Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 14:10, DymekPC napisał:

Od nieprzyjenej dla niektórych sytuacji ze sklepem na u, wole pytać o takie rzeczy :)

Chodzi Ci o Ultimę (na Gramie nie kasują jak dotąd nazw resellerów w komentarzach)? Co takiego niby zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dodanie mnie do listy ;p
Vegost#2793

Czy ktoś wybiera się na nocną premierę do Galaxy w Szczecinie ? ;p Zbieram ekipę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 15:17, Pupu2 napisał:

Słyszeliście o problemach z preorderami D3 w Ultimie? Czy z Gram.pl wszystko będzie ok?


Ultima przyjęła więcej zamówień niż miała zamówionego towaru co ostatnio dość często się jej zdarza. Jeśli chodzi o gram to powinno być dobrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 15:11, DymekPC napisał:

Chodzi mi o sprawę z edycjami kolekcjonerskimi, jak jesteś zainteresowany:
http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/3950095717

Dzięki za info. Ja tam o Ultimie nie mogę nic złego powiedzieć. Jestem ich stałym klientem i jak dotąd jestem zadowolony. Natomiast jeśli rzeczywiście będzie problem z pre-rderami zwykłej edycji i nocną premierą, to będzie niezły fuck-up. Jednak ufam, że Ultimie się to nie przydarzy. :)

A co do anulowania zamówień EK, to wina Blizzarda i CD Projekt, że najpierw "rzucili na rynek" jakąś ich liczbę, a potem zmusili detalistów do wycofania ich części. Podobnie przecież było z EA i Edycją Kolekcjonerską ME3. Akurat w takich sytuacjach wina najmniej leży po stronie sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam ;)

Nick: Kafar
Battle.Tag: JackoV#2144
BN ID: jack.kaszewski@gmail.com

Po ID mozna już teraz mnie dodawać zaakceptuje w WoWie lub SC2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 15:50, Janek_Izdebski napisał:

A co do anulowania zamówień EK, to wina Blizzarda i CD Projekt, że najpierw "rzucili
na rynek" jakąś ich liczbę, a potem zmusili detalistów do wycofania ich części. Podobnie
przecież było z EA i Edycją Kolekcjonerską ME3. Akurat w takich sytuacjach wina najmniej
leży po stronie sklepów.


Wina leży po stronie Ultimy bo przyjęli więcej zamówień niż mieli towaru. Potwierdził to prawnik CD Projektu na Facebook-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 15:56, LoLo84 napisał:

Wina leży po stronie Ultimy bo przyjęli więcej zamówień niż mieli towaru. Potwierdził
to prawnik CD Projektu na Facebook-u.

Ok, może masz rację. Ja jednak obarczałbym winą za całą sytuację CD Projekt. Podobnie w przypadku ME3 wina leżała po stronie EA. A co do wypowiedzi prawnika CD Projektu, duży koncern zawsze jest na uprzywilejowanej pozycji niż mniejszy sklep internetowy i łatwiej jest im zrzucać winę na Ultimę. Ot, realia polskiego biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:06, Janek_Izdebski napisał:

Ok, może masz rację. Ja jednak obarczałbym winą za całą sytuację CD Projekt. Podobnie
w przypadku ME3 wina leżała po stronie EA. A co do wypowiedzi prawnika CD Projektu, duży
koncern zawsze jest na uprzywilejowanej pozycji niż mniejszy sklep internetowy i łatwiej
jest im zrzucać winę na Ultimę. Ot, realia polskiego biznesu.


Myślę że nie tylko polskiego ;). W sumie to nie ważne czy ja to tak naprawdę wina stało się i już. Trzeba polować na EK w innych sklepach albo podczas nocnej premiery ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że CD Projekt jako wydawca tego tytułu w PL nie potwierdził nikomu (nawet hurtowniom oprogramowania) dostępnej ilości i tym samym złożonych zamówień - większość sklepów zbierała zamówienia na ślepo, bo nie było wiadomo ile kto dostanie sztuk. Tylko największe sieci typu Empik czy Saturn (no i Gram oczywiście) zostały poinformowane ile otrzymają pudełek z tego co mi wiadomo.

Przypominam, że został tylko tydzień do premiery. Jeśli Ultima zaczęła wycofywać zamówienia to znaczy, że w końcu dostała potwierdzenie od wydawcy tytułu w Polsce ile dostaną sztuk. Widocznie mniej niż zamówili.

Jak dla mnie to kompletny brak informacji ze strony wydawcy jest tutaj głównym winowajcą. Przy takim tytule i takich przygotowaniach nie powinno to mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:11, LoLo84 napisał:

Myślę że nie tylko polskiego ;). W sumie to nie ważne czy ja to tak naprawdę wina
stało się i już. Trzeba polować na EK w innych sklepach albo podczas nocnej premiery ;).

Ja kupuję edycję standardową, więc problem mnie nie dotyczy. A tak przy okazji, jak patrzę na zawartość EK, to nie widzę w niej nic nadzwyczajnego... ;) Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:18, tristan27 napisał:

/ciach/

Zgadzam się w całej rozciągłości z przedmówcą. Błędna polityka informacyjna wydawcy względem hurtowni i sklepów jest powodem całego zamieszania. CD Projekt nie jest odosobniony. Jak pisałem wyżej, EA też ma swoje na sumieniu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:11, LoLo84 napisał:

Trzeba polować na EK w innych sklepach albo podczas nocnej premiery ;).


Po tych wszystkich rozmowach, które prowadzicie o EK i ja zacząłem się zastanawiać, czy gdzieś jej nie upolować... Wydaje mi się, że jeśli znajdę coś podczas nocnej premiery to - jeśli stan konta pozwoli - chyba sobie pozwolę na taki bonus; niesamowicie mnie kuszą te płyty z wywiadami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie błędna polityka xD
To logistyka rodem z PRLU.

Mam nadzieje, ze Gram nie zacznie tez raptem wycofywać zamówień [dziś przysłał potwierdzenie zamówienia, więc chyba w wała nie polecą]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ tylko, że CDP nie jest wydawcą, ale dystrybutorem gry na terenie Polski. A to dość spora różnica, gdyż nie od nich zależy, ile sztuk EK trafi na ansz rynek. Oni je jedynie dystrybuują. A to dość istotna różnica. Więc jeśli już winić kogoś poza Ultimą, to tylko Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się