Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Nowe posty Bashioka na forum (07.01).
Potwierdził brak konieczności posiadania dx10 do grania w DIII. Póki co ekipa nie zaimplementowała żadnych dodatkowych efektów wymagających dx10.
Powiedział również, że wszystkie ikony i symbole w DIII sa projektowane wyłącznie dla tej gry. Nie pożyczają nic z WoW i nie maja zamiaru się nimi posiłkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow... well you''re obviously very excited. - Świetna odpowiedź ;)

Ikonki ikonkami, zwykła popierdółka, choć to kolejny argument wytrącony z ust narzekaczy 8D
Co do ciekawszych rzeczy: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=14133418966&sid=3000 Dom Aukcyjny w D3? Bashiok dwa razy podkreślił, że sami w Blizzard nie wiedzą jeszcze jaki i czy w ogóle będzie system handlu w D3, czy zostanie dotychczasowe rozwiązanie z D2, które według mnie miało tylko same wady. A wad tych było całkiem sporo: łatwość w oszukiwaniu, mnóstwo czasu zmarnowane na znalezienie chętnego do kupna, wszechobecny spam, potrzeba odwoływania się do zewnętrznych źródeł w celu sprawdzenia wartości przedmiotów itd. Także akurat gdyby jakaś forma Domu Aukcyjnego, choćby na takich samych zasadach jak w WoW, została zaimplementowana w grze, ja byłbym bardzo zadowolony. Co jak co, ale możliwość handlowania wewnątrz gry i jednocześnie bez potrzeby siedzenia przed monitorem według mnie jest diablo dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 13:10, GanD napisał:

Wow... well you''re obviously very excited. - Świetna odpowiedź ;)

Ikonki ikonkami, zwykła popierdółka, choć to kolejny argument wytrącony z ust narzekaczy
8D
Co do ciekawszych rzeczy: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=14133418966&sid=3000
Dom Aukcyjny w D3? Bashiok dwa razy podkreślił, że sami w Blizzard nie wiedzą jeszcze
jaki i czy w ogóle będzie system handlu w D3, czy zostanie dotychczasowe rozwiązanie

[...]

Nie wiem jak wygląda system handlu w WoW. Mogę się tylko domyślać. Wiesz, handel w DII miał swoje plusy. Pomimo permanentnego spamowania forum przez graczy, miał swój urok. Dla mnie handel jest rzeczą drugorzędną (a ściślej jego forma). Oby zachowali ideę i zlikwidowali barter. Odwoływanie się do źródeł zewnętrznych to wg mnie bardzo zły element w całej układance, Blizzard winien zrobić wszystko, aby zapobiec tego rodzaju anomalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 13:10, GanD napisał:

Wow... well you''re obviously very excited. - Świetna odpowiedź ;)

Ikonki ikonkami, zwykła popierdółka, choć to kolejny argument wytrącony z ust narzekaczy
8D
Co do ciekawszych rzeczy: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=14133418966&sid=3000
Dom Aukcyjny w D3? Bashiok dwa razy podkreślił, że sami w Blizzard nie wiedzą jeszcze
jaki i czy w ogóle będzie system handlu w D3, czy zostanie dotychczasowe rozwiązanie
z D2, które według mnie miało tylko same wady. A wad tych było całkiem sporo: łatwość
w oszukiwaniu, mnóstwo czasu zmarnowane na znalezienie chętnego do kupna, wszechobecny
spam, potrzeba odwoływania się do zewnętrznych źródeł w celu sprawdzenia wartości przedmiotów
itd. Także akurat gdyby jakaś forma Domu Aukcyjnego, choćby na takich samych zasadach
jak w WoW, została zaimplementowana w grze, ja byłbym bardzo zadowolony. Co jak co, ale
możliwość handlowania wewnątrz gry i jednocześnie bez potrzeby siedzenia przed monitorem
według mnie jest diablo dobrym pomysłem.


Pomysł bardzo dobry ;P, tylko czy uda się przywrócić wartość pieniędzy, bo w D2 pieniądze były praktycznie nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 13:18, Kawosz napisał:

Nie wiem jak wygląda system handlu w WoW. Mogę się tylko domyślać.


Zapewne kupowałeś coś kiedyś na Allegro. To w WoW niewiele się różni od tego systemu właśnie. Nie ma tam tylko odautorskich opisów przedmiotów. A tak to:
- są dwa rodzaje domów aukcyjnych: 1) neutralny, na którym mogą handlować obie frakcje, 2) frakcyjny, na którym nie widzisz przedmiotów wrogiej frakcji;
- przedmioty są podzielone na szereg kategorii, dzięki czemu łatwo je znajdować i porównywać;
- gra wprowadza małe opłaty za wystawianie przedmiotów - im dłuższy czas wystawienia i jego cena, tym większa opłata;
- można wystawiać przedmiotu z ceną minimalną lub z natychmiastowym wykupem po określonej cenie
- opłaty za użytkowanie i zwrot niesprzedanych rzeczy są załatwiane pocztą wewnątrz gry;
- jedyna waluta to złoto, żadnego handlu wymiennego.

To tak w wielkim skrócie. Gdyby odpowiednio przenieść to do gry, tak żeby też i klimatycznie trochę się trzymało kupy (choć z tym byłoby najtrudniej, bo sama fabuła gry to 1 vs reszta świata, więc skąd nagle inny gracze z którymi możemy handlować). System akcyjny pozwala też łatwo zorientować się w różnicach w zaawansowaniu gry i rozwoju świata pomiędzy poszczególnymi serwerami, gdzie różne przedmioty mogą mieć inne średnie wartości sprzedaży w zależności od spowszednienia konkretnych przedmiotów. Jedyne co naraża taki system, to możliwość zmonopolizowania danego segmentu rynku przez bardzo bogatego gracza, który najpierw sam wyfarmi mnóstwo rzeczy, potem wykupi wszystkie inne tego typu z AH, a następnie sam wystawi tylko swoje po określonej cenie i będzie wykupywał rzeczy innych graczy błyskawicznie. Jednakże to się bardzo rzadko działo nawet w WoW, bo wymagało strasznie dużo zachodu, a graczy na serwerze którzy mogli utrudniać ten proces były tysiące. Także D3 z jednak innym systemem zdobywania przedmiotów i jeszcze większą liczbą graczy, to raczej nie grozi. A od zapobiegania oszustwom w postaci nielegalnego wedle gry rozmnażania złota (bo ten wyżej opisany sposób jakby nie patrzeć jest w WoW legalny) jest też oczywiście Blizzard.

Dnia 08.01.2009 o 13:18, Kawosz napisał:

Pomimo permanentnego spamowania forum przez graczy, miał swój urok.


No właśnie ja tego uroku nigdzie nie dostrzegam. No chyba że masz na myśli urok sytuacji, w której przy bezpośredniej wymianie nagle okazuje się, że z Twojego ekwipunku owszem zniknęła Buriza, ale nie pojawiło się nic w zamian. Tak, to miało swój urok, człowiek z radości potrafił połamać klawiaturę :P

Dnia 08.01.2009 o 13:18, Kawosz napisał:

Dla mnie handel jest rzeczą drugorzędną (a ściślej jego forma). Oby zachowali ideę i
zlikwidowali barter.


Jak mają zachować ideę i zlikwidować handel wymienny, na którym cała idea była osadzona? To ja czegoś nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2009 o 13:36, GanD napisał:

Jak mają zachować ideę i zlikwidować handel wymienny, na którym cała idea była osadzona?
To ja czegoś nie rozumiem...


Chodzi mi o ideę handlu jako integralnej części Diablo (gry w D2 na BN). Idea ta jest dobra, integruje graczy, wzbogaca rozgrywkę itp. Kulawa noga tego był jednak barter, który powinni wycofać. W zamian wprowadzić system handlu walutowego.

Co do uroków handlu w D2 - eh... to długa historia, a przeciwdziałać oszusta można było, trzeba jednak wiedzieć jak. Po kilkuletniej grze na BN można było skutecznie bronić się przed lamerami. Masz jednak rację po części. Dla mnie handel w D2 był o tyle dobry, że trzeba było się namęczyć, aby kupić coś za odpowiednia cenę. Podobnie jak po znalezieni super ''stafu'' radość z takiej transakcji była ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 13:49, Kawosz napisał:

W zamian wprowadzić system handlu walutowego.


Tu się w pełni zgadzam.

Dnia 08.01.2009 o 13:49, Kawosz napisał:

Co do uroków handlu w D2 - eh... to długa historia, a przeciwdziałać oszusta można było,
trzeba jednak wiedzieć jak.


No właśnie. By skutecznie handlować w D2 trzeba było mieć a) wiedzę tajemną, jak nie dać się oszukać, b) kupę czasu - co dla mnie było jego równie nudnym marnowaniem, co samotne farmienie pierdół w WoW. Jedno i drugie skutecznie odstraszało od tego procederu początkujących jak i osoby mające mniej czasu na grę.

Dnia 08.01.2009 o 13:49, Kawosz napisał:

(...) trzeba było się namęczyć, aby kupić coś za odpowiednia cenę. Podobnie jak po znalezieni
super ''stafu'' radość z takiej transakcji była ogromna.


Męczenie się by coś sprzedać/znaleźć psuje grę. Jak ludzie z gry odchodzą, to najczęściej przez nudę, a nic tak nie wprowadza nudy do gry jak próba sprzedania jednej rzeczy przez cały dzień, czy też szukanie jednej runy od dwóch dni. Wiem, że mmorpg takie już są, ale przecież wcale nie muszą, poza tym D3 nie ma być mmorpg. Niech i casual ma możliwość sprzedania czegoś co przypadkiem znajdzie i nie czuje się oszukany, ani zawiedziony. Na pewno systemu walutowy w tym pomoże, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiałem ostatnio trochę nad fabułą gry.

Ja rozumiałbym to następująco: kamienie dusz były jedynym środkiem kontroli mrocznej trójcy w sanktuarium. Po ich zniszczeniu (do czego Diablo wg mnie dążył od samego początku) ludzie nie są w stanie bronic się przed braćmi. Obecny stan wiedzy na temat nie daje nam bynajmniej oręża obronnego. Dlatego Blizzard dał 20 lat spokoju. Przez ten czas Tyrael szukał innych możliwości odparcia ataków piekieł (to proste jest archaniołem, spodziewał się powrotu zła, ja wiadomo to istota wieczna, planująca długoterminowo :) potrzebował czasu na zgłębienie wielu aspektów wiedzy tajemnej. Całkiem możliwe, że ktoś mu w tym pomagał. Może przypominacie sobie Drognana (miał wiedzę na temat demonologii, przeglądał stare podania itd.) Wątków do rozwinięcia jest wiele.
Pozostaje kwestia samych kamieni dusz. Ja zakładam, że trójca żyje, nie ma się zbyt dobrze po takim kopniaku od Tyraela i ludzkich bohaterów, ale buduje nowe przymierze przeciwko, i tu uwaga NIEBIOSOM. Dokładnie tak, wydaje mi się, że całe zamieszanie z kamieniem świata, zniszczeniem kamieni dusz ma związek z dużo większą ekspansją piekieł, niż to miało miejsce do tej pory. Bracia (być może w towarzystwie Duriela, Azmodana i reszty) będą chcieli nie zniszczyć i zawładnąć sanktuarium, ale dotrzeć i spustoszyć same Niebiosa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Media Markt (ten sklep dla mądrych inaczej) i co moje oczy ujrzały?? Tablica z zapowiedziami premier, a na niej na samej górze, na pierwszym miejscu : Diablo III i data LUTY 2009 !!! Przetarłem oczy ze zdumienia i jeszcze raz spojrzałem , nie , wzrok mnie nie mylił! Do teraz zastanawiam się czy to prawda i skąd takie niusy wzieli ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 23:10, Jabłoński napisał:

Byłem dzisiaj w Media Markt (ten sklep dla mądrych inaczej) i co moje oczy ujrzały??
Tablica z zapowiedziami premier, a na niej na samej górze, na pierwszym miejscu : Diablo
III i data LUTY 2009 !!! Przetarłem oczy ze zdumienia i jeszcze raz spojrzałem , nie
, wzrok mnie nie mylił! Do teraz zastanawiam się czy to prawda i skąd takie niusy wzieli
???


Na 100% nie możliwe. Diablo III tak szybko by nie wyszło, bo prace nad nim nadal trwają. Myślę że gdyby gra poszła by do tłoczni to ktoś by się wygadał i by huczało od plotek w necie. A po za tym Blizzardowi się nie opłaca po cichu wydać swojej gry bo zbyt dużo ludzi ją oczekuje a po drugie, ludzie muszą mieć czas na uzbieranie kasy, a jeżeli powiedzą np. na początku lutego że gra wychodzi w połowie miesiąca, to wątpię aby duża liczba ludzi kupiła grę przed premierą lub w dzień premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 23:14, Kraju92 napisał:

Na 100% nie możliwe. Diablo III tak szybko by nie wyszło, bo prace nad nim nadal trwają.
Myślę że gdyby gra poszła by do tłoczni to ktoś by się wygadał i by huczało od plotek
w necie. A po za tym Blizzardowi się nie opłaca po cichu wydać swojej gry bo zbyt dużo
ludzi ją oczekuje a po drugie, ludzie muszą mieć czas na uzbieranie kasy, a jeżeli powiedzą
np. na początku lutego że gra wychodzi w połowie miesiąca, to wątpię aby duża liczba
ludzi kupiła grę przed premierą lub w dzień premiery.


Poza tym, czytałem gdzieś w jakimś wywiadzie jednego z pracowników Blizzarda, że jako pierwsze ma wyjść Sratcraft 2. To, że Diablo 3 wyjdzie w tym roku jest bardzo możliwe. Wszak prace nad nim są ponoć na bardzo zaawansowanym etapie. Ale nie wydaje mi się by był to luty. Prędzej końcówka tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 23:18, zermithon napisał:

Poza tym, czytałem gdzieś w jakimś wywiadzie jednego z pracowników Blizzarda, że jako
pierwsze ma wyjść Sratcraft 2. To, że Diablo 3 wyjdzie w tym roku jest bardzo możliwe.
Wszak prace nad nim są ponoć na bardzo zaawansowanym etapie. Ale nie wydaje mi się by
był to luty.


Masz rację, najpierw ma być SC II, a dopiero później D3. Co prawda pierwsza część trylogii SC II ma być w czerwcu, więc możliwe że na jesień lub gwiazdkę dostaniemy D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jaka jest perspektywa na wyjście gry w tym roku? Bo nie wiem, czy zaczynać grę w dwójkę po raz setny(ale już dość dawno nie grałem) czy czekać sobie spokojnie na trójeczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 23:21, caramondl napisał:

Mam pytanie: Jaka jest perspektywa na wyjście gry w tym roku? Bo nie wiem, czy zaczynać
grę w dwójkę po raz setny(ale już dość dawno nie grałem) czy czekać sobie spokojnie
na trójeczkę...


Szansa jest .... mikroskopijna. Na ten rok wychodzi (a może i nie) StarCraft 2.
Jeżeli na WWI 2009 (wakacje) i BlizzCon 2009 (koło października) poznamy dwie koleje klasy to będzie można to uznać za sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 00:01, Jeggred napisał:

Szansa jest .... mikroskopijna. Na ten rok wychodzi (a może i nie) StarCraft 2.
Jeżeli na WWI 2009 (wakacje) i BlizzCon 2009 (koło października) poznamy dwie koleje
klasy to będzie można to uznać za sukces.


Ja na WWI 2009 liczę że zapowiedzą WarCrafta IV ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spokojnie wracać do starego Diabełka... Właśnie się zorientowałem, że pomimo setek godzin z nim spędzonych, nigdy nie zrobiłem frenzy barba...:) W każdym razie: Abi Dalzim i Jeggred - wielkie dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 11:33, choper napisał:

Czy to prawda, że DIII wyjdzie prawdopodobnie na xboxa 360?


Blizzard z tego co pamiętam nie będzie robiła gry na konsole... Jeśli chcesz grać- PC only;)

Już nie mogę się doczekać premiery swoją drogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 11:35, kedzior141 napisał:

> Czy to prawda, że DIII wyjdzie prawdopodobnie na xboxa 360?

Blizzard z tego co pamiętam nie będzie robiła gry na konsole... Jeśli chcesz grać- PC
only;)

Już nie mogę się doczekać premiery swoją drogą...

W CD-A wyczytałem, że prawdopodobnie wyjdzie na next geny więc nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się