Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2012 o 15:20, Azazell napisał:

No dobra ale jak już przejdziesz grę w co-op to co dalej? Znów z innym grasz od nowa?
;/


1. Tnij cytaty
2. Owszem grasz od nowa, na wyższym poziomie trudności
3. W jednym z patchów zostanie dodany tryb PvP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem leży w tym w czym leżał w becie - koślawym ładowaniu .. no właśnie, jak to logicznie na polski napisać... chyba najwłaściwiej będzie "schematów/elementów". Chodzi i "asset loading".
W momencie gdy na ekranie po raz pierwszy pojawia się jakiś element gra chrupie, musi go wczytać na stałe tak aby potem z niego płynnie korzystać. Chrupie bo wczytuje każdy element dwukrotnie, ten błąd zgłaszano w becie i wyglądał tak samo jak w pełnej wersji [czyli pierwsze 30min działania koślawe]
Podobnie sprawa wygląda potem - zawsze gdy pojawia się jakiś nowy mobek, gra delikatnie chrupie.

Mozna to łatwo sprawdzić - odpal klienta i zaraz po starcie idź odpalić po raz pierwszy jakikolwiek swój "skill" u wizzarda np powiedzmy obszarowa "falę mocy" [chyba tak się to zowie w wersji pl] - gra chrupnie, bo podwójnie załaduje animację od owego zaklęcia.

Czy da się to poprawić - jak najbardziej. Czy blizz wyrazi chęć poprawienia tegoż błędu - tu może być różnie, bo skoro od bety po notorycznych zgłoszeniach położyli na to laskę, to może : nie umieją problemu rozwiązać [niech dadzą w takim razie dev toolsy graczom, załatamy to w 15 min xD], mają pilniejsze problemy [biorąc pod uwagę jaki flame ludzie robią za koślawe działanie gry - to imho jest ich najpilniejszy "bug", ale ich sprawa, BW dostało niemiłosiernie w dupę za nie tykanie optymalizacji TORa przez tak długi czas, Blizz tez może tak skończyć jak będzie sprawę zlewał, nerd rage szaleje :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ok, dzięki. Teraz rozumiem dlaczego mam tutaj 60-70 fpsów, czyli praktycznie tak jak w wielu innych
grach, a radość z rozgrywki jest nieporównywalnie mniejsza:) Przestanę się też bawić w jakieś aktualizacje sterowników, defragmentacje i inne pierdoły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wszystkie operacje na swoim systemie nie mają sensu.
To niestety blizzard musi poprawić tu kilka elementów.
Aczkolwiek jedna rzecz może pomóc [ale na kartach Nvidii, na sprzęcie AMD ten trik nic nie da no i jego "wykonanie" odbywa się znacznie inaczej] - ustawienie w panelu sterowania nvidia opcji limit pre renderowanych klatek na 1 lub 0 [jeśli ma się starsze sterowniki nie najnowsze bety to ustawienie 0 jest dostępne, najnowsze bety mają inną strukturę i ta opcja została przemodelowana, najniższa wtedy jest wartość 1]

Aczkolwiek na niektórych systemach może to pogorszyć samą wydajność [nie "chrupanie" tylko ogólne fpsy] - ot trzeba użyć i samemu przetestować]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 15:23, Pietro87 napisał:

je sprawdzi to taki cymbał może ci np siedzieć afk pół dnia i blokować slot na party
[wtedy jedyny ratunek - restart całej gry]

W D3 nie ma typowego AFKowania, że można sobie stać pół dnia i pierdzieć w stołek. Jeżeli postać zbyt długo jest AFK to po prostu wywala z gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 15:15, Malevyn napisał:

ten auction house to tragedia. szukam np napiersnikow czy naramiennikow wciskam szukaj
i nic sie nie dzieje. szukaj grayed out nie da sie nacisnac. porazka

Po prostu nie ogarniasz a nie jakaś tam porażka XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do pogromców zła pytanie o wydajność. Gram na razie na guest passie, na takim sprzęcie: osiadam Cored2Duo 2,13 ghz, GeForce 7950gt 512mb i 3 gb RAM Win XP SP3. Wiem, że komputer już stary, ale swoją drogą nie wiem skąd te wymagania, bo gra jakoś wybitnie lepiej od takiego Torchlight''a nie wygląda, ale do rzeczy. Po pierwsze przy teksturach niskich, czy wysokich gra wygląda identycznie, nie widzę żadnej różnicy. Przy ustawieniu wszystkiego na max mam stabilne 30 fps, przy minimalnych ustawieniach 60fps (jeśli wyłączę synchronizację pionową to nawet więcej). Mimo tego, że generalnie gra chodzi całkiem sprawnie, to czasem są straszne chrupnięcia, nie spada fps, nie ma pokazu slajdów, gra przytnie się na moment i leci dalej. Początkowo wydawało mi się że to się zdarza tylko przy dojściu do checkpointa, ale jednak wydaje się to randomowe. Czasem jest duża grupa przeciwników i wszystko działa płynnie, a czasem pojawi się jeden szkielet i gra przycina. To kwestia mojego słabego sprzętu, czy też się z tym spotykacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 16:15, Michu94x napisał:

Jeżeli ktoś mógłby odstąpić klucz do wersji próbnej, byłbym wdzieczny - Michush22@gmail.com
. Z góry dzięki. :]

Miłego grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem dwie świetne kusze w domu aukcyjnym dosłownie za grosze... Gra nie dropi mi jakiś frykasów, do tego zazwyczaj jak już coś fajniejszego wyrzuci to na niższy poziom postaci niż prowadzę... chyba mam pecha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze ma dzisiaj lagi mimo dobrego latency?
Gram na nightmare i dostaje k****cy jak naparzam kilku przeciwników, odbiegam od nich ze względu na spadającą ilość życia i w sekundzie jestem martwy między nimi (nie, nie teleportują mnie te potwory) mając latency w przedziale 100-250:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

synek czego moge nie ogarniac ?

gdy wybieram konkrenta czesc uzbrojenia, wpisuje przedzialy lvlowe czy maksymalna ilosc zlota nic nie wyszukuje chocbym nie wiem ile czekal i nie da sie ponownie nacisnac przycisku szukaj wiec mi nie mow ze czegos nie ogarniam skoro to jest ich ewidenty blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tyle głupi, że zamiast pędzić do sklepu o północy, łudziłem się, że dostanę swoją kopię gry następnego poranka. Oczywiście w każdym sklepie w jakim zawitałem, ujrzałem tylko wymowną tabliczkę "Out of stock".
Dzisiaj zjeździłem wszystkie okoliczne sklepy i okazało się, że nawet w Edynburgu, stolicy kraju, w którym większość graczy gardzi pecetami, plebs rzucił się na Diablo 3 i wykupił większość towaru.
Mówię większość, bo... z resztką nadziei trafiłem do sklepu GAME. Na półkach ujrzałem pięknie ułożony rządek czarnych pudełek z facjatą Pana Terroru. Myślę sobie: "coś tu nie gra, gdzie jest haczyk?". Szybko zostałem sprowadzony na ziemię po ujrzeniu ceny gry - 45 funtów, około 243 zł. O.o
Wyszedłem ze sklepu rzucając kilka epitetów w stronę wspomnianej sieci i cen jakie nadają popularnym tytułom i wróciłem do domu.
Ale teraz, gdy trochę ostygłem, chciałem was zapytać, czy gra jest warta takiej kosmicznej ceny? Nie chcę mi się czekać na kolejną dostawę, a to jedyna opcja zakupu wersji pudełkowej jaką mam obecnie do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 16:40, Malevyn napisał:

synek czego moge nie ogarniac ?

gdy wybieram konkrenta czesc uzbrojenia, wpisuje przedzialy lvlowe czy maksymalna ilosc
zlota nic nie wyszukuje chocbym nie wiem ile czekal i nie da sie ponownie nacisnac przycisku
szukaj wiec mi nie mow ze czegos nie ogarniam skoro to jest ich ewidenty blad.


ten synuś Braveheart znowu nie darzy szacunkiem innych uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się