Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:

> Sprawdzać uważnie to musisz chyba Ty. To jest limitka, więc jest 10 $ droższa.

> No i?

Aha? Tak? Bo wersja limitowana jest droższa? Ciekawe. To lepiej sprawdź to, bo nawet
w Polsce wersja limitowana jest w tej samej cenie co wersja zwykła (która będzie dostępna
od daty premiery).
Nie wierzysz? http://www.gram.pl/sk6_9Q7iGu0_Medal_of_Honor_Tier_1_Edition.html
No i?

Polska /= US. A o Polsce tutaj nie rozmawiamy.

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:

> Idąc dalej pofatygowałem się na amazon. I kolejny dowód na to, że to co mówisz to
jeden
> wielki bullshit.
>
> http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_nr_p_n_date_2?rh=n%3A468642%2Cn%3A%2111846801%2Cn%3A229575%2Cn%3A12508701%2Cp_n_date%3A1249090011&bbn=12508701&ie=UTF8&qid=1281115867&rnid=1249087011#%2Fqid%3D1281115892%2Fref%3Dsr_pg_2%3Fie%3DUTF8%26bbn%3D12508701%26rh%3Dn%253A468642%252Cn%253A%252111846801%252Cn%253A229575%252Cn%253A12508701%252Cp_n_date%253A1249090011%26page%3D2


Aha. Bo rozumiem, że cena gier PC jest tylko jedna? I jeśli nie kosztuje $49 to już jest
droższa? Jak Ci udowodniłem gry PC kosztują od $59 w dół. Tak jak na całym świecie.
Dla przypomnienia w Polsce też są gry po 99zł jak i po 129 zł, czyli tak jak po $49 i
$59 w USA (nie chodzi mi tu o przeliczenie ceny tylko o stosunek).

> Masz oczy? Która gra w zwykłej, standardowej edycji kosztuję tyle co SCII? Diablo
III.
> Byłem w Stanach i na własne oczy widziałem, że gry na PC są tam tańsze niż konsolowe.
> Te mają stałą, wejściową cenę 60$, czyli tyle ile SC2.

Mam oczy i w przeciwieństwie do Ciebie potrafię z nich korzystać. Jak Ci już pokazałem
są gry w normalnej wersji które kosztują tyle samo co SC2.
Chcesz jeszcze?
http://www.amazon.com/Clancys-Ghost-Recon-Future-Soldier-Pc/dp/B0037M07UG/ref=pd_sim_gs_vg_56
http://www.amazon.com/Rage-Pc/dp/B003ICGL7I/ref=sr_1_2?s=videogames&ie=UTF8&qid=1281335020&sr=1-2

Tak czy siak gry PC po 60$ stanowią mały procent wszystkich gier PC, które mają ceny <50$

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:

Dolar kanadyjki ma mniejszą wartość niż amerykański... Stąd wyższe ceny.

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:


Więc bullshit to Ty gadasz. I wooow, byłeś w Stanach. To nie PRL żeby takie gadki wciskać.
Ja też byłem wiele razy i w Stanach i w Kanadzie więc zluzuj.

Wciskam to ja przyciski na klawiaturze. Nie mam co luzować bo jestem bardzo spokojny.

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:


> Nadal twierdzisz, że SCII ma w US normalną, zwyczajnią i standardową cenę gry PC?

Tak. Jak to udowodniłem wyżej.

Ja udowodniłem, że nie ma.

Dnia 09.08.2010 o 09:26, Phobos_s napisał:


> To, że najwięcej gier sprzedaję się przez Amazon oczywiście wiesz z jakiś tajemniczych

> badań które przeprowadziłeś, czy możesz te wnioski poprzeć jakimś linkiem?

Ja nie muszę przeprowadzać badań. Robią to odpowiednie firmy. Wystarczy poszukać i pomyśleć.
Już w roku 2008 ponad 50% gier była kupiona online (35% w sklepach i 23% digital download):
http://www.npd.com/press/releases/press_080325b.html
W 2009 roku 47,5 % gier było zakupione na zasadzie digital download.
http://www.npd.com/press/releases/press_100721.html
Poczytaj dalej tutaj: http://www.npd.com/corpServlet?nextpage=press-releases-all_s.html
a przekonasz się, że w USA gry i soft kupuje się przez internet w sklepach online
typu Amazon i serwisach typu Steam.

Ja się zagolopowałem.
Koniec offtopa? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Polska /= US. A o Polsce tutaj nie rozmawiamy.


Chodziło mi o to, że są gry droższe i tańsze, tylko tyle.

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Tak czy siak gry PC po 60$ stanowią mały procent wszystkich gier PC, które mają ceny
<50$


Ale są i jest to cena normalna a nie wyjątkowa :)

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Dolar kanadyjki ma mniejszą wartość niż amerykański... Stąd wyższe ceny.


To nie tak. Jeśli gra kosztuje 59 w USA to kosztuje też 59 w Kanadzie. Taka Arcania np kosztuje 49 w Futureshop i w Bestbuy. Dlatego napisałem, że tam jest nawet taniej niż w USA :)

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Wciskam to ja przyciski na klawiaturze. Nie mam co luzować bo jestem bardzo spokojny.


Good for you :)

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Ja udowodniłem, że nie ma.


Oj uparciuszek ;P

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Ja się zagolopowałem.


Peace :)

Dnia 09.08.2010 o 12:24, krak2610 napisał:

Koniec offtopa? ;>


Koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 15:04, Lolko13 napisał:

Ok teraz módlmy się żeby nie wyrypali takiej ceny jak za StarCraft''a 2. Bo jeśli tak
to od razu nie kupię. Czekam, aż StarCraft 2 stanieje wtedy kupię. Jeśli tak będzie z
Diablo 3 to słabo ;)


Oby nie, ale coś mam dziwne przeczucie że od SC to tańsze nie będzie.
A wtedy w ruch pójdą torrenty ;d itp itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 08:05, H3R0x napisał:

... a wtedy Blizzard dużo straci :/

Ja jednak myślę, że większość tych co by kupiła za 99zł, kupi za 179zł, a ci co "piracą"
od lat nie zmienią swoich nawyków. A co do ceny to będzie wysoko i moim zdaniem nie ma
co dywagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2010 o 21:41, LubieDrum napisał:

Oby nie, ale coś mam dziwne przeczucie że od SC to tańsze nie będzie.
A wtedy w ruch pójdą torrenty ;d itp itd....


Blizzard przekonał się, że ludzie grę za te pieniądze nie tylko kupią bez szemrania, ale jeszcze będą się po nią ustawiać w kolejkach. Idę o zakład, że Diablo III będzie jeszcze droższe od SC2. Może nie będzie to wielka różnica, zapewne góra 5 dolców, ale przy kilku milionach sprzedanych egzemplarzy nawet jeden dolar już robi różnicę.

Co do torrentów, to w przypadku Diablo mogą one być większym problemem, niż w SC2. Ten drugi tytuł nastawiony jest na rozgrywkę sieciową (kampania jest czymś w rodzaju tutorialu tak naprawdę), a tu z piratem daleko się nie zajedzie. Natomiast D3 świetnie sobie poradzi z singlem, bo przecież można łazić w nieskończoność po lochach, robić boss-runy celem zdobywania coraz lepszego sprzętu itp. Tu rzeczywiście torrenty mogą trochę nabruździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 08:40, Ring5 napisał:

> Oby nie, ale coś mam dziwne przeczucie że od SC to tańsze nie będzie.
> A wtedy w ruch pójdą torrenty ;d itp itd....

Blizzard przekonał się, że ludzie grę za te pieniądze nie tylko kupią bez szemrania,
ale jeszcze będą się po nią ustawiać w kolejkach. Idę o zakład, że Diablo III będzie
jeszcze droższe od SC2. Może nie będzie to wielka różnica, zapewne góra 5 dolców, ale
przy kilku milionach sprzedanych egzemplarzy nawet jeden dolar już robi różnicę.

Co do torrentów, to w przypadku Diablo mogą one być większym problemem, niż w SC2. Ten
drugi tytuł nastawiony jest na rozgrywkę sieciową (kampania jest czymś w rodzaju tutorialu
tak naprawdę), a tu z piratem daleko się nie zajedzie. Natomiast D3 świetnie sobie poradzi
z singlem, bo przecież można łazić w nieskończoność po lochach, robić boss-runy celem
zdobywania coraz lepszego sprzętu itp. Tu rzeczywiście torrenty mogą trochę nabruździć.

Sranie w banie. SC też można w nieskończoność bawić się tylko w singleplayer. Gra się sprzeda i to bardzo dobrze. Z resztą w Diablo multiplayer również jest niesamowicie istotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 11:45, krak2610 napisał:

Sranie w banie.


Kultury troszkę może?

Dnia 10.08.2010 o 11:45, krak2610 napisał:

SC też można w nieskończoność bawić się tylko w singleplayer.


No właśnie nie bardzo. Jak już przejdziesz kampanię i zdobędziesz achievementy, co Ci pozostaje? Grindowanie? Grindowanie CZEGO? W hack''n''slashach można łazić tam i z powrotem po podziemiach, szukając coraz to nowych przedmiotów.

Dnia 10.08.2010 o 11:45, krak2610 napisał:

Gra się sprzeda i to bardzo dobrze.


A czy ktoś mówi, że nie? MW2 też się świetnie sprzedał i nie przeszkadzało to piratom w ściąganiu nielegalnych kopii. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego.

Dnia 10.08.2010 o 11:45, krak2610 napisał:

Z resztą w Diablo multiplayer również jest niesamowicie istotny.


Jest istotny, ale nie wiem, czy "niesamowicie". On tam po prostu jest i tyle. Aha, i "zresztą", nie "z resztą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Nie powiesz mi chyba, że w D2 grałeś single. Cała zabawa jest na BN, gdy grasz z kumplami, rywalizujesz. Single zaś, pomimo generowanych ciągle nowych mapek, staje się przewidywalny i nudny. Zresztą jak dasz mi dowód, że przeszedłeś D2 SP na poziomie Hell to możemy pogadać;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:33, Ring5 napisał:

> Sranie w banie.

Kultury troszkę może?

Jam cham ze wsi. Nie poradzisz.

Dnia 10.08.2010 o 22:33, Ring5 napisał:


> SC też można w nieskończoność bawić się tylko w singleplayer.

No właśnie nie bardzo. Jak już przejdziesz kampanię i zdobędziesz achievementy, co Ci
pozostaje? Grindowanie? Grindowanie CZEGO? W hack''n''slashach można łazić tam
i z powrotem po podziemiach, szukając coraz to nowych przedmiotów.

Kiedyś zdąbędziesz najlepszy stuff w grze i gra się ''kończy''... MEEEEEEH w każdą grę można grać w nieskończoność.

Dnia 10.08.2010 o 22:33, Ring5 napisał:


> Gra się sprzeda i to bardzo dobrze.

A czy ktoś mówi, że nie? MW2 też się świetnie sprzedał i nie przeszkadzało to piratom
w ściąganiu nielegalnych kopii. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego.

No raczej ma. Szkoda, że nie rozumiesz.

Dnia 10.08.2010 o 22:33, Ring5 napisał:

> Z resztą w Diablo multiplayer również jest niesamowicie istotny.

Jest istotny, ale nie wiem, czy "niesamowicie". On tam po prostu jest i tyle. Aha, i
"zresztą", nie "z resztą".

Nie wiem, może miałeś pirata, ale dla mnie i większości osób, które znam zabawa na BN to podstawa w Diablo 2.
Dzięki za poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 23:49, krak2610 napisał:

Kiedyś zdąbędziesz najlepszy stuff w grze i gra się ''kończy''... MEEEEEEH w każdą grę
można grać w nieskończoność.


Chciałbym zobaczyć chociaż jedną osobę, która zebrała w D2 (zaznaczam - ZEBRAŁA, nie KUPIŁA) wszystkie przedmioty unikatowe i słowa runiczne... A przecież dla wielu osób to właśnie loot jest motywacją do grania. W RTSach raczej tego nie ma. Owszem, można próbować przechodzić daną misję na różne sposoby, ale sam chyba przyznasz, że to jednak nie to samo.

Dnia 10.08.2010 o 23:49, krak2610 napisał:

No raczej ma. Szkoda, że nie rozumiesz.


To może mi wyjaśnisz? Bo jak dla mnie, to, że gra się dobrze sprzedaje, nie oznacza, że ludzie nie będą jej piracić. Przykładów takich sytuacji mieliśmy naprawdę wiele (wspomniane MW2, do tego można dodać BioShock, Spore i wiele innych tytułów).

Dnia 10.08.2010 o 23:49, krak2610 napisał:

Nie wiem, może miałeś pirata, ale dla mnie i większości osób, które znam zabawa na BN
to podstawa w Diablo 2.


Tak się akurat śmiesznie składa, że bardzo ważnym dla mnie jest to, by mieć tylko gry oryginalne. Ale to już taka uwaga poza dyskusją. A jeśli idzie o zabawę w sieci, to weź pod uwagę fakt, iż w momencie premiery Diablo 2, internet nie był tak rozpowszechniony, jak dziś. Wiele osób korzystało z trybu SP ponieważ nie miało tak naprawdę innego wyjścia. I wiele osób korzysta z niego do dziś ze względu na sporą ilość osób korzystających z, delikatnie mówiąc, wspomagaczy.


@ Jakli

Dnia 10.08.2010 o 23:49, krak2610 napisał:

Zresztą jak dasz mi dowód, że przeszedłeś D2 SP na poziomie Hell to możemy pogadać;).


Nie wiedziałem, że trzeba spełniać jakieś wymagania, by z Tobą rozmawiać. Cóż, ewidentnie sobie jednak nie pogadamy, ponieważ nie mam ani czasu, ani ochoty na to, by bawić się teraz w instalowanie D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

Tak się akurat śmiesznie składa, że bardzo ważnym dla mnie jest to, by mieć tylko gry
oryginalne. Ale to już taka uwaga poza dyskusją.

Jesteś z policji?? Czy się z kimś założyłeś??

Dnia 11.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

A jeśli idzie o zabawę w sieci, to weź
pod uwagę fakt, iż w momencie premiery Diablo 2, internet nie był tak rozpowszechniony,
jak dziś. Wiele osób korzystało z trybu SP ponieważ nie miało tak naprawdę innego wyjścia.

Spoko, ale trzymajmy się teraźniejszości.

Dnia 11.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

I wiele osób korzysta z niego do dziś ze względu na sporą ilość osób korzystających z,
delikatnie mówiąc, wspomagaczy.


Jak ktoś lubi biegać z botami to już jego sprawa. Hehe.
A jeśli chodzi o te wspomagacze hm.... Wiadomo że istnieją ale są w posiadaniu raczej niewielkiej grupy oszustów którzy by się bez tego nie obeszli bo taka już ich natura (dupowanie, okradanie), a od kąd gram na BN jeszcze takiego nie spotkałem. No nie licząc osób korzystających z MH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 10:38, Lubiedram napisał:

Jesteś z policji?? Czy się z kimś założyłeś??


A to trzeba być z policji lub się zakładać żeby nie korzystać z piratów? Co w tym takiego dziwnego?
Podobnie jak Ring5 tez mam tylko oryginały. Uważam, że to postawa godna pochwały.

Rozumiem, że skoro tak Cię to dziwi to Ty korzystasz z "dem" ściąganych z torrentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 10:38, Lubiedram napisał:

Jesteś z policji?? Czy się z kimś założyłeś??


A uważasz, że tylko policjanci korzystają z legalnych gier? To takie dziwne, że szanuję czyjąś pracę i uważam, że powinien za to otrzymać pieniądze?

Dnia 11.08.2010 o 10:38, Lubiedram napisał:

Spoko, ale trzymajmy się teraźniejszości.


I obecnie też ludzie grają w SP.

Dnia 11.08.2010 o 10:38, Lubiedram napisał:

Jak ktoś lubi biegać z botami to już jego sprawa. Hehe.


Co ma do tego bieganie z botami? Ja np. gram w SP, ponieważ nie mam czasu na to, żeby siedzieć non-stop przy kompie X godzin. Wolę mieć możliwość zapauzowania gry i odejścia od kompa bez obawy, że gra mnie wywali, że moja postać zginie itp.

Dnia 11.08.2010 o 10:38, Lubiedram napisał:

A jeśli chodzi o te wspomagacze hm.... Wiadomo że istnieją ale są w posiadaniu raczej
niewielkiej grupy oszustów którzy by się bez tego nie obeszli bo taka już ich natura
(dupowanie, okradanie), a od kąd gram na BN jeszcze takiego nie spotkałem. No nie licząc
osób korzystających z MH...


Niewielkiej? No to chyba gramy jednak w dwie różne gry... Jeszcze mi się nie zdarzyło wejść na battle.net bez natychmiastowych ofert kupna "unikatowego" przedmiotu ze statsami z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 23:05, Jakli napisał:

Nie no bez przesady. Nie powiesz mi chyba, że w D2 grałeś single.


Ja grałem przez 4 lata. I miałem taką samą frajdę jak gra na BN. Bo może i nie da się gadać z kumplami, ale przynajmniej omija cię gra z różnymi debilami, omijają cię boty, hacki, dupowanie etc.

>Zresztą jak dasz mi dowód, że przeszedłeś D2 SP na poziomie Hell to możemy pogadać;).

A przejść grę na poziomie Hell na singlu na softcore to co to za problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 10:47, Phobos_s napisał:

Podobnie jak Ring5 tez mam tylko oryginały. Uważam, że to postawa godna pochwały.


Ja też mam oryginałki bo bez nich nie pogra się po sieci w większości przypadkach, ale muszę przyznać że nie lubię wydawać pieniędzy na gry....

Dnia 11.08.2010 o 10:47, Phobos_s napisał:

Rozumiem, że skoro tak Cię to dziwi to Ty korzystasz z "dem" ściąganych z torrentów?


Na torrentach są pełne wersje =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 11:38, Lubiedram napisał:

Ja też mam oryginałki bo bez nich nie pogra się po sieci w większości przypadkach, ale
muszę przyznać że nie lubię wydawać pieniędzy na gry....


Czy fakt, że nie lubisz wydawać pieniędzy na gry usprawiedliwia to, że grasz w piraty?

Dnia 11.08.2010 o 11:38, Lubiedram napisał:

Na torrentach są pełne wersje =)


Wiesz co oznacza cudzysłów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 11:43, Phobos_s napisał:

Czy fakt, że nie lubisz wydawać pieniędzy na gry usprawiedliwia to, że grasz w piraty?

A jak myślisz?????

Dnia 11.08.2010 o 11:43, Phobos_s napisał:

Wiesz co oznacza cudzysłów?

Wiesz co to są torrenty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 11:38, Lubiedram napisał:

Na torrentach są pełne wersje =)


I to dla ciebie powód do dumy? "Jestem super, bo nie wydaję kasy na gry, tylko ściągam je z netu". Brawo!


Co do BN i SP, to znacznie lepiej grało mi się w singla. Zdecydowanie bardziej wolę używać przedmiotów zdobytych własnoręcznie, niż takich, które kupiło się od innych (bo gdzie tu satysfakcja?). Nikt ze znajomych w D2 raczej nie grał, więc po co włazić na BN? Więc grałem sobie na singlu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2010 o 12:47, Lubiedram napisał:

> Wiesz co oznacza cudzysłów?
Wiesz co to są torrenty??


Wiesz co to jest kradzież?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się