Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Od dzisiaj mam w końcu dostęp do bety. Muszę przyznać, że gra wciąga niesamowicie, choć pełnej
płynności nie mam. ( i5- 2410M, 8gb ram, gf540M). Niby włączyłem prawie wszystko na max, ale nieraz potrafi nieźle "chrupnąć". Wziąłem na pierwszą grę deamon huntera... Mam nadzieję, że finalna wersja będzie miała nieco lepszą optymalizację, bo te wymagania, które są na oficjalnej stronie to chyba jakiś żart. Nie sądzę aby możliwe było uruchomienie bety na wskzanej tam konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 18:59, Dark_elves napisał:

płynności nie mam. ( i5- 2410M, 8gb ram, gf540M). Niby włączyłem prawie wszystko na max,
ale nieraz potrafi nieźle "chrupnąć".

Ja również mam new kompa i gra [wszystkie ustawienia max] również potrafi "chrupnąć" jak to ująłeś. Lecz ja nie mam aż tak często. Nie wiem jak u Ciebie
To są po prostu lagi i nic więcej. Przy butli z energią np many/arkany jest taki mały pasek w pionie. Jak jest cały czas na zielono to jest gitara. Mi gra oscyluje aktualnie w przedziale 220 do 250 msec zobacz ile Ty masz :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź chociaż ty mnie nie załamuj zioooommmm....
Przeczytaj nawet na Wikipedii czym jest lag a czym jest framedrop :)
Ludzie się jakoś z uporem maniaka nauczyli nazywać każdy rodzaj spowolnienia mianem "lag", nóż się w kieszeni otwiera.
Potem np na forum technicznym ktoś pisze, że gra XYZ ma problemy z optymalizacją i animacja rwie [klatki spadają] a reszta debili pisze, że u nich wszystko git tylko mają "lagi" podczas gdy nie są w stanie odróżnić czym jest lag, czym rubberbanding, a czym framedrop, performance drop....

Potem kolejni debile [tacy jak np panowie z BioWare] wmawiają ludziom, że ich produkt jest w 100% krystaliczny, bo ludzie nie maja problemów, maja tylko lagi bo mają pewnie "słaby net" i koło głupoty się zatacza...

Już pomijam jak takie kulawe sieroty utrudniają ludziom z działu technicznego komunikacje, bo jak ktoś zgłasza, że ma "lagi" to taki tech support szuka problemu w strukturze danych serwera, w jakości owych serwerów i ich wydajności, w jakości połączeń itp itd [czyli za przeproszeniem "gówno" zrobi bo jakiś idiota opisuje mu inny problem pod niewłaściwym pojęciem]


Tylko niech mi tu nikt nie wylatuje z tekstem, że przecież jak ktoś powie "mam lagi" to każdy wie ocb.
Trzeba być nie lada cymbałem, żeby miewać "lagi" w grze single player [takiej która nic nie pociąga z serwera ani nie wymaga netu do grania]


......


No wylałem z siebie dawno trzymaną frustrację :P

P.S.
Tylko teraz nie odwal kity i nie weź wszystkiego do siebie w stylu "you talking to me!?!" , ja tu o graczach jako ogóle mówiłem :)


P.S.2
A co do samej gry - zakładam, że jak w każdym H&Sie, zbyt duży cast, zwłaszcza AOE na zbyt dużej grupie wrogów i nie ma siły, gra zawsze chrupnie [Titan Quest miał to samo, co prawda po max patchu czyli ostatni oficjalny i community patch zminimalizowane po maksie, ale jednak czasem się trafiało, podobnie taki Torchlight czy Dungeon Siege 2, w sumie chyba tylko jedynka DS mi tak nie chrupała przy masywnym castowaniu/mordowaniu wrogów itp, ale z drugiej strony grałem w nią zawsze na kompie dużo na nią za mocnym :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 17:33, Wojman napisał:

Diablo III nie jest grą tylko i wyłącznie multiplayer. /ciach/


Gdzie byłeś przez ostatnie 8 miesięcy ? Diablo 3 to nie Starcraft 2. D3 to gra tylko i wyłącznie online, żeby grać (nawet samemu) trzeba być ciągle zalogowanym na battle.net. I wiadomo o tym od sierpnia zeszłego roku.

Również Diablo 3 nie jest "region locked", można grać na serwerach Europejskich / Amerykańskich / Azjatyckich / innych na jednej kopii gry. Każdy region ma własny limit 10-ciu postaci i nie można grać tą samą postacią na różnych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 18:06, Wojman napisał:

Po uruchomieniu gry będzie opcja "graj jako gość" czy coś takiego.


Wojman możesz mi powiedzieć skąd wziąłeś tę informacje? Bo chyba nie z jakiegoś wiarygodnego źródła. Od wielu miesięcy wiadomo, że nie można będzie grać nie będąc podłączonym do Internetu i nie będzie czegoś takiego jak tryb offline. W diablo 3 nie ma też typowego podziału na multi i singla ponieważ można grać jedynie na multi z możliwością założenia gry prywatnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 20:01, Jeggred napisał:

Gdzie byłeś przez ostatnie 8 miesięcy ? Diablo 3 to nie Starcraft 2. D3 to gra tylko
i wyłącznie online, żeby grać (nawet samemu) trzeba być ciągle zalogowanym na battle.net.
I wiadomo o tym od sierpnia zeszłego roku.


Wiadomo też, że Single player będzie czymś w rodzaju otwartym spotem do, którego mogą wbijać gracze w każdej chwili i żeby to wyłączyć trzeba ustanawiać hasła jakieś ? Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 20:25, vegost napisał:

Wiadomo też, że Single player będzie czymś w rodzaju otwartym spotem do, którego mogą
wbijać gracze w każdej chwili i żeby to wyłączyć trzeba ustanawiać hasła jakieś ? Tragedia.

Nie. Zaczynasz grę i jeżeli chcesz ją otworzyć dla innych graczy to ją otwiersz, jak nie to nie. Jedyną rzeczą jaką możesz ustawić w opcjach jest czy chcesz żeby twoi znajomi dołączali się swobodnie czy tylko przez zaproszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 20:39, Jeggred napisał:

Nie. Zaczynasz grę i jeżeli chcesz możesz ją otworzyć dla innych graczy to ją otwiersz,
jak nie to nie. Jedyną rzeczą jaką możesz ustawić w opcjach jest czy chcesz żeby twoi
znajomi dołączali się swobodnie czy tylko przez zaproszenie.


No własnie o to mi chodzi. Singiel stał się multiplayerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2012 o 20:40, vegost napisał:

No własnie o to mi chodzi. Singiel stał się multiplayerem :)



Przesadzasz. Podobnie jest w Dead Island [nie do końca ale dosyć podobnie] - możesz zablokować grę na typowe solo, albo zostawić otwartą w online i wtedy widzisz nicki ludzi którzy znajdują się blisko ciebie [w kwestii rejonu/postępu w grze] po czym jednym kliknięciem możesz ich zaprosić do siebie.

Bez przesady, dramatu nie będzie, każdy sobie dla znajomych zablokuje grę i tylko z kumplami będzie pocinał jeśli nie lubi randomów [a kto lubi grać solo, ten będzie grał solo]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 20:25, vegost napisał:

Wiadomo też, że Single player będzie czymś w rodzaju otwartym spotem do, którego mogą
wbijać gracze w każdej chwili i żeby to wyłączyć trzeba ustanawiać hasła jakieś ? Tragedia.

Sam jesteś tragedia ;/. Jakbyś czytał uważnie posty w temacie to byś już to wiedział bo dziś już o tym pisałem innemu gramowiczowi.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=4795

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 21:40, vegost napisał:

Podpiąłem się pod pytanie

Ludzie.... Patrzycie a nie widzicie..... trzeba było od razu się podpiąć pod odpowiedź :P

Dnia 08.04.2012 o 21:40, vegost napisał:

, więc nie marudź :*

Nie marudzę i też cie kocham :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Peter :D
Ogólnie to hola hola i wszystko po kolei.
Odpowiem jeszcze na kilka zdań z twego poprzedniego posta czyli tego:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=4765
No i ogólnie w tym poście mam zamiar jeszcze wydziergać kilka zdań [w końcu! XD] odnośnie wrażeń z BETY D3 bo jakimś fartem mam okazje w to grać i karmić swą splugawioną duszę, która głodna już tej gry jest tak, że niedługo zapadnie się z głodu sama w sobie =)

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

A ja ciągle jestem ukierunkowany na Wizarda, jak patrzę na wszystkie opisy zdolności
i ogólnie całą ta klasę to normalnie czuję jak by była robiona na specjalne moje zamówienie
xD

To widać, że masz tak samo jak ja. Od kiedy Blizzard zaczął rozdawać keje graczom to na YT niczym grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać filmiki z serii "Let''s Play". Takie Let;s Playe są chociażby dobre od tego typa:
http://www.youtube.com/watch?v=eapqzT5cNcU&feature=relmfu
Obejrzałem wszystkie jego filmiki dla danej klasy [po kilka razy] by właśnie pi razy drzwi obadać kim zagrać w finalnej wersji. Każdy z jego filmów na klase ma 3 party po średnio 18-21 min. Grając Wizardem zmieścił się w 2. Wiec prosto niczym młotem w kowadło jednoznacznie stwierdziłem, że Wizard będzie najlepszym wymiataczem bo koleś szybciej po prostu to przeszedł [W tych filmikach każdą z postaci gra powierzchownie nie odkrywając lokacji po lokacji oraz nie expiąc mac więc to też był spory + do klasy.] Jednak te filmiki trochę już mają a "Zamieć" wydała po nich kilka patchy, które troszkę pozmieniały. Chociażby taki DH który został bardziej dopracowany bo z początku wyglądał jakby był robiony przysłowiowym miękkim .....

Spoiler

prąciem

;-). Więc wybór miałem jasny. Wizard, Wizard i jeszcze raz Wizard. Z zatraconą już nadzieją na możliwość zagrania w BETĘ pojawiło się światełko w tunelu bo pewien osobnik z gram.pl [Ksywki nie wymienie bo chyba nie wypada. Ale ta osoba dobrze wie, że o nim mówię] udostępnił passy do konta przez co mogłem/wciąż mogę [w końcu po tylu latach] zagrać w Diablo Trzecie. Z miejsca of kors bez jakiegokolwiek wahania na pierwszy ruch poszedł Wiz :-). Grało się nim pysznie. Kombinacje czarów Moc Arkany lepszą wersją Many, która regeneruje się zdecydowanie szybciej od tej drugiej. Masowe czary, różnego rodzaju fale które zadają dmg od colda przy czym wróg zostaje spowolniony. Oraz fala uderzeniowa [fajny bajer] która potrafi wyciągnąć nas z największego młynu. Król Leoric of kors również ded problemów z nim nie miałem. Potem poszedł barbar. No...... i tu Ci powiem również się bawiłem wybornie :D waleczny bastard [Później ma taki fajny skill gdzie podchodzisz np do ekipy walisz w pojedynczego moba a ten reza toporem wszystkich :)] Ataki z wyskoku.. Atak tzw "Otwarcie rany" gdzie mob się nam pieknie wykrwawia. Ogólszacze sracze i inne bajery. Koszenie potworów nim to czysta przyjemność robi się to lekko i gładko. Potem przyszedł czas na granie w Co-Opie. Tu miałem przyjemność zagrać z gramowiczem Redjevel [Który przy okazji wyzyskał mnie na 5k golda bo chyba nie miał na craft... a to biedak jeden... Czekaj Red ja Cie kiedyś w pełnej wersji za to ścignę!! :D] Graliśmy obaj barbarzyńcami. Gra daje jeszcze większą frajdę niż samemu, a flaki latają i latają. Choć niby potwory są 2x silniejsze to i tak problemów nie było. Nawet z King Leoriciem.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Chociaż mnicha też mam zamiar zrobić, aczkolwiek jako drugorzędną postać, albo nawet

Potem przyszedł czas grania na HC i właśnie na HC postanowiłem zagrać Monkiem. Zrobiłem sobie wersję Woman bo jakoś te białe włosy z grzywą ala Emo mi się spodobały :P. Skinem nie miałem jakoś ochoty grać.
Anyway.... Ten to dopiero jest wymiatacz :D. Gadałem jednocześnie komentowałem i śmiałem się do monitora z ekscytacji podczas ciosania mobów właśnie monkiem. [Jak dosłownie małe dziecko] Nawet Matula będąc w kuchni pytała się mnie z czego ja się tak rechocze i z kim ja rozmawiam. XD. Aktualnie mam nim 12 lvl prawie 13. Masowe ataki. Cios, cios, masowy cios. Kopniaki z półobrotu ala Chuck Norris gdzie mob leci poza ekran no bajka. Podjazd z szarzy atak, atak, kopniak. Skill healingu który akurat w Becie jest nie przydatny [pewnie w finalnej wersji będzie to bardziej przydatne.] Skill Blidingu. No Ci powiem Monk to mi niezły misz maż zrobił w mózgu. Postać tak mi się spodobała, że już 6h + [patrz screeny poniżej] mam na zegarze jeśli chodzi o czas gry. Monkiem miałem również przyjemność w trybie HC zagrać z Wojmanem On grał DH a ja Mnichem. Piękna współpraca między postacią, która walczy w zwarciu oraz postacią która atakuje na dystans. Przednia zabawa Został mi jeszcze Demon Hunter i Szaman do zaliczenia [tylko bez podtekstów :P]
Jeśli chodzi o całość.

*******

Gra się ogólnie przyjemnie i płynnie. [Pomijając aczkolwiek ważny fakt, że gra jest uproszczona] Mówię tu o automatycznym przydzielaniu atrybutów. Jakbyśmy i tak czy siak pod tym względem szli według jakiegoś z góry zapisanego toru. Różnice w statach między graczami to będą zależały od itemów i od tego ile stra mają z itemsów. Anyway warto zwrócić uwagę chociażby na fizykę w grze [a trzeba podkreślić fakt, że silnik trochę już ma] jest naprawdę dopracowana. Efekciarstwo pełną gębą jeśli chodzi o to co się dzieje z mobami. Jednym słowem [no może trzema] Latają fajnie na wszystkie strony świata] Efekty rozpadania się ruin. Niszczenia różnego rodzaju otoczenia, lamp, stołów gdzie taki stolik jak się rozpada to widać w nim jak deska robi 720 stopni a widać nań nawet odpadającą gdzieś w oddali drzazgę bądź mały kamyczek w przypadku niszczenia posągów. Gra ma wiele fajnych smaczków, które mógłbym wymienić ale w tym momencie bym się po prostu powtarzał [ale co tam xD] Potwory harde walczące do końca. Zabijasz go a jego tułów jeszcze tam Cię próbuje dziabnąć. Idziesz sobie gdzieś a tu nagle z podziemi wyskakują moby w równie efekciarski sposób. Nawet grubas, który wybucha po zabiciu jak balon rani nie tylko Ciebie ale również potwory [Tu "Zamieć" się postarała. Jak wybuch to wybuch ma ranić każdego :P]. Jeśli chodzi o głosy postaci. Nie mam do czego się również przyczepić. Fajnie dobrane dla każdej klasy zarówno męskiej jak i żeńskiej a i zdania które wypowiadają są wyraźne i bez żadnego bełkotu. Muzyka... No tutaj Matta Uelmena utworów z D2 nic nie przebije lecz ta wciąż trzyma specyficzny klimatyczny poziom. Kolo naprawdę dał radę.
Nie mogę się już doczekać finalnej wersji. Już z góry wiem, ze na D3 zedre dziąsła bo zęby zdarłem grając latami po CBN w D2. Będę expił i expił... będę padał na pysk a dal grać będę.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Generalnie D3 jest teraz dla mnie jedynym sieciowym tytułem na który czekam

Ja również :P. mam nadzieje, że zagramy kiedyś tam w Co-Opie :P

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

[zawiedliśmy się z kumplami na TORze,

Jednak kicha mówisz... W sumie czytałem swego czasu Twój wpis na GSie.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

w sumie jeszcze na GW2 czekamy ale to jest taki tytuł który stoi pod znakiem zapytania, chociaż w jedynce ja > osobiście bawiłem się wybornie, to jakoś.

Ja w GW nigdy nie miałem przyjemności zagrać, ale zełgałbym jeśli bym powiedział, że na tej gry nie oczekuję :D.
Gameplaye na YT również robią wrażenie. Poczekamy zobaczymy.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Swoją droga jestem ciekaw ile da się na D3 "zaroić"

Ja też ale jakoś znając me lenistwo pewnie sobie odpuszczę zabawę w ten "Diablowy biznes"

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Weź chociaż ty mnie nie załamuj zioooommmm....

Spokojnie Ziooooooooooom jestem tylko człowiekiem. Po części

Spoiler

Patrz w awatar XD

;-)

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Przeczytaj nawet na Wikipedii czym jest lag a czym jest framedrop :)

Widzisz dzięki za nakierowanie na dobry trop.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Ludzie się jakoś z uporem maniaka nauczyli nazywać każdy rodzaj spowolnienia mianem "lag", nóż się w
kieszeni otwiera.

Wiesz ja aż tak w przeróżne online gry czy inne MMO nie gram :P. Gdzie trzeba właśnie znać takie słownictwo o którym wspomniałeś czyli framedroop, rubberbanding, performance drop. Aż z ciekawości i na przyszłość poczytam :P

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

Potem kolejni debile [tacy jak np panowie z BioWare] wmawiają ludziom, że ich produkt jest w 100%
krystaliczny, bo ludzie nie maja problemów, maja tylko lagi bo mają pewnie "słaby net" i koło głupoty się
zatacza...

Widzisz taki świat. Lecz ja do taki malkontenckich person nie należę :) I jak czegoś nie wiem to wolę wpierw spytać i być nakierowanym.

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

No wylałem z siebie dawno trzymaną frustrację :P

I akurat przypadło na mnie :P

Dnia 08.04.2012 o 21:17, Pietro87 napisał:

P.S.

>Tylko teraz nie odwal kity i nie weź wszystkiego do siebie w stylu "you talking to me!?!" , ja tu o graczach jako > ogóle mówiłem :)
Spokojnie Pit. Po pierwsze po co ?, po drugie na co ? a po trzecie za co ? :D. Jeszcze by się znalazło po czwarte: Przecież ja nie jestem jakimś gimbusem którego to EGO zostaje wielce urażone przy każdym większym komencie :P. Kilka postów na tym forum już zdążyliśmy wymienić no i "znamy" się już tutaj jako tak ;-)[ chyba xD]

Aaaa i bym zapomniał o najważniejszej rzeczy jaką jest crafting. Fajna sprawa. Zdecydowanie inny niż w D2 [No ale wiadomo przez tą ponad dekadę od premiery drugiej części wiele się w świecie gier zmieniło] W D2 craft był prosty. Biały item bądź magiczny [niebieski] odpowiedni perf szlachetny kamień dla danego itemu do craftingu + odpowiednia runa [przeważnie low runy, które często dropią] + obojętnie jaki Klejnot. Transmutacja w kostce i mieliśmy nowy item z losowo nowymi atrybutami. W D3 [jak na ten moment] Sprawa wygląda inaczej a i nie kiepsko] Mielimi jakiś tam magiczny item na coś co wygląda jak słoik z solą [choć pewnie jest to jakiś minerał]
Na dany wycraftowany item potrzebna jest odpowiednia ilość tych słoi patrzymy już w gotowym zestawie itemów co mamy do wyboru i ile dostaniemy Random atrybutów. Magici mają po 2-3 i płacimy tam np 400 golda kolesiowi za wykonanie roboty. Całkiem fajna sprawa. Kolejną fajną sprawą jest upgrade lvlu u kowala tego całego craftingu. Wydamy te kilka tysi golda po czym dochodzą nam kolejne itemy z coraz to lepszym dmg i coraz to większym req lvl. Co mnie jeszcze pozytywnie zaskoczyło, to, to, że można mieć crafty nie tyle co z magicznych przedmiotów, które dają max 3 atrybuty np 10 do siły 8% lepszy MF i 5% lepszy gold ale też można czasem craftnąć sobie item rare [żółty] który daje już 4 randomy!. Całkiem w pytę, że się tak wyrażę :P
Na koniec of kors screeny o których wspominałem wcześniej. Ktoś tu kiedyś się pytał gdzie lądują screenshoty zrobione w grze. Odpowiedź: Folder z naszym użytkownikiem komputera - katalog documents - folder Diablo III.
Czyli w moich dokumentach xD. Tam szukajcie a znajdziecie

Pozdrawiam Cię i Wesołego jajka i mokrego jutrzejszego dyng, dyng

EDIT:
Problem ma treaz tylko jeden. Nie wiem kim zagrać. Chodzi mi tu o to kim wpierw. Bo jeśli chodzi o postać z dystansu to na bank będzie to Wizard. Ale jeśli chodzi o postać Mele to wybieram jednak Monka. Problem polega na tym kim wpierw ciupać. Czy Monkiem na ataki w mele czy Wizardem sie w czary mary bawić :P

20120408215811

20120408215822

20120408215834

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Problem polega na tym kim wpierw ciupać. Czy Monkiem na ataki

Dnia 08.04.2012 o 21:58, Braveheart napisał:

w mele czy Wizardem sie w czary mary bawić :P

Bierz Wizarda, sam wybieram Monka, będziemy się lepiej uzupełniać ;P
W sumie to po premierze można by pozbierać dane kontaktowe (z gry) od ludzi z forum. Przynajmniej będzie z kim grać po normalu (pierwsze przejście, dla fabuł oczywiście samemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 17:28, Braveheart napisał:

Do wyboru będą 3 typy rozgrywki. Pierwsza to prywatna
gdzie będziesz mógł sam przemierzać krainy w poszukiwaniu itemów oraz co raz to lepszego
expa. Druga: Taka jakby w połowie otwarta czyli tylko i wyłącznie dla przyjaciół z friend
listy [Można by powiedzieć VIP wstęp :P]. Oraz trzecia: open czyli dla wszystkich graczy
z całego świata z danej bramki :P :)

Czy ten wybór jest na stałe czy można tryb w dowolnym momencie zmienić? No i czy postacie przechodzą między tymi trybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 22:35, Arcling napisał:

Czy ten wybór jest na stałe czy można tryb w dowolnym momencie zmienić? No i czy postacie
przechodzą między tymi trybami.
gdzie będziesz mógł sam przemierzać krainy w poszukiwaniu itemów oraz co raz to
lepszego

A Ci powiem, że nie wiem jak to jest do końca wiesz. Nie sprawdzałem tego na PT po prostu. Ale co wiem to tak.
Te tryby są niczym sygnalizacja świetlna na drogach. Zielony to ''Available'' [wszyscy mogą wejść], żółty to ''Away'' Tylko i wyłącznie dla znajomych z Twojej listy. Czerwony zaś to ''Busy'' i wstępu do gry nie ma nikt czyli priv game bez hasła. Jeśli chodzi o zmiany, że tak powiem na żywo podczas grania no to, to chyba jednak jest możliwe. Bo raz jak grałem miałem ustawione na busy gracz chciał dołączyć to powiedział abym zmienił status. Zmieniłem na zielony i z miejsca dołączył. Wtedy jesteś z nim automatycznie w party a kolo Twojego avatara jest rysunek korony [To chyba znaczy, że gra jest Twoja] Nie próbowałem jednak zmieniać podczas rozgrywki w party np grasz z kimś w Co-Opie masz status zielony a potem zmieniasz na czerwony. Nie wiem co się wtedy dzieje. Czy z gry wywala gościa czy po prostu nie ma party. Musiałbym to z kimś sprawdzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego keya do bety niestety nie mam [jestem wpisany tu w temacie tak profilaktycznie, w zasadzie w bete grałem, krótko bo krótko u kumpla ale te 35min wizzem starczyło mi, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czy to klasa dla mnie i czy sama gra zapowiada się ok - na dziś dzień po tym krótkim kontakcie i masie gameplayów na yt - zdecydowanie jest imho pozytywnie], aczkolwiek jak patrzę ile mam ostatnio roboty to w sumie chyba i tak nie było by wiele czasu na granie xD

Co do co-opa, ba reflektuję nawet w dniu premiery [chyba, że wypadnie mi jakaś kijowa zmiana w pracy, jak by nie patrzeć nie dochrapałem się jeszcze stołka dyrektora co bym mógł sobie tam wychodzić o 12.00 i mieć wszystko w zyci xD, chociaż kierownika działu kontroli już się dorobiłem, to niestety robocze kompy trącą latami 2002-2004 więc szans na granie na nich to nawet w torchlighta za wielkich nie ma =P], zwłaszcza, ze to zawsze był dla mnie jak to mówią "sam mniód" w h&s ach ciorać z żywym graczem a nie jakimś botem sterowanym przez skrypt =)


W sumie teraz Torchlight 2 i Diablo 3 to są dwie jedyne gry na jakie czekam jak dziecko na lizaka [dawno nie byłem najarany na granie tak jak teraz, ogółem tak z rok temu nawet myślałem, że syndrom wypalenia jakiś mnie dopada =P].

Co do silnika, ogółem trąci wiekiem, ale mnie to kompletnie dupczy, dla mnie jest urokliwy, jak każdy design Blizza. Ma to coś co sprawia, że widzę w nim ponadczasowość, ten sam bajer jaki mają silniki np właśnie Torchlighta, czy Warcrafta 3 tudzież serii Dawn of War - gry już nie tak młode [no ok Torch jeszcze młody, DoW2 też nie jakiś dziadunio, ale silnikami topowymi jak jakieś crysisy czy inne battlefieldy nie grzeszyły nigdy xD] a jednak starzejące się w specyficzny sposób. Taka stylistyka co to urzeka i nie razi, no i ogólnie nigdy jakimś świrem wizualnym nie byłem [no nie lubię skrajnie brzydkich gier, ale nie mam zajoba na punkcie teselacji i innych sracji, pewnie doceniam grafe co wgniata w fotel, ale bez przesadyzmu]


Last but not least - wracając do wspomnianego co-opa, może nawet się jakąś 4 osobowa ekipa zbierze do porządnego uzupełniania sie różnymi klasami [taki zestaw jak np wiz + barb/monk + dh + wd, orientacyjnie coś pięknego, pełny serwis przygotowany na każda okazję, nic tylko siać mordor jak to mawia pewien pokręcony recenzent i youtuber Rojewski xP]


P.S.
A te lagi... heh akurat tak z 15 min przed napisaniem tego posta starałem się gościowi pomóc online z ustawieniem TORa i cały czas właśnie mi pisał, że ma algi, to ja mu tu podsuwam pierdoły o łączu, srączu itp bzdetach a na końcu tak głębiej drążąc co on ma w sumie na myśli poprzez "Lag" dowiaduję się, że chodziło mu o problemy z gównianymi fpsami [co jak co ta gra ich ma nie mało]... no i się kubek jadu przepełnił =P

Btw ciekaw jestem jak finalna wersja Diablo 3 będzie w sumie zoptymalizowana, krótki kontakt z betą pokazał mi, w zasadzie płynna rozgrywkę, aczkolwiek na kompie "potworze" z 2ma gtxami 560 w sli, ciekaw jestem jak mój "szrot" sobie z grą poradzi xP

No i jak by ktoś gdzieś miał jednak zbędny Key do bety, to tak się tylko chamsko i profilaktycznie przypominam =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 22:30, Gromo napisał:

Bierz Wizarda, sam wybieram Monka, będziemy się lepiej uzupełniać ;P
W sumie to po premierze można by pozbierać dane kontaktowe (z gry) od ludzi z forum.
Przynajmniej będzie z kim grać po normalu (pierwsze przejście, dla fabuł oczywiście samemu).


To się zgłaszam na ochotnika :P Ale nie wiem czy chcecie mieć kolejnego Monka w drużynie. Tzn mniszkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się