Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

/ciach/

Nic dodać nic ująć. Trzeba się teraz obłowić sprzętem, bo po wprowadzeniu RMAH, wszyscy ruszą właśnie tam... Sęk w tym, że gra nie przykuła mnie na tyle, żebym spędzał z nią każdą wolną chwilę, a teraz wręcz ją porzuciłem na rzecz nowego Maxa.

Co do RMAH to zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą - dlaczego Blizz się w to pakuje praktycznie za chwilę skoro NIE SĄ w stanie zapewnić graczom bezpieczeństwa transakcji. Kradzieże kont, golda, etc. są całkiem częste (ich łupem padają także gracze z autentykatorami), a jedyną reakcją Blizza jest udawanie że problemu nie ma i kasowanie niewygodnych wątków na oficjalnym forum (często połączone z banem) ---> praktyka jak na forach EA po krytyce Dragon Age 2 ;-). I w takim momencie oni, kompletnie nieprzygotowani się pakują w "realną gotówkę". Po co ? Zginie komuś przedmiot za prawdziwy szmal, to się zaczną pozwy sądowe - Amerykanie i Koreańczycy nie będą się pieścić, bo "to boski Blizz"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieję, że będzie sporo takich graczy którzy nie będą korzystać z RMAH. Nie wiem jak wtedy będzie wyglądać ekonomia w grze, aukcje za golda posdkoczą 10 razy w górę ? bo na pewno nie znikną całkiem.

Ale co w przypadku kiedy dropnie wam wart z 200 $ item ? nie wystawicie na RMAH ? sprzedacie za golda?

Choć patrząc na to jaki mam drop, to chyba niegdy nic nie wystawię za $.

Z innej beczki, wczoraj w coopie we 4 z ramdomowymi ludkami robilismy 4 akt na piekle. Był tam DH z damage ~ 45k. obrażenia imponujące jak dla mnie ale dość często padał, nie wiem, czy to przez swoją nieuwagę czy nie inwestował w obronę.

Pytanie, jak zatem wygląda inferno ?? skoro z takim damage wraca sie farmic na piekło. Ja wbiłem 60, pograłem chwile na inferno i kicha. zwykłe moby ok, nie ma problemu, niektóre elity jak sie dobra kombinacja trafi też można utłuc. ale jak czasami ginę kilka razy z rzędu i elity praktycznie nietkniete ... to już zaczyna frustrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 08:32, Lordpilot napisał:

/ciach/

> dlaczego Blizz się w to pakuje

Dnia 04.06.2012 o 08:32, Lordpilot napisał:

praktycznie za chwilę skoro NIE SĄ w stanie zapewnić graczom bezpieczeństwa transakcji.
Kradzieże kont, golda, etc. są całkiem częste (ich łupem padają także gracze z autentykatorami),


Dlaczego powielasz nieprawdziwe informacje? Masz dowód na to, że ktokowliek z autentykatorem został okradziony? Jesli nie to nie chrzań głupot.
Blizzard jest bardz dobrze zabezpieczony, jego infrastruktura i serwery zawsze były, są i beda bezpieczne. Jedynie lekkomyślność i brak wiedzy graczy na temat podstawowoych środków bezpieczeństwa (autentykator, bezpieczny komputer, nieudostępnianie danych swojego konta innym itp) doprowadza do kradzieży. Taka jest smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego powielasz nieprawdziwe informacje? Masz dowód na to, że ktokowliek z autentykatorem

Dnia 04.06.2012 o 08:53, Atreides napisał:

został okradziony? Jesli nie to nie chrzań głupot.


Przykład pierwszy z brzegu:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12120078&N=1

post nr 29

Oczywiście mogę też w klasyczny sposób odbić piłeczkę i spytać: masz jakikolwiek dowód, że osoby z autentykatorem na 100% nie zostały okradzione ? Masz dostęp do ich kompów ? Potrafisz udowodnić, że wchodziły na niebezpieczne strony, miały słabe hasło albo udostępniały swoje dane innym ? Jeśli nie, to - CYTUJĘ- "nie chrzań głupot" i przestań się zachowywać jak pracownik działu PR firmy Blizzard Entertainment.


> Blizzard jest bardz dobrze zabezpieczony, jego infrastruktura i serwery zawsze były,

Dnia 04.06.2012 o 08:53, Atreides napisał:

są i beda bezpieczne.


^^ Przedni żart w ten poniedziałkowy poranek, dziękuję, uśmiechnąłem się - daje mocne 8/10 za ten dowcip :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić chat na inny niż dla użytkowników polskiej wersji językowej? i czy AH jest jedno dla całej europy czy tak jak chat podzielone na poszczególne wersje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 08:52, Szymon666 napisał:

Z innej beczki, wczoraj w coopie we 4 z ramdomowymi ludkami robilismy 4 akt na piekle.
Był tam DH z damage ~ 45k. obrażenia imponujące jak dla mnie ale dość często padał, nie
wiem, czy to przez swoją nieuwagę czy nie inwestował w obronę.

Na 3 akcie piekła (58lvl, ~25k HP) grając solo praktycznie wszystko ma mnie na strzała/dwa.
Chwila nie uwagi lub jakieś strasznie szybkie / teleportujące się / pojawiające znikąd moby, i jest się trupem.

Wczoraj zmieniłem build na bardziej defensywny, plus nauczyłem się właściwie (nad)używać SS i ginę naprawdę rzadko. Właściwie tylko przez własną głupotę/nieuwagę.

Swoją drogą, można wyłączyć ostrzeżenie o niskim HP (ten świecący ekran na czerwono)? I czy można zeskalować UI? Niestety podczas atakowania przeciwników znajdujących się na dole ekranu, pasek sporo przeszkadza :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 18:43, Pietro87 napisał:

Btw ciekaw jestem jak mocno real money ah zabije granie takim ludziom jak ja - którzy
pracują i grają tylko weekendowo [zakładam, że większość lepszego lootu powędruje tam,
kompletnie zamykając drogę do wbicia się na inferno nawet mając sporo wyfarmionej waluty]


Właśnie aukcje za prawdziwą gotówkę są stworzone dla takich osób jak Ty. Grasz od czasu do czasu bo zarabiasz kasę - chcesz być "na topie" przeznaczasz złotówki na przedmioty w grze. Czyli albo farmisz gold w grze albo gotówkę w prawdziwym życiu, byleby tylko kupować itemy z gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 09:06, Lordpilot napisał:

Przykład pierwszy z brzegu:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12120078&N=1

post nr 29


No i czego to dowodzi? Na podstawie jednego postu kogoś tam chcesz oceniać system bezpieczeństwa Blizzard? Powtarzam, technologia związana z tokenami zabezpiecza przed kradzieża konta w 99.99%. Sądzę, że to co pisze ten gośc to jego fantazje. Zostaje jedyna mozliwość ataku spersonalizowanego i przejęcia rowniez kontroli nad komórką z zainstalowanym softcode generatorem. W przypadku tokena sprzętowego jest to po prostu niemożliwe - chyba, że ktoś przystawi wląscicielowi pistolet do glowy i wymusi na nim podanie kodu.

Dnia 04.06.2012 o 09:06, Lordpilot napisał:

Oczywiście mogę też w klasyczny sposób odbić piłeczkę i spytać: masz jakikolwiek dowód,
że osoby z autentykatorem na 100% nie zostały okradzione ? Masz dostęp do ich kompów
? Potrafisz udowodnić, że wchodziły na niebezpieczne strony, miały słabe hasło albo udostępniały
swoje dane innym ? Jeśli nie, to - CYTUJĘ- "nie chrzań głupot" i przestań się zachowywać
jak pracownik działu PR firmy Blizzard Entertainment.


Widzę, że mówisz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Nie jestem pracownikiem Blizzarda, ale wiem duzo więcej niż ty na temat różnych systemów zabezpieczeń - i wiem to z doświadczenia, a nie tak jak ty z watpliwych postów na forach internetowych.

Dnia 04.06.2012 o 09:06, Lordpilot napisał:

^^ Przedni żart w ten poniedziałkowy poranek, dziękuję, uśmiechnąłem się - daje mocne
8/10 za ten dowcip :D


To nie jest żart. Taka jest prawda. Czy slyszałeś kiedykowliek, żeby np baza danych uzytkownikow Blizzarda została skompromitowana - bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 09:06, Lordpilot napisał:

^^ Przedni żart w ten poniedziałkowy poranek, dziękuję, uśmiechnąłem się - daje mocne
8/10 za ten dowcip :D


Czy wyobrażasz sobie, żeby Blizzard zaryzykował swoją reputację? Gdyby w infrastrukturze był błąd, który ktoś mógłby wykorzystać, Blizzard nie bawiłby się w errory 37, tylko odłączył wszystko i włączył jak by było naprawione. Gdyby ktoś mógł się włamać w inny sposób niż przez login i hasło (przed czym chroni authenticator), Blizzard nigdy by zaufania konsumentów nie odzyskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 09:06, Lordpilot napisał:

Przykład pierwszy z brzegu:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12120078&N=1

post nr 29


Ale czego to dowodzi? Akurat Blizzard kwestie włamań na konta z autentykatorami już wyjaśnił. Konkretnie mówiąć - autentykatory były dodawane na konto po włamie, a nie przed, ale o tym jakoś "poszkodowani" nie wspominają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2012 o 22:14, Ring5 napisał:

Tak czy siak, pomysł świetny. Teraz brakuje mi tylko Golluma gdzieś w trakcie wędrówki
przez

Spoiler

zalane lawą resztki Araratu

:)

Golluma co prawda nie spotkałem ale w kanałach jest za to CHIMEN ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakies informacje na temat kiedy bedzie mozna dostac tokeny w sklepie? lazilem dzisiaj po miescie (Szczecin) i nigdzie nie mozna bylo dostac, a gosc w mediamarkt powiedzial ze cdp w ogole nie kupil tokenow od blizza i czekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2012 o 10:04, Flagun napisał:

Właśnie aukcje za prawdziwą gotówkę są stworzone dla takich osób jak Ty. Grasz od czasu
do czasu bo zarabiasz kasę - chcesz być "na topie" przeznaczasz złotówki na przedmioty
w grze. Czyli albo farmisz gold w grze albo gotówkę w prawdziwym życiu, byleby tylko
kupować itemy z gry ;)



Chyba nie łapiesz o co mi chodziło - wejście AH za realna kase kompletnie opróżni AH za in game gold, więc każdy zostanie zmuszony do kupowania przedmiotów na RMAH.
Swoją drogą mam ciekawsze rzeczy do zakupienia niż nieistniejące piksele w grze xD
Jeśli kiedykolwiek coś kupię na RMAH to z pieniędzy które na nim zarobie [jeśli cokolwiek na nim zarobię oczywiście] - innej opcji nie widzę [za 100 euro to ja mam butelczynę przedniej 28 letniej whisky =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inferno jest tak skonstruowane, że padasz na 1-3 hity, nawet jeśli masz naprawdę mocna defensywę.
Granie z "tankiem" w pt skupia się do tego, że najlepszym obecnie tankiem jest chyba jednak mnich, który dzięki serenity ma kilkusekundowa nietykalność.
Taki tank zakłada buty z dodatkiem do szybkości ruchu [z resztą nie tylko on, od piekła bez butów z move-spd nie pojedziesz, co jak co szybkie poruszanie ratuje dupsko] i cała taktyka skupia się na kiteowaniu mobów podczas gdy dystansowy DH/Wizz robi typowy nuke.
Solo sprawa wygląda inaczej, bo trzeba samemu miec albo naprawdę wysokie resisty, i ubijać moby sępiąc na cd do skilli zapewniających tymczasową nietykalność [klasy melle], albo posiadać kosmiczny dps [często okupiony obniżonym hp] i stosowac różnorakie snarey/freezy/stuny na przeciwnikach po czym : kiteowac ich koło swojego turreta [np hydra u Wizza], wprowadzać w pułapki, dodatkowo gdy sie moby zastopuje [np znów u Wizza Frost Nova] robić nuke.
Przy tym trzeba ciągle uciekać i to sprytnie. Taki Diamond Skin schodzi na 1 maks 2 hity a trafiają sie elity które ci zdejmą go na 1 strzał razem z całym HP.

Ot inferno jest farmą pieniędzy dla blizzarda.
W momencie gdy ruszy RMAH ludzie będa tam kupować za realną kasę przedmioty, które wywindują im postać do poziomu jaki pozwoli owo inferno robić równie gładko co np ja teraz piekło [przy 52k hp i niecałym 17k dpsu mogę bez problemu przebić się zarówno solo jak i w co-opie przez wszystkie akty]. Jak by nie patrzec w końcu fanatycy tacy jak np wspominany wcześniej Athene nabiją blizzowi kase i rynek zapchają kox itemami które pozwolą takiemu np Wizzardowi luzem dobić koło 80-100k hp i zapewne grubo ponad 60-70k dpsu [to tylko kwestia czasu kiedy ludzie z grubym portfelem zaczną dobijać limity postaci w D3].
Z resztą chyba już teraz są ludzie którzy przebijają się z DPSem ponad 70k [w sumie to jest "esencja Inferno - zabijać wszystko na tyle szybko by do ciebie nie dobiegło =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 15:31, Zand79 napisał:

a w takim razie co oznacza "ignoruje utratę wytrzymałości"?


nie psuje się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol wiem czepiam się ale w takim razie co na AH oznacza "niezniszczalny" ;D
sorry ale po czasie spedzonym w D2 wytrzymałość kojarzy mi się z czymś innym

a tak wogóle co się dzieje jak z uporem maniaka nie będę naprawiał sprzetu - rozleci sie czy minus jest tylko taki że nie mogę go sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2012 o 15:47, Zand79 napisał:

a tak wogóle co się dzieje jak z uporem maniaka nie będę naprawiał sprzetu - rozleci
sie czy minus jest tylko taki że nie mogę go sprzedać?


nie będzie działał, czyli jak bron dojdzie do 0 wytrzymałości to pozostaje bić z piąchy ;p
aż do momentu naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się