Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2012 o 00:05, Jeggred napisał:

Dzień jak co dzień, hm ?

Czasem popada a czasem wyjdzie słońce.... ogólnie rzecz biorąc niech się szykują na 3 zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Blizzard to jest taka sama firma jak inne, ma jednak ten plus, że może dbać o graczy bo ma ku temu środki.
Jestem więcej jak pewny, że gdyby nie ogromny sukces WoWa i to jak gigantyczne pokłady gotówki dostarczył i ciągle dostarcza [choć już pewnie dużo mniejsze niż kilka lat temu] ten produkt Blizzard kombinował by jak wszyscy - tzn cięcie produktów, dlc i inne bzdety.
Biznes jest biznes jak mówią.
Nie mniej Zamieć ma pokłady finansowe, mówiąc prosto ich zwyczajnie stać na wydawanie produktu z topowej półki, do tego za gruba kasę bo mają przy tym politykę wysoka jakość = wysoka cena.
Aczkolwiek mnie to cieszy, ba chciał bym aby więcej firm było niezależnych, życzyłem BW sukcesu z TORem, bo ten uniezależnił by ich podobnie jak WoW blizza.
BW mogło by wtedy tworzyć być może gry mniej dociskane przez wydawcę [oczywiście nie twierdze, ze by tak zrobiło, ot tylko tak sobie gdybam]
Kolejna sprawa, to fakt, że swoja kasę Blizzard zbił na wydawaniu pionierskich produktów [starcraft, warcraft, wow, diablo - wszystko to były gry które tworzą historie w swoich gatunkach] i tego starają się trzymać, bo wiedza, że oczekiwania są wysokie więc produkt tez musi być z górnej półki, tak samo musi być z "dbaniem o graczy", tu też trzeba się wykazać inicjatywa wobec konsumenta.
Reasumując - WoW który uniezależnił blizza wychodzi na dobre nam graczom, bo dostajemy dzięki niemu raz na kilka lat produkty o najwyższej jakości [vide sukces Starcrafta 2, który napawa optymizmem i nadzieją na podobny sukces Diablo 3 :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 23:12, Wojman napisał:

Chyba spory bordel. :) Już to widzę - brak cięcia cytatów, bluzgi, że ktoś ma już grę,
a ktoś inny nie, cytowanie samego siebie itd. itp. etc. :)


Pewnie, że będzie rzucanie mięsem, ale własnie takie emocje wywołuje gra, która powstaje po 12 latach :) Chciałbym, żeby w tym szczególnym dniu jakim będzie premiera Diablo 3, moderatorzy choć na jeden dzień brali wszystkie "dziwne" posty na dystans. Owszem przycinać cytaty trzeba bo zrobi się imo wielki bordel. Ale na resztę można by było przymknąć oczko hm ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:14, vegost napisał:

Pewnie, że będzie rzucanie mięsem, ale własnie takie emocje wywołuje gra, która powstaje
po 12 latach :) Chciałbym, żeby w tym szczególnym dniu jakim będzie premiera Diablo 3,
moderatorzy choć na jeden dzień brali wszystkie "dziwne" posty na dystans. Owszem przycinać
cytaty trzeba bo zrobi się imo wielki bordel. Ale na resztę można by było przymknąć oczko
hm ? ;p


Zobaczymy. :) Szczególnie, że sam będę grał w Diablo III od chwili startu serwera. Klienta już sobie ściągnąłem i czeka cierpliwie na instalacje na dysku twardym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:22, Wojman napisał:

Zobaczymy. :) Szczególnie, że sam będę grał w Diablo III od chwili startu serwera. Klienta
już sobie ściągnąłem i czeka cierpliwie na instalacje na dysku twardym.

Co nie zmienia faktu, że jednak będziesz tutaj bardzo często zaglądał :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 00:07, Braveheart napisał:

Chyba [raczej] jedyna "porządna firma" [mimo iż ma swoją politykę,
z której jest znana], która jakoś próbuje dbać o graczy na tle tych EA, BioWare, Ubisoft


Powiem tyle - Blizzard sobie za swoje gry sporo liczy. Jednak zawsze są one z najwyższej jakościowo półłki. Co więcej później nie ma róźnorakich płatnych DLC. Dobrym przykładem jest tu StarCraft II. W dniu premiery gra kosztowała tyle co Diablo III, a Edycja Kolekcjonerska była nawet droższa względem nowego diabełka. Niemniej jednak po premierze doczekaliśmy się nowych darmowych map, modów i wyzwań zrobionych bezpośrednio przez Blizzard i wydanych wraz z patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 00:07, Braveheart napisał:

Chyba [raczej] jedyna "porządna firma" [mimo iż ma swoją politykę,
z której jest znana], która jakoś próbuje dbać o graczy na tle tych EA, BioWare, Ubisoft

Jedno słowo. Valve. Mógłbym teraz walnąć tu pół megabajta opisu co takiego dobrego zrobili i robią dla graczy, ale ograniczę się do wypisania wad:
- nie umieją liczyć do trzech,
- tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:32, Mercuror napisał:

Jedno słowo. Valve. Mógłbym teraz walnąć tu pół megabajta opisu co takiego dobrego zrobili
i robią dla graczy, ale ograniczę się do wypisania wad:
- nie umieją liczyć do trzech,
- tyle.

W sumie nie wiem jak mogłem zapomnieć o Valve :O.. Tu się zgadzam w całej rozciągłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:22, Wojman napisał:

Zobaczymy. :) Szczególnie, że sam będę grał w Diablo III od chwili startu serwera. Klienta
już sobie ściągnąłem i czeka cierpliwie na instalacje na dysku twardym.


Chyba większość zaglądających tutaj osób, będzie grać w dniu premiery. Ja też i może razem się spotkamy na jakieś misji ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 00:22, Pietro87 napisał:

Dla mnie Blizzard to jest taka sama firma jak inne, ma jednak ten plus, że może dbać
o graczy bo ma ku temu środki.
Jestem więcej jak pewny, że gdyby nie ogromny sukces WoWa i to jak gigantyczne pokłady
gotówki dostarczył i ciągle dostarcza [choć już pewnie dużo mniejsze niż kilka lat temu]
ten produkt Blizzard kombinował by jak wszyscy - tzn cięcie produktów, dlc i inne bzdety.
Biznes jest biznes jak mówią.


Bllizard tak naprawde spora czesc kasy ma juz z gory ulokowana, spadek graczy w wowie juz skutkowal tym ze zaczeli zwalniac ludzi, 600 osob stracilo prace, w tym 150 w samym Cork. Poza tym recesja tez swoje zrobila, to bylo powodem zwiazania sie z Avtivision, mimo ze nie wtracaja sie do swoich starych projektow. Zanim ruszyla masowka wowa byl SC1, Warcrafty, jakos nie przypominam sobie zeby Zamiec kombinowala wtedy jak inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:50, vegost napisał:

Chyba większość zaglądających tutaj osób, będzie grać w dniu premiery. Ja też i może
razem się spotkamy na jakieś misji ? :)


Grać w dniu premiery, a grać od chwili startu serwerów to jednak dwie róźne sprawy. :) Konto BN podpięte na ten sam adres mailowy co w ustawieniach konta? Jeśli tak to wyślę zaproszenie do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2012 o 02:29, Gosu napisał:

Bllizard tak naprawde spora czesc kasy ma juz z gory ulokowana, spadek graczy w wowie
juz skutkowal tym ze zaczeli zwalniac ludzi, 600 osob stracilo prace, w tym 150 w samym
Cork. Poza tym recesja tez swoje zrobila, to bylo powodem zwiazania sie z Avtivision,
mimo ze nie wtracaja sie do swoich starych projektow. Zanim ruszyla masowka wowa byl
SC1, Warcrafty, jakos nie przypominam sobie zeby Zamiec kombinowala wtedy jak inni.



Zaraz zaraz w czasach jak wychodziły warcrafty łącznie z 3ka czy sc1 i d1 + d2 to cała branża działała inaczej.
Wtedy to i ja sobie nie przypominam, żeby np taki Black Isle czy nawet stare BW robiło wałki jak dziś, więc nie piernicz pan bzdetów xD
Ja porównałem sytuację tu i teraz - a tu i teraz jak wojman słusznie rzucił przykładem Blizz nie wali w pręta a mógł by [mapy do sc2 mogli wydać jako dlc ludzie by kupili bankowo], a nie wali bo ma zbudowane na wowie zaplecze finansowe [bo nie powiesz mi, ze ich w zasadzie pionierskie mmo które dało podwaliny pod gatunek obok takich tytułów jak stara Ultima nie zapewniło im przez wszystkie lata zaplecza na prace nad grami, oczywiście dziś już ta kasa się wykrusza, ale znowu blizz rusza z kolejnym projektem mmo, rozwija SC2 i wyda nam D3 :)]

Nie, że nie doceniam firmy - bo zaplecze finansowe swoją droga a polityka wobec klienta swoją i to się oczywiście chwali.
Ot uogólniłem, że przyciśnięci do muru jak takie BW które miało momenty typu być albo nie być i ciśnięci ze strony wydawców robili by to co wszyscy gdyby musieli, bo biznes jest biznes :)
Blizz, Valve czy nasz rodzimy CDP Red [na którym wieszam czasem psy za pewne buraki związane z wiedźminem 2] to firmy które są przykładem dbania o klienta i swoje produkty i chwała im za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 03:33, Pietro87 napisał:

oczywiście dziś już
ta kasa się wykrusza, ale znowu blizz rusza z kolejnym projektem mmo, rozwija SC2 i wyda
nam D3 :)]


Ja tam nie rozumiem o co chodzi z tym wykurszaniem się Blizzarda. Ciągle słyszę jak to WoW się wykrusza i gra coraz mniej osób. Chwila jednak, momencik... w WoWa gra nadal oraz opłaca abonament ponad 10 milionów graczy. Jaka inna masówka może się pochwalić takim wynikiem?

Swoją drogą wygląda na to, że beta Diablo III potrwa do pierwszego maja. Sądzę to po wpisie Blizzarda z FB:

"Zwycięzcy będą mogli wziąć udział w dwóch ostatnich tygodniach bety Diablo III, począwszy od 17 kwietnia". Skoro ostatnie dwa tygodnie bety zaczną się 17 kwietnia to skończą się 1 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 01:27, Wojman napisał:

Powiem tyle - Blizzard sobie za swoje gry sporo liczy.

Wcale nie liczy sobie więcej niż inne firmy pod względem cen za tytyłu AAA. Większość takich gier wychodzi za 60$, a to że CDP nie udało się (nie chcieli ?) wynegocjować lepszej ceny dla nas to już inna historia.
W szczególności, że na przykład na kontagier.pl można kupić klucz do Diablo 3 już za 150zł i mieć klucz wysłany dzień przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 09:29, Jeggred napisał:

> Powiem tyle - Blizzard sobie za swoje gry sporo liczy.
Wcale nie liczy sobie więcej niż inne firmy pod względem cen za tytyłu AAA. Większość
takich gier wychodzi za 60$, a to że CDP nie udało się (nie chcieli ?) wynegocjować lepszej
ceny dla nas to już inna historia.
W szczególności, że na przykład na kontagier.pl można kupić klucz do Diablo 3 już za
150zł i mieć klucz wysłany dzień przed premierą.


Dla mnie kupno takiego klucza jest bez sensu nawet jak jest to spokan, tym bardziej, że dołożysz 10zł i masz wersję pudełkową.
Orientuje cie się może ile dni przed premierą sklpy już będą mieli grę na magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 09:33, Magok napisał:

Dla mnie kupno takiego klucza jest bez sensu nawet jak jest to spokan, tym bardziej,
że dołożysz 10zł i masz wersję pudełkową.

Co to jest "spokan" i gdzie kupie wersję pudełkową za 160zł ? Jedynie wiem, ze na go2arena.com jest za 165zł + 10zł przesyłki, czyli 25zł drożej. A nie będę dopłacał tyle, tylko po to, żeby kombinować gdzie upchać kolejne pudło z płytami których nawet nie wyjmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 10:22, Jeggred napisał:

Co to jest "spokan" i gdzie kupie wersję pudełkową za 160zł ? Jedynie wiem, ze na go2arena.com
jest za 165zł + 10zł przesyłki, czyli 25zł drożej. A nie będę dopłacał tyle, tylko po
to, żeby kombinować gdzie upchać kolejne pudło z płytami których nawet nie wyjmę.


"spokan" - jakis modek musiał edytować mój post - chodziło o skan klucza, tam samo widze, ze ktos mi zmienil ze sklepu na "sklpy"

Ja mam sklep w Krakowie gdzie jest za 165zl wiec mam odbior osobisty - [m - 007]
Poszukaj moze na allegro gdzies z twojego miasta to moze ci wyjsc taniej a ceny jeszcze kilka dni przed premierą mogą być mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 09:29, Jeggred napisał:

Wcale nie liczy sobie więcej niż inne firmy pod względem cen za tytyłu AAA. Większość
takich gier wychodzi za 60$, a to że CDP nie udało się (nie chcieli ?) wynegocjować lepszej
ceny dla nas to już inna historia.

Niby jakim cudem CDP miałby wynegocjować lepszą cenę dla nas jeśli mógłby kupić u nas grę a potem ściągnąc swoją wersję językową? Czy wolałbyś abyśmy byli traktowani jako kraj trzeciego świata i ajko jedyni na świecie nie mieli możliwości wyboru wersji językowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie. Wiadomo że gry Zamieci są zawsze droższe, ale biorąc pod uwagę że dajmy na to SC2 kupiłem za 199zł i przeszedłem kampanie, gram do teraz w multi i przegrałem w nią 1000h+ godzin to wygląda lepiej niż kupienie dajmy na to Wieśka 2 i przejście go w jeden wieczór... Diablo 3 ludzie kupią na pewno, jest to tytuł który samą swoją nazwą przyciągnie masę ludzi nie mówiąc, że Diablo 3 może dołączyć do e-sportu. :) Chociaż sobie tego zbytnio nie wyobrażam, to kto wie... Jak napisał wyżej Wojman, nie ma na rynku lepszego mmo od WoW''a, sam próbowałem chyba wszystkiego, nawet SWToRa, którego żałuje że kupiłem i zmarnowałem 300zł. Żadna gra nie oferuje tego co WoW i nie ma takiego klimatu i uważam że jeszcze będzie żył długo. Co do samego kupna D3. Ja mam Annual Pass (tak opłacam prepaidami) i mam już przypisaną grę do konta, ale jeżeli bym go nie miał kupiłbym i tak klucz, ponieważ i tak pudełek mam za dużo. Po za tym co raz większość osób ma szybki internet (mam 50Mbps z UPC) więc ściągnięcie takiej gry to chwila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się