Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2012 o 22:21, Jeggred napisał:

No dobra, świetnie. Tyle, że w takim wypadku co z ludźmi, którzy nie są ani casualami
ani hardcorami ? Chodzi mi o osoby, które grają więcej jak godzinkę dziennie ale również
nie spędzają każdej wolnej chwili na graniu ?

Tak jak w skrócie Drazok [który mnie uprzedził] powiedział. To są również Casuale.
Tym pytaniem sam sobie na nie odpowiadasz ;-). Wspominasz o osobach co grają więcej jak godzinkę dziennie oraz nie poświęcają każdej wolnej chwili czyli można powiedzieć, że grają przypadkowo, naturalnie, swobodnie, zdawkowo oraz okolicznościowo [wtedy kiedy chcą] czyli Casual. Wiele słowników tłumaczy to pojęcie jako:
przypadkowy, doraźny, dorywczy; sezonowy, zdawkowy, marginesowy, okolicznościowy.
Sprawdź sobie a sam się przekonasz :). To również jest moja opinia i chyba taka która tutaj najbardziej pasuje. Nie ma w tym przypadku Casuala oraz hmm Casuala z większym levlem casualingu jak by to zdefiniować to miał? Jak już gram to 4-7 godzin dziennie na kilka dni ? [jak to w ogóle wygląda]. Albo Casual albo HC. Tak jak z wiarą. Albo wierzysz albo nie. Z mojej strony jeśli chodzi to EOT bo lekki offtop się robi Jeśli chcesz to of kors odpisuj. Na ewentualną odpowiedź czekam :)
Bawienie się w jakieś "wieloklasy" to już chyba inna baja? "Hardkorowy Casual" XD ? Casual z domieszką Hardcoreowca ? Przyznaj, że to trochę dziwnie brzmi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 22:40, Braveheart napisał:

Bawienie się w jakieś "wieloklasy" to już chyba inna baja? "Hardkorowy Casual" XD ? Casual
z domieszką Hardcoreowca ? Przyznaj, że to trochę dziwnie brzmi.

Skoro jest tylko białe/czarne to powiedz mi ile godzin trzeba grać dziennie żeby juz nie być casualem? Ktoś pisał, że 2h dziennie (=60h w miesiacu) to wciąż casual. Może 60h w tygodniu? Ja wiem, że jest już późna pora, ale to bzdury są. Casual to gracz przypadkowy, który gra od czasu do czasu, w przypadkowe tytuły, na różnych platformach, nie jest fanem żadnej konkretnej gry, serii, gatunku. Jak ktoś gra tylko wg konkretnych upodobań bo np. gra w gry od 25 lat a nie od 5 to chyba naturalne, że będzie grał kilka godzin w tygodniu, raczej nie w tytuły casualowe tylko np. w Championship Managera itd. I co, też ze względu na ilość godzin nazwiesz go casualem?

edit: cut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam gracz ,z reguły, wie czy jest casualem czy hardkorowcem.
Dla mnie nie ma jasno ustalonej granicy między tymi pojęcami (dlatego jest też nienazwana szarość).

@rhyz
Przecież casual może być fanem gatunku/serii i nie grać długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 22:58, Drazok napisał:

@rhyz
Przecież casual może być fanem gatunku/serii i nie grać długo.


polecam to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_casual
Zauważ, że istotne jest doświadczenie gracza oraz stopień skomplikowania gier w które gra. Typowe gry casualowe: tetris, pasjans, angry birds itp.
Nigdzie nigdy nie spotkałem sie z tym że to ilość spędzanego czasu defniuje casualowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem nic o skomplikowaniu gry, ponieważ miałem na myśli d2/d3 (moja wina żę w prost tego nie napisałem).
Ja bym nie powoływał się na wikipedie, każdy może tam pisać, i według teorii artykułu my wszyscy jesteśmy hardkorowcami ;p

Ok, temat zamknięty (wybacz isildur),
rhyz, na pewno po części masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 23:14, Doreczek napisał:

Witam wszystkich. Czy może ktoś orientuje się kiedy będzie dostępna edycja kolekcjonerska
Diablo III w sklepie gram.pl ?


Na pewno w okolicach premiery lub po zwolni się kilka egzemplarzy, bo ktoś nie potwierdzi zamówienia, ktoś inny nie odbierze etc. Najlepiej o te sprawy pytać Akne http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&u=10993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 22:40, Sigu napisał:

On za to dodał Diablo III... Bądźmy konsekwentni...

Tylko, że Diablo 3 już jest w fazie testów [od dłuższego czasu] i ma premierę tuż tuż. A dodatki do SC2 ? :> właśnie nie oń zbyt dużo info a o fazach BETA nie wspominając !! :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni proszę, żebyś się nie wypowiadał na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia, bo coraz bardziej się pogrążasz. StarCraft II: Heart of the Swarm oraz StarCraft: Legacy of the Void wbrew temu co twierdzisz NIE ukazały się, nie są nawet w fazie beta.

A jak dalej będziesz wprowadzał w błąd to ja wprowadzę "nagrody".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 22:40, Sigu napisał:

On za to dodał Diablo III... Bądźmy konsekwentni...


Dodałem grę, która ma ustaloną datę premiery oraz jest w trakcie beta testów. Mogę więc uznać jako kolejny dodatek Blizzarda WoW: Mist of Pandaria, który jest w fazie bety, ale nie ma ustalonej daty premiery. I nie jestem żaden "on".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 16:43, Drazok napisał:

@Braveheart
Dzięki za pomoc i zdjęcia.

Spoko ja zawsze do usług w tej kwestii. Jak tylko mogę to pomogę :D a czasem i zdjęciami zarzucić z dobrej woli potrafię :P.
Wiedzą trzeba się dzielić. Wiedzą o D3 w szczególności!

@Sigu
Zobacz jaką magię ma w sobie Blizzard :). Gra nie miała premiery a w BETE mogą grać, że się tak wyrażę "wybrańcy" a w topicu ze 40 stopni o grze jak i o samej firmie którza zamiast razić zamiecią to rozgrzewa :D. Można by rzecz, że Blizzard jest tak zimny, że aż parzy!! ]:->. To jednak o czymś świadczy. Mój post aktualnie jest 97 postem od 16 maja 00:08 [bo w tym czasie został napisany pierwszy post dziś]. A do 17 jeszcze kilka minut xD

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 23:52, Braveheart napisał:

Zobacz jaką magię ma w sobie Blizzard :). Gra nie miała premiery a w BETE mogą grać,
że się tak wyrażę "wybrańcy" a w topicu ze 40 stopni o grze jak i o samej firmie którza
zamiast razić zamiecią to rozgrzewa :D. Można by rzecz, że Blizzard jest tak zimny, że
aż parzy!! ]:->. To jednak o czymś świadczy. Mój post aktualnie jest 97 postem
od 16 maja 00:08 [bo w tym czasie został napisany pierwszy post dziś]. A do 17 jeszcze
kilka minut xD

Pozdrawiam.


Zauważyłem, że straszny się z ciebie fan Diablo 3 zrobił. Wcześniej tak cicho a teraz ? :p Ja jednak wole zrobić mały dystans do tej części. Na podniecanie się przyjdzie jeszcze czas o ile przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 23:14, Doreczek napisał:

Witam wszystkich. Czy może ktoś orientuje się kiedy będzie dostępna edycja kolekcjonerska
Diablo III w sklepie gram.pl ?

Ja patrzyłem to praktycznie we wszystkich sklepach internetowych EK już nie ma. Ludzie po prostu pozamawiali, ale znając życie jak przyjdzie do płacenia to dużo egzemplarzy wróci. Zamówić i kliknąć to łatwo jest, ale wybulić 350 zł. to już zupełnie inna sprawa.
Kolekcjonerkę możesz jeszcze zamówić w Empiku, bo tak non stop jest. Jest dlatego, że tam trzeba zapłacić od razu przy składaniu zamówienia, więc nie ma trolli co to zamawiają, a potem nie odbierają, bo kasy nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 23:56, vegost napisał:

Zauważyłem, że straszny się z ciebie fan Diablo 3 zrobił. Wcześniej tak cicho a teraz
? :p

Zawsze nim byłem oraz zawsze byłem Hard Waiterem w przeciwieństwie do Ciebie :P. Jestem fanem całej serii a nie tylko poszczególnej części.
Z resztą wcześniej nie było o czym zbytnio rozmawiać i za bardzo z kim. Plotki w których plot jest więcej aniżeli w wyrazie który definiuje dane info jako plotkę?... to jednak nie dla mnie.

Dnia 16.04.2012 o 23:56, vegost napisał:

Ja jednak wole zrobić mały dystans do tej części. Na podniecanie się przyjdzie jeszcze
czas o ile przyjdzie :)

A ja jestem pozytywnie nastawiony.. od początku byłem. Wierze w Blizzarda i ma u mnie ogromny kredyt zaufania. :). Nie mogą tego spie****ć.
A jak coś się nie podoba to idź dalej ciupaj w jedynkę ;-)

Pozdrawiam.

PS: Bądź co bądź 99 postów [już wczoraj pękło :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 00:07, Braveheart napisał:

Zawsze nim byłem oraz zawsze byłem Hard Waiterem w przeciwieństwie do Ciebie :P. Jestem
fanem całej serii a nie tylko poszczególnej części.
Z resztą wcześniej nie było o czym zbytnio rozmawiać i za bardzo z kim. Plotki w których
plot jest więcej aniżeli w wyrazie który definiuje dane info jako plotkę?... to jednak
nie dla mnie.


Ponieważ nikt nie chciał gadać o niczym ? :) Bety nikt praktycznie nie miał dostępnej.

Dnia 17.04.2012 o 00:07, Braveheart napisał:

A jak coś się nie podoba to idź dalej ciupaj w jedynkę ;-)


Jedynka imo najlepsza ze wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się