Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 17:03, Isildur napisał:

W przypiętym poście masz linki do klienta gry, 15 maja będziesz mógł zainstalować :P

Tak to jest jak człowiek zamiast sprawdzić myśli: "Eeee co nowego może być w przypiętym poście..." :P

PS. Trzeba zdeinstalować betę przed instalacją pełnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:43, RakuPL napisał:

PS. Trzeba zdeinstalować betę przed instalacją pełnej?


A po co Ci beta skoro nie działa Usuń ją w diabły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:39, MadoY napisał:

Mam szybkie pytanko dla upewnienia się. Czy wersja Diablo 3 którą sprzedają na gram.pl
jest wersją pudełkową tzn. Pudełko z gry , płyta z grą diablo 3 i cd key ? Od 2 tyg czekam
na info od gramu i nie chcą mi odpisać ...


Tak wersja pudełkowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 17:36, Braveheart napisał:

Pewnie, że nie można bo "Zło jeszcze nie wróciło" To chyba jest oczywiste czyż nie ?:>


Z nieba wciąż spadają kamienie !

Przy okazji : Nie orientuję się ktoś czy jakiś sklep w Katowicach ( oprócz Ultimy ) robi nocną premierę diabełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:16, Mohair napisał:

Oryginał oczywiście lepszy, ale polska wersja też nie jest zła :)


Dla mnie nie jest to takie oczywiste, polskie Cain podoba mi się bardziej niż oryginalny ;]
Przez te wszystkie lata zżyłem się z polską wersją Diablo 2 i w trzeciej części (open beta) głosy postaci nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, więc ja osobiście zamierzam grać tylko w zlokalizowaną wersję. Oby Tyrael też miał głos z poprzedniej części ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 17:46, Runners_High napisał:

Przez te wszystkie lata zżyłem się z polską wersją Diablo 2


A widzisz, ja nie miałem takiej okazji. To znaczy, najwięcej grałem - jakby nie patrzeć - po polsku, ale nie był to proces ciągły.
Zaczynałem grać od D1 , więc standardowo - po angielsku. Dopiero później przez parę lat w D2 po polsku.
Ale w momencie, w którym zmieniłem system z Windowsa na MacOS wróciły czasy grania po angielsku i...

Moim zdaniem oryginał jest o wiele bardziej klimatyczny od lokalizacji. Nie umniejszam jej jednak, bo tytuły od Blizzarda (Diablo 2, Warcraft 3) to chyba jedyne gry, w których lokalizacje dało się grać bez szwanku na zdrowiu ;)
A w wypadku Warcrafta, to pewnych tekstów z tej gry chyba nie zapomnę do końca życia, były wybitne :D

Mimo to, w D3 grać mam zamiar tylko po angielsku - pomijając już nawet sam fakt, że lokalizacja na Maca ukaże się pewnie dopiero za jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 16:16, Mohair napisał:


Zgodzisz się, że można pożyczać samo pudełko z grą? Skoro gra i tak jest przypisana do konta, to w takim razie można powielać legalnie płyty z Diablo 3?
Właśnie tego dotyczyło to bystre spostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:10, SerwusX napisał:

to w takim razie można powielać legalnie płyty z Diablo 3?

Albo spadło mi IQ albo to zdanie to czysty absurd i karkówka bzdur!
Jak można legalnie powielać płyty z D3 powiedz ty mi po jestem ciekaw tego bardzo.
Chcesz komuś pożyczyć Diablo III to daj mu pudło z grą oraz konto na BN i pass. Inaczej sobie nie zagra [chociażby bez Twojego acc na BN] Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:10, SerwusX napisał:

Zgodzisz się, że można pożyczać samo pudełko z grą?


Tak, można.

Dnia 03.05.2012 o 18:10, SerwusX napisał:

Skoro gra i tak jest przypisana do konta, to w takim razie można powielać legalnie płyty z Diablo 3?


Generalnie rzecz biorąc to tak, można. Z tego, co się orientuję, to można dla własnego użytku powielić płytę z muzyką/filmem/grą. Ale tylko dla własnego użytku.
Nie masz natomiast prawa do powielania i rozpowszechniania dzieła bez zgody twórcy. To całkiem proste.

Możesz jednak tą płytę podarować PCK, jeśli Cię to zadowoli - pod warunkiem, że nie będziesz w posiadaniu żadnej jej kopii - czy to fizycznej, czy to wirtualnej.
No i oczywiście oprogramowanie na niej zawarte nie może być zainstalowane na Twoim komputerze, co chyba jest oczywiste.

Dnia 03.05.2012 o 18:10, SerwusX napisał:

Właśnie tego dotyczyło to bystre spostrzeżenie.


W takim razie chyba Ci to nie wyszło najlepiej.

Braveheart - tyle tylko, że takie pożyczenie osobie trzeciej Diablo III jest nielegalne :) Właśnie o tym razem z SerwusemX 'dyskutujemy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 23:32, SerwusX napisał:

Już widzę te kontrowersje i sprzedaż używanych Diablo na allegro... Zresztą jak przy każdej produkcji, ale co to
dla ciebie. Ty oczywiście większość gier masz już ukończoną przed premierą, więc nie masz takich problemów.

Ogólnie rzecz biorąc to jestem ciekaw tylko tej jednej rzeczy.
Która z gier Blizzarda odniosła klapę ?. Bo sam piszesz, że już widzisz te kontrowersje ..... "zresztą jak przy każdej produkcji"
Więc zadaję proste pytanie. Która z ich gier poniosła klapę gdzie na allegro czy innym eBayu była by nieprzeciętna ilość aukcji odnośnie tej gry. ?
Nie porównujmy gier Blizzarda do EA czy BW

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:38, Mohair napisał:

Braveheart - tyle tylko, że takie pożyczenie osobie trzeciej Diablo III jest nielegalne
:) Właśnie o tym razem z SerwusemX ''dyskutujemy''.

Spokojnie ja wszystko rozumiem. Tworzenie własnej kopii filmu/gry czy jakiegoś albumu do wspomnianego użytku domowego raczej też nie jest karalne bo dana osoba może np się martwić o oryginał, że może się zniszczyć :) [Oczywiście jeżeli masz wcześniej własny oryginał] i nie czerpiesz z tego korzyści majątkowych tudzież nie rozprowadzasz nielegalnie :)
Ale to chyba już rozmowy podchodzą pod temat "Piractwo", który na gramie już istnieje :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:38, Mohair napisał:

Braveheart - tyle tylko, że takie pożyczenie osobie trzeciej Diablo III jest nielegalne
:) Właśnie o tym razem z SerwusemX ''dyskutujemy''.


Wydaje mi się, że w ramach stosunku towarzyskiego, jeśli nie czerpiemy z tego zysków, można pożyczyć koledze płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:46, Braveheart napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to jestem ciekaw tylko tej jednej rzeczy.
Która z gier Blizzarda odniosła klapę ?. Bo sam piszesz, że już widzisz te kontrowersje
..... "zresztą jak przy każdej produkcji"


Praktycznie wszystkie przed wydaniem pierwszego Warcrafta ?
Ale jak ktoś zna tylko 3 marki tego studia na krzyż to nie ma o czym rozmawiać... [gloryfikowanie Blizza to jest jakaś maniera ostatnio czy jak ?]

Dnia 03.05.2012 o 18:46, Braveheart napisał:

Więc zadaję proste pytanie. Która z ich gier poniosła klapę gdzie na allegro czy innym
eBayu była by nieprzeciętna ilość aukcji odnośnie tej gry. ?


Patrz wyżej [w sumie chyba jakąś wtopę i po wydaniu 1szego Warcrafta zaliczyli jeśli dobrze pamiętam, bodajże Justice League a i sam Warcraft w konwersji na PSXa nie sprzedał się tak jak oczekiwano]

Dnia 03.05.2012 o 18:46, Braveheart napisał:

Nie porównujmy gier Blizzarda do EA czy BW


A czemuż to ?
Blizzard ma zaplecze finansowe większe niż inne zespoły bo ma WoWa nie mniej to nie jest jakiś inny gatunek branży, żeby ich nie stawiać obok innych ekip [głównie za wzór np beta testów na które co jak co ale Blizz jako jedyny obecnie nie kładzie laski tak jak wszyscy inni]


Blizzard jako jedno z niewielu studiów wziął sobie do serca to co najważniejsze - trafił w gatunek który mu wyszedł [Warcraft/Starcraft - RTSy, Diablo - H&S] i pozostał przy nim.
Jako jedna z nielicznych firm dali tez rade wypełnić w odpowiednim czasie lukę w branży [WoW] i zamiast rozmieniać się na drobne jak inne ekipy twardo stoją przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2012 o 18:54, Drazok napisał:

Wydaje mi się, że w stosunku towarzyskim, jeśli nie czerpiemy z tego zysków, można pożyczyć
koledze płytę.


Płytę - tak. Konto na Battle.net - nie.
A właśnie przy tym upiera się mój kolega wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:38, Mohair napisał:


Skoro nie można uruchomić, to można nieskończenie razy powielać?

Wybacz, ale "y" jest wymawialne, więc nie wiem czemu użyłeś apostrofu.
Gdzie ja napisałem, że można pożyczać konto na battlenecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:56, Mohair napisał:

Płytę - tak. Konto na Battle.net - nie.


Blizzard upiera się że to jest nielegalne, tak samo jak sprzedawanie konta.
Czy to jest prawda, nie wiem. Na pewno koledzy i tak zrobią co zechcą.
P.S.: Aby skasować konto Battlenet trzeba wysłać list z kopią dowodu osobistego do Francji.
Ich chyba ... x/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 18:59, SerwusX napisał:

>
Skoro nie można uruchomić, to można nieskończenie razy powielać?


Pod pewnymi warunkami tak - możesz nieskończenie powielać daną płytę.

Dnia 03.05.2012 o 18:59, SerwusX napisał:

Wybacz, ale "y" jest wymawialne, więc nie wiem czemu użyłeś apostrofu.


Wybacz, taki zły nawyk - czasami używam '' zamiast ".

Dnia 03.05.2012 o 18:59, SerwusX napisał:

Gdzie ja napisałem, że można pożyczać konto na battlenecie?


Kpisz sobie ze mnie w tym momencie?... To w jaki inny sposób Twój kolega, który kupiłby Diablo 3, miałby Ci je pożyczyć w taki sposób, żebyś sam sobie w nie pograł - o czym pisałeś parę postów wcześniej?

Drazok - prawda, w ToU czy ToS jest to wyraźnie napisane. A kiedy złamiesz postanowienia umowy, na którą zgadzasz się przy rejestracji gry, to łamiesz prawo.
Proste i logiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już, że nie doczytałem, a raczej zapomniałem o tym, że nie można zagrać bez logowania. W końcu zalogowałem się do bety. ;)
Nie kpię sobie cały czas.
Zauważ, że nie zawsze regulaminy są zgodne z prawem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 19:07, SerwusX napisał:

Zauważ, że nie zawsze regulaminy są zgodne z prawem. :/


Racja, ale co innego jak się na nie zgadzasz, przy zakładaniu kąta ...

Spoiler

P.S.: I tak zrobisz to co chcesz. Nie wykryją tego, kto korzysta w danym momencie z kąta. Oczywiście ja do niczego nie namawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się