Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2012 o 21:21, Pietro87 napisał:

Na jakim capie hp się zatrzymaliście ? Bo tak mi się zdaje, że z hp poszedłem ciut za
wysoko.

Moim maxem było bodaj 36k na drugim akcie, potem uznałem że i tak mi to niepotrzebne i spadłem do 29-30k. W praktyce lepszym zakupem niż choćby i 200 vitality okazały się dobre butki z movement speed. Bo co cię nie złapie to cię nie zabije.

Co do czystego dps-u - dobijałem do 70k przed sprzedaniem gearu. Głównie intelligence i attack speed, ale trochę crit chance, crit damage i czystego +dmg na ringach też było. Miałem też farta za grosze wyhaczyć świetny chest warty kilka milionów za bodajże 300k (3 sockety, 146 inta, 102 vita, po wsadzeniu gemów przekroczyło próg 250 inta...potem na AH poszedł za 20 euro bodajże xD) i bardzo dobry source za ledwie 70k (a warty spokojnie 15x tyle) na /trade. W zasadzie nie przejmowałem się armorem (z Force Armor miałem nieco ponad 4k bodajże), resistami w sumie też nie (choć faktem jest że miałem String of Ears z bardzo wysokimi premiami: reduces damage from melee attacks by 17% - to chyba jeden z nielicznych itemów w grze oferujących tak dobry bonus, +15 all res, bodajże 80 inta i 70 vita).

Wystarczało by zabijać Ishkatu zanim w ogóle mógł do mnie podejść choć taki Belial czy Azmodan (I HAAAATE HIM, zawsze zostawało mu z 30% hp jak uruchamiał swój broken op skill z plamami zagłady i tylko fartem go w końcu ukatrupiłem) potrafili mnie doprowadzić do białej gorączki. Farmienie aktów też wchodziło w grę, zwłaszcza że można było się po prostu czystą siłą ognia przebić przez większość przeciwników. A nawet po padnięciu elity nie miały 50% hp i tylko pozostawało je dobić.

Choć nie bawiłem się w kupowanie żółtej broni - wolałem niebieską z bodaj 995 dmg + increased crit damage zamiast żółtej z 850 w tej cenie bo to różnica prawie 10k dmg była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 21:52, Pietro87 napisał:

Jak znerfią LOHa to sie pożegnamy z tankami w party bo wtedy każdy zrobi sobie DH.


Na 2 akcie inferno (tam obecnie farmie) ekipa złożona z 4 DH dostaje tak niesamowity wpierdziel że szkoda gadać

W sumie nie ma się co dziwić jak na 2 akt pchają się DH z 15-20k DPS osobiście mam 40k a i tak uważam że to trochę za mało na 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim 27k [26.6 w co-opie/27.4 w solo z najemnikiem w moim wypadku enchanterką] daję radę w 2gim akcie bez zgrzytów solo przelecieć cały [i elity i bossów przed ich enrage timerem jak np beliala], ale mechanika gry Wizem sprawia, że dmg się inaczej nakłada [hydra + spam blizzardem + spam piercing orbem to jest pokaźny dmg nawet mimo stosunkowo w statystykach niskiego dpsu, w sumie na tyle "pokaźny", że na akt 3-4 też jakoś starcza póki nie trafi się jakaś naprawde przegięta elita tudzież póki nie muszę robić cudnego Ghoma którego gluty dostały hp boosta a i on sam pierdzi w 1.5 minuty na cały pokój =.=].

Aczkolwiek tez bym się za dodatkowe z +15-20 nie pogniewał xD

Btw z DH to też jest różnie, widuję ludzi z 90-120k dpsu którzy mówią, że nie radzą sobie z aktem 2 nawet [ja się pytam - poważnie ? jak z takim dmg można nie ogarnąć aktu 2 ? przecież wszystko takim osobom padać na hita powinno.. to ja trash moby na jeden skill spam biorę a elity na szybki kite w akcie 2, dopiero w 3-4 zajmuje mi to zauważalnie więcej czasu], a progresem stoją ciągle na buczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako DH bez żadnych pasywów mam ~43k dpsu, to starcza na ''większość'' elit w a3, ale do nowych bossów nawet nie podchodzę, po prostu nie są ubijalnie glass cannonem bez topower sprzętu, a wydawać kasę na regear ''tankowy'' mi sie nie chce, wole zbufować barba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam jak można mieć jakieś 100k DPSu wizzardem? Obecnie mam 17k i z tego co przeglądałem AH wynika iż mógłbym jeszcze dokupić inteligencji na przedmiotach jakieś +/- 500-700 max co dałoby z tego co widzę jakieś 8k do DPSu (czyli łącznie nie całe 30k) więc gdzie tu do nawet 40k jak u niektórych? Co robię źle? :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 22:56, JackXPPL napisał:

Ja się pytam jak można mieć jakieś 100k DPSu wizzardem? Obecnie mam 17k i z tego co przeglądałem
AH wynika iż mógłbym jeszcze dokupić inteligencji na przedmiotach jakieś +/- 500-700
max co dałoby z tego co widzę jakieś 8k do DPSu (czyli łącznie nie całe 30k) więc gdzie
tu do nawet 40k jak u niektórych? Co robię źle? :S


Bo na DPS składa się więcej czynników niż sam INT.

DPS broni, crit chance/ crit dmg, attack speed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o robię źle? :S

Dnia 25.06.2012 o 23:01, zawcia napisał:


Bo na DPS składa się więcej czynników niż sam INT.

DPS broni, crit chance/ crit dmg, attack speed.


Crit chance mam 15% a Crit dmg 110%, szybkość ataku 1,20... Nie jest chyba tragicznie ale i tak mam dość słaby dps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2012 o 23:06, JackXPPL napisał:

Crit chance mam 15% a Crit dmg 110%, szybkość ataku 1,20... Nie jest chyba tragicznie
ale i tak mam dość słaby dps.


Za dobrze to nie wygląda. ( choć nie jestem na świeżo )
Popracuj nad gearem, to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:06, JackXPPL napisał:

o robię źle? :S
>
> Bo na DPS składa się więcej czynników niż sam INT.
>
> DPS broni, crit chance/ crit dmg, attack speed.

Crit chance mam 15% a Crit dmg 110%, szybkość ataku 1,20... Nie jest chyba tragicznie
ale i tak mam dość słaby dps.


A sama broń jakie ma obrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 23:11, zawcia napisał:


A sama broń jakie ma obrażenia?


Daję w załącznikach mój cały sprzęt + statystyki. Piszcie co byście zostawili a co trzeba koniecznie zmienić. Tak chyba będzie łatwiej.

20120626005400

20120626005407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 00:54, JackXPPL napisał:

>
> A sama broń jakie ma obrażenia?

Daję w załącznikach mój cały sprzęt + statystyki. Piszcie co byście zostawili a co trzeba
koniecznie zmienić. Tak chyba będzie łatwiej.

Koniecznie i zdecydowanie to trzeba przede wszystkim zmienić armor!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 00:54, JackXPPL napisał:

Daję w załącznikach mój cały sprzęt + statystyki. Piszcie co byście zostawili a co trzeba
koniecznie zmienić. Tak chyba będzie łatwiej.


Ja to bym zmienił...wszystko. Żaden z tych itemów nie zalicza się do najlepszego gearu z Inferno, spora część to zresztą poziom Piekła.
Po kolei:
Broń - w sumie nawet ujdzie bo ma socket...ale same obrażenia poza tym są bardzo, bardzo niske.
Buty - gdyby odwrócić inteligencję i witalność to byłyby niezłe. Zasadniczo bardzo fajne są butki Boj Anglers (nie mam pojęcia jak ten legendarny się w polskiej nazwie nazywa) bo jako jedne z trzech w grze (drugie to Ashera''s Lock ale one są dla DH bo mają gwarantowane 100+ dexterity, trzecie to z kolei Zunimassa''s Journey, te dość ciężko dostać z fajnymi premiami ale są warte swojej ceny jeśli znajdziesz takie z inteligencją i vitality) dają dodatkowy attack speed a to jest równoznaczne z kilkoma tysiącami obrażeń. Z nielegendarnych poszukaj czegoś co daje ze 120+ inta, dodatkowy movement speed (ratuje życie), może jakieś vitality czy all res jeśli ci starczy złota.
Tarcza - na co ci to w ogóle? Zmień na jakikolwiek source. W sumie najlepiej taki który daje ci dodatkowy Arcane power, z 200+ dmg, intelekt i witalność też się przydałyby. W moim przypadku zdjęcie off handa to było bodaj -5000 damage więc to DUŻA różnica.
Spodnie - co to za paskudztwo? Znowu, staty powinny być na odwrót. Warto poszukać sobie takich z 2 wolnymi miejscami na klejnot, często idzie dostać dzięki temu sprzęt warty 10x tyle, zwłaszcza jeśli już bazowo dawałyby z 200 inta, po zgemowaniu są wtedy warte kilka milionów.
Pierwszy pierścień nawet może być, ten drugi z kolei jest po prostu kiepski.
Pas może być bo daje nawet dużo all resa.
Rękawice kiepskie, wypadałoby wymienić na coś ze 150+ inta i z vitality zamiast siły.
Chest jest bez-na-dziej-ny. Poszukaj czegoś co daje z 220+ inta. Ewentualnie jeśli masz na niego z 5 mln i więcej, to jeszcze dorzuć do warunków szukania 100 vitality. Da ci to drastyczny wzrost do obrażeń.
Karwasze to jakiś dowcip, to powinno dawać tak z 5x więcej inteligencji. Naramienniki kupione chyba pod barbarzyńcę.
Head stosunkowo kiepski, samemu używałem legendarnego Dark''s Mage Shade - gwarantowany crit chance, 10% redukcji ograniczeń, mi trafił się taki ze 176 inta, 66 vitality i zmniejszeniem kosztów Hydry o 5 arcane power. Storm Crow też jest fajny bo daje 4% bonusowych obrażeń przeciwko elitom i nieco health on hit (co jest BARDZO istotne jak ci się trafi odbijanie obrażeń). A to one są prawdziwym zagrożeniem w tej grze. W praktyce czasem idzie też dostać fajne itemy nielegendarne ale w tym przypadku raczej warto dopłacić bo to naprawdę fajne unikalne premie.

Amulet na pierwszy rzut oka niezły ale po spojrzeniu po raz drugi wychodzi że nie daje ani attack speed ani kryta. Więc do chrzanu i trzeba wymienić.

Uwaga - podejrzewam że każdy z legendarnych przeze mnie itemów idzie za 10 mln golda i więcej obecnie ;) Ale tyle kosztuje najlepszy sprzęt w tej grze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń jest bardziej niż w porządku. 800dps to taki rozsądny przedział dla 1h, a ponad 200int ze 750 robi tą broń bardziej ~850-900.

Oprócz laku Int na reszcie geara (~1500 to takie rozsądne minimum), rękawice można dość tanio dostać z 150int+crit+critdmg. Source co najmniej 50-200 z crit chance. Buty MUSZĄ mieć movement speed. Naramienniki/karawasze/chest wymienić asap, potem spodnie. Hełm nie jest zły.

Ogólnie nie wiem czy przypadkiem czy celowo masz sporo gold find na gearze. Imo to beznadziejny stat po nerfie beczek i co. i lepiej bawić się w magic find jeżeli chcesz wyfarmić gear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2012 o 21:56, Pietro87 napisał:

Takie gry to czysty syndrom upgrade, gdzie główną osią jest zdobywanie coraz lepszego
lootu.


A poziomy trzeba odblokowywać dla każdej postaci nowo stworzonej osobno ? Czy jednak wystarczy przejść raz jedną postacią normal i będę miał odblokowany koszmar dla wszystkich postaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 09:28, Chlorofil napisał:

wystarczy przejść raz jedną postacią normal i będę miał odblokowany koszmar dla wszystkich
postaci ?

Musisz oblokować sam każdą postacią. Zresztą nie ma to różnicy, bo do kosza nie wejdzie bez 30 (chyba?), Hellu 50, a Inf 60 levelu, po prostu gra Ci nie pozwoli. Jak chcesz sobie je odblokować wcześniej, niech ktoś zaprosi Cię do WP przed Diablo i ubije za Ciebie, takie taxi jeszcze działa, ale xp i tak musisz zdobyć gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zalogowanie się, a włąściwie to się loguje, tylko przy pobieraniu listy postaci wyskakuje błąd (3006)
przeczytałem, że powodem było danie tarczy templariuszowi. Wczoraj Monkiem zacząłem 1 akt na koszmarze, pograłem jakiś czas, ale tarczy nie dawałem templariuszowi bo ma gear z trybu normal, a w normalu nic mi sie nie działo takiego. Co z tym zrobić?

Problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2012 o 08:29, Nivrax napisał:


Ogólnie nie wiem czy przypadkiem czy celowo masz sporo gold find na gearze. Imo to beznadziejny
stat po nerfie beczek i co. i lepiej bawić się w magic find jeżeli chcesz wyfarmić gear.


Jak wymieniałem sprzęt tak mniej więcej po skończeniu piekła to w kupowaniu przedmiotów brałem ten czynnik jako jeden z najważniejszych przy kupowaniu przedmiotów. ~150% premii do GF i MF to podstawa jeżeli się chce jakoś uzbierać golda farmiąc 3 akt na hellu.

BTW - dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się