Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2012 o 22:26, Paweuu napisał:

jak to będzie z tym auction house, będzie się dało opylać itemy za dolary?


A wiesz, że Moderatorów nic bardziej nie wkurza jak nie czytanie przez użytkowników przypiętych postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Tak, jak będziesz grał po 8 godzin dziennie albo zatrudnisz armię skośnookich żeby ci itemy zbierali, to może będzie się opłacać. :/ To ma chyba sens taki, że jak ci jakimś cudem wpadnie dobry item raz na pół roku, to może coś tam będziesz z tego miał (2 złote?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 22:46, Mohair napisał:

Swoją drogą, to ciekawe po co on tam jest, jak i tak każdy z góry go ignoruje :)


Po to, żeby jak się zrobi w temacie gorąco i będzie masa takich samych pytań jeden po drugim + pretensje, że się na nie odpowiada to wtedy Moderatorzy mogli wręczyć nagrody. :) Ale przykre jest to, że jeden użytkownik i dwóch Moderatorów się napracowało, żeby zrobić obszerny FAQ, przypieli post, a i tak wchodzącym do wątka nie chce się przejrzeć, bo dużo szybciej i wygodniej jest po raz kolejny zadać to samo pytanie. I później jeszcze najlepiej mieć pretensję, że się na pytania nie odpowiada, więc trzeba zamieścić kolejny taki sam post, a już wogóle najlepiej jako odpowiedź na poprzedni i oczywiście bez cięcia cytatów.

Więc dobra rada: warto czytać przypięty post, inaczej można się narazić na gniew Moderatorów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:02, Wojman napisał:

A wiesz, że Moderatorów nic bardziej nie wkurza jak nie czytanie przez użytkowników przypiętych
postów?


oj wiem, wiem - pierwszy błąd pałkarza, niestety czasu nie cofne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP
"It''s raping time? Mental ofc!"

Jak wam się podobają klasy w D3, bo jak dla mnie nie są one zbyt dobrze zrównoważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:10, SerwusX napisał:

Jak wam się podobają klasy w D3, bo jak dla mnie nie są one zbyt dobrze zrównoważone.

Pierwsze pytanie. Ile grałeś w betę aby takie coś stwierdzić ? :>
Bo ja grałem baaaaaardzo długo. Nie tylko w ten open weekend gdy była beta dostępna dla wszyskich i nie zgadzam się z Twoją opinią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:17, Braveheart napisał:


Rzucałeś pająkami? :P Grałem w betę wystarczająco długo, ale po premierze może się to zmieni. Niektóre klasy to typowy support. Grałem też w COOPIE (wth) i dwaj barbarzyńcy byli lepsi niż "pary mieszane". :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przez ostatnie tygodnie dość mocno ogrywałem betę przesiadując w dzień i w nocy, w słonce i w deszcz w doli i niedol... Zapędziłem się trochę, ale w każdym razie wyrobiłem sobie zdanie. Teraz, po jej zakończeniu spisuję swoje spostrzeżenia i uwagi.

Przy samym pobieraniu miałem problem nieziemski, bo transfer przy moich 10mb/s był niemiłosiernie mały. Ale ja nie o tym, osobiście liczę, iż podczas premiery żadnego problemu nie będzie (a mam zamiar pobrać sobie grę wcześniej), chociażby takiego jak z osławionymi już 50mb od CDP Red. Tyle, że co ja właściwie porównuję...

Zacznę może od tego co najważniejsze i tego, czego - mówiąc szczerze - naprawdę się obawiałem - klas postaci. Zaskoczyłem się pozytywnie, bo na starcie wybrałem żeńską wersję Demon Huntera (męska faktycznie wygląda jak, za przeproszeniem, ciota) i... wspomnienia powróciły. W Diablo II moimi ulubionymi postaciami były Zabójczyni i Amazonka, więc przy Łowcy poczułem się jak w domu. Walka na dystans, ostrożne planowanie trapek i ta nieziemska radość z koszenia mobów znajdujących się wiele metrów przed postacią - aż łezka się w oku kręci. Co tu dużo mówić – Demon Hunter sprawia niewiarygodną frajdę. Serie z kuszy trzymają potwory na dystans szerząc popłoch wśród ich szeregach. Pułapki i przyspieszone bieganie skutecznie zwiększają mobilność tej postaci, co czyni ją jeszcze szybszą i zwinniejszą. Jak dla mnie jest to na razie najlepsza postać i to właśnie Łowcą Demonów mam zamiar zagrać 15 maja.

Ale zaraz, zaraz, wszystkie postacie w moim odczuciu trzymają poziom (może poza jedną, ale o niej za chwilę). W moim przypadku na drugi ogień poszedł Mnich. I co ciekawe styl gry tą postacią przypadł mi od razu do gustu. Efektywne kopniaki, uderzenia pięścią i naprawdę sensownie dobrane sille – to wszystko czyni tę klasę drugą na mojej liście ulubionych. Jak nagram się Łowcą Demonów, to Monk będzie moim drugim wyborem. Nie ma co do tego wątpliwości. Jeszcze nigdy postać melee nie sprawiała mi tyle radości.

Czuję, że kolejnymi postaciami zagram nieprędko, ale szczerze mówiąc te pozostałe także prezentują się przyzwoicie. Zaskoczony jestem zwłaszcza Barbarzyńcą – w Diablo II była to tak naprawdę jedyna postać, której nie lubiłem. Tutaj sytuacja jest zgoła inna – od pierwszych chwil przyjemność sprawiała mi możliwość miażdżenia i rozrywania oponentów. Jedyne do czego mogę się przyczepić to kreacja fizyczna postaci – mężczyzna to jakiś siwy staruch, a kobieta spokojnie mogłaby konkurować urodą ze znamienitą większością Niemek. Reasumując – klasa bardzo przyjemna, ale to zdecydowanie nie mój typ. Może kiedyś poświęcę Barbarzyńcy więcej czasu, ale nie odbędzie się to raczej w najbliższym czasie.

Kończąc wywód dotyczący postaci może wywołam lekkie kontrowersje, ale do ostatnich dwóch klas – Wizarda i Witch Doctora – mam pewne zastrzeżenia. W Wizardzie np w ogóle nie czuję tej "mocy”, jaką daje mi chociażby Monk. Niby te czary są efektowne, ale w sumie jakoś nie porywają. W Diablo II miałem o wiele bardziej pozytywne odczucia po pierwszych minutach grania Sorcą. Tyle, że akurat o tę postać się nie martwię – widziałem filmiki z tymi wszystkimi laserami, teleportowaniem i wybuchami. Coś czuję, że ta klasa się po prostu późno rozkręca (oczywiście moim zdaniem, bo nie zostałem porwany jakoś wybitnie, ale rozumiem gusta) i kiedyś na pewno ją sprawdzę. Za długo grałem Soso, żeby sobie teraz odpuścić.

Co innego Witch Doctor. Jak dla mnie jest to najgorzej przemyślana i najnudniejsza ze wszystkich postaci. Te strzałki, które wypluwa, nieumarte psy, urny z pająkami (litości…). Moim zdaniem to w ogóle pozbawione jest większego sensu. Po Witch Doctorze spodziewałem się czegoś w rodzaju nekromanty/druida, a otrzymałem mało mobilną, nudną i na tak wczesnym etapie po prostu słabą postać. W tym przypadku również rozumiem, iż może ona pokazać przysłowiowy pazur dopiero później, ale odnoszę wrażenie, że nigdy do tego momentu nie dotrwam. Chociaż jak tak sobie czytam fora internetowe, to widzę wielu ludzi wybierających właśnie tę klasę. I szczerze bardzo jestem z tego rad, gdyż uważam, iż najważniejsza jest właśnie różnorodność, o czym wspominam w tym poście poniżej. Tak więc szerokiej drogi. Ja raczej nigdy Szamanem grać nie będę. Przynajmniej na razie nie mam takiego zamiaru.
Mój ranking postaci wygląda więc następująco:

1. Demon hunter
2. Monk
3. Barbarian
4. Wizard
5. Witch Doctor

Jak tak sobie czytałem niektóre komentarze to zauważyłem, że żadna klasa nie pojawia się bardzo często (i co najważniejsze – wymieniane są wszystkie). I to jest właśnie wspaniałe w Diablo – każdy ma swoją ulubioną postać, a żadna z nich nie jest op, co powoduje dużą różnorodność. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, iż któraś z nich będzie faworyzowana (na tym forum np. widać wyraźną przewagę Mnichów, zobaczymy jak to będzie wyglądać w samej grze), ale na chwilę obecną wszystkie wydają się być dobrze zbalansowane. A to jest najważniejsze., bo wprowadza do gry pewną świeżość, w przeciwieństwie do sytuacji kiedy widzimy np trzy czy cztery te same postaci.

Do grafiki natomiast nic nie mam. Ładna, estetyczna, przejrzysta. Dwoma słowami – trzymająca poziom. Nie jest to co prawda obecnie najwyższa półka, ale jak dla mnie trzeba być skrajnym ignorantem, aby oceniać Diablo pod kątem tego aspektu. Jedyne do czego mocniej się przyczepię, to modele twarzy, które faktycznie trochę rażą, co przy zwiększeniu ich znaczenia w trakcie rozmów odrobinę przeszkadza. Na zbliżeniach wygląda to co najwyżej bardzo przeciętnie niestety.

Największym zaskoczeniem negatywnym (lub inaczej – mało pozytywnym) jest muzyka. Bardzo cieszy zachowanie starych dźwięków wydawanych przez przedmioty, ale sam ost nie porwał mnie zbytnio. Ot, bardzo fajnych kilka kawałków, które nie „zakotwiczają” się w pamięci na dłużej. Szczerze nie tego się spodziewałem, ale hej – jest dobrze. Po prostu w tym aspekcie mogłoby być lepiej.

Wydawało mi się, że nie da się przeskoczyć jakościowo poprzedniczki i... dalej mi się tak wydaje, ale jestem pewien, iż ta część również dostarczy mi wielu godzin doskonałej rozrywki i w najlepszym przypadku zrówna się z legendarną "dwójką". Po kontakcie z betą wiem, że to będzie wielkie dzieło na miarę Blizzarda, które swoją grywalnością przebije wszystko co wyjdzie w tym roku. Kolekcjonerka jest już od dawna zamówiona, teraz trzeba jeno zaczekać 13 dni na kuriera i... zanurzyć się w tym świecie pełnym niesamowitych doznań, jakie oferuje. To na takie właśnie gry się czeka. Szczerze mówiąc są gry i jest Diablo (i kilka innych marek, które w znamienitej większości dawno się stoczyły, lub po prostu upadły) - to klasa sama w sobie i setki nie przespanych nocy. Czy "trójka" pobije rekordy sprzedaży ustanowione przez serię Call of Duty? Raczej nie. Czy dostarczy ona nieporównywalnie więcej zabawy? Zdecydowanie tak.

I właśnie dlatego odliczam dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 22:52, SerwusX napisał:

Zobaczycie, zysk z tego domu akcyjnego będzie tak żałosny, że ci którzy zakupili D3 z
tego powodu zapłaczą gorzkimi łzami.


To chyba dobrze, prawda?
W końcu Diablo 3 ma być grą, a nie sposobem zarobku dla nolife''ów. Dla mnie to właśnie w taki sposób powinno być wyważone, przynajmniej teoretycznie (bo w praktyce pewnie i tak będzie różnie).
Ale mimo to nie chciałbym, żeby w maju każdy gracz nie myślał o rozrywce, tylko o tym, za ile sprzedać dany przedmiot. I myślę, że Blizzard też by tego nie chciał :)

Wojman - nie no, masz rację. To pytanie było takie po trosze retoryczne, bo w teorii - wiadomo - przylepione posty są logiczne i sensowne, gorzej z wykorzystaniem praktycznym. A szkoda, bo zawsze korzystniej zapobiegać, niż leczyć :)

Swoją drogą, Ty masz jednak złą sławę na tym forum chyba. Jak zobaczyłem czerwone odp przy Twoim poście, to pierwsze o czym pomyślałem to to, że pewnie wreszcie dostałem bana na tym forum.
Ot, takie negatywne przeświadczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:25, Mohair napisał:

Swoją drogą, Ty masz jednak złą sławę na tym forum chyba. Jak zobaczyłem czerwone odp
przy Twoim poście, to pierwsze o czym pomyślałem to to, że pewnie wreszcie dostałem bana
na tym forum.
Ot, takie negatywne przeświadczenie ;)


Tak to jest jak ma się "na dzień dobry" negatywne przeświadczenie, zamiast zabrać się za lekture posta. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:19, SerwusX napisał:

Rzucałeś pająkami? :P Grałem w betę wystarczająco długo, ale po premierze może się to
zmieni. Niektóre klasy to typowy support. Grałem też w COOPIE (wth) i dwaj barbarzyńcy
byli lepsi niż "pary mieszane". :/

Nie no, w sumie WD jak na ten moment to odpada i u mnie... może potem coś z niego będzie. Ale nadrabia tym, że ma czar, który zwiększa mu Inteligencje nawet do 171 i to w połączeniu z Fire Batami niexle daje do dmgu!
Bo może Ci barbarzyńcy mieli dobre itemki ? :>.
Dla mnie te postacie bądź co bądź są "wyważone". taki DH to całkowicie przeszedł ostrą zmianę bo wypadał ze wszystkich najsłabiej. Jakby był miękkim prąciem robiony. Blizzard się spiął i radykalnie go zmienił na lepsze.
A Co-Op z mieszanymi postaciami będzie wręcz wskazany na Inferno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartuję z tym obrazkiem. :P
@Renzov
Może coś się zmieni i ten twój demon hunter nie będzie wyglądał jak burak (może nawet w DLC dodają farbki do włosów).
Też stwierdzasz że wizard i doctor to lamerzy?
Grafika jak dla mnie jest w sam raz jak na rok 2008. Za gługo gra powstawała i jak dla mnie grafika dostaje 6+/10, poza tym za bardzo przypomina Torchlighta (taka cukierkowość, wiadomo o co chodzi).
D3 to dobra gra, ale po pierwsze za droga, po drugie nie jest godnym następcą poprzedniczki.
Aha, i gra pewnie POBIJE rekordy sprzedaży, chociaż większość graczy się sparzy kupując kota w worku. Ja na przykład kupiłem obie części Risena i z przesyłką wyszło mi taniej niż D3 bez wysyłki.

20120502232408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich spostrzeżeń:
Bana, z reguły, można tu dostać tylko z wybitnej głupoty użytkownika forum.
Za drobne błędy są co najwyżej upomnienia.
Więc się nie martw ;)

@SerwusX
Polecam path of the exile.
Sam na pewno zagram ;)
Fajny obrazek x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, nikt nie mówił, że to ma sie opłacać, sprzedawanie itemów to tylko miły dodatek. Zapewne najczęściej sprzedawaną rzeczą będzie gold, tak więc np 50k np za 2 ojro to będzie częsty widok. Skoro w tak wielu mmo działa takie coś, czemu tu ma nie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mohair
Myślę, że Blizzard ma gdzieś, że ktoś jest no-lifem, dopóki płaci za ich grę.

@Braveheart
Nie, jednym, z tych barbianów grałem ja. :P

W D3 nie będzie takiego maniactwa z runami, bo to bądź co bądź też gra dla niedzielnych graczy, o czym świadczy masa uproszczeń. Jak widziałem poradniki do D2 to aż serce stawało (no, graj, ale do 60 powinieneś złożyć enigmę, jakieś dancery i możesz pograć! Dobra postać do farmienia, lae na duele leży...).

@Fanagir
Zobaczysz, dla niektórych nie będzie to tylko dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

@Renzov
Może coś się zmieni i ten twój demon hunter nie będzie wyglądał jak burak (może nawet
w DLC dodają farbki do włosów).

Gusta. Nie powinieneś się ze swoimi obnosić, bo Twoja racja wcale nie musi być najważniejsza.

Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

Też stwierdzasz że wizard i doctor to lamerzy?

Wskaż mi proszę jakikolwiek fragment mojej wypowiedzi, w którym to zasugerowałem.

Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

Grafika jak dla mnie jest w sam raz jak na rok 2008. Za gługo gra powstawała i jak dla
mnie grafika dostaje 6+/10, poza tym za bardzo przypomina Torchlighta (taka cukierkowość,
wiadomo o co chodzi).

Jeżeli oceniasz Diablo po grafice, to szczerze winszuję podejścia.

Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

D3 to dobra gra, ale po pierwsze za droga, po drugie nie jest godnym następcą poprzedniczki.

Znowu - to Twoja opinia. Żebyś się po premierze nie zdziwił zanadto...

Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

Aha, i gra pewnie POBIJE rekordy sprzedaży, chociaż większość graczy się sparzy kupując
kota w worku.

Szczerze bardzo wątpię. To już nie te czasy. Jestem natomiast pewny, iż cztery lata temu na pewno by tak było.

Dnia 02.05.2012 o 23:28, SerwusX napisał:

Ja na przykład kupiłem obie części Risena i z przesyłką wyszło mi taniej
niż D3 bez wysyłki.

Tak, porównuj sobie dwie, tak różne gry. I najlepiej dalej żyj w przeświadczeniu, iż jest to rozsądne.
Ot, żeby nie kompromitować się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:32, SerwusX napisał:

W D3 nie będzie takiego maniactwa z runami, bo to bądź co bądź też gra dla niedzielnych
graczy, o czym świadczy masa uproszczeń. Jak widziałem poradniki do D2 to aż serce stawało
(no, graj, ale do 60 powinieneś złożyć enigmę, jakieś dancery i możesz pograć! Dobra
postać do farmienia, lae na duele leży...).

Oj widzę, ze ktoś tu jakieś pojęcie o D2 ma ale chyba nie wystarczające. Zależy jaka postać.
Każda postać dobrze wyskilowana i w dobrych ciuchach to koksa jak mało kto. :) uwierz mi wiem coś o tym.
Co do grafiki o której wspomniałeś. ehhh Nie wiem jak to można porównywać do Torchlighta bo tam to są dosłownie kreskówki i dziecinny wygląd. Fakt grafa w D3 jest może i trochę słodka ale nie wygląda aż tak rysowanie Jak "TROCZLAJT"
Co do AH tu widzę dwa dna. Jednak tez kilka plusów. Takim plusem będzie to, że już nie będziemy się musieli przejmować czy mamy jakies runy tak jak to było w D2 bo to one tam stanowiły walutę a nie złoto którego się praktycznie wcale nie wydawało. Miałes Isty i HRy to mogłeś szaleć. Chciałeś coś ewentualnie kupić to robiłeś grę i czekałeś czasem jak pajac aż ktoś łaskawie ją zobaczy i wejdzie doń by zrobić z Tobą trade.
Tu waluta będzie gold o ile ustawisz w akucji opcję że ma to być gold w grze. I to mi się podoba. Przy ewentualnym zakupie czy sprzedaży przedmiotu robisz aukcję chcesz tyle i tyle i się nie martwisz. Resztę załatwia czas. Raz się nie uda to próbujesz drugi raz. Spora konkurencja również jest to, dla for internetowych z walutą forum gold a ich nigdy nie cierpiałem, bo przez politykę pewnej najbardziej znanej strony z FG na świecie ceny co jak i za ile w runach też były w grze takie jakie były ;/. Konkurencja równiez dla sklepów co to itemy sprzedają za np 5 złotych. Ale czy spora nie interesuje mnie to. Jeszcze nie upadłem tak nisko by zamawiać itemy na allegro czy innych sklepach.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:37, Renzov napisał:


Czyli nie można mieć już opinii?

" W Wizardzie np w ogóle nie czuję tej "mocy”, jaką daje mi chociażby Monk. Niby te czary są efektowne, ale w sumie jakoś nie porywają."
Widzę, że będę musiał DOKŁADNIE wszystko przepisywać, żeby co poniektórzy mogli zrozumieć.

Oceniam Diablo 3 również po grafice. A co, nie wolno?

Nie zdziwię się, skoro już po becie mi się nie podoba (a blizzard udostępnia akurat tyle, żeby zachęcić przyszłych nabywców). Może kupię Diablo 3, jak stanieje dość mocno, czyli prawdopodobnie nie w tej dekadzie...

Już widzę te kontrowersje i sprzedaż używanych Diablo na allegro... Zresztą jak przy każdej produkcji, ale co to dla ciebie. Ty oczywiście większość gier masz już ukończoną przed premierą, więc nie masz takich problemów.

Porównuję nie gry, ale to, że niektóre wychodzą po jakichś bardziej ludzkich cenach i wcale nie muszą bronić się tym, że jest "następcą gry sprzed 10 lat". Co najwyżej wzmianka o tym, że robili Gothica, ale jakoś PB specjalnie się tym nie obnosi.

Oj, przepraszam, to były moje opinie, może poszukam jakiegoś miejsca gdzie mogę się nimi obnosić (może forum? ROLF).

Jak nie podobają ci się opinie innych, to zagraj w LoLa i wyłącz chat, wtedy sobie będziesz mógł popisać nie licząc się z innymi.
Ot, żeby nie kompromitować się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się