Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2012 o 13:49, Mohair napisał:

Wynika ona z tego, że w wersji na MacOS (jak się upewniłem, bo wcześniej nie byłem tego
pewien w 100%) dostępna jest tylko wersja angielska, francuska i niemiecka. Dlatego też,
w pudełku, które kupimy w Polsce prawdopodobnie oprócz wersji polskiej (PC) jest wersja
angielska, ale tylko na MacOS.


Zamiast przypuszczać poczytaj m.in. moje posty w tym wątku. Bo pisałem wyraźnie, że w wersji PL także jest instalator MACowy. Ale się nie znam, nie mam Annual Passa i nie mam ściągniętej wersji PL, więc lepiej i szybciej jest sobie poprzypuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:55, Kawosz-ski napisał:

DMG broni to nie dps postaci. Ten drugi jest pochodną dmg broni, ilości siły/inteligencji/zręczności
orazinnych modyfikatorów.
W betatestach prz broni 17 dps miałem dmg na WD ok 140 dps


no dobra, ale nawet przy podniesieniu tych dps przez staty ilość hitów będzie liczona w tysiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:28, vegost napisał:

Wywaliłbym barbarzyńce i monka i wrzuciłbym Paladyna. Robił by za dwóch i jako święty
i jako wojownik. Ale skoro jest jak jest to co ja mogę zrobić ? Monk jako jedyna postać
mi przypasowała bo jest bliżej paladyna niż typowy już po raz enty Barbarzyńca. A, że
używa kija ? No cóż trudno :D

Wywaliłbym bla bla bla stara śpiewka, i powiedz mi dlaczego Barbar wg ciebie jest po raz enty ? uahuahauhauahauha. [śmiać mi się chce trochę z ciebie bo najzwyczajniej w świecie się pogrążasz. :/]
Jakby Barbarzyńcy nie było a dali Paladyna to pewnie znalazł by się ktoś podobny jak ty, który by mówił, że już po raz enty paladyn =.= i koło się zamyka.
Po raz już kolejny brak wiedzy na temat świata Diablo się kłania... przez co takie bzdury jeden z drugim sobie plecie jak mu się podoba.
Barbarzyńca to nie jest jakiś tam sobie zwykły wojownik co się gdzieś wyszkoli w walce weźmie do łapki miecz + tracze i sobie idzie bić zło. Pierwszym lepszym "łorjorem" XD może być każdy. Korzenie Barbarzyńców sięgają baaardzo daaaleko a walkę to oni mają wręcz we krwi.
Na strasznej i nie przyjaznej innym ludziom mroźnej północy każdy Barbarzyńca się rodził. To właśnie oni zostali powołani do strzeżenia najcenniejszego artefaktu sanktuarium - Kamienia Świata wewnątrz góry Arreat z której teraz nic nie zostało poza wielkim kraterem. Nawet tak wyszkoleni wojownicy jak Barbarzyńcy nie zdołali obronić swych świętych ziem przeciwko Zniszczeniu jakie niósł ze sobą Baal oraz jego sługusami. Obarczeni winą za wydarzenia jakie miały miejsce, które pozostawiły wielką plamę na ich honorze rozproszyli się po świecie sanktuarium żyjąc jak te wyrzutki szukając sposobu na odzyskanie honoru....... tyle w skrócie
Cały czas zrzędzisz dlaczego Blizzard nie dał Paladyna bla bla bla, skoro już się interesujesz grą jak i postacią to może byś wpierw pomyślał dlaczego rzeczywiście go może nie być. Bete przeszedłeś pewnie po łepkach ja natomiast zagłębiałem się w kilka szczegółów i udało mi się coś wysłuchać w New Tristram i wysnuć pewną teorię.
Jak się szło do Leah to jeden z NPC [ten u ktorego możemy się wyleczyć] zawsze jak sie grało nową klasą mówił takie zdanie "Zakarum has fallen to disgrace. What faith can save us now. It''s the end of the world. Can''t you see that?" Oczywiście najistotniejsze dla nas jest pierwsze zdanie. Z którego jasno wynika, że Zakarum [Tam skąd "wychodzą" między innymi paladyni] Pogrążyło się w niełasce/hańbie oraz jaka teraz wiara będzie chronić świat.... przed złem i nadchodzącym końcem jeśli nie wiara Zakarum. Czyżby zakon paladynów upadł przez te 20 lat ? [Z tego co mi wiadomo Blizzard na ten temat milczy] kto wie może wiara Zakarum upadła przez te lata. Nic nie wiadomo co się z nią stało [chyba, że ktoś ma jakieś informacje] Może Blizzard zostawił Paladyna jako przedstawiciela wiary Zakarum i jego historię na jakiś pikantny dodatek [who knows]. [Może tak byś spojrzał na sprawę, szerzej trochę a nie "łeeeee nie dali paladyna świętego wojownika. Do dupy postaci, niech spie****ą. Nie mam kim grać będę teraz zrzędził" . "Blizzard zj***ł system, zabrał paladyna, świętego wojownika, który się idealnie nadawał do walki ze złem. Co to w ogóle za postać Mnich jest. Jakaś kupa niedorobiona co lata z kijem i w szatach" blaaa blaaa blaaa] W Diablo III każda z postaci ma swoją historię a fabuła również się będzie bardziej kręcić wokół niej aniżeli to co mieliśmy w dwóch poprzednich częściach, gdzie sobie tam ktoś przychodził do wioski/miasta i postanowił walczyć ze złem. Taki "Bezimienny" w świecie Diablo. Nic nie znacząca kupa gnoju. ;/, która zrobiła co trzeba było i poszła sobie na emeryturę.

Dnia 05.05.2012 o 18:28, vegost napisał:

To ten sam spot, który jest wyświetlany w każdym kraju :) Nic nowego.

A na co innego liczyłeś ? że dany kraj będzie potraktowany inaczej i dostanie co innego w reklamie ? ohh come on man... :/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:53, Kapas napisał:

Co do tego, że Król Szkieletów będzie miał 15 mlnów pktów życia, a najlepsza broń w grze
ma dps rzędu 600-650, to ubicie go będzie zajmowało 30 tyś kliknięć, przy założeniu,
że będziemy mieli najlepszy ekwipunek... epicko :D


Ale chyba tylko na najwyższym poziomie i to w multi na 4 osoby. Korzystając z Twoich 30 tyś kliknięć to byłoby około 500 minut, czyli ponad 8 godzin ciągłego klikania hehe ;) To nie Final Fantasy.
Poza tym do DPS broni liczą się też różnej maści modyfikatory. Więc w skrócie nie ma szans na takie coś ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Bo pisałem wyraźnie, że w wersji PL także jest instalator MACowy. Ale się nie znam, nie mam Annual Passa i nie
mam ściągniętej wersji PL, więc lepiej i szybciej jest sobie poprzypuszczać.


Miło. Ale w takim razie mamy rozbieżność informacji pomiędzy Tobą, a innymi serwisami komputerowymi. Ot, dla przykładu:

Gram.pl
http://www.gram.pl/news_8ArqGui2_Diablo_III_oczami_analitykow_na_jaka_sprzedaz_moze_liczyc_firma_Blizzard.html

Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Zaznaczmy, iż tytuł ten w polskiej wersji językowej dostępny będzie wyłącznie na "blaszakach".


Ultima.pl
http://www.ultima.pl/diablo_iii/i10189/

Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Użytkownicy Mac OS X będą mogli grać w Diablo III tylko w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim.


Battle.net
http://eu.battle.net/support/pl/article/informacje-o-przedsprzedazy-diablo-iii#q10

Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Użytkownicy Mac OS X będą mogli grać w Diablo III w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim.


Battle.net
http://eu.battle.net/support/pl/article/przedsprzedaz-diablo-iii-jak-scignac-klienta-gry

Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Uwaga: Klient gry dla Macintosh jest dostępny tylko w języku Angielskim, Niemieckim oraz Francuskim.


Battle.net
http://eu.battle.net/support/pl/article/diablo-iii-wymagania-systemowe

Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Diablo III dla Macintosh jest dostępne w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim.



Ale z pewnością to Ty masz rację.
Jakże mogłoby być inaczej, w końcu wszyscy wiedzą, że Blizzard lubi publicznie zamieszczać różne fałszywe informacje, żeby robić sobie żarty z użytkowników :)

Ps. Chyba, że masz takie znajomości w komputerowym półswiatku, że specjalnie dla Ciebie Blizzard wydał wersję polską na Macintoshe.
W takim razie to co innego, winien byłbym Ci wtedy przeprosiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może sam instalator, ten do ściągania plików jest po Polsku, ale gra i tak będzie po angielsku lub francusku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, licząc tak łopatologicznie pomija się fakt, że zadawany DMG dochodzi z różnorakich zdolności, dochodzą statusy zmniejszające np obronę, różnorakie doty podbijające szybkość zdejmowania hp i tak dalej.
Takim łopatologicznym myśleniem to zabicie Tyfka w TQ tez było by wyzwaniem na kilkanaście godzin xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lore barbarzyńców to wiem z książek Sin of War, że oni również mieli przodka pośród Nephalem - czyli pierwszych ludzi w Sanktuarium, którzy pochodzili od demonów i aniołów. Barbarzyńcy, druidzi, nekromanci, czarodzieje - wszyscy ci od nich pochodzą. Masz rację, że barbarzyńca to nie jest taki zwykły woj, bo ich lud charakteryzuje się nadludzką siłą i wytrzymałością biorąc pod uwagę ich pochodzenie.
Swoją drogą zawsze sobie można wyobrażać, że ten barbarzyńca z D3 to ten sam co w D2 tylko wyraźnie starszy ;D Akurat 20 lat to dla tego ludu niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:37, maniekk napisał:

Hmm, może sam instalator, ten do ściągania plików jest po Polsku, ale gra i tak będzie
po angielsku lub francusku.


Myślę, że to raczej prawdopodobne. Ale my, maluczcy, raczej nie powinniśmy na ten temat rozmawiać, w końcu z tego, co teraz widzę, to nikt nie kwestionuje opinii Wojmana :)

Anyway, kontynuując wątek z wcześniej, to jeśli grać będziesz na Windowsie i chcesz rozkoszować się Diablo 3 w języku angielskim, to jesteś zmuszony do ściągnięcia gry z serwerów Blizzarda.
Ale jeśli włączysz ściąganie w nocy, to transfer jest na tyle szybki, że zanim się obejrzysz, już będziesz miał grę na dysku - testowane na własnej skórze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:57, Wojman napisał:

Zamiast przypuszczać poczytaj m.in. moje posty w tym wątku. Bo pisałem wyraźnie, że w
wersji PL także jest instalator MACowy.


[Edit]
Nvrm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:41, Mohair napisał:

Anyway, kontynuując wątek z wcześniej, to jeśli grać będziesz na Windowsie i chcesz rozkoszować
się Diablo 3 w języku angielskim, to jesteś zmuszony do ściągnięcia gry z serwerów Blizzarda.
Ale jeśli włączysz ściąganie w nocy, to transfer jest na tyle szybki, że zanim się obejrzysz,
już będziesz miał grę na dysku - testowane na własnej skórze ;)


Nie ma sensu bawienia się w ściąganie za każdym razem jak będzie mi się chciało grać po odinstalowaniu. Zamówię sobie spokojnie z Anglii, przynajmniej uniknę szaleństwa pierwszych dni. Poza tym mam pierwszą i drugą cześć w wydaniach angielskich, więc nie będę łamał tradycji.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2012 o 14:49, maniekk napisał:

Nie ma sensu bawienia się w ściąganie za każdym razem jak będzie mi się chciało grać
po odinstalowaniu.


No wiesz, jak możesz! Przecież Diablo się nie odinstalowuje, heretyku! ;)
A tak na poważnie, to sensowny pomysł, ja miałem zrobić podobnie, ale skoro w polskim pudełku na Maca i tak jest tylko wersja angielska, to nie widzę potrzeby :)
No i mimo wszystko, nie wytrzymałbym kolejnych kilku dni zwłoki :D

Feno - ta edycja posta to z lęku przed zbanowaniem? :D No daj spokój, przynajmniej nie byłbym sam, lepiej się cierpi w towarzystwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:39, Pietro87 napisał:

Dokładnie, licząc tak łopatologicznie pomija się fakt, że zadawany DMG dochodzi z różnorakich
zdolności, dochodzą statusy zmniejszające np obronę, różnorakie doty podbijające szybkość
zdejmowania hp i tak dalej.
Takim łopatologicznym myśleniem to zabicie Tyfka w TQ tez było by wyzwaniem na kilkanaście
godzin xD

Zdolności w tym przypadku to mało powiedziane :D. Niektórzy chyba zapominają, że jak się już będzie miało takie itemy z "wyższych półek" nazwijmy to. To one zapewne będą dodawać mega bonusy np jak Jakiś % na druzgocące uderzenie czy zabójcze uderzenie jak to było w przypadku D2, które dawało swoistego kooopa do ciosu. o Dmgu od iluś tam do iluś tam z jakiegoś żywiołu czy też magii już nie wspominam bo to będzie oczywista oczywistość. :) Zmniejszenie podatności wroga na jakiś żywioł np -50% na zimno gdzie z broni zadajemy np 1k pkt albo i więcej. Addsów będzie na serio sporo ale chyba nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę xD

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:53, Braveheart napisał:

Addsów będzie na serio sporo


Żeby ich tylko nie było za dużo, brak wyzwania też nie jest dobry podczas gry ;)
Anyway, zdecydowałeś się w końcu, kim będziesz grał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:53, Mohair napisał:

/cięcie


Mi tam się nie spieszy, gram dla przyjemności, poza tym chyba już za stary jestem na takie ciśnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:40, Arcling napisał:

Co do lore barbarzyńców to wiem z książek Sin of War, że oni również mieli przodka pośród
Nephalem - czyli pierwszych ludzi w Sanktuarium, którzy pochodzili od demonów i aniołów.
Barbarzyńcy, druidzi, nekromanci, czarodzieje - wszyscy ci od nich pochodzą.

Dobrze wiedzieć że się nie jest samemu :P ale niektórym trzeba kilka rzeczy czasem uzmysłowić. Taki vegost mógł tego nie wiedzieć [i zapewne nie wiedział] Przykładem Nephalemów od ludu barbarzyńców są chociażby 3 starożytni, którzy w D2 chronili przejścia do Góry Arreat: Talic - Obrońca. Madawac - Strażnik i Korlic - Protektor.
Ile tomów z "Sin War" przeczytałeś ? jeśli udało Ci się przeczytać wszystkie 3 to szacun.

Dnia 06.05.2012 o 14:40, Arcling napisał:

Masz rację, że barbarzyńca to nie jest taki zwykły woj, bo ich lud charakteryzuje się nadludzką siłą
i wytrzymałością biorąc pod uwagę ich pochodzenie.

Ale nie którzy nie chcą tego zrozumieć.

Dnia 06.05.2012 o 14:40, Arcling napisał:

Swoją drogą zawsze sobie można wyobrażać, że ten barbarzyńca z D3 to ten sam co w D2
tylko wyraźnie starszy ;D Akurat 20 lat to dla tego ludu niewiele.

Nie wiele to fakt a im nawet to pasuje. Taki Barbarzyńca np uciekł sobie gdzieś z Harrogath i przez te 20 lat stresu posiwiał ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Pobierałem klienta EU-ENG w środku dnia, zassało te 8gb poniżej 40 min.


@maniekk

Pobierasz raz instalator angielski taki jaki ci pasuje [np EU-ENG] wypalasz na dwuwarstwową płytę DVD, wrzucasz do zamówionego/kupionego tutaj wydania gry i nic już nie musisz pobierać jak ci się zachce produkt odinstalować =P
Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:59, Mohair napisał:

Żeby ich tylko nie było za dużo, brak wyzwania też nie jest dobry podczas gry ;)

Spoko, ale zanim się takich itemów dorobimy :D coś czuję godziny poświęcę w kuźni na crafting bo w D3 jest zajedwabistą sprawą. Radykalnie zmieniony a taka opcja jaka jest w D3 mi się podoba. Blizzard zapewnia, że na Inferno będziemy ginąć. Oby tak było :P. Na HC dłuuugo jeszcze grać nie będę, ale na SC będe się starał zginąć jak najmniejszą ilość razy

Dnia 06.05.2012 o 14:59, Mohair napisał:

Anyway, zdecydowłeś się w końcu, kim będziesz grał?

W mej głowie walczy Wizard z Monkiem :) i na ten moment walka jest wyrównana. Coś czuję, że w dniu premiery poleci rzut monetą i o tym zadecyduje los tudzież CHAOS!!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 14:41, Mohair napisał:

Myślę, że to raczej prawdopodobne. Ale my, maluczcy, raczej nie powinniśmy na ten temat
rozmawiać, w końcu z tego, co teraz widzę, to nikt nie kwestionuje opinii Wojmana :)


I bardzo słusznie robią, patrz screen.

20120506151549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 15:09, Braveheart napisał:

> Anyway, zdecydowłeś się w końcu, kim będziesz grał?
W mej głowie walczy Wizard z Monkiem :) i na ten moment walka jest wyrównana. Coś czuję,
że w dniu premiery poleci rzut monetą i o tym zadecyduje los tudzież CHAOS!!! xD


Zrób na swoim gramsajt''ie ankiete, kogo radzą Ci wygrać pozostali użytkownicy. Po co zostawiać to losowi, daj się pobawić innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się