Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2012 o 18:47, Arande napisał:

A może to ja jestem zbyt wyrozumiała dla nich? ;)


Jesteś.

Firma, która teoretycznie ma doświadczenie z "obsługiwaniem" serwerów dla milionów (dosłownie) osób, powinna być przygotowana na to, że zarówno w dniu premiery, jak i w pierwszy weekend po niej, natłok graczy będzie ogromny. Szczególnie w sytuacji, gdy wokół tytułu buduje się hype, przedstawiając go jako najlepszą rzecz od czasu wynalezienia paczkowanego chleba.

Zarówno to, co miało miejsce w dniu premiery, jak i dzisiejsza wpadka, nie powinny mieć miejsca. Ja rozumiem, że przypadki chodzą po ludziach, ale akurat w tym konkretnym przypadku chyba mamy prawo oczekiwać, że tak doświadczona firma poradzi sobie z zorganizowaniem premiery, tym bardziej, że mają już za sobą kilka zonków z dodatkami do WoWa.

Tymczasem wygląda na to, że polityka Blizzarda sprowadza się do "luzik, poczekamy, trochę ludzi przestanie się logować, zwolni się miejsce na serwerach i problem zniknie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawią mnie posty w stylu "u mnie działa", które w żaden sposób nie pomagają osobie, której nie działa.
Jest jakaś mądrość w postawie by nie rzucać się na premierowe gry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 15 dziś BN prawie leży. Nawet servy na 3h były na statusie niedostępne, a teraz klasyka w postaci błędu 37 ... Fora Blizza az kipią od wsciekłych ludków ... sam nieco zły jestem ...
W premierę godzinę prób zrozumię, ale już tydzień minął, był czas na poprawę infrastruktury ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:34, buras napisał:

Od 15 dziś BN prawie leży. Nawet servy na 3h były na statusie niedostępne, a teraz klasyka
w postaci błędu 37 ... Fora Blizza az kipią od wsciekłych ludków ... sam nieco zły jestem
...
W premierę godzinę prób zrozumię, ale już tydzień minął, był czas na poprawę infrastruktury
...

Blizz zapomniał że w weekend ludzie mają wolne i mogą chcieć zagrać równie mocno co w dniu premiery :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne ... Servy Ameryka i Azja wciąż działają, można wejść ...Więc chyba jest to tak, że w Ameryce to by ich zlinczowali i podali do sądu, więc ich servy działać muszą, w Azji, ludki by popełniały masowe seppuku i nie miał by kto w SCII i WOW grać, a w Europie ... hmmm ... a Ci tam to wieśki z zaścianka, olejmy ich, poczekają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 19:13, Braveheart napisał:

Spoiler

No widzisz tutaj chyba jednak przesadzili.



Spoiler

Zdecydowanie przesadzili. Przecież Leah była tylko "nosicielem", to raczej Diablo powinien mieć na nią wpływ, a nie ona na niego. Tym bardziej, że nie był w Kamieniu sam, ale i z innymi demonami. Skoro potrafił część z nich "zintegrować" ze swoją postacią (a chyba to właśnie mają symbolizować niby-łby na jego ramionach), nie widzę powodu, dla którego nagle Prime Evil miałby rezygnować z postury Pudziana na rzecz figury Angeliny Jolie.


Dnia 20.05.2012 o 19:13, Braveheart napisał:

Schodki się już na Koszmarze zaczynają :). Sielankowo nie jest.


Zauważyłem... jestem właśnie po zdobyciu

Spoiler

Korony Leorica

i nie ukrywam, że za łatwo to mi nie idzie... Szczególnie, że odstawiłem leczącego Templara (którego nie mogę wyposażyć w porządny sprzęt, bo boję się, że przy moim szczęściu, natrafię na sławetnego buga, uniemożliwiającego połączenie z bnetem).

Dnia 20.05.2012 o 19:13, Braveheart napisał:

Wcale nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na D3...! Ty chyba coś czuję tez :P


Zdecydowanie. Choć gra nie jest pozbawiona wad i momentami potrafi wpienić, to jednak wciąga zdecydowanie bardziej, niż np. Torchlight... Przypominają mi się stare, dobre czasy pierwszego Sacred, a potem Titan Questa... Też w nie zagrywałem długimi tygodniami i miesiącami. Coś mi mówi, że z Diabełkiem będzie tak samo :) Teraz tylko czekam na dodatek i jakąś postać nastawioną bardziej tankowato (coś w rodzaju Paladina z tarczami by było mile widziane :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś zmienić ustawienia nie uruchamiając gry? Zrobiłem głupotę i bawiąc się opcjami zmieniłem język na angielski i zamiast anulować potwierdziłem. Gra się zresetowała, a teraz uruchamia się launcher i chce pobierać angielską wersję. Można to jakoś zablokować, czy muszę czekać aż się pobierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:55, damlon napisał:

Można jakoś zmienić ustawienia nie uruchamiając gry? Zrobiłem głupotę i bawiąc się opcjami
zmieniłem język na angielski i zamiast anulować potwierdziłem. Gra się zresetowała, a
teraz uruchamia się launcher i chce pobierać angielską wersję. Można to jakoś zablokować,
czy muszę czekać aż się pobierze?


Gra i tak nie działa więc śmiało pobieraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:03, Arande napisał:

Milknę w obliczu tej bardzo rzeczowej, przekonującej argumentacji. ;)


Milczysz,bo z faktami nie da się spierać ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:57, Essau napisał:

Milczysz,bo z faktami nie da się spierać ; ))


Bardziej dlatego, że nie podałeś żadnych argumentów, które można by obalić. ;p Tylko "bo tak i już".

@Ring5
Wiesz, nie pracowałam nigdy nad żadną grą sieciową, więc nie wiem, jak to wygląda, ale wyobrażam sobie, że skoro przy premierze każdego, ale to każdego popularniejszego tytułu sieciowego są takie problemy przez 7-14 dni, to znaczy, że jest to trudne do uniknięcia. Stąd moje zrozumienie dla Blizzarda. No i biorę poprawkę na ten pełen goryczy fakt, że gracze europejscy zawsze mają "przekichane" w porównaniu z amerykańskimi czy azjatyckimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:57, Kafar napisał:

Gra i tak nie działa więc śmiało pobieraj ;)


Jak najbardziej działa i przed chwileczką rozwaliłem Leryka na koszmarze :) Całkiem łatwy haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już grać.
A jakby ktoś miał problem z dołączeniem postaci do gry, to u mnie działa zmiana postaci, wejście nią do gry i znowu zmiana na postać, którą chciało się grać wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:22, vegost napisał:

Jak najbardziej działa i przed chwileczką rozwaliłem Leryka na koszmarze :) Całkiem łatwy
haha :)

Bossowie w tej grze sa banalni. Sztuką jest przy nich zginąć. Najtrudniejsze są walki z czempionami. Oni potrafią dać wycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy tylko mi sie wydaje czy barb jest praktycznie nie do utluczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 20:59, Arande napisał:

skoro przy premierze każdego, ale to każdego popularniejszego tytułu
sieciowego są takie problemy przez 7-14 dni, to znaczy, że jest to trudne do uniknięcia.


Za pierwszym razem może jest to trudne do uniknięcia. Za drugim - powiedzmy, że nieszczęścia chodzą parami. Ale jeśli jakaś firma zalicza tego typu wtopę za każdym razem, gdy wydaje jakąś grę, to znaczy, że albo nie wyciągają wniosków z poprzednich błędów, albo tego po prostu nie są w stanie naprawić. Jeśli to drugie, to być może czas zmienić pracowników. Jeśli to pierwsze, to znaczy, że mają w głębokim poważaniu klientów.

Sądzę, że naprawdę nie trzeba być członkiem Mensy, by załapać, iż ogromne zainteresowanie produktem przełoży się na liczbę osób, próbujących jednocześnie połączyć się z grą, a następnie przygotować się na owo oblężenie. Tymczasem Blizz za każdym razem to oblężenie przechodzi tak samo - robimy premierę o północy, wtedy nawet, jak coś się posypie, to wiele osób pójdzie spać, liczba chętnych spadnie, serwery będą odciążone i da się grać. W sumie proste i logiczne podejście, szkoda tylko, że niekoniecznie po myśli graczy...

W takich sytuacjach kłania się również ich "genialny" pomysł z połączeniem z Bnetem. Zamiast móc grać w singla jak człowiek, muszę czekać, aż łaskawie ponownie uruchomią serwery. W StarCrafta 2 przynajmniej mógłbym pograć jako "gość", bez zapisu acziwków. Tu nie mogę grać w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:25, maurras napisał:

Bossowie w tej grze sa banalni. Sztuką jest przy nich zginąć. Najtrudniejsze są walki
z czempionami. Oni potrafią dać wycisk.


No nie powiedziałbym. Co prawda przy żadnym bossie nie padłem, ale Diablo czy Belial to mógł mi swoim skillem zabrać 75% hp za jednym zamachem :P Czempiony i po mniejsze bestie rzeczywiście są bardzo potężni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:27, RadeXMaster napisał:

czy tylko mi sie wydaje czy barb jest praktycznie nie do utluczenia?


Czy ja wiem? Zależy w którym momencie gry jesteś, do 2-3 aktu koszmaru było prosto potem zaczęły się z lekka schodki, w okolicy 2 aktu hella i gdzieś 54 lev, aż mi się odechciało od tych corpse runów na rare packi i zacząłem robić DH, jednak odwiedziłem Ah postackowałem trochę vita, przemodelowałem build i już jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, będzie rant dot. lootu.

Spoiler

Otóż właśnie stoczyłem długą i nierówną walkę z Leoric''iem na Nightmare i muszę powiedzieć, że czuję się oszukany. Naprawdę musiałem się nabiegać, bo bydlę ma niezłego kopa w łapie i moją biedną DH potrafił jednym trafieniem zmieść. Skakałem, tańczyłem, rzucałem "spowalniacze" i w końcu się udało. Co wypadło? Dwa niebieskie przedmioty...

Ok, ja rozumiem, że to wszystko jest losowe, rozumiem, że wprowadzono również system zabezpieczający przed boss-runami (ograniczając dropy), ale jeśli robię jakiegoś bossa czy mini-bossa w danym akcie po raz pierwszy, to chyba mam prawo oczekiwać porządnego lootu, prawda?

Naprawdę mam nadzieję, że to był tylko wypadek przy pracy i że przy kolejnych bossach takie sytuacje się nie powtórzą, ale nie ukrywam, że lekko się zirytowałem tą sytuacją, bo liczyłem na coś Legendarnego. No nic, czas spać, bo jutro na 5:30 do roboty (też miał szef pomysł :/... ale przynajmniej wyjdę wcześniej :D ), a po pracce zobaczymy, co wypadnie z Butchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:38, Ring5 napisał:

Za pierwszym razem może jest to trudne do uniknięcia. Za drugim - powiedzmy, że nieszczęścia
chodzą parami. Ale jeśli jakaś firma zalicza tego typu wtopę za każdym razem, gdy wydaje
jakąś grę, to znaczy, że albo nie wyciągają wniosków z poprzednich błędów, albo tego
po prostu nie są w stanie naprawić. Jeśli to drugie, to być może czas zmienić pracowników.
Jeśli to pierwsze, to znaczy, że mają w głębokim poważaniu klientów.


ja bym powiedział że to trzecie - infrastruktura, serwery, łącza, obsługa - to wszystko kosztuje, dlatego nie jest nieograniczone tylko projektowane pod przewidywaną średnią liczbę graczy plus jakiś zapas na szczyt. Przy każdej premierze będzie szansa na takie problemy bo jest to ekonomicznie uzasadnione - dwa dni po premierze kosztowna serwerownia działała by na pół gwizdka. A co do tego czy trzeba kogoś z mensy do przewidywania popularności d3 - raczej wróżki z hogwartu patrząc na dostępność pudełek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować