Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 21:07, Janek_Izdebski napisał:

O widzę, że już groźby pod moim adresem. Kolejna próba zamykania komuś ust na forum,
tylko dlatego, że ma inne zdanie? Jak miło. ;)


Mieć inne zdanie, a wprowadzenie w błąd - co masz w zwyczaju - to dwie różne rzeczy. I nie, nie grożę. Serio się pożegnamy jak dalej będziesz tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:04, Wojman napisał:

CDP nie wycofał części EK z rynku.

Niech Ci będzie, że nie wycofał. Ale mógł nie doszacować popytu prawda? Na to właśnie wygląda. Przy produkcji, na która się czeka 12 lat, to tutaj trąci lekką amatorszczyzną ze strony Blizzarda/CD Projektu, nie sądzisz?

A co się tyczy uprzywilejowania niektórych sklepów (liderów rynku) zdania nie zmienię. W końcu to wlaśnie tacy detaliści dostarczją największy przychód wydawcy/dystrybutorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:10, Wojman napisał:

Mieć inne zdanie, a wprowadzenie w błąd - co masz w zwyczaju - to dwie różne
rzeczy. I nie, nie grożę. Serio się pożegnamy jak dalej będziesz tak robił.

Ja mam w zwyczaju wprowadzać w błąd? Dobre sobie. :) Mówisz, że nie grozisz? A co to niby jest jak nie klasyczna groźba, że zostanę zbanowany? Dobrego samopoczucia nie psuje mi tylko myśl, że już nie raz groziłeś gramowiczom, którzy mieli inny pogląd niż Ty... :) Nie znalazłbym się chyba w takim złym towarzystwie...

P.S. A tak przy okazji to chyba przed zbanowaniem konta istnieje coś takiego jak "degrad", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:18, Janek_Izdebski napisał:

P.S. A tak przy okazji to chyba przed zbanowaniem konta istnieje coś takiego jak "degrad",
prawda?

Nie ciągnij już tego. :) ale przed degradem jest jeszcze ostrzeżenie :P

Swoją drogą widzę, ze lista rośnie w oczach. Ciekaw jestem kiedy dobije do 50 i z iloma z tej że listy będzie można ostro pofarmić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard musiał źle oszacować popyt, bo trochę to dziwne, że nie wykorzystali takiej popularności kolekcjonerki (i możliwości jeszcze większego zarobku). Ewentualnie wystąpiły jakieś problemy z produkcją ograniczonej ilości gadżetów fizycznych. Trudno znaleźć inne wytłumaczenie. Wszystko to przypomina cyrki jakie niedawno były z kolekcjonerką Mass Effect 3.

@Braveheart
Być może ja jeszcze będę chętny. Battle.taga podam po premierze jako, że nie grałem w betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:21, Braveheart napisał:

Nie ciągnij już tego. :) ale przed degradem jest jeszcze ostrzeżenie :P


Bardzo dobra rada, szczególnie, że to wątek o Diablo III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo nie wiem o co ta dyskusja.. to że gram.pl ma lepszy kontakt przez swoją przeszłość z CDP to jest oczywiste. Ale co z tego?

Gram.pl nie jest bardziej rozpoznawalne od ultimy. ALE CO Z TEGO?

Czy Ty kupiłeś EK w ultimie i zostało TWOJE zlecenie cofnięte ? wątpię a jeżeli tak to pogodzić się trzeba z tym i to OLAĆ to tylko gra. Za parę procent więcej jak Ci odsprzedam swoją EK będziesz szczęśliwy ?:) < -- to jak najbardziej się tyczy D3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:22, Arcling napisał:

Blizzard musiał źle oszacować popyt, bo trochę to dziwne, że nie wykorzystali takiej
popularności kolekcjonerki (i możliwości jeszcze większego zarobku). Ewentualnie wystąpiły
jakieś problemy z produkcją ograniczonej ilości gadżetów fizycznych. Trudno znaleźć inne
wytłumaczenie.


Ale nakład EK nie jest ograniczony. To, że nie ma ich w sklepach internetowych, bo już zostały wyprzedane nie oznacza, że EK wogóle nie będzie. Ależ będzie w Empikach, Saturnach czy innych Media Marktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:21, Braveheart napisał:

Nie ciągnij już tego. :) ale przed degradem jest jeszcze ostrzeżenie :P

Nie chciałbym tego ciągnąć, ale Wojman mnie trochę do tego zmusza. Jak nie podobają się jemu czyjeś opinie (nie tylko zresztą moje, kiedyś TobiAlex miał podobne problemy), to zaraz grozi banem, jakby nie można było sprawy załatiwć inaczej. Przykro, że niektorzy są w podobny sposób traktowani na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:21, Braveheart napisał:

Ciekaw jestem kiedy dobije do 50 i z iloma z tej że listy będzie można ostro pofarmić ;-)


Jeśli będzie nadal rosła w takim tempie, to z pewnością do premiery będziemy mieli 50 (ale szczerze wątpię :p).
A co do ostrej gry... Wiesz, w moim przypadku na pewno numer jeden na liście będzie zobowiązywał ;)

Janek_Izdebski - ale tutaj jest prosta zasada, jeśli masz dowody, to je przedstaw, jeśli nie - nie potwierdzaj fałszywych faktów. Bo opinię można mieć, pewnie, ale to co pisałeś np. tutaj: "Blizzard wymusił na CD Projekcie wycofanie części EK z rynku by zasilić rynki Europy Zachodniej" brzmi tak, jakbyś był tego pewien.
Jeśli jesteś, to przedstaw jakieś dowody, dlaczego tak jest. Masz rację? W porządku, nikt nie będzie Cię z tego powodu sądził.
Ale jeśli nie masz dowodów i to tylko Twoje przypuszczenia, a mimo to piszesz o nich w tonie stwierdzającym, to cóż - to podpada pod oszczerstwa/kłamstwo, a to nie jest pozytywne zjawisko - nie tylko na tym forum, ale i ogólnie w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:27, Mohair napisał:

A co do ostrej gry... Wiesz, w moim przypadku na pewno numer jeden na liście będzie zobowiązywał
;)


A kiedyś pojawiasz się na skype? Chciałbym z Tobą pewne rzeczy po za forum omówić, ale na skype jesteś niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:24, Wojman napisał:

Ale nakład EK nie jest ograniczony. To, że nie ma ich w sklepach internetowych,
bo już zostały wyprzedane nie oznacza, że EK wogóle nie będzie. Ależ będzie w Empikach,
Saturnach czy innych Media Marktach.

Zgadza się, tutaj masz rację. Nie bierzesz jednak pod uwagę, że takie Empiki, Saturny, Media Markty, ze względu na swoją pozycję rynkową, mają korzystniejsze umowy o współpracy z takim CD Projektem, zgodnie z zasadą "duży może więcej". Zresztą nie ogranicza się to tylko do CD Projektu. Podobnie postępuje Cenega.

Dlatego Ultima.pl, jako że jest mniejszym sklepem, ma takie problemy jakie ma. Jedyny ich błąd jest taki, że w porę nie zablokowali możliwości składania zamówień. Co do szczegółów, to trzeba zainteresowanych tą kwestią, odesłać do umów zawartych między CD Projektem a Ultimą, a jak wiadomo takie rzeczy pozostają poufne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 21:29, Wojman napisał:

A kiedyś pojawiasz się na skype? Chciałbym z Tobą pewne rzeczy po za forum omówić, ale
na skype jesteś niedostępny.


Mogę się pojawić, jeśli chcesz. Ale to najszybciej jutro, dzisiaj jestem na forum tylko jednym okiem, bo skupiam się na dalszym przygotowaniu do matury.
Jeśli znowu nie zarwę dziś nocy, to rano zainstaluję Skype i postaram się być dostępnym cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ograniczony, ale jest wyprzedany i Ultima nie może więcej zdobyć? ;) Dla Ciebie jako moderatora to ma sens? Mniejsza z tym zresztą, nie po to jest ten wątek.

Co do moich wcześniejszych postów - wcale nie pisałem o EK. Mniejsze sklepy mają problem ze zdobyciem nawet standardowej edycji w hurtowniach czy bezpośrednio u CDP. Zero komunikacji. Z jednej strony wina Ultimy, że przecenili nakład przeznaczony przez Blizzarda na PL (pewnie kierowali się sytuacją z SC2), z drugiej strony wina CDP o braku informacji do swoich klientów. No i trochę Blizzarda, bo z tytułu na tytuł zmieniają politykę co do edycji kolekcjonerskich i początkowych nakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:25, Janek_Izdebski napisał:

> Nie ciągnij już tego. :) ale przed degradem jest jeszcze ostrzeżenie :P
Nie chciałbym tego ciągnąć, ale Wojman mnie trochę do tego zmusza. Jak nie podobają się
jemu czyjeś opinie (nie tylko zresztą moje, kiedyś TobiAlex miał podobne problemy), to
zaraz grozi banem, jakby nie można było sprawy załatiwć inaczej. Przykro, że niektorzy
są w podobny sposób traktowani na tym forum.


Tak Janek, ale chama chamstwem nie pokonasz. Zawsze można napisać petycję o usunięcie moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:34, Mohair napisał:

Mogę się pojawić, jeśli chcesz. Ale to najszybciej jutro, dzisiaj jestem na forum tylko
jednym okiem, bo skupiam się na dalszym przygotowaniu do matury.


Możesz w przerwie w nauce zainstalować Skype. :) W każdym razie ja na Skype jestem prawie cały czas, a skoro masz Maca, to może też być iChat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:23, Kafar napisał:

Czy Ty kupiłeś EK w ultimie i zostało TWOJE zlecenie cofnięte ? wątpię a jeżeli tak to
pogodzić się trzeba z tym i to OLAĆ to tylko gra. Za parę procent więcej jak Ci odsprzedam
swoją EK będziesz szczęśliwy ?:) < -- to jak najbardziej się tyczy D3 :P

Dla Twojej wiadomości, zamówiłem zwykła edycję w Ultimie. Może ją odbiorę podczas nocnej premiery, być może następnego dnia dopiero. Jakoś obawiam się wracać do domu nocą po nieprzewidywalnej Woli (mimo, że mieszkam ok. 1-1,5 km od punktu na Chłodnej). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Janek

Mohair mnie uprzedził bo o tym samym chciałem napisać. Czy twoje informacje możesz poprzeć dowodami z jakiegoś miarodajnego źródła. Jeśli nie, to ich wiarygodność jest mniej więcej taka jak insynuacje pana Macierewicza, na temat tego co zdarzyło się w Smoleńsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:34, Jeremi76 napisał:

Tak Janek, ale chama chamstwem nie pokonasz. Zawsze można napisać petycję o usunięcie
moderatora.


A co to ma wspólnego z tematem tego wątku? Poza tym obrażanie innego użytkownika nie jest mile widziane, konto założone przed chwilą, sądzę że w celach trollowania - BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:34, Jeremi76 napisał:

Tak Janek, ale chama chamstwem nie pokonasz. Zawsze można napisać petycję o
usunięcie moderatora.

Przyjąłem do wiadomości. Taka mała rada, byś może też nie używał takich mocnych słów jak wyżej, bo jeszcze Tobie się dostanie... I to w sprawie, która Ciebie nie dotyczy. :) A co do sugestii, to rozważę... :)

Mohair - Ok, powinienem przeredagować te zdanie tak:

"Być może Blizzard wymusił na CD Projekcie wycofanie części EK z rynku by zasilić rynki Europy Zachodniej, bo pewnie zauważyli niedostatek podaży[...]" Prawdobnie za daleko się posunąłem w moich przypuszczeniach uznając je za fakt niezbity. Za to przepraszam. Faktem jest to, że CD Projekt twierdzi jedno a Ultimia drugie. Słowo przeciwko słowu. Ciekawe jak się dalej sprawa rozwinie.

Mam nadzieję, że Wojman nie będzie już chował urazy. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się