Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 09:42, Jeggred napisał:

Kolejny filmik na IGN, tym razem o Witch Doctor:
http://uk.ign.com/videos/2012/04/23/diablo-iii-witch-doctor-spotlight-video

Ha zobaczyłem moment z żabą która pożera moba i od razu się zaśmiałem xD.
Choć tu widać, że wykoksowany daje radę. Jednak to nie dla mnie klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2012 o 11:36, Jeggred napisał:

Wszędzie. I nie, to nie jest lamerskie. Ten system ma więcej sensu niż spamowanie potków
jakie było w Diablo 1 i 2.

Tu się zgadzam cd na potki i te piłeczki dobrze się sprawią (mam nadzije ) bo bieganie z całym plecakiem potków i bezmyślne leczenie było dla mnie głupie
Oby jeszcze sensownie rodzielili dmg z broni (wdł . klasy) jak piszesz i będzie super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:43, DarkWolf_PL napisał:

Popieram, właśnie zaliczyłem 15 przejście, niby robię ciągle to samo a mam radochę że
głowa mała.

Radocha to mało powiedziane ;-)
Ja na ten przykład w święta wielkanocne jak grałem to było tak: Pół dnia dla rodziny [no może więcej] reszta dnia i kawałek nocy na BETE. ]:->.
A wszystko by wymaksować ten 13 lvl każdą z postaci. No może..... WD miałem 10 bo mi nie przypadł i wszystko co na nim miałem to zmieliłem na minerały by na innych sobie pocraftować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 00:58, Mohair napisał:

@vegost
Tak, niesamowitą ilość czasu grałem via Battle.Net, to fakt. Nigdy nie patrzyłem wtedy
na D2 jak na zburzenie ''tradycji'' pierwszej części, bo zwyczajnie w epoce Diablo I
ja nie mogłem sobie jeszcze pozwolić na granie na komputerze, zaległości nadrabiałem dopiero po czasie ;)
Ale wydaje mi się, że bycie konserwatystą nie jest odpowiedzią na wszystko, bo zobacz
- w każdej dziedzinie sztuki, do której teraz możemy zaliczyć także gry video, praktycznie
zawsze (z perspektywy czasu) ''początki'' określa się tym, co było najlepsze. Tak mamy
w kinie, w malarstwie, w literaturze. /.... Ciach resztę bo za długie /

Wręcz pięknie żeś to mu wytłumaczył :D. Dobry tekst nie powiem ;)
Hmmm. Z tego co wyczytałem to zagrywałeś się na CBNie ? :> latami wręcz ?
Jak tam osiągnięcia ?. Perfekty jakieś miałeś. Buldy pod PVP a może preferowałeś PvE ? :>

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym battle tagiem? Mam zrobiony, a gra dalej chce żebym go założył. Można temu jakoś zaradzić? No chyba, że to wina bety, ale nie chciałbym, żeby się okazało iż pełna wersja ma ten sam problem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:16, maniekk napisał:

O co chodzi z tym battle tagiem? Mam zrobiony, a gra dalej chce żebym go założył. Można
temu jakoś zaradzić? No chyba, że to wina bety, ale nie chciałbym, żeby się okazało iż
pełna wersja ma ten sam problem:/

Nie wiem jak to jest możliwe.... ja takowych problemów nie miałem. Założyłem już swego czasu konto na BNie. Zrobiłem swój BNTag. Aktualnie mój BNtag to Braveheart#2193. Mam możliwość jednorazowej ale raczej tego nie zrobię.
I mam nadzieje, że logujesz się w becie emailem i hasłem a nie wpisujesz bnt w oknie logowania :P
Poza tym w przypiętym poście jest wszystko objaśnione. Zasady nazewnictwa oraz co to, takiego.
Choć może jak mówisz to wina bety choć jeszcze nikt tu się nie "skarżył" na takie dolegliwości jak Ty.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko już załatwiłem. Na oficjalnym forum blizzarda też się na to skarżyli, a remedium, które i u mnie zadziałało, to zmiana taga. Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 14:36, maniekk napisał:

Ok wszystko już załatwiłem. Na oficjalnym forum blizzarda też się na to skarżyli, a remedium,
które i u mnie zadziałało, to zmiana taga. Dziwne.

Spoko dobrze wiedzieć ;-)
To remedium o którym wspomniałeś czyli zmiana taga hmmm na serio dziwne. Ja na szczęście takich problemów jeszcze nie miałem i mam nadzieje, że nie będę zmuszony do jej zmiany bo mi się mój BNT aktualnie bardzo ale to bardzo podoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 13:32, Kermit napisał:

Ogólnie już podsumowując jestem zadowolony z bety i tylko upewniłem się, że gra jest
bardzo ok, z drobnymi "-", ale nie ma gry idealnej wiadomo :)


Mimo wszystko jest dość dobrze grywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2012 o 14:04, Braveheart napisał:

Wręcz pięknie żeś to mu wytłumaczył :D. Dobry tekst nie powiem ;)


Dzięki.

Dnia 23.04.2012 o 14:04, Braveheart napisał:

Hmmm. Z tego co wyczytałem to zagrywałeś się na CBNie ? :> latami wręcz ?
Jak tam osiągnięcia ?. Perfekty jakieś miałeś. Buldy pod PVP a może preferowałeś PvE ?


Tak, były momenty, kiedy zupełnie traciłem dla tej gry głowę ;)
Wolałem PvE, ale to głównie z przeyzwyczajenia, bo PvP też mnie wciągnęło dość dobrze. Niestety, w tym drugim trybie zacząłem się bawić dopiero pod sam koniec mojego okresu grania, więc poza poziom początkującego to zbytnio się nie wybiłem.
Konkretów Ci niestety nie jestem w stanie podać, bo od ~2 lat nie grałem już prawie wcale w Diablo, przez co nie pamiętam masy rzeczy.
Najbardziej lubowałem się w grze postacią Necromanty, którego zbudowałem chyba na wszystkie (kilkanaście?) możliwe sposoby, wykorzystując wszystkie możliwe buildy (które później sam już rozszerzałem).

Wracając do tematu bety Diablo III, to jestem świeżo po jej finiszu trzecią postacią, tj. Demon Hunterem i...
No cóż, od zawsze miałem żyłkę do postaci dystansowych, co objawiało się regularnie chyba w każdej sieciówce, w którą kiedykolwiek grałem - może nie tak często, jak gra klasami pokroju necromanty, ale nadal dość często.
Z tego powodu DH naturalnie mnie wciągnął i grało mi się nim dość miodnie. Co prawda, nadal nie aż tak, jak WD (który chyba dał mi największy fun ze wszystkich trzech klas, jakimi miałem czas skończyć betę), ale na pewno w pełnej wersji to właśnie ta klasa będzie moją drugą postacią :)

Najbardziej podobał mi się w niej chyba DPS i zróżnicowanie drugiego zbiornika energii na dwie kategorie, tj. Discipline i Hatred.
Ten balans bardzo pozytywnie róznicuje rozrywkę i pozwala na jednoczesnym operowaniu wieloma skillami bez obaw, że skończy nam się energia - co jest miłą odmianą po grze innymi klasami.
Szkoda tylko, że w gruncie rzeczy na początku mamy do dyspozycji tylko jedną pułapkę (DH wylevelowałem, tak samo jak WD i Monka, do 10 poziomu), przez co ciężko mi było przetestować tą klasę na ''pełnych obrotach'', ale mimo to wydaje mi się, że DH rokuje niesamowicie dobrze.

Z rzeczy oderwanych od samego gameplayu, to chyba charakter/wypowiedzi postaci łowcy demonów podobały mi się najbardziej i były w największym stopniu klimatyczne - samotny wojownik, uzbrojony praktycznie tylko w kuszę, przemierzający pustkowia - to buduje nastrój, szczególnie że miejscami DH wydaje się być wręcz owładnięty nienawiścią do demonów, co widać głównie przy zmianie wypowiedzi podczas walki, a poza nią. Plus za to.

Ogólnie rzecz biorąc, to nawet nie grając Wizadrem i Barbarianem widać, że każda klasa ma wyraźnie odrębną filozofię gry i walki, co jest pozytywem, bo w D2 te granice często zdawały się zanikać, głównie przy klasach z LoD.

Z tego powodu nie powinniśmy w maju mieć takiej sytuacji (której się obawiałem), że np. cały serwer będzie wypełniony tylko jedną klasą postaci, bo wyraźnie widać (komentarze na forach), że będzie ich równa ilość - co jest naturalne, bo każdy wybierze jako maina tą postać, która najbardziej odpowiadać będzie jego stylowi gry.

Patrząc na to, cieszy też fakt, że żadna klasa nie wydaje się być overpowered, bo każda profesja sprawdza się chyba na polu walki w równym stopniu, a jej ''moc'' zależy nie od jakichś wybitnych umiejętności, a od tego, czy gracz potrafi nią kierować.

W moim prywatnym rankingu klasyfikacja postaci wygląda następująco:

1. Witch Doctor
2. Demon Hunter
3. Monk

Co do pozostałych dwóch klas to nie mam zielonego pojęcia jak je ustawić, bo nigdy nie przepadałem za tego typu profesjami, więc zajmą miejsca ex equo. Nie wiem też, czy kiedykolwiek nimi zagram, ale pewnie Wizarda będę cenił bardziej niż Barbariana, bo tak też było w D2.

Podsumowując, to jestem niesamowicie usatysfakcjonowany tym, jak wygląda beta D3. Moja pozytywna o niej opinia wzrosła tym bardziej, kiedy przekonałem się, że wszystkie klasy wydają się być logiczniej i lepiej skonstruowane niż w ''dwójce'', która miejscami zawodziła na tym polu.

Cieszę się też, że dzisiaj kończy się otwarta faza bety, bo w przeciwnym wypadku do maja nie robił bym pewnie nic innego, poza zabijaniem kolejnych zastęp demonów, bo fakt, że byliśmy ograniczeni Leoriciem jakoś wcale mi nie przeszkadzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard niestety nie dał mi skończyć bety, bo przed chwilą mnie wyrzuciło, a nie mogę dołączyć z powrotem, mimo że poinformowano mnie, że mam jeszcze kilkanaście minut.

Ale trochę pograłem i mam mocno mieszane uczucia.

Z jednej strony nie pasuje mi zbyt jasny i kolorowy styl graficzny i te barwne ikonki. Wkurza mnie masa uproszczeń, jak przedmioty zajmujące tylko dwa miejsca w ekwipunku, spłycony rozwój postaci (chociaż możliwe, że za słabo się w niego wgłębiłem), brak zwojów teleportacji i amunicji, i takie tam inne. Nie odpowiada mi też wygląd postaci, w sumie każdego prócz Szamana bym trochę pozmieniał, gdybym miał taką możliwość. I dziwi mnie (chociaż to może tylko ograniczenie bety, albo nie znalazłem takiej opcji) ograniczenie w obłożeniu klawiszy odpowiednimi zdolnościami. Nie pasuje mi też picie miksturek prosto z ekwipunku, ale to akurat pierdoła (umieszczanie ich ręcznie w pasie miało dla mnie swój smaczek).

Ale z drugiej strony, wystarczy że wskoczę Barbarzyńcą w sam środek wrogów i zacznę rozdawać ciosy na prawo i lewo i zapominam o tym wszystkim. System walki, przynajmniej tą postacią, jest tak dynamczny, wciągający i widowiskowy, że aż nie ma się sumienia czepiać innych rzeczy. Latające ciała i elementy otoczenia potęgują uczucie totalnej mocy (tutaj naprawdę można zniszczyć prawie wszystko), podobało mi się też zrzucanie kandelabrów, mam nadzieję że więcej będzie tego typu urządzeń. Świetne są też animacje postaci, ciekawi wrogowie. Niesamowicie cieszą dźwięki z "dwójki". I, paradoksalnie, niektóre z uproszczeń mi się spodobały- automatycznie podnoszone złoto, możliwość szybkiego powrotu z dna jaskiń na górę, niemęcząca się postać (serio, po co komu to było?). Orby mi w sumie nie przeszkadzają, chociaż dosyć niepotrzebnie ułatwiają grę.

Ogólnie wrażenie jak najbardziej pozytywne, ale chyba liczyłem na trochę więcej. W każdym razie, 170 złotych? Nie ma takiej opcji. 100 bym może dał, a tak, to poczekam te 20 lat, aż trafi do jakiejś Platynowej Kolekcji. Wybacz, Blizz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i "Klozet" trudno ja się nagrałem jak świnia choć wciąż mi mało mimo iż dostęp do bety a raczej granie w nią mam od dłuższego czasu :)
Ci co mają klucz cieszyć się mogą jeszcze do 1 maja. Wtedy totalnie zamykają serwery a 15 maja jedziemy z koksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 19:12, Braveheart napisał:

Ci co mają klucz cieszyć się mogą jeszcze do 1 maja. Wtedy totalnie zamykają serwery
a 15 maja jedziemy z koksem.


Tak, zalogować się idzie ale wejść do gry już nie bo twierdzi, że serwery są pełne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 19:06, Madoc napisał:

Z jednej strony nie pasuje mi zbyt jasny i kolorowy styl graficzny i te barwne ikonki.
Wkurza mnie masa uproszczeń, jak przedmioty zajmujące tylko dwa miejsca w ekwipunku,

To aż naprawdę jest aż tak wkurzające ?. Więcej zawsze można pomieścić, nie chciałbym znów co było w diablo 2. Aktualne rozwiązanie mnie się podoba. Ja ogólnie jestem ciekaw jak wielka będzie nasza skrytka. Czy będzie duża czy może nieskończona niczym worek świętego mikołaja. A może za dokupienie slotów trzeba będzie płacić goldem tak jak to teraz było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciacho

Dnia 22.04.2012 o 22:21, vegost napisał:

@lRayl przykro mi, że chcesz kupić EK :) Nic tam nie ma a cena jest zaporowa.


Chyba już nie musi być Ci przykro. Jak dzisiaj się zdecydowałem aby kupić, to i w Empiku i w Amazonie się wyczerpały, choć wczoraj jeszcze były.:| Chyba, że będzie do kupienia w dniu premiery w Empiku. Wtedy znów będziesz mógł mnie opłakiwać.:P


Edit: I nikt mi nie odpowiedział, czy są gdzieś opisane szansy na wypadnięcie itemków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 19:25, lRayl napisał:

Edit: I nikt mi nie odpowiedział, czy są gdzieś opisane szansy na wypadnięcie itemków.

Ale o co Ci konkretnie chodzi ? Drop, Magic Find ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się