Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 18:48, dzyndzels napisał:

slyszeliscie o tym,ze USa ma miec udostepniona mozliwosc instalacji i patchowania 4godziny
predzej niz start serwerow ;> ciekawe czy ten zabieg bedzie tez u nas. mimo ,ze gre
dostane dopiero 15 to dziwne jest to embargo na wysylke do 15 maja skoro pozwola im na
to :D
http://us.battle.net/d3/en/blog/5338015/Launch_Day_Preparation_Guide-5_7_2012#blog


To że amerykańce mogą zainstalować wcześniej gre to nie znaczy że sobie w nią zagrają. Nawet gdy już będą mieli zainstalowaną grę i z patchem, to dopóki nie zarejestrują gry na Batlle.net to utkną w menu gry przy logowaniu z komunikatem że ich konto nie posiada licencji gry Diablo III (albo coś w tym stylu). Podobnie jak my mieliśmy po wyłaczeniu otwartej bety, gra na dysku jest ale się nie zalogujesz.

P.S. Nam też by mogli pozwolić wcześniej zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:53, GringoG3 napisał:

P.S. Nam też by mogli pozwolić wcześniej zainstalować.

Może i tak ale aż tak Ci się śpieszy ? XD. No chyba, że ktoś lubi brać udział w wyścigu szczurów :)
I z zegarkiem w ręku będzie odliczał czas od północy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam wersje EK kupioną, ale nadal się zastanawiam czy ją zachowam, a może sprzedam. Może sprzedam na części itp. :P nie wiem ;) fakt 350zł za zawartość to jest dla maniaków. Ja fanem Diablo 3 jestem, kupno EK motywowałem tym że za dużo gier ostatnio nie kupuje więc "mogę sobie zaszaleć" :P ale jeszcze nie wiem jak to będzie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:59, Braveheart napisał:

Może i tak ale aż tak Ci się śpieszy ? XD. No chyba, że ktoś lubi brać udział w wyścigu
szczurów :)
I z zegarkiem w ręku będzie odliczał czas od północy :)


Aż tak to nie, bo i tak zagram dopiero jak dojdzie mi paczka z EK i dorwę się do klucz po robocie, ale chodzi mi też o to czy europa też dostanie ten przywilej czy zostanie "pominięta"

dzyndzels w newsie pisze We will be unlocking the game''s installer at 8:01 a.m. PDT
a a.m. znaczy rano, nie wieczor. Więc chyba nawet więcej niż 4h szybcie dla USA.

8:00 a.m. PDT to 18.00 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:48, dzyndzels napisał:

slyszeliscie o tym,ze USa ma miec udostepniona mozliwosc instalacji i patchowania 4godziny
predzej niz start serwerow ;>

Po pierwsze, nie 4 godziny przed, a 16 godzin przed.
Po drugie, nie tylko amerykanie, ale wszyscy będą mogli zainstalowąć grę o 8.01am PTD, to znaczy o 17.01 naszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:13, Jeggred napisał:

Po pierwsze, nie 4 godziny przed, a 16 godzin przed.
Po drugie, nie tylko amerykanie, ale wszyscy będą mogli zainstalowąć grę o 8.01am PTD,
to znaczy o 17.01 naszego czasu.


Masz racje. A co do jego posta wcześniej, to zamiast 18:00 jest tak jak piszesz 17.00. nie zdąrzyłem edita zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:00, Kafar napisał:

Ja fanem Diablo 3 jestem, kupno EK motywowałem tym że za dużo gier ostatnio
nie kupuje więc "mogę sobie zaszaleć" :P


Ja mam podobnie, a u mnie ten argument działał jeszcze silniej, bo praktycznie gier wcale nie kupuje.
Problem w tym, że wykorzystałem go już przy usprawiedliwianiu kupna wersji podstawowej, więc muszę znaleźć coś bardziej kreatywnego aby ewentualnie uśpić moje sumienie :D

Edit.

Pytanie do tych, którzy kupowali Diablo 3 przez Internet: Czy przy zamówieniu byliście zobligowani sami zapłacić za kuriera, czy też sklepy są na tyle szczodre, że pokrywają koszty wysyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:06, Janek_Izdebski napisał:

Ok, może masz rację. Ja jednak obarczałbym winą za całą sytuację CD Projekt. Podobnie
w przypadku ME3 wina leżała po stronie EA.


Z tym, że to nie jest wina CD Projektu, a Ultimy. Ultima przyjęła więcej zamówień na EK Diablo III niż zamówiła w CDP, ale o tym nie mówi. Zamiast tego mówi, że CDP ograniczył nakład co jest nie prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:18, tristan27 napisał:

Zacznijmy od tego, że CD Projekt jako wydawca tego tytułu w PL nie potwierdził nikomu
(nawet hurtowniom oprogramowania) dostępnej ilości i tym samym złożonych zamówień - większość
sklepów zbierała zamówienia na ślepo, bo nie było wiadomo ile kto dostanie sztuk. Tylko
największe sieci typu Empik czy Saturn (no i Gram oczywiście) zostały poinformowane ile
otrzymają pudełek z tego co mi wiadomo.


Poproszę o źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 16:30, Pietro87 napisał:

Mam nadzieje, ze Gram nie zacznie tez raptem wycofywać zamówień [dziś przysłał potwierdzenie
zamówienia, więc chyba w wała nie polecą]


Jeden "znafca" się wypowiedział i jak widzę działa to jak wyrocznia. Gram.pl widząc jak duże jest zainteresowanie EK przestał przyjmować zamówienia. Ma pisemne potwierdzenie z CDP, że dostanie tyle i tyle sztuk i wszyscy, którzy EK Diablo III zamówili w gram.pl ją otrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie kupowałem nowej gry od 0,5 roku, więc też mogę sobie pozwolić. Tylko czy tak naprawdę warto ... ?
Mimo wszystko strasznie kusi ...
Pewnie sobie pójdę w dniu premiery na krakowski rynek, do Empiku. Będzie ktoś z was tam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:32, Wojman napisał:

Jeden "znafca" się wypowiedział i jak widzę działa to jak wyrocznia. Gram.pl widząc
jak duże jest zainteresowanie EK przestał przyjmować zamówienia. Ma pisemne
potwierdzenie z CDP, że dostanie tyle i tyle sztuk i wszyscy, którzy EK Diablo III zamówili
w gram.pl ją otrzymają.

Wojman, nie oszukujmy się. Gram.pl ma pewne umowy lojalnościowe objęte tajemnicą handlową jeszcze z czasów jak było związane CDP. Co więcej, Gram dysponuje całym zapleczem finansowym i logistycznym grupy Action S.A.. Mówiąc po ludzku, Gram.pl obok Empiku, Komputroniku to gigant e-commerce.

Taka Ultima.pl to niestety mały gracz (acz sympatyczny, bo poznałem ich pracowników z punktu na Chłodnej). Dlatego też jej warunki wspólpracy z CDP są znacznie gorsze. Niestety możemy się tego dowiedzieć tylko z nieoficjalnych przecieków, wszystko jest objęte tajemnicą handlową. Choć w zaistniałej sytuacji, to obie strony powinni ujawnić odpowiednie dokumenty dotyczące dostarczenia EK DIII do sprzedaży. Jasne jest, że tak się nigdy nie zdarzy. Jedyne czego ewentualnie można się spodziewać to jakiegoś pozwu: albo ze strony Ultimy o naruszenie wyżej wymienionych porozumień, albo ze strony CDP o zniesławienie (vide zrzucanie winy na CDP w mailach wysyłanych do osób, którym anulowano zamówienie).

Ja mimo wszystko będę nadal kupował w Ultimie, właśnie dlatego, że nie jest to gigant pokroju Empiku i warto w moim mniemaniu wspierać rodzimy, mały biznes. Oczywiście zodzę się, że Ultima powinna zatrudnić dobrego PR-owca. Pewna kulawość komunikacji sklepu jest widoczna gołym okiem. Choć teraz, taki pracownik będzie miał ręce pełne roboty jeśli chodzi o tzw. crisis management. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym o dodanie mnie do listy.

Nick: Tenebrael
BattleTag: Tenebrael#2395
BN ID: tenebrael@gmail.com
Mail taki sam jak BN ID.

Również jak w przypadku Janka, można mnie dodawać w WoW''ie. Choć zacząłem grać dopiero...hmmm, zacznę za 5 minut, więc na wymiatacza nie liczcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to dobre miejsce na takie zwierzenia, ale skoro temat poruszony, to moge powiedziec tylko jedno - gram.pl w moich oczach zmiotlo kazdy inny sklep z mojego pola widzenia. nie chodzi mi o ultime która moje zamowienie anulowala tuz przed premiera, nie chce wiedziec czyja to wina - wazne, ze juz jest w porzadku. chodzi raczej o zawód fana, który mimo grania w wiele gier ma sentyment do gier Blizzarda - a konkretnie fanatyków serii Diablo znam wielu i rozczarowanie zwiazane z odwolaniem EK jest ogromne - nie chodzi o zawartosc czy "bycie fajnym bo przeplacilo sie za gre dla bialego pudelka" - mysle, ze fan kupujac EK mysli sobie raczej ze kupi ja dlatego, ze w pewien sposób moze podziekowac blizzowi za genialna gre - taka EK to jak odznaka szeryfa dla fana : )

( no i oczywiscie glupio patrzec, jak fanatyk kupuje podstawowa wersje, a farciarze biegaja z anielskimi skrzydelkami po b.necie... )

gram.pl uratowalo mi w piatek tylek, swoje pudelko dostane z tego co widze - mimo bycia swiezym na stronie w ostatniej chwili sie zalapalem a moderacji nie przeszkadzalo przyznanie EK dla nowego uzytkownika - gdzie nie bede i gdzie mnie kto o opinie na temat sklepu z grami nie spyta, wiem co mam polecic : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 19:30, Wojman napisał:

Poproszę o źródło.


Sklep prowadzę, kontakt z hurtowniami i wydawcami mam w miarę częsty. Jak przykładowo jedna z większych hurtowni pisze mi, że od 3 tygodni czekają na jakiekolwiek informacje na temat Diablo 3 od CD Projektu i tym samym nie mogą potwierdzić zamówień (o dacie wysyłki czy dostępnej ilości w ogóle nie wspominając) to chyba coś jest nie tak. Rzadko się zdarza taka sytuacja, a przy takim tytule nie powinno być o tym mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:24, tristan27 napisał:

Sklep prowadzę, kontakt z hurtowniami i wydawcami mam w miarę częsty. Jak
przykładowo jedna z większych hurtowni pisze mi, że od 3 tygodni czekają na jakiekolwiek
informacje na temat Diablo 3 od CD Projektu i tym samym nie mogą potwierdzić zamówień
(o dacie wysyłki czy dostępnej ilości w ogóle nie wspominając) to chyba coś jest nie tak. Rzadko
się zdarza taka sytuacja, a przy takim tytule nie powinno być o tym mowy.

Wiesz dlaczego tak się stało? Blizzard wymusił na CD Projekcie wycofanie części EK z rynku by zasilić rynki Europy Zachodniej, bo pewnie zauważyli niedostatek podaży. Wiadomo, że Europa Zachodnia to dla Blizzarda obk USA najważniejszy rynek. Taka Polska ma znaczenie drugorzędne. CD Projekt musiał zmiejszyć pulę EK i dlatego taka sytuacja miała miejsce w Ultimie. Trzeba jeszcze zauważyć, że Gram.pl (mimo, że jest własnością Action S.A.) nadal ma uprzywilejowaną pozycję w kontaktach z CD Projektem (w końcu to dawny właściciel Gram.pl) i ich taka sytuacja nigdy nie spotka. Z takimi gigantami jak Empik czy Media Markt CD Projekt też się liczy. W końcu, to w Empiku w Warszawie będzie "mega nocna premiera" z udziałem pracowników Blizzarda! Takiego partnera biznesowego bardziej się szanuje.

Ultima.pl jest małym rodzinnym sklepem (aczkolwiek o ugruntowanej pozycji i rozpoznawalnej marce), jednak nie ma takiej siły przetargowej jak giganci, o których wspomniałem, zaliczając do nich oczywiście Gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:56, Janek_Izdebski napisał:

Wiesz dlaczego tak się stało? Blizzard wymusił na CD Projekcie wycofanie części EK z
rynku by zasilić rynki Europy Zachodniej, bo pewnie zauważyli niedostatek podaży.


Jak dalej będziesz wprowadzał w błąd to się pożegnamy. CDP nie wycofał części EK z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:04, Wojman napisał:

Jak dalej będziesz wprowadzał w błąd to się pożegnamy. CDP nie wycofał części EK z rynku.

O widzę, że już groźby pod moim adresem. Kolejna próba zamykania komuś ust na forum, tylko dlatego, że ma inne zdanie? Jak miło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się