Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

WTB argumenty. Czemu niby ludzie mają rezygnować z wbudowanego w grę AH na rzecz innych, mniej bezpiecznych sposobów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jeśli sprzedajemy w domu aukcyjnym blizzarda to płacimy prowizję, a na takim allegr.. itemki do Diablo 2 do dziś są sprzedawane po kilkadziesiąt złotych, więc podobnie będzie pewnie w przypadku trzeciej częsci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale na allegro też jest prowizja od sprzedaży, tak jak na każdym innym serwisie aukcyjnym. Zresztą, oczywiście, że są tam itemki do Diablo 2, w końcu on nie ma wbudowanego AH. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 10:27, Fanagir napisał:

Nie wiem czy wiesz ale na allegro też jest prowizja od sprzedaży, tak jak na każdym innym
serwisie aukcyjnym. Zresztą, oczywiście, że są tam itemki do Diablo 2, w końcu on nie
ma wbudowanego AH. ^^


Dokładnie. A w ogóle to wątpię by sporo ludzi przeglądało allegro, skoro mają AH wbudowane w grze. A prowizja to bodajże 15%, więc nie aż tak dużo. Mi osobiście nie będzie się chciało biegać po allegro i ebayu, by zaoszczędzić 1 pln, i potem tracić dodatkowy czas na umawianie się w grze o danej godzinie itd. Swoją drogą ciekawe jak rozwiążą problem farm botów w D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko informacja dla tych co chcą sprzedawać itemy na RMAH a nie chciało im się czytać FAQ.
Jak sprzedacie item na RMAH to musicie wybrać czy chcecie je wpłacić na konto b.net czy na PayPal. Jeżeli na to pierwsze, to raz wpłaconych tam pieniędzy nie można już wyjąć. Można je wykożystać tylko i wyłącznie do kupowania. Natomiast jeżeli chcecie wypłacić pieniądze na PayPal musicie je przypisać do swojego konta. A żeby to zrobić musicie mieć przypisaną kartę kredytową lub debetową do konta PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 01:20, Renzov napisał:


Sam robisz dokładnie to, co mi zarzucasz. :) Zabrakło argumentów "i już koniec z mojej strony". Widzę, że od razu jak ktoś próbuje dyskutować zabierasz się do obrażania i poniżania rozmówcy. Może właśnie to jest leczenie kompleksów?... Radzę to przemyśleć, zanim znowu weźmiesz się za wodolejstwo i mówieniem innym czego nie mogą robić. Ale rób jak chcesz, "koniec dyskusji, EOT". W sumie nie wiem, po co w ogóle z tobą jeszcze rozmawiam, nie zamierzam dawać ci pożywki, jeśli wiesz o co chodzi. Albo sobie dośpiewasz.

@Mohair
A wiesz, że pożyczanie i wypożyczanie to 2 różne sprawy? Więc przeczytaj sobie jakąś licencję zanim zarzucisz mi coś takiego. Ale żebyś nie musiał daleko szukać, powiem ci że kupując grę masz zazwyczaj licencję na 1 stanowisko. Jeżeli kolega skasuje grę ze swojego komputera, może mi ją pożyczyć. Jest ostatnio tyle hałasu o "używki". Chcą przywiązywać gry do konkretnego konta, żeby niemożliwa była odsprzedaż itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 14:24, SerwusX napisał:

/.../


Fajnie, że masz pojęcie, o czym mówisz. A przynajmniej, że tak Ci się wydaje :)
Miłoby było również, jakbyś - zamiast mnie pouczać - sam sie doedukował.

Widzisz, kupując Diablo 3, aby je odpalić, musisz przypisać key z gry do Twojego prywatnego konta Battle.net. Nie ma innej opcji na to, żeby uruchomić tą grę. Wszystko jasne? Super.
Dalej, tylko Ty możesz - zgodnie z licencją Blizzarda - używać swojego konta Battle.net i tego nie da się obejść.
"Pożyczając" konto od kolegi, łamiesz ToU/ToS Blizzarda. Nawet jeśli otrzymanie z tego tytułu sankcji prawnych bywa ciężkie, to o wiele łatwiej za to dostać bana na konto.

Tak więc, jest to nielegalne, jak już wcześniej pisałem. Zastanawiam się, czy ktoś w ogóle czyta licencje, które podpisuje i prawnie się na nie zgadza :)
W ogóle, co zabawniejsze, sam piszesz, że producenci "chcą przywiązywać gry do konkretnego konta, żeby niemożliwa była odsprzedaż".
Czyli masz świadomość tego, że pożyczanie jest nielegalne, a mimo to się ze mną kłócisz? :)

Anyway, wytłumacz mi proszę czym różni się "pożyczanie" od "wypożyczania" w kontekscie tej sprawy, bardzo jestem tego ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyczanie - dajesz koledze pudełko z grą.
Wypożyczanie - dajesz koledze pudełko z grą i bierzesz za to forsę.
Blizzard zrobił tak z przypisywaniem konta do gry - OK, nie doczytałem. Ale nie wmówisz mi, że nie można pożyczyć koledzy gry. Czy jeśli pójdę do kolegi i zagram na jego koncie złamię prawo? Jeśli siądę koło kumpla i on będzie grał w Diablo 3, a ja będę patrzył to czy łamiemy prawo o zakazie publicznego odtwarzania treści? Można to tak interpretować, jak kto lubi. :) Wątpię, czy któryś sąd by mnie za to skazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 15:51, SerwusX napisał:

Pożyczanie - dajesz koledze pudełko z grą.
Wypożyczanie - dajesz koledze pudełko z grą i bierzesz za to forsę.


Świetne definicje. Na prawdę, powinszować.
Szkoda tylko, że aby coś komuś pożyczyć bądź też wypożyczyć, dana rzecz musi do Ciebie prawnie należeć.
W wypadku konta Battle.net taka zależność nie zachodzi, więc nie możesz go też nikomu użyczać - niezależnie od tego, jak wolisz to nazywać.

Dnia 03.05.2012 o 15:51, SerwusX napisał:

Ale nie wmówisz mi, że nie można pożyczyć koledzy gry.


Nie muszę Ci niczego wmawiać, bo pożyczanie osobie trzeciej Twojego konta BN jest niezgodne z ToU/ToS Blizzarda. To fakt, a nie mój chory wymysł.

Dnia 03.05.2012 o 15:51, SerwusX napisał:

Jeśli siądę koło kumpla i on będzie grał w Diablo 3, a ja będę patrzył
to czy łamiemy prawo o zakazie publicznego odtwarzania treści?


Nie. To o czym mówisz, to zupełnie inny przepis prawny; mylisz pojęcia.

Dnia 03.05.2012 o 15:51, SerwusX napisał:

Wątpię, czy któryś sąd by mnie za to skazał.


Jak już pisałem wyżej, z reguły takie sprawy nie trafiają na drogę sądową. Ale Blizzard może Ci spokojnie zablokować konto na tej podstawie i będzie to w pełni zgodne z prawem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:04, Mohair napisał:


Nie pisałem o pożyczaniu konta BN tylko ogólnie o grach teraz. Chyba będę musiał to zaznaczać w kolejnych postach. :/
To od ilu kumpli zaczyna się publiczne odtwarzanie?
A pudełko z grą należy do mnie, więc mogę je pożyczyć. Co z tego, że gra nie zadziała. :)

@UP
To jest prawie dokładnie reklama D3, tylko z kilkoma kwestiami Caina. :P Albo nawet dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:10, SerwusX napisał:

>
Nie pisałem o pożyczaniu konta BN tylko ogólnie o grach teraz. Chyba będę musiał to zaznaczać
w kolejnych postach. :/


Chyba tak :)

Dnia 03.05.2012 o 16:10, SerwusX napisał:

To od ilu kumpli zaczyna się publiczne odtwarzanie?


Publiczne otwarzanie treści następuje wtedy, kiedy jest publiczne - jak logika wskazuje.
Czyli np. zorganizowanie festynu, podczas którego na telebimie grałbyś w Diablo byłoby już wykroczeniem (bez zgody Blizzarda).

Dnia 03.05.2012 o 16:10, SerwusX napisał:

A pudełko z grą należy do mnie, więc mogę je pożyczyć. Co z tego, że gra nie zadziała.


A piszesz to bystre spostrzeżenie odnośnie, przepraszam, czego?

Dnia 03.05.2012 o 16:10, SerwusX napisał:

To jest prawie dokładnie reklama D3, tylko z kilkoma kwestiami Caina. :P Albo nawet dokładnie.


To jest przetłumaczona wersja reklamy D3 pt. "End of Days", dostępnej tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=7RIeY74gfM8&feature=relmfu

Oryginał oczywiście lepszy, ale polska wersja też nie jest zła :)
Chociaż nie wiem po co wtrącili to "najwyższe", moim zdaniem niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:59, RakuPL napisał:

Można pobrać D3 przed premierą, żeby tylko 15 maja wpisać klucz gry?


W przypiętym poście masz linki do klienta gry, 15 maja będziesz mógł zainstalować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:59, RakuPL napisał:

Można pobrać D3 przed premierą, żeby tylko 15 maja wpisać klucz gry?


Patrz przyklejony post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:03, Isildur napisał:

W przypiętym poście masz linki do klienta gry, 15 maja będziesz mógł zainstalować :P


Zainstalować możesz juz teraz gorzej z uruchomieniem :P.

EDIT : A jednak nie można ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem naprawdę jako można było nie zauważyć tych wszystkich linków z możliwością pobrania i wytłuszczonego druku =.=. Kolejny przykład jak ludzie nic sobie nie robią z rzeczy o jakie są proszeni... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:05, LoLo84 napisał:

Zainstalować możesz juz teraz gorzej z uruchomieniem :P.

EDIT : A jednak nie można ;p.

Pewnie, że nie można bo "Zło jeszcze nie wróciło" To chyba jest oczywiste czyż nie ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko dla upewnienia się. Czy wersja Diablo 3 którą sprzedają na gram.pl jest wersją pudełkową tzn. Pudełko z gry , płyta z grą diablo 3 i cd key ? Od 2 tyg czekam na info od gramu i nie chcą mi odpisać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się