Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2012 o 15:05, Onybic napisał:

widać nie wiesz co to dualbox i multibox. w skrócie jest to kontrolowanie wielu postaci
równocześnie przy użyciu odpowiedniego oprogramowania/skryptów/makr.
Chodzi o to, że da rade człowiek kontrolować wszystkie 4 postacie równocześnie i nie
wiem jaki to ma wpływ na przyjemność? a raczej na jej brak. przecież i tak grasz w grę,
zdobywasz przedmioty no i masz 4x większa szanse na lepsze przedmioty *jak biegasz 4ma
postaciami*.


Czy to nie psuję całej przyjemności grania w diablo w co-opie ? Bezsens totalny. Już nie mówię o tym, że będzie w pewnym sensie oszukiwał dla własnych korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 15:11, vegost napisał:

Czy to nie psuję całej przyjemności grania w diablo w co-opie ?

A od kiedy farmerzy grają dla przyjemności? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 15:12, Kadaj napisał:

A od kiedy farmerzy grają dla przyjemności? ;p


Nigdy. Według mnie takich ludzi nie powinno być w Diablo 3. To nie jest mmo. Mam nadzieję, że Blizzard ma na takich osób sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 15:05, Onybic napisał:

widać nie wiesz co to dualbox i multibox. w skrócie jest to kontrolowanie wielu postaci
równocześnie przy użyciu odpowiedniego oprogramowania/skryptów/makr.
Chodzi o to, że da rade człowiek kontrolować wszystkie 4 postacie równocześnie i nie
wiem jaki to ma wpływ na przyjemność? a raczej na jej brak. przecież i tak grasz w grę,
zdobywasz przedmioty no i masz 4x większa szanse na lepsze przedmioty *jak biegasz 4ma
postaciami*.

osobiście myślałem nad drobnym zarabianiem na tych całych aukcjach, ale porównując kogoś,
kto farmi 4ma postaciami do osoby farmiącej jedną nie wiem czy to wyjdzie kolorowo..


Teraz już wiem i wydaje się to kompletnie bez sensu. Nie wiem jak inni, ale ja największą przyjemność czerpię z gry a nie z tego, że grając 4 postaciami naraz coś mi dropnie.

Dodać należy również, że na wyższych poziomach trudności taki multibox może nie mieć racji bytu, albowiem nie wystarczy tam tylko bezmyślnie naparzać w moby a trzeba też pomyśleć, stosować odpowiednie taktyki i wachlować umiejętnościami. Jeżeli będziesz tylko stał i spamował 1-2 umiejętnościami to szybko pożegnasz się z życiem.

Przykład jednego z graczy bety: "Spotkał ktoś Molten Bats? Zostawiają za sobą potoki lawy. Przed chwila na HC, coop w 4, 7-8 lev, wszyscy zgon.Pierwszy raz padłem w becie" .

Skoro na normalu cała ekipa hardcorowa poszła do piachu to nie wróżę sukcesu multiboxowi dalej - na szczęście dla normalnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać dalej nie rozumiesz na czym to polega. Najprostszy przykład postać matka Wizard1 + multibox Wiz2 , 3, 4.
Kontrolujesz jednego reszta biega za tobą i używa tych samych skilli, etc.

Więc twój przykład z co-opem idzie do piachu, gdyż jest większe prawdopodobieństwo że ktoś z ekipy strzeli faila, niż ty kontrolując 4 postacie.

I tak btw Blizz, nie uważa że multiboxing jest nielegalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie lubie multi boxerów, ale jeśli to sprawi, że chociaż trochę wyrównają się moje szanse na rynku to będe zmuszony sie tym ''bawić'' yh...

a bety jak nie było tak nie ma ><"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 15:30, Oxva napisał:

Widać dalej nie rozumiesz na czym to polega. Najprostszy przykład postać matka Wizard1
+ multibox Wiz2 , 3, 4.
Kontrolujesz jednego reszta biega za tobą i używa tych samych skilli, etc.

Więc twój przykład z co-opem idzie do piachu, gdyż jest większe prawdopodobieństwo że
ktoś z ekipy strzeli faila, niż ty kontrolując 4 postacie.

I tak btw Blizz, nie uważa że multiboxing jest nielegalny.


A jak zamierzasz zbierać itemy, skoro każda postać ma oddzielny loot? Automatyczne zbieranie wszystkiego a potem oddzielanie złomu od wartościowych przedmiotów? - to zajmie masę dodatkowego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 16:17, KERMIz napisał:

A jak zamierzasz zbierać itemy, skoro każda postać ma oddzielny loot? Automatyczne zbieranie
wszystkiego a potem oddzielanie złomu od wartościowych przedmiotów? - to zajmie masę
dodatkowego czasu.


Chociażby ten sposób, chociaż jestem więcej niż pewien że będzie auto-loot na itemy rare i wyżej.

Co do czasu, to kto jak kto ale farmerzy mają go masę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 16:17, KERMIz napisał:

A jak zamierzasz zbierać itemy, skoro każda postać ma oddzielny loot? Automatyczne zbieranie
wszystkiego a potem oddzielanie złomu od wartościowych przedmiotów? - to zajmie masę
dodatkowego czasu.


to wszystko polega na tym, że używając jednej myszki rozdziela sygnał tej myszki jakby na ileśtam ekranów, tak więc jak kliknę na głównym koncie w miejscu gdzie jest przedmiot na koncie pobocznym, to postać z tego pobocznego konta pobiegnie i podniesie ten przedmiot ;)


a szczerze mówiąc wątpie, że wprowadzą auto-loot, za bardzo by to botom pomogło tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 17:31, Oxva napisał:

Skoro na gold już jest, to na itemki również będzie


Co masz na mysli? Jeżeli companiony to muszę Cię zmartwić, ale zostały wycofane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziś pograłem ( udostępniona beta ) i gra jest fajna, choć nie mam w niej niczego czego nie byłoby w innej grze tego typu
grafika wcale nie jest tak kolorowa jak to się mówi, jest wystarczająco mroczna, ma swój klimat
szkoda trochę, że nie można przybliżać i oddalać widoku oraz obracać kamery, nie wiem też jeszcze jak korzystać ze specjalnuch umiejętności ( niby drugi przycisk myszki ale jakoś to nie działa ) ale jest ok i grę na pewno zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:28, lis_23 napisał:

Trochę dziś pograłem ( udostępniona beta ) i gra jest fajna, choć nie mam w niej niczego
czego nie byłoby w innej grze tego typu
grafika wcale nie jest tak kolorowa jak to się mówi, jest wystarczająco mroczna, ma swój
klimat
szkoda trochę, że nie można przybliżać i oddalać widoku oraz obracać kamery, nie wiem
też jeszcze jak korzystać ze specjalnuch umiejętności ( niby drugi przycisk myszki ale
jakoś to nie działa ) ale jest ok i grę na pewno zakupię.



Włącz sobie w opcjach elective mode a będziesz mógł łatwiej przypisywac poszczególne umiejętności. Dodatkowo aby używac niektórych umiejętności musisz miec napełnioną kulę many/spiritu/furii itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:28, lis_23 napisał:

szkoda trochę, że nie można przybliżać i oddalać widoku

Można. Wystarczy wcisnąć "Z". Ale za wygodny to widok nie jest.

Ja pograłem trochę ponad godzinkę. Gra jest spoko, choć jakiegoś szału nie ma. Ot, Diablo 2 w nowej oprawie. Jeżeli chodzi o oprawę, to faktycznie kolorowo za bardzo nie jest, jest wystarczająco mrocznie (przynajmniej na tych mapach, które mogłem odwiedzić podczas tak krótkiej gry). Denerwuje mnie wyskakujący tekst na środku ekranu (lvl up czy inne takie) - powinno się to pokazywać u góry czy gdzieś z boku. Minimapka też jest za duża i przeszkadza (pewnie da się ją zmniejszyć lub w ogóle zlikwidować, ale jeszcze nie grzebałem w opcjach ;)).
Na muzykę nie zwróciłem szczerze mówiąc uwagi - jakoś mi w ucho nic nie wpadło.
Na początku gry leci przeważnie sam gold, no ale tu nikt cudów się nie będzie spodziewał (choć jakieś zielone łachy w D2 już na 6 lvl potrafiły wypaść).

Gram na razie sorcką, gra się aż za łatwo, mikstury na razie nie zużyłem żadnej. Fajnym dodatkiem są acziki - w każdej grze mi sie to podoba.

Więcj wrażeń dam trochę później, bo po tak krótkim kontakcie, to za wiele napiać nie można. Postanowiłem grać wszystkimi postaciami po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały problem: czy ktoś ma problem z tym, że jak wychodzi z gry to wszystkie ustawienia ze swoich przestawiają się na te "początkowe" na których zaczęliśmy grę? Bo powoli wkurza mnie to, że za każdym razem muszę wszystko na nowo ustawiać... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 19:46, Muradin_07 napisał:

Mały problem: czy ktoś ma problem z tym, że jak wychodzi z gry to wszystkie ustawienia
ze swoich przestawiają się na te "początkowe" na których zaczęliśmy grę? Bo powoli wkurza
mnie to, że za każdym razem muszę wszystko na nowo ustawiać... :/



Tak było w patchu 13, w 14 już to naprawili, teraz mamy patch15, być może znowu zepsuli ten element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 19:58, KERMIz napisał:

Tak było w patchu 13, w 14 już to naprawili, teraz mamy patch15, być może znowu zepsuli
ten element.


Mam tylko nadzieję, że opcje te po zalogowaniu się w BN''kę się zachowają. No nic, mówi się trudno i trzeba przecierpieć.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę spsuli WD. Zamienili umiejętności primary z secondary i teraz jakoś mi to w ogóle nie pasuje. Cóż, zobaczymy dalej.
Czy tylko ja mam wrażenie, że teraz jest jakoś tak więcej mobów do ubicia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się