Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Co nie zmienia faktu, że firma o takim dorobku w dziedzinie gier sieciowych powinna być przygotowana na oblężenie o godzinie zero, weekendowy dostęp do bety pokazał, że różnie z tym bywa - mam nadzieję, że w przypadku pełnej wersji sytuacja będzie wyglądała znacznie lepiej.

W końcu po to robi się stress testy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejek i błędu 37, być może ich nie będzie - w open becie oni specjalnie ograniczali pojemność serwerów do np. 2xx k żeby sprawdzać jak się będą zachowywać w stresie.

Serwery EU to nie tylko Eu, bo w sumie dochodzi tu sporo innych nacji (tak mi się wydaje patrząc, że jest wspólny AH) - lącznie to jest Europa, Europa Zachodnia, Rosja, Afryka i Bliski Wschod jak Izrael albo Zjednoczone Emiraty Arabskie - sporo ludzi jakby nie patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 10:03, Shinigami napisał:

W końcu po to robi się stress testy ;)

Coś w tym jest ale nawet open beta i te ich sress testy przy open becie będą niczym przy premierze!!!
Fakt dojdą kolejne serwery ale czy to wytrzyma taką "okupację" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko WOW nie ma singplayer a ja jestem tradycjonalistą i wolałbym aby po prostu iść do sklepu kupić grę, zainstalować i grać, beż żadnego zbędnego zakładania konta na battlenecie czy martwieniem się o kolejki, no chyba, że chcesz grać w multi, uważam, że powinno być identycznie jak w przypadku drugiej części Diablo. Ale to już winna dzisiejszego głupiego rynku gier któremu poniekąd jest winne valve, ale to już na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 10:05, Elhan napisał:

Co do kolejek i błędu 37, być może ich nie będzie - w open becie oni specjalnie ograniczali
pojemność serwerów do np. 2xx k żeby sprawdzać jak się będą zachowywać w stresie.


Podczas premiery WoW:Cataclysm o północy, przez jakieś pół godziny od startu były problemy z logowaniem. Potem już wszystko szło gładki. Podejrzewam że w przypadku D3 może być podobnie, więc osoby które wrócą z premiery o północy, będą mogły pograć w miarę bezproblemowo. Chociaż jeśli do tego dojdą startery albo guest passy, to nie wiadomo co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym, było już wiadomo od dość dawna, marudzenie tego nie zmieni. Na początku też mi się to nie podobało, ale nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 10:07, Braveheart napisał:

Coś w tym jest ale nawet open beta i te ich sress testy przy open becie będą niczym przy
premierze!!!
Fakt dojdą kolejne serwery ale czy to wytrzyma taką "okupację" ?


Myślę, że Blizz jest na tyle doświadczony (nie tylko poprzez WoW ale i przez premierę SC2), że robi wszytko najsprawniej jak to dla nich możliwe. Kolejek nie da się uniknąć bo wynika to fizycznych ograniczeń przepustowości sieci.
Jedyne co Blizz może zrobić to zadbać o to, żeby proces kolejkowania był jak najmniej bolesny na graczy.
Ja np. nie zacznę grać w dniu premiery bo najpierw chcę skończyć przypominać sobie D2 :) Ale tak 16 czy 17 maja nie powinno już być problemów i wtedy zacznę sobie siekać w D3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze jakieś jaja są z dostępnością Diabelka nawet w wersji zwykłej, szwagier zamawiał w jednym ze sklepów podstawowa wersje jakieś 2 tygodnie temu, a dziś w nocy dostał od nich maila, ze jej jednak nie dostanie Oo Tak teraz patrze to i na stronie V nie ma już se do kupienia, gram jednak ma jeszcze kopie w zapasie :)

Mail dla zainteresowanych, nazwę firmy wymoderowano -P:

Witam!


Niestety dzis Blizzard Europe rozeslal do retailerow, hurtownikow a takze duzej dystrybucji informacje,
ze dostawy, ktore dostaniemy (w poniedzialek u nas, 14 maja) sa trzykrotnie zmiejszone. Blizzard
niedocenil Polski i nie przewidzial az tylu kopii i nie zdazyli przygotowac drugiego rzutu aby wyslac

dodatkowe kopie przed premiera do sprzedawcow. Zapotrzebowanie jest ponad 400% wieksze niz zakladal Blizzard

Europe. Jeszcze kilka dni temu mielismy zapewnienie, ze wyrobia sie z drugim rzutem przed premiera, jednakze

dzis otrzymalismy informacje, ze drugi rzut pojawi sie dopiero ok. 21-22 maja.

Jezeli otrzymales ta informacje, niestety w systemie jestes w drugim, opoznionym rzucie :/
Przepraszamy ze szczerego serca, bo jako fani Blizzarda od 1996 roku (a takze sponsorzy klanow w SC1),

stanelismy na glowie, aby zaoferowac Wam najlepsza cene, tak jak to uczynilismy w przypadku ostatniej

premiery Starcrafta 2. Jednakze
w przeciagu 2 tygodni polacy zlozyli tyle preorderow, ze Blizzard musial cos zadecydowac i
wszystkich potraktowal \"po rowno\" - ucinajac tak samo pierwsza dostawe. Strasznie tego zalujemy,
bo mielismy jeden z pierwszych preorderow (1000 sztuk, dzien po ogloszeniu daty premiery).
Niektorzy sprzedawcy ktorzy skladaja zamowienia po 1 maja w ogole nie dostana w ogole kopii gry na premiere.

Nikt z firmy nie dostanie kopii gry, dopoki nie zrealizujemy kompletu zamowien.

---------------------------------
Prosze odpisac z informacja czy:
---------------------------------

1. Mamy anulowac zamowienie

2. Mamy anulowac zamowienie, byla wplata - prosze podac nr konta na ktory
natychmiast zwrocimy pieniazki

3. Zamowienie czeka na drugi rzut gier DIABLO 3 i po otrzymaniu
drugiej dostawy od Blizzard Europe - realizuje

06:31:55 my.

Wszelkie dodatkowe zapytania prosimy kierowac odpowiadajac na ten email
lub na dedykowany tej sprawie adres diablo@ic**p.pl

Jeszcze raz najmocniej przepraszamy.

Negocjujemy jeszcze z Blizzardem, staramy sie otrzymac gadzety promocyjen dotyczace Diablo III,
ktore bedziemy rozsylac takze do anulowanych zamowien (na te same dane), jako rekompensata za zaistniala

sytuacje.

Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten mail ma niezmienioną treść w żaden sposób przez Ciebie to -jako "sidenote" z mojej strony- wygląda na pisany przez jakąś niekompetentą osobę, która z obsługą klienta nie powinna mieć nic wspólnego. Bałbym się zamawaić cokolwiek ze strony prowadzonej przez takich ludzi i nie chodzi mi tu o fakt braku kluczy ale o sformuowania i język użyty w tym mailu, ot tak pomyślałem, że się doczepie :}

Anywho, ja zamawiałem z kontagier - który był tutaj przytaczany dość często, sami ostatnio wycofali możliwość składania pre-ordera, zastanawiam się czy nie wytną czegoś podobnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegr.. też się wyczerpują i w aukcjach piszą, że wysyłka około tydzień, dwa po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../ Ciach!

Dlatego w takiej sytuacji, która może nastąpić i jest wielce prawdopodobna, żadna krzywda by mi się nie stała jakbym zagrał 16-17 maja :) Ten dzień maks dwa dni zwłoki są niczym w porównaniu wieloletniego czekania oraz późniejszego czekania do dnia w którym to Blizzard w końcu ogłosił datę premierę. To już dosłownie ostatnia prosta :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 10:50, Skwark napisał:

Jeżeli ten mail ma niezmienioną treść w żaden sposób przez Ciebie to -jako "sidenote"
z mojej strony- wygląda na pisany przez jakąś niekompetentą osobę, która z obsługą klienta
nie powinna mieć nic wspólnego.


Nic nie ruszałem, szwagier podesłał co mu wysłali dziś, uwaga! - o 3 w nocy ;) Ale skoro i na allegro zaczyna się panika to rzeczywiście coś jest na rzeczy. Ogólnie śmiesznie będzie jak się okaże, że od 15 na pólkach to będzie zalegać, a tu niby takie problemy z dostępnością preorderów - może dlatego, że od 15 te sklepy będą mieć "inne" ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 10:25, Elhan napisał:

Mail dla zainteresowanych, nazwę firmy wymoderowano -P:

A ja będę wredny i podam nazwę tej firmy (kolega tam zamówił podstawkę Diablo 3 i dostał identyczny mail) - firma to icomp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 11:17, KrzysztofT napisał:

firma to icomp.pl

Lol pierwszy raz słyszę o tej nazwie =.=. Nawet bym tam nic nie zamawiał ze względu tego, że o niej nigdy nie słyszałem i jakoś nikt mi nie polecał.... Nie wiem co za ludzie tam zamawiają heheeh.
Teraz pewnie niektórym pozostaje zapłakać. Niech płaczą. XD

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ludzie co mają ja pod ręką i 5 min samochodem żeby odebrać swoją kopię, poza tym mieli cenę 159zł więc trzeba przyznać, że konkurencyjną. Poszperałem trochę i widzę, że nie tylko u nas są takie problemy, Niemcom widzę też skasowano parę tysięcy zamówień na EK, dalej na zachodzie niby tez to tu to tam kasują niektórym zamówienia, chyba analitycy z Blizza nie doszacowali popytu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wspaniale, właśnie wszedłem na maila i tu również informacja od icomp.pl- moje zamówienie zostało przeniesione na drugi rzut, czyli gra zostałaby wysłana 22 maja.
Z miejsca anulowałem zamówienie.

Mogę gdzieś jeszcze zamówić Diablo 3 i mieć PEWNOŚĆ, że grę otrzymam 15 maja? Nie mam czasu ani okazji do biegania po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się