, że będzie dodatek. Cóz zobaczymy, ale nie nastawiaj się na przyszły rok, do blizzconu na pewno bedzie wiadomo coś nowego (rzecz jasna blizzconu 2009;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..... do blizzconu na pewno bedzie wiadomo coś nowego (rzecz jasna blizzconu 2009;)).

Dzięki za pocieszenie - do tego czasu zdązę odchować drugie dziecię, żeby noce mieć tylko dla diabełka:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 14:15, LK30 napisał:

..... do blizzconu na pewno bedzie wiadomo coś nowego (rzecz jasna blizzconu 2009;)).


Dzięki za pocieszenie - do tego czasu zdązę odchować drugie dziecię, żeby noce mieć tylko
dla diabełka:))))


Ha, a ile dziecko ma lat skoro mówisz, że ja zdążysz odchować ;P. A tak serio... Wiemy wszyscy wiemy, że Blizz robi gry długo i żmudnie, ale gdyby nie to nie byłby takie genialne... tam w tej firmie jest wiele ludzi potrzebnych do stworzenia danych elementów nawet tych najdrobniejszych i to jest piękne... Ta gra będzie hitem nawet jeśli w momencie wydania będzie miała przestarzałą grafę... Fabuła i BN wszystko wynagrodzą... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 na pewno będzie działać na starszych systemach od Visty, Blizzard wie co robi, nie odbierze sobie klientów przez uśmiercenie XPka i wymuszenie DX10. A jeżeli pojawią się efekty DX10 to raczej już DX10.1 - ostatnio potwierdzano poszerzenie współpracy Blizzarda z AMD-ATI i wieloma innymi firmami. Na DX11 nie ma co liczyć, o ile DX10 i 10.1 jako tako się już stabilizują na rynku (ale tempo, ile to już lat się wleką i nie mogą?) to 11 będzie zbyt świeża. A Blizzard wiadomo - robi najlepiej ale nie za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się