Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2009 o 16:53, Metalhead86 napisał:

Hmm, ale po cholerę ja to piszę? Diablo III nie ukaże się na konsole, kropka.


nigdy nic nie wiadomo na pewno :P poza tym, chill, napij się miodku i idź bić moby swoim frenzy, ja się na d2 definitywnie obrażam.
co do konwersji d3 na konsole, jest możliwa wg mnie. i nawet być może nie trzeba by jej kastrować z połowy zawartości pecetowej, ale należało by przemodelować całą rozgrywkę tak, aby pasowała pod konsole. oznaczałoby to dla nas, pecetowców herezję i rzecz totalnie nie grywalną, ale być może dla wyjadaczy konsolowych było by uber i w ogóle mega.
jeśli miało by to wspomóc konto pieniężne blizza i jeśli nie nazywałoby się to to tak samo jak diablo na pc to nie widzę przeszkód, żeby powstało. i tak żaden z nas po to nie sięgnie :P

Dnia 31.01.2009 o 16:53, Metalhead86 napisał:

EDIT: Blizzard pół-światek konsol ma głęboko w... czeluści - świadczy o tym między innymi
słynny World of WarCraft: The Molten Core.
http://www.worldofwarcraft.com/moltencore/
;)


znane, ale miło jest jeszcze raz wywołać ten szczery banan na gębie, dzięki nilf za dawkę humoru ; )

Meykan
pytanie kto chce jeszcze jednej d1 na konsolach pod postacią d3... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60% informacja podana przez serwis. 50% moje spekulacje. Nikt zamieszania nie wprowadza ale mój drogi czytanie ze zrozumieniem kłania się nisko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 17:02, Meykan napisał:

No ale pamiętajmy że Blizzard nie powiedział "Absolutnie nie" Diablo III na konsole.
Ale póki co PeCety dostaną pewny hit, co do tego wątpliwości nie ma. No jednakże ja też
zbytnio Diablo III na konsolach bym nie widział. Już II była dynamiczna i na konsolach
bym jej nie wyobrażał. Ale I wyszła dobrze na konsolach.

Powiem tak - Diablo na PSX nie wypadł tragicznie. Było poprawnie, choć i tak wersja PeCetowa była o niebo (piekło?) lepsza. Konwersja Diablo III na konsole to nie rzecz nie tyle nierealna, co poroniona - marka na tychże platformach nie jest znana, a gra wyraźnie odstawałaby od tego, co zobaczylibyśmy na monitorach blaszaków. I takowa z pewnością faktem się nie stanie.

@pizmak666

Dnia 31.01.2009 o 17:02, Meykan napisał:

nigdy nic nie wiadomo na pewno :P poza tym, chill, napij się miodku i idź bić moby swoim frenzy, ja się na d2 > definitywnie obrażam.

Nadal gra odsyła do Windy w najbardziej nieoczekiwanych momentach i znikają postacie? ;) Tia, też tego uraczyłem - przedwczoraj jakimś cudem zniknął mi hammerek na 52 lvl. Nie jest to powód do płaczu (biorąc pod uwagę fakt, iż był koszmarnie źle uzbrojony), aczkolwiek nieźle zdenerwowałbym się gdyby stało się to z moim frenzorkiem.

Dnia 31.01.2009 o 17:02, Meykan napisał:

co do konwersji d3 na konsole, jest możliwa wg mnie. i nawet być może nie trzeba by jej kastrować z połowy > zawartości pecetowej, ale należało by przemodelować całą rozgrywkę tak, aby pasowała pod konsole. > oznaczałoby to dla nas, pecetowców herezję i rzecz totalnie nie grywalną, ale być może dla wyjadaczy > konsolowych było by uber i w ogóle mega.

Bądźmy realistami. Blizzard znany jest bowiem z tajemniczości - D3 powstaje od ładnych paru lat, a żaden pracownik sporego studia nie sypnął. O herezję i profanację jaką byłoby Diablo III na konsole staram się nie myśleć - aż ciarki mnie przechodzą.

Dnia 31.01.2009 o 17:02, Meykan napisał:

jeśli miało by to wspomóc konto pieniężne blizza i jeśli nie nazywałoby się to to tak samo jak diablo na pc to nie > widzę przeszkód, żeby powstało. i tak żaden z nas po to nie sięgnie :P

Najprawdziwsza prawda. Wątpię, iż Blizz potrzebuje zastrzyku gotówki tak bardzo, że wydałby swój produkt na konsole: trzy słowa - World of WarCraft. Jaysus, najlepiej skończmy tą dyskusję - przez te posty zaczynam miewać wizję Diablo III granym na bezprzewodowym padzie ("X magic, B melee"). Brrrr....

Dnia 31.01.2009 o 17:02, Meykan napisał:

znane, ale miło jest jeszcze raz wywołać ten szczery banan na gębie, dzięki nilf za dawkę humoru ; )

Ano, ten filmik rozwala mnie na łopatki za każdym razem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 17:20, Metalhead86 napisał:

Nadal gra odsyła do Windy w najbardziej nieoczekiwanych momentach i znikają postacie?
;) Tia, też tego uraczyłem - przedwczoraj jakimś cudem zniknął mi hammerek na 52 lvl.
Nie jest to powód do płaczu (biorąc pod uwagę fakt, iż był koszmarnie źle uzbrojony),
aczkolwiek nieźle zdenerwowałbym się gdyby stało się to z moim frenzorkiem.


ja już nie chcę roztrząsać tego co mi zniknęło i co mi ukradziono w d2, ale mam nadzieję, że nowa wersja bnetu będzie pozbawiona tych wszystkich rażących kłopotów...

Dnia 31.01.2009 o 17:20, Metalhead86 napisał:

Bądźmy realistami. Blizzard znany jest bowiem z tajemniczości - D3 powstaje od ładnych
paru lat, a żaden pracownik sporego studia nie sypnął. O herezję i profanację jaką byłoby
Diablo III na konsole staram się nie myśleć - aż ciarki mnie przechodzą.


wiesz... myślałem bardziej o takim scenariuszu, że pod koniec prac inny oddział blizza [lub firma zewnętrzna] dostaje kod i robi możliwie najlepszą konwersję na konsole, niemającą jednak nic tudzież niewiele wspólnego z d3 na pc. większy zysk i nie wkurzą pecetowców, bo my i tak swoje cudo dostaniemy.

Dnia 31.01.2009 o 17:20, Metalhead86 napisał:

Najprawdziwsza prawda. Wątpię, iż Blizz potrzebuje zastrzyku gotówki tak bardzo, że wydałby
swój produkt na konsole: trzy słowa - World of WarCraft. Jaysus, najlepiej skończmy tą
dyskusję - przez te posty zaczynam miewać wizję Diablo III granym na bezprzewodowym padzie
("X magic, B melee"). Brrrr....


Ciebie wizje nachodzą a ja dawno się tak nie śmiałem z x magic b melee xD ale tak, zapomniałem że blizz ma WoW''a i w związku z tym śpią na forsie. niemniej, szkoda żeby czity hacki i piraci zabili zaraz po premierze d3. odpukać...
/me puk puk puk

koniec snucia tych apokaliptycznych wizji! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh... widzę, że temat Diablo III powrócił na piedestał - bardzo dobrze. Pozwolę sobie na niewielką dygresję:
1. Co do wydania DIII na konsolę - nie można powiedzieć, że Blizzard na pewno nie wyda gry na konsolę, bo nie zaprzeczył definitywnie takim działaniom - Jeggred - skoro piszesz pompatycznie o braku potwierdzeń ze strony Blizzard''a premiery gry, potraktuj problem konwersji w ten sam sposób (czyli nie zaprzeczone, nie jest niemożliwe). Nie traktuj spraw wybiórczo
2. Data premiery nie zostanie ogłoszona wcześniej niż 1 - 2 miesiące przed premierą gry - nauczony frustracja fanów z czasów przesuwania premiery DII.
3. Stopień zaawansowania prac nad gra nie jest znany. Można podejrzewać, z mniejszą, lub większą dozą prawdopodobieństwa, że gra jest w dość zaawansowanym etapie tworzenia - jakość gamepaly''a z WWI oraz ilość zaimplementowanych elementów służą za posiłek :) Moje wnioski sa proste: w tym roku nie ma się co spodziewać premiery.
4. Sama konwersja - macie rację - gra musiałaby zostać pozbawiona wielu elementów. Straciłaby swoją "diablowatość", a na to Blizzard zapewne sobie nie pozwoli.
5. 4ny4 - nie przejmuj się, niektórym puszczają nerwy w oczekiwaniu na DIII, bądź bardziej wyrozumiały i nie wdawaj się w polemikę. Reszta - nie bądźcie tacy agresywni, kto bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam sobie "njusy" na polskiej stronce poświęconej Diablo III. W grze będzie zaimplementowana statystyka DPS, znana m.in. z poprzedniego dzieła Blizzard''a, World of Warcraft. IMO znacznie pomoże ona w porównywaniu broni. Świetne rozwiązanie - zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych "kosiarzy hord piekielnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ze wszystkim mogę się zgodzić co napisałeś. Oczywiście, premiera DIII to sprawa dyskusyjna, ja obstawiam przełom 09/10 ale okaże się. :) Na razie pozostaje nam czekać i męczyć stare DII. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nilf, przybliż jeśli łaska co to DPS, z WoW''em styczność miałem minimalną ;]

wiem, mogę googlować ale... no :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:03, Dzikq napisał:

damage per second


zomg... zlamiłem, biję się w pierś. tamtego posta nie było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 23:01, pizmak666 napisał:

nilf, przybliż jeśli łaska co to DPS, z WoW''em styczność miałem minimalną ;]

wiem, mogę googlować ale... no :P


Damage Per Second prawdopodobnie również niewiele Ci powie ( ;P), więc postaram się wytłumaczyć po krótce, choć jest to dość trudny do pojęcia termin. Są to obliczone obrażenia broni jakie postać może zadać w ciągu jednej sekundy. Także jeśli mamy broń o normalnej szybkości o obrażeniach dajmy na to 100-150 i drugą broń o bardzo szybkich obrażeniach 10-50, sporo ludzi bierze tą pierwszą, ponieważ potrafi zadać więcej obrażeń. Jednakże trzeba uwzględnić prędkość i sumę zadawanych obrażeń - i właśnie na tym polega ta statystyka.

Dla przykładu podam DPS dla przedmiotu z WoW:

Gladiator''s Painsaw, 208 - 313 Obrażenia, 2.20 Szybkość (podane w sekundach)
Następnie obliczamy średnią z zadawanych obrażeń - 208+313/2 = 260.5
Teraz dzielimy średnie zadawane obrażenia przez szybkość broni - 260.5/2.2= 118.4 (oczywiście po zaokrągleniu)
Tak więc DPS tej broni to 118.4;

Mam nadzieję, że choć "troszkę" to zagmatwane, to teraz rozumiesz ten termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już samo uczciwe napisanie na broni jaką ma dokładnie szybkość (w sensie w atakach na jednostkę czasu) bardzo by pomogło, bo koncepcja z D2 była okropna - opisowe określenie szybkości (np. Normal albo Very Fast) nic konkretnego nie znaczyło, było raczej ogólnym oznaczeniem jak bardzo broń pasuje do twojej klasy, a na faktyczną szybkość ataku wpływała wartość numeryczna (10, 0, -10, -20,...) niewidoczna na broni nigdzie, trzeba było sprawdzić na Arreat Summit.

A i tak dla wielu skilli (np. WW) trzeba było użyć specjalnego kalkulatora, w który się wrzucało broń, IAS wewnętrzny, zewnętrzny, niektóre buffy, itp. Mam nadzieję, że teraz mechanika przyspieszania ataków będzie prosta jak w WoWie i nie będziemy już szukali tego brakującego 5% IAS żeby zgubić dodatkowego frame''a na Zealu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 22:12, Kawosz napisał:

Informacja bezpośrednio związana z Diablo III - to na tegorocznym Blizzconie ogłoszą
czwarta klasę postaci... ;)


Ale tempo, skoro tak wolno ogłaszają kolejne klasy to za 2 lata możemy dopiero spodziewać się premiery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Dnia 17.02.2009 o 22:12, Kawosz napisał:

Znana jest data Blizzcon 2009

21 - 22 sierpnia 2009 Anaheim

Bezpośredni link do informacji:
http://eu.blizzard.com/en/press/090217.html

Jestem bardzo ciekawy cóż takiego zaprezentują na tegorocznym Blizzcon''ie. Mam nadzieję, że zostanie podana data premiery StarCraft II (o proszę - panowie z gry-online.pl zapowiadają go na czerwiec 2009 ;), co nieco o ich nowym MMO, a przede wszystkim więcej informacji na temat Diablo III.

Dnia 17.02.2009 o 22:12, Kawosz napisał:

Informacja bezpośrednio związana z Diablo III - to na tegorocznym Blizzconie ogłoszą
czwarta klasę postaci... ;)

Hmm, są to domysły graczy, czy wiadomość ta została potwierdzona przez Blizzard?

P.S. Jeśli będziecie potrzebowali chłopa do karczmy Diablo III służę pomocą. ;)

Dzięki Bogu w D3 ujrzymy system identyfikacji przedmiotów - choć jak powiedział Bashiok (Community Manager z Diablo III) przeszedł on wiele zmian. O szczegółach nie poinformowano, aczkolwiek będę śledził forum battle.net.

Źródło: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=14990465305&sid=3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2009 o 23:00, Metalhead86 napisał:

Hmm, są to domysły graczy, czy wiadomość ta została potwierdzona przez Blizzard?


Sa to czyste spekulacje. Nikt chyba nie jest w stanie rozgryźć taktyki Blizzarda...

Dnia 17.02.2009 o 23:00, Metalhead86 napisał:

P.S. Jeśli będziecie potrzebowali chłopa do karczmy Diablo III służę pomocą. ;)

Miło to słyszeć, póki co nie przeprowadzamy naboru, ale kto wie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać, aż wyjdzie Diablo III.
Tylko sen z powiek spędzają mi słowa "Profesjonalna Polska Wersja Językowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:39, Tank25 napisał:

Nie mogę się doczekać, aż wyjdzie Diablo III.
Tylko sen z powiek spędzają mi słowa "Profesjonalna Polska Wersja Językowa".

a co myślisz że wszyscy znają angielski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:39, Tank25 napisał:

Nie mogę się doczekać, aż wyjdzie Diablo III.
Tylko sen z powiek spędzają mi słowa "Profesjonalna Polska Wersja Językowa".

A czemuż to? Polska wersja Diablo II była bardzo dobra, nie mam jej nic do zarzucenia (przede wszystkim tysiące świetnych nazw przedmiotów). Jeśli polonizacja części trzeciej będzie równie dobra nie ma się o co martwić - prawdę mówiąc ja i tak kupię angielską wersję kolekcjonerską (a mam nadzieję, że taka się pojawi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:39, Tank25 napisał:

Tylko sen z powiek spędzają mi słowa "Profesjonalna Polska Wersja Językowa".

Jeśli będzie tak dobra jak w Diablo II to nie ma się czym martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się