Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2012 o 16:55, Paweuu napisał:

chce ktoś pohuncić akt 3 ze mną? samemu to straaaszna nuda :(

Możesz mnie dodać. mAnge#2315. Jak postać da rade to mogę pobiegać. Jak nie to najpierw będę musiał się dozbroić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 16:55, Paweuu napisał:

chce ktoś pohuncić akt 3 ze mną? samemu to straaaszna nuda :(



Dodaj mnie [mój bt na gsie i tu w liście] i jak chcesz mogę z tobą pobiegać.
Bo obecna ekipa się "zawiesiła w czasie" na farmeriadzie monotonnie i do "bulu" aktu 2 która mi nosem wychodzi.
Chętnie tez cały akt 3 od nowa zaliczę bo mi aczików nie nabiło za polowe rzeczy [np za azmodana owszem, aczkolwiek tylko solo, za cyd nie wbiło, za siege nie wbiło, za ghoma to samo.. za ghoma dopiero kilka dni temu udało mi się po kilku killach z rzędu na piekle tego aczika wbić.. nie wiem w ogóle czy tego na support nie zgłoszę, bo aczik za ratowanie innych graczy tez mi się nie nalicza]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 20:25, KrzysztofT napisał:

Sprzęt i statsy na obrazku. (Szukam jeszcze butów, ale nic ciekawego nie znalazłem na
AH).


Tak patrzę na inta i dps - nic ciekawego. Zerkam na resisty i pancerz - OH MY GOD...Widzę że w przeciwieństwie do mnie wolałeś pójść w stronę przeżywalności zamiast zmiatania wszystkiego na mapie zanim dojdzie ;) Naprawdę ładny gear, muszę przyznać. Czuje się te wpakowane miliony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 20:25, KrzysztofT napisał:

Przebudowałem trochę czarownika i jest znaaaaacznie lepiej. Build :

http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/wizard#alXRSO!aXf!cYYbcc


Sprzęt i statsy na obrazku. (Szukam jeszcze butów, ale nic ciekawego nie znalazłem na
AH).


Skąd do cholery masz tyle złota? Znalazłeś jakiś fajny item i sprzedałeś za grube miliony?
I co to są te ikonki trzy koło mikstur? Pierwszy raz je widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:52, JackXPPL napisał:

Skąd do cholery masz tyle złota? Znalazłeś jakiś fajny item i sprzedałeś za grube miliony?


Ja to nie wiem jak wy możecie mieć mniej niż kilka-kilkanaście milionów na Inferno. Zależnie od obranych metod można spokojnie wyciskać po pół miliona do miliona na godzinę na samej farmie odpowiednich obszarów. Siedząc na AH i bawiąc się w odpowiednie kupowanie zbyt tanich towarów i odsprzedawanie drożej też można robić po kilka milionów dziennie, mi się zdarzało kupować choćby ity po 250k i sprzedawać po 2 mln... nawet logować się do gry nie trzeba a kasa leci.

A te ikonki są z edycji kolekcjonerskiej Diablo 3 - skrzydła i barwniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:54, ziptofaf napisał:

Ja to nie wiem jak wy możecie mieć mniej niż kilka-kilkanaście milionów na Inferno. Zależnie
od obranych metod można spokojnie wyciskać po pół miliona do miliona na godzinę na samej
farmie odpowiednich obszarów.


Od paru dni farmię Rzeźnika właśnie na inferno. W nieco ponad pół godziny po przejściu paru etapów lochów i zabicu conajmniej 5 grup elit/chempionów wraz z ostatnim zabiciem Rzeźnika zarabiam (łącznie z odsprzedażą broni) jakieś maksymalnie 100k. Nie wiem jakim sposobem można w godzinę wyciągnąć pół miliona do miliona. To nie jest możliwe. Chyba że nagrasz film z takiej farmy.

A samemu niedawno dorobiłem się (po łącznie ponad 130h gry - wymaksowaniu barbarrzyńcy i czarodzieja) dopiero jednego miliona. Kwoty rzędy kilkunastu milionów są już dla mnie astronomiczne nie mówiąc o tych 33.

Dnia 29.06.2012 o 21:54, ziptofaf napisał:

Siedząc na AH i bawiąc się w odpowiednie kupowanie zbyt
tanich towarów i odsprzedawanie drożej też można robić po kilka milionów dziennie, mi
się zdarzało kupować choćby ity po 250k i sprzedawać po 2 mln... nawet logować się do
gry nie trzeba a kasa leci.


Ludzie nie są głupi i dobrych przedmiotów za 4 razy mniejszą cenę nie sprzedadzą. Chociaż można próbować "polować" na okazje.

Dnia 29.06.2012 o 21:54, ziptofaf napisał:

A te ikonki są z edycji kolekcjonerskiej Diablo 3 - skrzydła i barwniki.


No tak, racja. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ Zobacz sobie stream Kungena na twitchu. Gra HC DH teraz. Dzisiaj farmił cały dzień akt 1. Z gearu który sprzedał zarobił kilka milionów. Tylko, że miał całą stronę i połowę drugiej w skrzynce rare ilvl61-63 i tylko 1-2 były ok po 6h farmy. Około 8 itemów było przeciętnych. Więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. On ma też o tyle łatwiej, że jego DH ma ok. 90k dmg sporo życia i resów więc kosi paczki aż miło. Z drugiej strony gra HC więc nie może pozwolić sobie na błędy.

EDIT
On nie farmi tylko Butchera. Wybiera qust 9 z akt1. Zanim wybierze się na niego to odwiedza inne lokacje tam zabija paczki i w między czasie odwiedza Sale Agoni? i Rzeźnika. Jest to czasochłonne ale lepsze niż powtarzanie tylko drogi do bosa bo wtedy ma się NV5 przez dłuższy czas. Zresztą co ja się będę produkował http://pl.twitch.tv/kungentv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 22:07, JackXPPL napisał:

A samemu niedawno dorobiłem się (po łącznie ponad 130h gry - wymaksowaniu barbarrzyńcy
i czarodzieja) dopiero jednego miliona. Kwoty rzędy kilkunastu milionów są już dla mnie
astronomiczne nie mówiąc o tych 33.

Masz wymaksowanego czarodzieja? Jeśli tak to leć na IV akt i farmisz Ishkatu. 2x na minutę można go zabijać przy niezłym dps-ie (pamiętaj żeby spacją przeklikać dialog między Tyraelem a Imperiusem, trwa tyle co samo starcie). Po ostatnim patchu zwiększony jest drop, zawsze jest też szansa na broń z 900+ dps. Choć nawet nie używając AH i tylko lecąc do vendora co kilka runów można robić po 200-300k na godzinę. To jest metoda niewymagająca żadnego gearu itp. Ale jeśli poszukujesz szybszej... robisz tak - kupujesz gear z gold findem. Tak żeby mieć ponad 200%. I lecisz na nightmare. DPS staraj się utrzymywać powyżej 10-11k, to aż nadto. Całkiem niezłym obszarem jest 3 akt, Rakkis Bridge. Można jeszcze mf dodać bo to obszar w którym dropią z legendarnych choćby Boj Anglers na tym levelu dropią... które idą nawet za 10 milionów jak się trafią z dobrymi statami.

Dnia 29.06.2012 o 22:07, JackXPPL napisał:

> Siedząc na AH i bawiąc się w odpowiednie kupowanie zbyt

Dnia 29.06.2012 o 22:07, JackXPPL napisał:

Ludzie nie są głupi i dobrych przedmiotów za 4 razy mniejszą cenę nie sprzedadzą. Chociaż
można próbować "polować" na okazje.

Sprzedadzą i 40x taniej, trzeba tylko wiedzieć jak szukać. Przykładowe screeny gdy byłem jeszcze biedny poniżej (choćby przedmiot kupiony za 30k i sprzedany za 1.3kk...w praktyce był warty więcej ale chciałem żeby szybko zeszło). Dałbym coś nowszego ale moja ostatnia historia to raczej zakupy itów na AH i potem sprzedaż ich za $$ (choć jak naprawdę chcesz to mogę pospamować screenami - tak ze 100 aukcji z kategorii kup za 50-300k, sprzedaj za 200k-4kk ;)). No i z filmikiem tego jak obecnie farmię będą problemy bo magiem sprzedałem cały gear za jakieś 500 zł, tylko DH mi został a on ma gear w sam raz na II-III akt a nie na farmienie xD

20120629221848

20120629221901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten build... ale tak po kolei może :

Pierwsze co aż wali po oczach... magic weapon z life stealem ? For real ?
Aż chce się powiedzieć Jezusie i wszyscy świeci to tak istotne dla ciebie jest na inferno posiadanie kradzieży życia z tej runy która daje całe uwazaj : 1.5% - 80% = 0.3% zwracanego hp [tak tak - inferno rzadzi się swoją mechaniką, opis skilla ci tego nie powie ale life steal na inferno jest redukowany o 80%, czyli twoja runa to totalny fail... no chyba, że te 0.3% rpzy tym małym dpsie jaki masz i braku direct damage skilli tak wiele ci daje]

Na dobra sprawę twój jedyny direct damage skill to magic missile który w przypadku statystyki life steal daje 100% skalowania.
Ale blizzard daje już tylko 2% [co oznacza, że twoje zdrowie za ten life steal wraca z blizzarda w proporcji 2% z twojego 0.3% za każdego trafionego przeciwnika... hydra antomiast wogóle nie procuje z ta statystyką]


Kolejna sprawa - zamieć z runą poszerzającą jej pole ?
Ile masz łącznie AP po odpaleniu energy armora ? Tak na oko jak dobrze widzę masz bonus do ap +13 w czapce, to daje po odpaleniu force armora majac astral presence 113 ap do użytku.
Twój obecny cast blizza kosztuje 35ap, to daje ci 3 casty blizzarda i na 4tymusisz już poczekać te 1.5 do 2s aż trochę ap wróci.
Runa dająca zmniejszenie kosztów blizzarda dała by ci 5 castów a na 6ty musiał byś czekac już tylko [w razie potrzeby zrobienia 6tego castu szybkimi seriami] jakies 0.5 sekundy.
Dla mnie - kolejny fail z ta runą.

Prismatic armor - tu jest git, masz wysokie resy, średnie hp, dobry armor rate, rpocujesz tu lepiej niż z force armora, tego nie ruszaj jest git.

Pasywka blur - naprawde przy tej defensywie tak ci potrzebna ?
Jest kilak lepszych alternatyw niż +20% redukcji tylko w melle range [ta pasywka redukuje tylko damage w zwarciu, zadaj sobie pytanie ile mobów atakuje cię w zwarciu ? masz range build i bierzesz pasyw do redukcji dmg w zwarciu, dla mnie kolejna chybiona sprawa, zwłaszcza, że co jak co defensywe masz całkiem dobrą]

Hydra - tu ejst git, venom hydra przy tym buildzie to jedyna opcja.

Diamond Skin - przedłużenie czasu ? Te 2s tak wiele ci dadzą ? Co prawda do DSa wlicza się def i resy [do tej redukcji na niecałe 11k dmg bazowej] ale te 2s na Dsie który redukuje tylko niecałe 11k to chybiona sprawa.
Crystal Shell dal by tu o wiele więcej, 2s mniej ale możesz z nim przy redukcji 21k stać niczym tank przez te 6s i nie ma siły, żeby z takim defem pekł, chyba, ze walic cię będzie coś naprawdę mocarnego np jakieś lashery w akcie 3-4 tudzież demony majace dash attack w akcie 4 i w tym samym akcie wallopy.

Magic Missile - przy tym as tragedia.
Ten skill ma cast zależny od as, twój as to marne 1.11, budując się pod 2h weapon nie wybiera się skilli które kosztują cię cenne sekundy. robiąc kite pod blizza i hydrę jak robisz stutter runy z tym mm to jego cast kosztuje cię za dużo czasu, tym samym odbiegasz na krótszy dystans lub robisz mniej stutter hitów przy kiteowaniu.


Ogółem tez nie kumam wyboru range buildu skoro masz item setting pod melle wiza.
Ale to twoja wola, ja ci broń boże nie mówię jak amszz grac, nie mniej poprosiłeś tu o opinie i porady - niniejszym udzielam swoich na podstawie obserwacji tego jakie masz itemy, jaki wybrałeś build i jakimi dysponujesz statystykami.

Widział bym twój build raczej tak :

http://eu.battle.net/d3/pl/calculator/wizard#UlXRkO!YXf!bbabZc


Synatura - Lightning Blast. Ogółem tu mam największa zagwozdkę bo masz bardzo niski as, za niski na używanie piercing orba [no i do orba potrzeba tez już trochę względnego mikro, bo to jest nietypowy skill, trzeba się nauczyć go używać]. Ale Light Blast jako skill który ma sam z siebie podwójny as dawał by imho rade, do tego przebija wrogów, więc masz aoe dmg jeśli umiesz kiteowac moby w prostej linii.
Ewentualnością jest tu całkowite wywalenie sygnatury i wstawienie w jej miejsce np tormenta z runą od min.

Blizzard z runą od zmniejszonego kosztu użycia, jak pisalem rzucisz ich więcej i rozciągniesz na szerszy/dłuższy

Diamond skin z crystal shell - to tez już wyżej wyjaśniłem. obszar.

Hydra zostaje jak była.

Wywalamy całkiem magic weapon, dajemy tu mirrory z duplikatami, dostajesz świetny distract skill, który pozwalał by ci stosować kite w momencie jak wrogie moby/elite packi zbyt mocno skrócą dystans lub potrafią sie do ciebie teleportować.

Energy armor tez zostaje jak był.

Pasywne Astral Presence i Ward zostają jak były.
Ale blur wywalamy i dajemy glass canon. Masz mocne resisty i mocny armor rate, GC dał by ci +15% dpsu [miał byś dps wzgledem obecnego na poziomie jakiś 30-32k] a jedynie zabiera 10% od resistów i armora.
Nawet z tym minusem twoje EHP nie spadnie poniżej 425 [wyszło by dobrze ponad 435 jeśli wywalił byś magic find gem z czapki i wpakował life % czyli dobrego ametysta, wtedy by ci wskoczyło na jakieś 480k]] co dalej oznacza, że nic nie zdejmie ci jednym hitem w akcie 4tym całego hp [oprócz specjalnych ataków które omijają resisty i inne zabezpieczenia, jak np pochwycenie diablo które zawsze zostawia ci 1% hp]


Reasumując - jak dla mnie [biorąc pod uwagę mechanikę gry, oraz to jak wyglądają akty 3-4] twój obecny build to połamaniec który jest bardzo dziurawy :)
O ile akty 1-2 to można robić nawet z takim zestawem z zamkniętymi oczami o tyle na 3-4 już tak kolorowo nie będzie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 22:39, ziptofaf napisał:

Masz wymaksowanego czarodzieja?

Wymaksowanego... Miałem na myśli wbity 60 lvl i dostęp do inferno. Z moją obecną postacią nie mam żadnych szans w 2 akcie niestety.

Dnia 29.06.2012 o 22:39, ziptofaf napisał:

Ale jeśli poszukujesz szybszej... robisz tak - kupujesz gear z gold findem.
Tak żeby mieć ponad 200%. I lecisz na nightmare.

Próbowałem tego, 200% MF i GF i zbierałem w 3 akcie od rozwalenia balist do zabicia tego bossa na końcu mostu - jakieś 80k za jeden "run". Trwa to też jakieś 20 minut więc na godzinę by wyszło z 250k przy dobrych wiatrach... Więc też bez rewelacji.

I jakoś nie widziałem aby broń z przykładowo 990DPSu była wystawiona za 40k, albo nie wiem...spodnie przykładowo z jakimś drogim kamieniem i +250 do jednej statystyki za bezcen.
Ale to ja, nie wiem jak szukać czegoś co powinno być sprzedane za więcej a jest tanie. Może tego "nie widzę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 19:42, Pietro87 napisał:

Bo obecna ekipa się "zawiesiła w czasie" na farmeriadzie monotonnie i do "bulu" aktu
2 która mi nosem wychodzi.

E tam nie wyolbrzymiaj już. :D Aż tak często to z nami tam nie śmigałeś... z resztą.. mówisz, że Ci akt 2 zbrzydł zdeka.. no cóż przed nerferm Inferno to się latało na tego rzeźnika/kinga [w koło macieju].. ale obrzydzenia nie było :P
Planujemy z Keransem i Nemojimimym uderzyć na 3 akt ale jakoś trzeba będzie się ustawić w time :P.
A co do aktu 2 no cóż... źle tam teraz nie jest, ja nie narzekam, jest łatwo i przyjemnie a i % drop rateu poprawili.

PS: To Ty solenizant [już wczoraj byłeś xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2012 o 00:10, Braveheart napisał:

E tam nie wyolbrzymiaj już. :D Aż tak często to z nami tam nie śmigałeś... z resztą..
mówisz, że Ci akt 2 zbrzydł zdeka.. no cóż przed nerferm Inferno to się latało na tego
rzeźnika/kinga [w koło macieju].. ale obrzydzenia nie było :P


Korekta - wy biegaliście na rzeźnika a ja z bólem ale robiłem jakiś tam niewielki progress po starym a2 xD [bo wtedy mi owy rzeźnik nosem wychodził xD]

Dnia 30.06.2012 o 00:10, Braveheart napisał:

Planujemy z Keransem i Nemojimimym uderzyć na 3 akt ale jakoś trzeba będzie się ustawić
w time :P.


To chyba żaden problem, proponuję coś jutro podziałac, resztę obgadamy in-game lub na gadulcu, cos się wykmini.

Dnia 30.06.2012 o 00:10, Braveheart napisał:

A co do aktu 2 no cóż... źle tam teraz nie jest, ja nie narzekam, jest łatwo i przyjemnie
a i % drop rateu poprawili.


No i w tym sek, nie samym dropem człowiek żyje [nie, że nie lubię czasem pofarmić na ostro, ale nie non stop].
Mam odbugowane wreszcie acziki do zaliczenia na aktach 3-4, trzeba by je zrobić jak należy :)

Dnia 30.06.2012 o 00:10, Braveheart napisał:

PS: To Ty solenizant [już wczoraj byłeś xD]


Tak. Podziękował za pamięć =P [min dlatego mnie nie było wcale dziś online dopiero do późnego wieczora]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2012 o 22:39, ziptofaf napisał:

Sprzedadzą i 40x taniej, trzeba tylko wiedzieć jak szukać.

no wlasnie jak szukac:)?

i czy latwiej sprzedac przedmioty na rmah w ameryce czy w europie? jesli w ameryce czy oplaca sie zrbic migracje na ameryke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 10:24, ZnalazlemNemo napisał:

Czy mając najemnika przy sobie dostaje się mniej expa/gold czegokolwiek? Czy to nie wpływa
na nic?


Mniej się nie dostaje, natomiast przy jego pomocy możesz zwiększyć magic/gold find, jeśli założysz mu gear z tymi statami. Dostajesz 25% tego, co on ma na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy za używanie takiego czegoś można dostać bana: http://www.youtube.com/watch?v=lfohMPaULP4?

Tak w ogóle to zauważyłem jakiś czas temu fajny błąd. Jeśli spotkamy dwie paczki czempionów (w sensie że tych z "niebieskimi imionami" :P), które pochodzą one z "jednej rodziny" (czyli na przykład Fallen i Fallen Overseer) i jedna z nich ma właściwość Avenger, to ten efekt działa również na drugą paczkę. W sumie ciekawe czy działa to też w ten sposób gdy obie grupy są Avengerami. :P Bo jeśli tak, to Fallen Overseer będzie całkiem spory po pięciokrotnym wzmocnieniu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 12:09, matiz123 napisał:

Mam pytanie: czy za używanie takiego czegoś można dostać bana: http://www.youtube.com/watch?v=lfohMPaULP4?


Ban - raczej bardzo mało prawdopodobne.
To sa legalne programy, nie ingerują nijak w strukturę samej gry, nie ładują się do pamięci gry.
Równie dobre jeśli za to blizz da komuś bana to powinni rozdawać bany za posiadanie np myszki razer naga hex gdzie masz dodatkowe przyciski pod które możesz przypisać np skróty z paska zdolności.

Dnia 30.06.2012 o 12:09, matiz123 napisał:

Tak w ogóle to zauważyłem jakiś czas temu fajny błąd. Jeśli spotkamy dwie paczki czempionów
(w sensie że tych z "niebieskimi imionami" :P), które pochodzą one z "jednej rodziny"
(czyli na przykład Fallen i Fallen Overseer) i jedna z nich ma właściwość Avenger, to
ten efekt działa również na drugą paczkę. W sumie ciekawe czy działa to też w ten sposób
gdy obie grupy są Avengerami. :P Bo jeśli tak, to Fallen Overseer będzie całkiem spory
po pięciokrotnym wzmocnieniu. :D



Tak to działa tak jak przypuszczasz - potwierdzone w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się