Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2010 o 13:30, Jakli napisał:

Wiesz co to jest kradzież?


Powiedz mi z ręką na sercu że nigdy nie pobrałeś mptrójki, filmu, gry, programu, czego kolwiek objętego prawem autorskim. Bo w innym przypadku jesteś złodziejem

WSTYD I HAŃBA ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2010 o 20:02, Lubiedram napisał:

Powiedz mi z ręką na sercu że nigdy nie pobrałeś mptrójki, filmu, gry, programu, czego
kolwiek objętego prawem autorskim. Bo w innym przypadku jesteś złodziejem

WSTYD I HAŃBA ;]


Powiem inaczej, w regulaminie jest napisane na temat "rozpowszechniania piractwa". I pewno większość z nas użytkowników coś kiedyś spiraciło. Z tym, że nikt kto zna regulamin się z tym nie ujawnia, bo wie, że grozi to banem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 20:02, Lubiedram napisał:

Powiedz mi z ręką na sercu że nigdy nie pobrałeś mptrójki, filmu, gry, programu, czego
kolwiek objętego prawem autorskim. Bo w innym przypadku jesteś złodziejem


A ty możesz o sobie coś takiego powiedzieć?

Dnia 11.08.2010 o 20:02, Lubiedram napisał:

WSTYD I HAŃBA ;]


Na forum jesteś "aż" całe dwa dni, a już zdążyłeś się pochwalić tym, że korzystasz z piratów, a teraz jeszcze obrażasz gramowiczów starszych (sporo) stażem od ciebie. Nie za szybko aby?

Proponuję zakończyć dyskusję z trollem. Robimy tu offtop, zupełnie niepotrzebnie. Temat Diablo jest znacznie ciekawszy, niż słuchanie o przechwałkach na temat piracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Piractwo karanie jest banem, dlatego za chwalenie się, że korzystasz z pirackich programów/gier otrzymujesz BANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Na najnowszych imprezach Blizzarda ma być pokazane demo D3. Aby było coś więcej niż ostatnio bywało, bo tajemniczość Zamieci zaczyna trochę irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 21:23, Jakli napisał:

Wracając do tematu. Na najnowszych imprezach Blizzarda ma być pokazane demo D3. Aby było
coś więcej niż ostatnio bywało, bo tajemniczość Zamieci zaczyna trochę irytować.


Eee... a czy oni już przypadkiem nie pokazywali demka na ostatnim BlizzConie? ;) Ja bardziej liczę na to, że może jakąś betę zapowiedzą, ewentualnie nową klasę zaprezentują. Grywalne demo raczej nie będzie się różniło od tego, co już widzieliśmy (co najwyżej nowe lokacje by mogli dać, ale tu też na dwoje babka wróżyła, bo mogą nie chcieć pokazywać ich zbyt wiele), natomiast nowa klasa to już jest jakieś konkretne info...

A dla chętnych: http://forums.battle.net/thread.html?topicId=26435285192&sid=3000 w trzecim poście znajduje się link do plakatu Diablo 3 (100x70 cm, format TIFF). Niby nic specjalnego, ale jak ktoś chce sobie przyozdobić pokój... Poniżej miniaturka. Uwaga, plik to prawie 70 mega!

20100811212955

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 21:23, Jakli napisał:

Wracając do tematu. Na najnowszych imprezach Blizzarda ma być pokazane demo D3. Aby było
coś więcej niż ostatnio bywało, bo tajemniczość Zamieci zaczyna trochę irytować.


Pewnie pokażą ostatnią, piątą klasę postaci. Mam nadzieję, że będzie to coś w rodzaju łuczniczki z D1 czy Amazonki z D2 bo jeszcze takiej klasy w D3 nie ma a byłoby kiepsko gdyby nie powstała :)

A co do tajemniczości Blizza... To przecież u nich normalne :) Robią tak od czasów D2 więc mają w tym wprawę :)

@Ring5

Ta miniaturka zarąbiście nadaje się na tapetę kompa :) Ogólnie jest nice :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

To może mi wyjaśnisz? Bo jak dla mnie, to, że gra się dobrze sprzedaje, nie oznacza,
że ludzie nie będą jej piracić. Przykładów takich sytuacji mieliśmy naprawdę wiele (wspomniane
MW2, do tego można dodać BioShock, Spore i wiele innych tytułów).


Eh. Po pierwsze. Patrz mój piewszy post -> ten który rozpoczął naszą dyskusję. Przecież powiedziałem, że mimo piracta Diablo III sprzeda się świetnie. Dzięki za potwierdzenie mojej tezy.
Wyjaśnie Ci to czego jednak nie rozumiesz. Piractwo ma wpływ na sprzedaż. Przez każdy spiracony egzemplarz zmniejsza się sprzedaż. Jasne, że nie każdy kto spiracił kupiłby orginał, ale część, nie mając możliwości spiracenia gry po prostu kupiłoby oryginał.

Dnia 11.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

Tak się akurat śmiesznie składa, że bardzo ważnym dla mnie jest to, by mieć tylko gry
oryginalne. Ale to już taka uwaga poza dyskusją. A jeśli idzie o zabawę w sieci, to weź
pod uwagę fakt, iż w momencie premiery Diablo 2, internet nie był tak rozpowszechniony,
jak dziś. Wiele osób korzystało z trybu SP ponieważ nie miało tak naprawdę innego wyjścia.
I wiele osób korzysta z niego do dziś ze względu na sporą ilość osób korzystających z,
delikatnie mówiąc, wspomagaczy.


Niech pograją na Battle.net to odkryją tą gre po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:13, krak2610 napisał:

Wyjaśnie Ci to czego jednak nie rozumiesz. Piractwo ma wpływ na sprzedaż. Przez każdy
spiracony egzemplarz zmniejsza się sprzedaż.


Odnoszę wrażenie, że to Ty nie rozumiesz... Nie napisałem, że piractwo nie ma wpływu na sprzedaż (bo to by była głupota). Napisałem, iż fakt, że grę ludzie ściągają z netu nie oznacza, że gra ta nie będzie się świetnie sprzedawać. To naprawdę nie jest to samo. Zresztą działa to też w drugą stronę - to, że gra się świetnie sprzedaje nie jest równoznaczne temu, że nikt jej nie "wypożycza" z netu. Podałem przykłady takich sytuacji: Modern Warfare 2 (które sprzedało się jak ciepłe bułeczki, pomimo ogromnej ilości nielegalnych egzemplarzy), Spore (jak wyżej - jedna z najczęściej piraconych gier wszechczasów chyba, a jednak sprzedawała się świetnie), BioShock (dostępny był na torrentach jeszcze przed premierą, co w niczym mu nie przeszkodziło), Crysis... Przykłady można mnożyć. Diablo 3 zapewne będzie się zaliczał właśnie do tej kategorii - ze względu na rozbudowany tryb singlowy gra będzie bardzo popularna na wszelkiego rodzaju "prawie legalnych" stronach, co nie przeszkodzi jej sprzedać się w milionach egzemplarzy.

Dnia 11.08.2010 o 22:13, krak2610 napisał:

Jasne, że nie każdy kto spiracił kupiłby orginał, ale część, nie mając możliwości spiracenia gry po prostu
kupiłoby oryginał.


Wybacz, ale to bardzo naiwne stwierdzenie. Zacznijmy od tego, że zwrot "nie mając możliwości spiracenia" jest czymś, co Amerykanie nazwaliby "wishful thinking", a co ktoś kiedyś przetłumaczył na nasze jako "myślenie życzeniowe". Coś takiego, jak "brak możliwości spiracenia" jest praktycznie nierealne. Nawet, jeśli jakimś cudem ktoś by nagle zlikwidował wszystkie sieci P2P i inne metody, ludzie po prostu wróciliby do starej, sprawdzonej metody "kolega pożyczył mi płytkę, którą sobie przegrałem". Jedyne, co by było potrzebne, to cracki, a tych w necie nie zabraknie. Czyli co, mielibyśmy zabronić kupowania płyt? Nagrywarek? Jak widać, już samo Twoje założenie jest z góry chybione, dlatego roztrząsanie, czy więcej osób kupiłoby oryginał jest pozbawione sensu. Pirat pozostanie piratem i tyle. A ludzie, którzy kupują oryginały, będą je kupowali dalej.

Dnia 11.08.2010 o 22:13, krak2610 napisał:

Niech pograją na Battle.net to odkryją tą gre po raz drugi.


Nie sądzisz, że przez dekadę obecności D2 na rynku ci ludzie (w tym ja) nie spróbowali BN? Naprawdę nie wszyscy odczuwają potrzebę grania w Diablo po sieci. Niektórzy wolą grać sami, bez innych, w tym bez cheaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 21:23, Jakli napisał:

Wracając do tematu. Na najnowszych imprezach Blizzarda ma być pokazane demo D3. Aby było
coś więcej niż ostatnio bywało, bo tajemniczość Zamieci zaczyna trochę irytować.


Na imprezie w Autsin pod koniec sierpnia będzie grywalne demo Diablo 3, ale to z zeszłego roku. Gamescom będzie wcześniej więc podejrzewam, że będzie to samo.
Na ogłoszenia nowości będziemy więc musieli czekać do BlizzConu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 22:36, Ring5 napisał:

Crysis... Przykłady można mnożyć. Diablo 3 zapewne będzie się
zaliczał właśnie do tej kategorii - ze względu na rozbudowany tryb singlowy gra będzie
bardzo popularna na wszelkiego rodzaju "prawie legalnych" stronach, co nie przeszkodzi
jej sprzedać się w milionach egzemplarzy.


Jeeeeeeeeeeeeeezu. Naucz się czytać. Do Ciebie mówie. Nie do Jezusa.
Edyta: dzięki, że po raz drugi potwierdzasz moją tezę. Gra dobrze się sprzedaje -> ma dużo popularność -> dużo ściąnięć.

Dnia 11.08.2010 o 22:36, Ring5 napisał:

Jak widać, już samo Twoje założenie jest z góry chybione, dlatego roztrząsanie,
czy więcej osób kupiłoby oryginał jest pozbawione sensu. Pirat pozostanie piratem i tyle.
A ludzie, którzy kupują oryginały, będą je kupowali dalej.


Jeeeeeeeeeeeeeeeezu. A czy ja napisałem, że tak kiedykolwiek się stanie? Teoryzowałem sobie. MEH!

Dnia 11.08.2010 o 22:36, Ring5 napisał:

Nie sądzisz, że przez dekadę obecności D2 na rynku ci ludzie (w tym ja) nie spróbowali
BN? Naprawdę nie wszyscy odczuwają potrzebę grania w Diablo po sieci. Niektórzy wolą
grać sami, bez innych, w tym bez cheaterów.


Nie radziłem próbowania grania w Diablo 2 MP tym, którzy już tego zasmakowali. -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 23:36, krak2610 napisał:

Jeeeeeeeeeeeeeezu. Naucz się czytać. Do Ciebie mówie. Nie do Jezusa.
Edyta: dzięki, że po raz drugi potwierdzasz moją tezę. Gra dobrze się sprzedaje ->
ma dużo popularność -> dużo ściąnięć.


Wiesz co? Zarzucasz mi brak umiejętności czytania, tymczasem nie zauważasz jednej rzeczy... Że ja od samiusieńkiego początku tej rozmowy nic innego nie twierdziłem. Zacytuję pierwszą moją odpowiedź na Twojego posta:

> Gra się sprzeda i to bardzo dobrze.

A czy ktoś mówi, że nie? MW2 też się świetnie sprzedał i nie przeszkadzało to piratom w ściąganiu nielegalnych kopii. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego.


Wyjaśnię, bo znowu będzie, że potwierdzam TWOJĄ tezę: od początku twierdziłem, że gra się sprzeda i co do tego nie ma wątpliwości, ale że jednocześnie (z racji rozbudowanego singla), będzie popularniejsza na torrentach np. od SC2. Natomiast ilość ściągnięć nie wpłynie negatywnie na sprzedaż gry. Ty natomiast, z uporem godnym lepszej sprawy, twierdzisz, że (teoretyzując...) gdyby nie było piratów, to sprzedaż byłaby większa, co (jak wyjaśniłem w poprzednim poście) jest niczym innym, jak bajeczką dla grzecznych dzieci, bo nie ma szans na zaistnienie sytuacji, w której możliwości piracenia gry nagle znikają. Czy coś jeszcze jest dla Ciebie niejasne? Jeszcze jakieś inne rzeczy, o których pisałem już dawno, chcesz mi wyjaśnić i udowodnić?

Dnia 11.08.2010 o 23:36, krak2610 napisał:

Jeeeeeeeeeeeeeeeezu. A czy ja napisałem, że tak kiedykolwiek się stanie? Teoryzowałem
sobie. MEH!


To po kiego grzyba wyjeżdżasz tu z jakimś dziwnym, z księżyca wziętym gdybaniem "a jeśli nie byłoby skąd ściągnąć..."? Możemy równie dobrze zacząć teoretyzować na temat tego, co będzie, jeśli w godzinach pracy w siedzibę Blizzarda trafi meteoryt... Rozmowa będzie równie sensowna i konkretna.

Dnia 11.08.2010 o 23:36, krak2610 napisał:

Nie radziłem próbowania grania w Diablo 2 MP tym, którzy już tego zasmakowali. -.-


Co jest niejasne w stwierdzeniu Nie sądzisz, że przez dekadę obecności D2 na rynku ci ludzie (w tym ja) nie spróbowali BN? Naprawdę nie wszyscy odczuwają potrzebę grania w Diablo po sieci.. Może spróbuję inaczej: otóż są ludzie, którzy BN spróbowali i wrócili do singla. Wyjaśnię ponownie: JUŻ GRALI W DIABLO 2 MP I IM SIĘ NIE SPODOBAŁA TA ZABAWA. Teraz łapiesz?

Proponuję zakończyć tę bezsensowną i zmierzającą donikąd rozmowę tym, że obaj się zgadzamy co do tego, że Diablo 3 się świetnie sprzeda i że jednocześnie będzie popularnym tytułem na torrentach. A resztę zostawmy, bo jeszcze trochę i zaczniemy roztrząsać wpływ migracji bocianów na sprzedaż gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

Czy coś jeszcze jest dla Ciebie niejasne? Jeszcze jakieś inne rzeczy, o których
pisałem już dawno, chcesz mi wyjaśnić i udowodnić?


Szkoda słow. W takim razie wszystkie zabezpieczenie anty pirackie są robione dla funu, tak? No bo przecież piractwo nie ma negatywnego wpływu na sprzedaż.

Dnia 12.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

Naprawdę nie wszyscy odczuwają potrzebę grania
w Diablo po sieci.. Może spróbuję inaczej: otóż są ludzie, którzy BN spróbowali i
wrócili do singla. Wyjaśnię ponownie: JUŻ GRALI W DIABLO 2 MP I IM SIĘ NIE SPODOBAŁA
TA ZABAWA. Teraz łapiesz?


O BOŻE W KOŃCU ZROZUMIAŁEM, ŻE KOMUŚ MOŻE SIĘ NIE PODOBAĆ MULTIPLAYER W DIABLO 2! DZIĘKI.
A serio to nie rozumiesz moich postów mimo, że są napisane poprawną polszczyzną. W miarę porprawną ;-)
Co do grania na Battle.net powiem jedno. To samo co powiedziałem kilka postów temu. Battle.net jest bardzo istotnym elementem Diablo 2!

Dnia 12.08.2010 o 06:15, Ring5 napisał:

Proponuję zakończyć tę bezsensowną i zmierzającą donikąd rozmowę tym, że obaj się zgadzamy
co do tego, że Diablo 3 się świetnie sprzeda i że jednocześnie będzie popularnym tytułem
na torrentach. A resztę zostawmy, bo jeszcze trochę i zaczniemy roztrząsać wpływ migracji
bocianów na sprzedaż gier.


Myślę, że migracja bocianów nie ma wpływu na sprzedaż gier. Co innego przebieg okresu godowego wron i wróbli.

Koniec rozmowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak nawiązując do piractwa to bardzo bym się cieszył jeśli jedyna możliwość gry w DIII będzie jak w przypadku ACII poprzez połączenie z netem. ja jestem anty na piraty choć sam z ciężkim sercem przyznaje do świętych nie należe ale jeśli coś "kocham"(Blizzard) to bardzo mi smutno już na tą informacje ze SCII spiracono 250.000 kopii, mam nadzieje że Ci ludzie się nawrócą i kupią gre ze względu na BN i rozgrywke po sieci.

a terac co do DIII to chciałbym się dowiedzieć jaka będzie piąta profesia :) bo w sumie mamy Barbarzyńce maga coś pomiędzy necro a druidem i paladyn z zabójcą pozostaje amazonka? albo inny dzikus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 18:42, DonZ napisał:

tak nawiązując do piractwa to bardzo bym się cieszył jeśli jedyna możliwość gry w DIII
będzie jak w przypadku ACII poprzez połączenie z netem.


I raczej na pewno tak będzie. Wzorem StarCrafta 2, Diablo 3 będzie zapewne nierozłącznie związane z Battle.netem, a to dobra wiadomość.

Dnia 12.08.2010 o 18:42, DonZ napisał:

sam z ciężkim sercem przyznaje do świętych nie należe


Wiesz, ja bym takich rzeczy jednak nie pisał, na tym forum za przyznawanie się do piractwa leci ban, a Ty chyba właśnie niechcący to zrobiłeś...

Dnia 12.08.2010 o 18:42, DonZ napisał:

a terac co do DIII to chciałbym się dowiedzieć jaka będzie piąta profesia :) bo w sumie
mamy Barbarzyńce maga coś pomiędzy necro a druidem i paladyn z zabójcą pozostaje amazonka?
albo inny dzikus?


Zapewne będziemy mieć do czynienia z postacią korzystającą z broni miotanej, właśnie taką, jak wspomniana przez Ciebie Amazonka. Czy będzie to "dzikus", nie wiadomo, choć nie sądzę. Jednego już mamy (witch doctor), raczej będzie to ktoś w stylu Rogue z jedynki.


Ja natomiast zastanawiam się, co mogliby dać w edycji kolekcjonerskiej... Miniaturkę miecza? Replikę Kamieni Dusz? Figurkę Diablo? Oby tylko taka edycja kosztowała mniej, niż kolekcjonerka SC2... (wiem, wiem - mało realne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2010 o 18:59, Ring5 napisał:


Ja natomiast zastanawiam się, co mogliby dać w edycji kolekcjonerskiej... Miniaturkę
miecza? Replikę Kamieni Dusz? Figurkę Diablo? Oby tylko taka edycja kosztowała mniej,
niż kolekcjonerka SC2... (wiem, wiem - mało realne)

Ojj na to nie licz.
A co w limitce? Przede wszystkim artbook! A zamiast pendrive ala SCII chciałbym figurkę. Choć tak się pewnie nie stanie, na figurkach zarobią osobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh a ja ciągle się zastanawiam nad technikaliami, tj konkretnie czy mój stosunkowo dobry choć już nieco leciwy sprzęt uciągnie Diablosa 3 na maxa grywalnie [choć sentyment do serii sprawia, że tu grafika nie jest na 1szym miejscu, nie mniej miło by było ciąć w ten tytuł z dodatkowymi bajerami graficznymi bez cięcia ustawień ^^]. Mogli by demo tudzież benchmarka jakiegoś przed premierą wyrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 00:09, Pietro87 napisał:

Ehhh a ja ciągle się zastanawiam nad technikaliami, tj konkretnie czy mój stosunkowo
dobry choć już nieco leciwy sprzęt uciągnie Diablosa 3 na maxa grywalnie [choć sentyment
do serii sprawia, że tu grafika nie jest na 1szym miejscu, nie mniej miło by było ciąć
w ten tytuł z dodatkowymi bajerami graficznymi bez cięcia ustawień ^^]. Mogli by demo
tudzież benchmarka jakiegoś przed premierą wyrzucić.


Wygląda na to, że gra nie będzie miała super wymagań sprzętowych, bo i polityka Blizzarda wiele razy na to nie pozwoliła (patrz W3, Diablo 2 czy też aktulany S2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oprócz wymagań też chodzi mi o kwestie optymalizacji, co jak co ale h&s''y mają to do siebie, że podczas masowych "zadym" potrafią przycinać jak się autorzy nie postarają [vide Sacred 2 wersja premierowa bez patchy], choć akurat tu liczę na ludzi z blizza i to, że dopną wszystko na ostatni guzik ^^

Chociaż niech się dzieję, jestem po torchlighcie tak nakręcony na D3, że chyba bym grał nawet jak by zacinał po maxie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji sprzed kilku dni.

Potwierdzam - gra na BN i SP w D2 to dwie zupełnie inne rzeczy. Jasne, zanim miałem w domu Neta, ciupało się singla, ale po zrobieniu jakiś, ja wiem... z 5 postaci, z czego tylko jedną przeszedłem grę (i to na normie) chciało mi się rzygać na widok tej gry, żadna inna wirtualna rozrywka, nigdy tak mnie nie znudziła.

Po paru latach skapłem się, że dwóch kumpli z innego forum sobie pocina przez Battle Neta. Zainstalowałem, stworzyłem postać multi i od tego czasu BAM. Gram do chwili obecnej i zapewne będę grał aż do premiery trójki (na którą swoją drogą wcale nie czekam, mogłaby wyjść jak dla mnie za 5 lat a nie za rok czy dwa)

W grze przez BN masz możliwość gry z kumplami, handlu z kimś zupełnie obcym, baalrunowania w 8 osób... to zupełnie co innego niż singiel.

Ring5
Ja jeszcze NIGDY nie spotkałem się żeby ktoś oferował przedmiot ze statami z kosmosu (pisałeś o tym wcześniej, chyba rzeczywiście "gramy w różne gry" - tak napisałeś do kogoś albo ktoś do Ciebie paręnaście postów wstecz xP) Jasne, jest sporo spam botów, które reklamują różne sklepy i usługi za sms, ale relax, czy one aż tak przeszkadzają? Nie bardziej niż reklamy w TV, olewam i tyle...

A jeszcze co do zwykłych botów to owszem - psują rozgrywkę, a właściwie tylko handel, ale z drugiej strony dzięki nim można za rozsądną cenę (oczywiście nie mam na myśli realnej kasy, tylko itemki, runy z D2) kupić np: ber''a którego jakimś pechem nie miałem przyjemności dropnąć.

I jeszcze na koniec, to nie jest tylko moje zdanie, podobnie mówią ci, których znam osobiście, nie żadni e-friends :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się