Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Tak czy siak ten system nikogo nie ominie i na każdego wpłynie, nawet dla tych co nic nie będą sprzedwać i kupowć, bo inni będą, a wątpie żeby ktoś sie zamknął w swoim małym świecie (czytaj Single Player).
Jeżeli to co mówicie będzie prawdą, to za marne groszę można będzie ubrać postać w pro rzeczy, co by było bez sensu i Blizzard na pewno w jakiś sposób by interweniował. Zaburzyło by to całkowicie balans gry po pierwszych miesiącach, nie mówiąc o utrzymnaiu rynku przez lata.
Sam nie mam zamiaru nic kupić, ale jak wypadnie coś wartościowego to czemu by tego nie sprzedać skoro gra jak najbardziej na to pozwala :) Fajnie by było, żeby zwrócił się sam koszt kupna chociażby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym będzie jakaś niewielka opłata za usługę (domyślnie za sprzedane przedmioty będzie się dostawać punkty battle.net a żeby to zmienić trzeba będzie właśnie opłacić to), więc sprzedawanie za grosze może nie być opłacalne dla zwykłego gracza. Poza tym dochodzi oczywiście wspomniana sprawa zawodowych farmerów, która sprawi, że nawet te lepsze przedmioty będą kosztować z czasem coraz mniej.

Oczywiście najlepiej aby sety były soulbound i nie były na sprzedaż jak w WoW, gdzie wymienialne między graczami/sprzedawalne na golda za AH były tylko słabe przedmioty i niektóre ze średniej półki, które stanowiły margines tego, czego nie można sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 14:21, Kermit napisał:

Sam nie mam zamiaru nic kupić, ale jak wypadnie coś wartościowego to czemu by tego nie
sprzedać skoro gra jak najbardziej na to pozwala :) Fajnie by było, żeby zwrócił się
sam koszt kupna chociażby :D


Jak wypdanie coś wartościowego nie dla mojej klasy o ile będzie tak system dropował itemy to sprzedam kumplowi. Na pewno nie będę czerpał z tego zysku w realnej walucie ;) Nie jestem taki pazerny jak Blizzard i aukcje w ogóle mnie nie interesują i leje na ten chory pomysł ciepłym moczem :) Ewidentne nawiązanie do wowa w Diablo 3. Z resztą to już kolejne. Można wyliczać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam nadzieję, że grając wyłącznie w singla (tak lubię) to nie odczuję aż tak bardzo tego domu aukcyjnego, jak battlenetowcy.

Aczkolwiek widzę to tak, że usługa będzie dostępna dla każdego, bez podziału na graczy single i multi player. Wtedy to dom aukcyjny może całkiem nieźle namieszać. Bez farmerów oczywście się nie obędzie, ale ciekawe, jak sobie z tym zamierza Blizzard poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 16:18, Heartbreaker napisał:

Heh, ja mam nadzieję, że grając wyłącznie w singla (tak lubię) to nie odczuję aż tak
bardzo tego domu aukcyjnego, jak battlenetowcy.

Aczkolwiek widzę to tak, że usługa będzie dostępna dla każdego, bez podziału na graczy
single i multi player. Wtedy to dom aukcyjny może całkiem nieźle namieszać. Bez farmerów
oczywście się nie obędzie, ale ciekawe, jak sobie z tym zamierza Blizzard poradzić.

Bo typowego "rasowego" Single Playera jak w Diablo ][ nie będzie. Mimo iż będziesz chciał grać solo to i tak cały czas jest wymagany dostęp do neta to po pierwsze primo. A po drugie [z tego co swego czasu wyczytałem] to każdy będzie mógł do twojej rozgrywki dołączyć. Tylko nie wiem jak to będzie działać. Czy będzie się po po prostu robiło gry z hasłami i jak coś to będziesz podawał nazwę gry i passy czy do dołączenia będziesz miał możliwość wyrażenia zgody dołączenia innego gracza do gry. Jednym słowem. Diablo ]I[ będzie jednym wielkim multi na wszystkie możliwe sposoby XD.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:15, Braveheart napisał:

Tylko nie wiem jak to będzie działać. Czy będzie się po po prostu robiło gry z hasłami
i jak coś to będziesz podawał nazwę gry i passy czy do dołączenia będziesz miał możliwość
wyrażenia zgody dołączenia innego gracza do gry. Jednym słowem. Diablo ]I[ będzie jednym
wielkim multi na wszystkie możliwe sposoby XD.

Zabawa w tworzenie gier i hasła? To nie są lata 90! Najprawdopodobnie wszystko będzie się odbywało poprzez zaproszenie real id lub alternatywnie battle tag. Nie będzie się to raczej różniło od tego co mamy w SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:30, Arcling napisał:

Zabawa w tworzenie gier i hasła? To nie są lata 90!

Co w tym złego ? bo ja nic nie widzę. Tworzę sobie swoją priv game i tyle. Nikt jej nie widzi a i mam spokój bo nikt mi nie wejdzie w szczególności spam boty!. Te w D ][ były okropieństwem. Robiłeś np otwartą grę "Polska" i co chwile wbijały boty by reklamować ceny itemów i sklepy. Potem ludzie się jeszcze bardziej robili cwani bo była tam opcja jak minimum level do dołączenia do gry. To były boty co miały po 90 aby tylko dołączyć i zaspamować grę.
Nie wiem jak to się teraz będzie odbywać. Ale mam nadzieję, że będę sobie mógł sam ze sobą spokojnie pograć bez jakiegokolwiek nie pożądanego intruza w postaci spam bota czy innych noob playerów.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:15, Braveheart napisał:

Bo typowego "rasowego" Single Playera jak w Diablo ][ nie będzie.

Rasowego single playera w Diablo II też nie było - wyjście równało się zapisowi (co można było obejść jedynie poprzez ctrl+alt+del której to funkcji żadna złośliwość programistów nie była w stanie wyłączyć) a każde wyjście i ponowne wejście do gry oznaczało respawn wszystkich przeciwników (jakby w tym pojedynczym zapisie nie było miejsca na informacje o tym co już zostało zabite). Ogólnie DII wyglądało jak coś co zostało stworzone dla trybu multi a single został do niego dorobiony bardziej jako dodatek (taki tutorial) niż coś zrobionego z myślą o osobach które chciałyby pograć tylko solo.

Dnia 05.02.2012 o 17:15, Braveheart napisał:

Mimo iż będziesz chciał grać solo to i tak cały czas jest wymagany dostęp do neta to po pierwsze primo.

Takie cuda to akurat występują nawet w grach posiadających jedynie tryb gry dla pojedynczego gracza, w naszych czasach chyba tylko piraci mogą sobie komfortowo grać bez netu i bez konieczności udowadniania non-stop że ich gra nie została ukradziona :/

Dnia 05.02.2012 o 17:15, Braveheart napisał:

A po drugie [z tego co swego czasu wyczytałem] to każdy będzie mógł do twojej rozgrywki dołączyć. Tylko nie wiem jak to będzie działać. Czy będzie się po po prostu robiło gry z hasłami i jak coś to będziesz podawał nazwę gry i passy czy do dołączenia będziesz miał możliwość wyrażenia zgody dołączenia innego gracza do gry. Jednym słowem. Diablo ]I[ będzie jednym wielkim multi na wszystkie możliwe sposoby XD.

Jeśli okaże się że nie ma możliwości w pełni samodzielnej gry to chyba odpuszczę sobie kupno DIII ale mam nadzieję że będzie można stworzyć sobie zamkniętą samodzielną grę bez żadnych minusów z tego powodu (jak np. tego że siła przeciwników będzie dostosowana do 4-osobowej drużyny a jak ktoś idzie sam to jego problem).
BTW - "Primo" oznacza "Po pierwsze" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:44, Karharot napisał:

BTW - "Primo" oznacza "Po pierwsze" ;)

Koledze raczej chodziło o sparafrazowanie tekstu z Nikodema Dyzmy (tudzież z filmu Poranek Kojota). :)

A wracając do tematu, to ja też preferuję grę singlową. W D2 o wiele bardziej lubiłem SP niż BN. Lepszy klimat po prostu.
W D3 też będę grał samotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2012 o 17:44, Karharot napisał:

Rasowego single playera w Diablo II też nie było - wyjście równało się zapisowi (co można
było obejść jedynie poprzez ctrl+alt+del której to funkcji żadna złośliwość programistów
nie była w stanie wyłączyć) a każde wyjście i ponowne wejście do gry oznaczało respawn
wszystkich przeciwników.

A mnie się to podobało i jakoś nie przeszkadzało. Nawet przez myśl mi nie przeszło [Grając na SP ofkors. Bo kiedyś posiadanie neta to było dosłownie "coś" ;-) i nieliczni mogli sobie pozwolić na taki "bajer"/"gadżet"]. Wracając do respawnu. Zawsze to była szansa na większy drop [chociażby i exp] Pamiętam jak szedłem robić zadanie z Decardem Cainem. Przed tristram. Mob zaliczany do "bogatych potwrów" - Rakaniszu, który zawsze coś dawał. W samym Tristram było również ciekawie. Dobry pierwszy taki "przed-boss" Griswold którego trzeba było trochę tłuc no i dawał sporo expa. Czempiony w Tristram oraz jakiś tam zwykły boss ze swoimi sługusami.
No i tam inne potwory. Już wtedy zauważyłem, że to zajefajna miejscówka na szybkie podbicie expa + dorobienie się w postaci golda + z dobrą szansą na jakiś fajny item. Więc co... Zapis i wyjście z gry i new game.
Way Point na Kamiennych polach hej do przodu do portalu - ubicie Rakaniszu [znów] i [znów] bałamucenie w Tristram. Lubiłem takie coś i tego typu miejscówki. To samo było z Hrabiną. W każdym poziomie jej Zapomnianej Wieży zawsze był jakis bosik ze swoimi sługusami. A na końcu ona sama. Ubicie Andariel [Pierwsze zawsze wyjątkowe bo daje jakieś jeszcze śmieszne gemy] Potem drugi raz nań szedłem by znów dała expa i by znów coś dała z itemów. Czasem lepszy gest miała za 2-4 podejściem niż za pierwszym. Nie ma to jak rare item :].
Mnie jakoś respawn nie przeszkadzał. :)

Dnia 05.02.2012 o 17:44, Karharot napisał:

Takie cuda to akurat występują nawet w grach posiadających jedynie tryb gry dla pojedynczego
gracza, w naszych czasach chyba tylko piraci mogą sobie komfortowo grać bez netu i bez
konieczności udowadniania non-stop że ich gra nie została ukradziona :/

A to, to wiem. Chora polityka wymyślona przez... wiadomo jakich ludzi. Gdzie te stare czasy ja się pytam ?.. a no tak poszły sobie i nie wrócą. Cytując Ryszarda Riedela "To już minęło, ten klimat, ten luz" XD

Dnia 05.02.2012 o 17:44, Karharot napisał:

Jeśli okaże się że nie ma możliwości w pełni samodzielnej gry to chyba odpuszczę sobie
kupno DIII ale mam nadzieję że będzie można stworzyć sobie zamkniętą samodzielną grę
bez żadnych minusów z tego powodu (jak np. tego że siła przeciwników będzie dostosowana
do 4-osobowej drużyny a jak ktoś idzie sam to jego problem).

Nie no taka opcja musi być. Coś w deseń jak granie samotne ale na BN. Mimo iż grałeś postaciami z ACC i savey były zapisywane na serwerach to zawsze miałeś [nawet tam] możliwość samotniczego grania i przemierzania krain. + wiele dodatków jakimi były słowa runiczne [Dostępne ofkors w dodatku] ale później dochodziły takie, które były dostępne tylko na BN :)

Dnia 05.02.2012 o 17:44, Karharot napisał:

BTW - "Primo" oznacza "Po pierwsze" ;)

HEHEHE Widzę, że Abli_Dalzim obczaił o co mi dokładnie chodziło z tym [po pierwsze priomo]
Miało to brzmieć właśnie jak z pamiętliwej sceny "Poranku Kojota" [Jednak zapomniałem, że na forum się piszę/czyta litery/teksty/wyrazy i są one puste i bez jakichkolwiek emocji i wyrażania czegokolwiek :/]
Miało to brzmieć jak tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=6lMl1p2YeLg&feature=related#t=0m14s

Pozdrawiam.

PS: W końcu mogę dodać ten przeklęty post cały dzień dziś problemy z gramem ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było w temacie.
Jak z premierą ? Jakieś konkrety ? Czy nadal ploty o kwietniu/maju ?
Co z aukcjami ? Da się na tym coś zarobić ? W jaki sposób działają ? Sprzedaję itema, dostaję jakąś walutę w grze (srebro, złoto) które później mogę przetransferować na realną kasę ? Bo w sumie system też ponoć jeszcze nie jest do końca znany i jasny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 18:13, Darkstar181 napisał:

Jak z premierą ? Jakieś konkrety ? Czy nadal ploty o kwietniu/maju ?

Daty premiery jak nie było tak nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 18:13, Darkstar181 napisał:

Jak z premierą ? Jakieś konkrety ? Czy nadal ploty o kwietniu/maju ?

Żądnych konkretów. Wciąż plota plotę goni. Będzie kiedy będzie :Da kiedy? no właśnie. Tego nie wiemy.

Dnia 06.02.2012 o 18:13, Darkstar181 napisał:

Co z aukcjami ? Da się na tym coś zarobić ?

Pewnie się jakoś da [ale ja wątpię]. Zaraz się pojawią mielarze co będą ownić w tej grze 24/h h. Zaraz pewnie powstanie jakiś śmieszny cennik i inne rzeczy z tym związane [Powstanie "chora polityka"]. Ludzie zaczną pisać pierwsze boty ryzykując wielce banem by jeszcze bardziej zwiększyć szanse na drop jakiegoś itemsa. Oby Blizzard się bardziej zajmował/opiekował Diablo ]I[ a zapewne będzie tak robił.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzięto tę wiadomość, że nie będzie single player''a? Któryś raz przewija się to w dyskusji, a szczerze powiedziawszy nie dotarłem do tego w żadnym artykule. Naprawdę to przeoczyłem, czy może to tylko wymysły forumowiczów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 19:26, Essau napisał:

Skąd wzięto tę wiadomość, że nie będzie single player''a? Któryś raz przewija się to
w dyskusji, a szczerze powiedziawszy nie dotarłem do tego w żadnym artykule. Naprawdę
to przeoczyłem, czy może to tylko wymysły forumowiczów?

Plota powstała raczej na podstawie info że konieczne jest połączenie z netem do grania w singlu. Sam byłem jej ofiarą.
Singiel jak najbardziej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 18:09, Braveheart napisał:

/.../
Mnie jakoś respawn nie przeszkadzał. :)

Ja tam wolałem rozwiązanie z DI, jak się chciało nowych potworków i nowego lootu to można było zacząć nową grę i od razu miało się dostęp do wszystkich już odblokowanych etapów podziemi.

Dnia 06.02.2012 o 18:09, Braveheart napisał:

Nie no taka opcja musi być. Coś w deseń jak granie samotne ale na BN. Mimo iż grałeś postaciami z ACC i savey były zapisywane na serwerach to zawsze miałeś [nawet tam] możliwość samotniczego grania i przemierzania krain. + wiele dodatków jakimi były słowa runiczne [Dostępne ofkors w dodatku] ale później dochodziły takie, które były dostępne tylko na BN :)

Jeśli wszystko będzie się sprowadzało do tego że gra będzie wymagała połączenia z netem a sejwy będą przechowywane na serwerach to jakoś to przeżyję (wolałbym oczywiście mieć grę w całości na dysku ale cóż...). Poczekamy i zobaczymy jak to będzie ;)

Dnia 06.02.2012 o 18:09, Braveheart napisał:

HEHEHE Widzę, że Abli_Dalzim obczaił o co mi dokładnie chodziło z tym [po pierwsze priomo]
Miało to brzmieć właśnie jak z pamiętliwej sceny "Poranku Kojota" [Jednak zapomniałem, że na forum się piszę/czyta litery/teksty/wyrazy i są one puste i bez jakichkolwiek emocji i wyrażania czegokolwiek :/]

Coś w stylu "przegięła się pała goryczy"? ;)

Dnia 06.02.2012 o 18:09, Braveheart napisał:

PS: W końcu mogę dodać ten przeklęty post cały dzień dziś problemy z gramem ehh

Nie martw się - nie Ty jeden masz z forum problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2012 o 19:30, Darkstar181 napisał:

Plota powstała raczej na podstawie info że konieczne jest połączenie z netem do grania
w singlu. Sam byłem jej ofiarą.
Singiel jak najbardziej będzie.


No właśnie nie do końca. Singla jako takiego nie będzie, ponieważ nie ma żadnego podziału tak jak w d2 na gre multi i single player. W d3 można grać tylko na battlenecie co sprawia, że zawsze masz dostęp do domu aukcyjnego i możesz grać z przyjaciółmi a jedynym sposobem by przejść gre samemu jest stworzenie gry prywatej, do której moga dołaczać tylko zaproszone przez ciebie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2012 o 20:20, Coolasik napisał:

No właśnie nie do końca. Singla jako takiego nie będzie, ponieważ nie ma żadnego podziału
tak jak w d2 na gre multi i single player. W d3 można grać tylko na battlenecie co sprawia,
że zawsze masz dostęp do domu aukcyjnego i możesz grać z przyjaciółmi a jedynym sposobem
by przejść gre samemu jest stworzenie gry prywatej, do której moga dołaczać tylko zaproszone
przez ciebie osoby.

A gdzie tu jest problem ? :) Krótko mówiąc można grać pojedynczo, przy czym jest to forma serwera prywatnego do którego dołączają tylko te osoby którym pozwolę... czyli jak będę chciał po prostu zrobię grę prywatną z hasłem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie o to pytałem,czy będzie klasyczny singiel, czy może trzeba będzie wstawać jakieś hasła. Trochę szkoda, zawsze trzeba będzie się paprać z tym odhaczaniem opcji itp., bo jeśli odpali się "normalnie",to dołączy się tak po prostu zgraja niechcianych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, nie ma jakiegoś odhaczania opcji, czy haseł. Zakładając nową grę masz po prostu do wyboru 3 warianty gry: otwarta dla wszystkich, otwarta dla przyjaciół (mogą dołączać bez zaproszeń) i prywatna (możesz grać samemu, albo kogoś zaprosić). Wydaje mi się, że to już jest w becie, ale nie dam sobie ręki uciąć. Widziałem też chyba screena z tym, ale teraz nie pamiętam gdzie on był, a nie chce mi się przeszukiwać pół internetu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się