Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2009 o 11:39, choper napisał:

> Już nie mogę się doczekać premiery swoją drogą...
W CD-A wyczytałem, że prawdopodobnie wyjdzie na next geny więc nie wiem :P


W którym numerze? jEśli masz, weź do ręki numer154, strona 43 u samej góry.
Cytuję:
Na jakie platformy?
Chcielibyście zagrać w Diablo III na konsolach? Zapomnijcie! Choć po raz kolejny usłyszeliśmy, że Blizzard "bardzo by chciał robić gry także na konsole", DIII tworzone jest jedynie na peceta i Maca. Jak widać, tym najwybitniejszym nie przeszkadza ani większe piractwo, ani kapryśność sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy CDA w podsumowaniu konsolowego roku str 108: ,, Nie mniejszą niespodziankę urządził graczom Blizzard, który w trakcie 2008 Blizzard Worldwide Invitational zaprezentował Diablo III - tytuł, który najpewniej trafi także na konsole,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 11:56, choper napisał:

Najnowszy CDA w podsumowaniu konsolowego roku str 108: ,, Nie mniejszą niespodziankę
urządził graczom Blizzard, który w trakcie 2008 Blizzard Worldwide Invitational zaprezentował
Diablo III - tytuł, który najpewniej trafi także na konsole,,

Jeśli D3 trafi to na konsole to ciekawe jak będzie wyglądało.Chociaż wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:03, DarkMarian napisał:

> Najnowszy CDA w podsumowaniu konsolowego roku str 108: ,, Nie mniejszą niespodziankę

> urządził graczom Blizzard, który w trakcie 2008 Blizzard Worldwide Invitational
zaprezentował
> Diablo III - tytuł, który najpewniej trafi także na konsole,,
Jeśli D3 trafi to na konsole to ciekawe jak będzie wyglądało.Chociaż wątpię w to.

A jak ma wyglądać? Obecnie gry na konsolę wyglądają lepiej i chodzą bez zacinania na full detalach co w przypadku PC nie zawsze jest możliwe nawet na najlepszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 00:01, Abi Dalzim napisał:

Praktycznie zerowa... Szkoda :/


Na pewno ? Ja obstawiam na końcówkę roku, listopad-grudzień. Z tego co czytałem gra jest ukończona w 60%, wiele nie zostało. Może się im uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:06, choper napisał:

A jak ma wyglądać? Obecnie gry na konsolę wyglądają lepiej i chodzą bez zacinania na
full detalach co w przypadku PC nie zawsze jest możliwe nawet na najlepszym sprzęcie.

DarkMarianowi chodziło chyba o to jak ma wyglądać rozgrywka. W pecetowym Diablo sterujemy myszką i ja jakoś kompletnie nie widze dobrej konwersji na sterowanie padem bez zmiany charakteru rozgrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nigdy nie grałeś na padzie. Dużo lepiej się będzie grało. 1 analog biegasz, drugi kamera. X za czary, b za melee i cała gra. Pad to super sprawa, a bezprzewodowy to już w ogóle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:11, 4ny4 napisał:

> Praktycznie zerowa... Szkoda :/

Na pewno ? Ja obstawiam na końcówkę roku, listopad-grudzień. Z tego co czytałem gra jest
ukończona w 60%, wiele nie zostało. Może się im uda. :)


W tym okresie możemy raczej liczyć na Starcraft''a, Diablo ma wyjść dopiero po premierze SC 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 11:56, choper napisał:

Najnowszy CDA w podsumowaniu konsolowego roku str 108: ,, Nie mniejszą niespodziankę
urządził graczom Blizzard, który w trakcie 2008 Blizzard Worldwide Invitational zaprezentował
Diablo III - tytuł, który najpewniej trafi także na konsole,,

Wake up!

Prawdę mówiąc MGS4, Halo 3, God of War 3 i Gears of War 2 razem wzięte mają większą szansę zadebiutować na PC, niż Diablo III zrobi to na konsolach. Oczywiście panowie z CDA wiedzą najlepiej... Konwersja jest praktycznie niemożliwa - sama walka z używaniem umiejętności na padzie wydaje się być czymś śmiesznym. Rozgrywka, nawet na tak dokładnie śledzącym ruchy ręką jak myszka, jest czasami bardzo trudna - chociażby wymaksowanym Barbarzyńcą "frenzy" z poprzedniej części. A ta z D3 ma być bardziej dynamiczna. Chędożyć samą grafikę, bo to żaden problem - ta gra byłaby NIEGRYWALNA na konsolach. Radzę o tym zapomnieć, i nie robić sobie fałszywej nadziei.

@4ny4

Dnia 31.01.2009 o 11:56, choper napisał:

Bo nigdy nie grałeś na padzie.

"Bo nigdy nie grałeś w Diablo".

Dnia 31.01.2009 o 11:56, choper napisał:

Widzę, że kolega jest KOMPLETNIE niezaznajomiony z tematem. Po pierwsze kamera będzie podążać za postacią - można będzie jeno przybliżać i oddalać (nieznacznie) obraz. Głównie aby pooglądać z bliska postać. Po drugie rozgrywka w Diablo nie jest tak tępa jak w innych pseudo hack''n''slashach na konsole (m.in. profanacje serii takich jak Baldur''s Gate czy Fallout) - trzeba nieco pokombinować z umiejętnościami naszego herosa.

Radzę poważnie przemyśleć co chce się napisać, bo czytając tak puste posty nie wiem czy zacząć się śmiać, czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:37, 4ny4 napisał:

Bo nigdy nie grałeś na padzie. Dużo lepiej się będzie grało. 1 analog biegasz, drugi
kamera. X za czary, b za melee i cała gra. Pad to super sprawa, a bezprzewodowy to już
w ogóle. :)

Racja, nigdy nie grałem na padzie, a raczej grałem kiedyś u kumpla w jakąś strzelanke na konsoli i mi pad "niepodpasił"
Mimo to nadal tego nie widzę... jak niby wyobrażasz sobie w takiej sytuacji np. precyzyjny teleport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 12:11, 4ny4 napisał:

Na pewno ? Ja obstawiam na końcówkę roku, listopad-grudzień. Z tego co czytałem gra jest
ukończona w 60%, wiele nie zostało. Może się im uda. :)


Blizzard NIGDY nie podawał w jakim stopniu ukończenia są jego gry. NIGDY nie używał procentów, NIGDY nie podawał możliwych dat premiery. Takie "informacje" są podawane TYLKO i WYŁĄCZNIE przez niekompetentnych "dziennikarzy" z różnych serwisów o grach, żeby tylko podbić sobie licznik odwiedzin.

Główną zasadą Blizza jest podawanie premier "when it''s done". Czyli WSZYSTKIE daty premier podawanych w różnych serwisach sprzedających gry, WSZYSTKIE plotki w jakim stopniu gra jest ukończona można wsadzić między bajki. Bo są one wyssane z palca. Jedyne prawdziwe źródło to Blizzard, który poda datę premiery gdy skończy grę.

Dopóki Blizzard sam nie poda jakiś konkretnych informacji, WSZYSTKO na temat dat/ukończenia gry to TYLKO i WYŁĄCZNIE spekulacje i pobożne życzenia graczy.

Co do Diablo III na konsole. Na chwilę obecną Blizz jest w 100% skupiony na PC i Macu. A o konsolach nie wypowiada się za bardzo. Jedyne co pewne to to, że o tym myślą. Ale NIE WOLNO rozważać tego jako będzie/nie będzie, bo sami nie wiedzą co będzie.

(wszystko co napisałem opieram na wywiadach jakie przeczytałem z przedstawicielami Blizza oraz z śledzenia jak Blizzard wydaje gry od lat, a nie z osobistych przemyśleń/marzeń dziennikarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 13:53, Jeggred napisał:

Blizzard NIGDY nie podawał w jakim stopniu ukończenia są jego gry. NIGDY nie używał procentów,
NIGDY nie podawał możliwych dat premiery. Takie "informacje" są podawane TYLKO i WYŁĄCZNIE
przez niekompetentnych "dziennikarzy" z różnych serwisów o grach, żeby tylko podbić sobie
licznik odwiedzin.


Wiesz to jest raczej oczywiste, że to co podałem jest czystą "spekulacją" bądź zwykłym spostrzeżeniem jednakże pamiętaj o tym, iż w każdej plotce drobne ziarno prawy występuje. To, że gra jest skończona przynajmniej w 50% nie podlega żadnej dyskusji i to chyba nikogo nie dziwi, bo nie uwierzę żeby tak nie było. Teraz powstaje pytanie ile zajmie ukończenie drugich 50%. To co DIII na konsole będzie na konsole czy nie jakoś mnie specjalnie nie interesuję, i tak zakupię wersje na PCta. Fakt faktem jest, iż jeżeli Blizzard rozważa taką możliwość coś w tym jest i możliwe, że doczekamy się konwersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 14:54, 4ny4 napisał:

To, że gra jest skończona przynajmniej w 50% nie podlega żadnej dyskusji i to chyba nikogo
nie dziwi, bo nie uwierzę żeby tak nie było.


A skąd masz takie informacje ? Że zacytuję Bashioka sprzed niecałych 2 miesięcy:

"Just to clarify this was an interview with Rob at the announcement of the game at WWI, and just to avoid any conclusions drawn without watching the video here''s the quote:

''I think most of the other classes are actually playable back at the home office, but I''m not going to tell you about them today. And most of, kind of the first act, is also pretty playable, but we still have a long ways to go.''

So you''re quite a bit off from "all classes" and "all of act one" being finished. It''s really insubstantial information though, because anyone that understands the Blizzard development process and core values we''re all about iterating. It''s not done until it''s done.

As far as information releases go and current development everyone on the team is working really hard on the game, and it''s progressing really well, but we''re just kind of in a weird spot as far as new information releases go right now.
"

Jasno z tego wynika, że nie mają w 100% ukończonego nawet 1 aktu i wszystkich klas. Więc ja nie wiem skąd bierzesz te "50%". Link:
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=13129908563&sid=3000

Dnia 31.01.2009 o 14:54, 4ny4 napisał:

Fakt faktem jest, iż jeżeli Blizzard rozważa
taką możliwość coś w tym jest i możliwe, że doczekamy się konwersji.


Jak sam napisałeś... "możliwe". A to w przypadku Blizza oznacza tylko rozważane, nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 14:54, 4ny4 napisał:

To, że gra jest skończona przynajmniej w 50% nie podlega żadnej dyskusji i to chyba nikogo
nie dziwi


Że co? Nawet 1 aktu nie mają skończonego, a ty mówisz o 50%? Dziwi to mnie to, że myślisz, że mają już tyle zrobione. Naprawdę, ludzie którzy myślą, że gra wyjdzie w tym roku są szaleni ;-)

Ja nigdy nie wierzę w żadne informacje z serwisów o grach i for internetowych (w przypadku Blizzardu oczywiście). Dopóki sam Blizzard czegoś oficjalnie nie ogłosi, to nigdy nie ma pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 16:04, Feno napisał:

Ja nigdy nie wierzę w żadne informacje z serwisów...


Przepraszam - ja nie podałem w tym momencie żadnych informacji. 50% jest czysto wyssane z palca przez moja osobę, to tylko moje domysły, które mogą się sprawdzić lecz nie muszą więc nie wiem skąd wasze "pospolite ruszenie". Poza tym traktuję premierę DIII jako coś "zwykłego". Będzie zrobione to będzie i gra, nie podniecam się tym jak Wy bo i nie ma czym, to w końcu tylko gra. Jak sam Blizzard powiada "When it''s done", więc złota recepta dla niektórych "Relax, take it easy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Parę postów wyżej pisałeś, że czytałeś, że już jest zrobione 60%, teraz mówisz, że to wyssane z palca przez ciebie...
Ludzie, nie piszcie tu głupot ot tak, bo po co robić zamieszanie?
Oczywiście, można dyskutować, spekulować, domyślać się... Ale po co pisać w taki sposób o tym, żeby inni pogubili się w tym wszystkim? Bo jak tu się nie pogubić, gdy w co kolejnym poście czytamy o czymś innym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 16:33, Meykan napisał:

Pierwsza część Diablo pojawiła się na PSX.

Dnia 31.01.2009 o 16:33, Meykan napisał:

Miałem okazje pograć i jest grywalna.



Tia, tylko co to ma do rzeczy? Rozgrywka w pierwszym Diablo nie była kosmicznie dynamiczna (żeby nie powiedzieć wolna) - w dodatku "wspaniały" pomysł ze sterowaniem "X magic, B melee" by się sprawdził. Poza tym z tą grywalnością bym nie przesadzał - tak się składa, że posiadam kopie na obydwie platformy. Konwersja części drugiej jest nierealna - rozgrywka jest po prostu zbyt chaotyczna/szybka. Nie obyłoby się też bez wykastrowania wielu elementów - m.in. używania dwóch umiejętności na raz (dla przykładu aura + zapał, czy frenzy + okrzyki). Dochodzi jeszcze potrzeba używania miksturek... Jak na ironię Diablo III będzie jeszcze bardziej dynamiczne. Pasek umiejętności będzie wręcz uniemożliwiał grę na konsolach. Gra musiałaby być praktycznie wykastrowana do granic możliwości, by konwersja konsolowa stała się faktem.

Hmm, ale po cholerę ja to piszę? Diablo III nie ukaże się na konsole, kropka.

EDIT: Blizzard pół-światek konsol ma głęboko w... czeluści - świadczy o tym między innymi słynny World of WarCraft: The Molten Core.

http://www.worldofwarcraft.com/moltencore/

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak zgodzę się. Diablo III na pewno będzie miał ogólnie więcej fajerwerków. Mocy, zaklęć i szybko wszystko się będzie działo. Na padzie tego nie dałoby ogarnąć.
W Diablo I wszystko działa się wolno.

No ale pamiętajmy że Blizzard nie powiedział "Absolutnie nie" Diablo III na konsole. Ale póki co PeCety dostaną pewny hit, co do tego wątpliwości nie ma. No jednakże ja też zbytnio Diablo III na konsolach bym nie widział. Już II była dynamiczna i na konsolach bym jej nie wyobrażał. Ale I wyszła dobrze na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się