Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2012 o 13:55, rtyrtyrty napisał:

Jeszcze zapytam z ciekawości, da radę bez problemu mieć wystarczająco EHP na późniejsze
akty nie używając tarczy, czy będzie to konieczne?



Tak an dobra sprawę EHP na akty 3-4 [czyli 425] to jest dla DH wydatek bardzo pokaźny, do tego cierpi na tym dps [chyba, ze masz kasy jak lodu] i raczej jak dla mnie DH który nie jest klasa defensywną, powinien się koncentrować na graniu tak, aby nie dać się trafić [a do tego masz już sporo mozliwości, duża mobilność, pułapki, triki itp itd]

Klasy Range nie dobijają EHP na akty 3-4 tak jak klasy melle.

Jasne można zrobić wariacje DH tanka, ale to kosztuje. tak samo można grac tankiem wd czy wizem.


Sam mam EHP równe bodajże około 250-300 [dawno nie liczyłem, musiał bym sprawdzić w wolnej chwili] i na akcie 4tym nic mnie nie 1 hituje dzięki force armor. WD robią podobnie zagrywając na swoje spirit walki i inne cuda a DH powinien na Smoke Screen i Shadow Power zagrywać. Range klasa = nie daj się trafić [nie koncentruj się an tym za ile coś cię trafi, ma cię nie trafiać :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie obawiam się tylko niesławnych Oppressorów którzy podobno zabijają szarżą na hita i nawet nie ma szans uniknąć tego. Oprócz tego Terror demony które lubią pojawiać się tylko tuż pod nogami i inne tego typu rzeczy. Nadal gram swoją postacią tak, jak by każdy hit miał mnie zabić, tyle, że jak się nie uda to nie ginę.

Shadow power nie jest złym pomysłem, ale jedno użycie trwa chyba 3 sekundy, nie tak łatwo przewidzieć kiedy przybiegnie z poza ekranu jakiś mob z szarżą i walnie za 60k. Przechodząc przez akt 4 na Hellu dostałem taką szarżą około 5 razy, a zamachów na moje życie było więcej. Chyba, że z Shadow Power jest coś o czym nie wiem.

A jeśli chodzi o kasę..właśnie tu jest jeden z największych problemów. Dla mnie nawet uzbieranie 600 tysięcy to szczyt wszystkiego, jeszcze nigdy nie miałem nawet miliona. Dlatego jak widzę, że ludzie chcą ponad 800 tysięcy to ręce opadają, bo wiem, że tyle to ja zarabiam po przejściu 4 aktów na Hellu bez wydawania na nic po za naprawami sprzętu. A niektórzy to chyba w jeden dzień tyle wyciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opisie zamieci stoi że obrażenia się nie kumulują gdy rzuci się ją kilka razy, ale gdy na jedno miejsce dwóch czarowników rzuci po zamieci to też się nie kumuluje?
Bo jak widzę że drugi czarownik miota zamiecią to dla pewności zmieniam sobie skilla na tornado energii.
No i czy obrażenia z 2 (lub więcej) jadowitych hydr się kumulują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FRAPS to przeżytek, zobacz sobie Bandicam'a. Na bezpłatnej wersji można nagrywać do 10min z watermarkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 14:02, Malevyn napisał:

jak sie oblicza to ehp ?? nie gralem w d3 juz kilka tygodni

http://rubensayshi.github.com/d3-ehp-calculator/#intro
Widzę, że mój barbarzyńca ma nieco ponad 900k bazowego EHP (z blokiem i unikiem 1139k) bez defensywnych umiejętności pasywnych. Z pasywkami to odpowiednio 1200k i 1546k. Czyli nie jest tak źle. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kumuluja sie dla ciebie twoje zamiecie, ale już kumulują się z twoim kolega, tak jak dwie hydry [zagrywamy z ekipa czasem na infie taktykę na dwie hydry, masakryczny dps :)]

@Selv

Ja mam pełną wersję FRAPSa na licencji, aczkolwiek obadam tego bandicama, jeśli cena jest rozsądna kupie pełniaka jak przetestuję wersję darmową.

@matiz123

No generalnie klasy melle zwłaszcza w buildzie tanka to nigdy nie były 1 hity, więc się nie dziw =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 18:21, Pietro87 napisał:

No generalnie klasy melle zwłaszcza w buildzie tanka to nigdy nie były 1 hity, więc się
nie dziw =P

Wiem, wiem. :P Ja w sumie swojemu barbowi staram się teraz zwiększać DPS kosztem obrony, bo drugi akt inferno jestem w stanie tak czy inaczej spokojnie farmić. Teraz mój DPS wynosi nieco ponad 20k po przestawieniu pasywek na ofensywne, dzięku czemu farmi się całkiem szybko - nie pamiętam już, kiedy ostatnio widziałem jakiś enrage timer. :D A ginę też bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to, że ludzie się pytają o jakieś buildy...co niektórzy to mają chyba orzecha miast braina. Przecież to smiech wręcz jest, bo ta gra jest prosta jak konstrukcja cepa. Jakiekolwiek myślenie jest tu zminimalizowane minimalnie do minimnalnego minimum XD. To nie jest niewiadomo co zmyślnego i trudnego w ogarnięciu jej nie wspominając już o odpowiednim doborze skilli i pasywek. Patrzy się co najbardziej odpowiada [jakie kombinacje] i lecisz w teren to sprawdźić na kilku mobach, może jakiś większych bossach typu "Belka". Jak nie to co innego się ustawia. Przynajmniej jets to kolejny powód do grania :).
O Buildy to się mozna było pytać w D2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak często się z tobą zgadzam to powiem ci dziś tak - otworze ci jutro jak będę online wejście na Ghoma, i Cyd, ewentualnie jak chcesz się telepać to i na Rakanotha mogę [ale tu jak z cyd, musisz sobie dobiec do bossa kawałek bo questy nie otwierają bezpośredniego wjazdu] i zweryfikujesz ta swoja filozofie "prostej prostości w linii prostej prostolinijnej" xD

Weź pod uwagę, że niektórzy grają tu dalej niż akt 1-2, a akt 3 solo to jest zupełnie inna bajka [do mostu, na moście masz chwile oddechu, żeby potem znów wpaść w tęgi shit, ciasne korytarze, mało miejsca, często 2 a nawet 3 elite packi na raz do ogarniania]


A i build da się zepsuć jak ktoś naprawdę marnie ogarnia.
Można np brać blood magic na inferno, albo evocation pod zestaw skili bez cd... przykłady 1sze z brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że dom aukcyjny jest praktycznie martwy. Z jednej strony absurdalnie drogie przedmioty w wersji za złoto i nic wskazującego na poprawę sytuacji, z drugiej zaś walutowa wersja, z góry skazana na porażkę, bo nikt nie kupi nie-najlepszych przedmiotów za więcej niż kilkanaście eurocentów, a takie sumy automatycznie odpadają przez prowizje. Zatem zostają tylko te najlepsze z najlepszych, czyt. z końcówki Inferno i zarazem końcówki samej gry. Ludzie zbroją się niby w oczekiwaniu na dodatek, niby w oczekiwaniu na PvP, ale na chwilę obecną to błędne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj sprzedalem przedmiot za 6 euro... ale fakt przez 1.5 tyg nic;/

i ze zlotem tez sie zgadzam masakra jakie chore ceny!!!
ja mam bron z 860dps i dalem za nia 100k a zeby kupic teraz bron przynajmniej powyzej 900 to po 10-20mln nie mowiac o bronii powyzej tysiaca gdzie ceny siegaja bagatela nawet 200-300mln!
i tak nikt tego nie kupuje bo widze po aukcjach ze sie koncza i nie sprzedaja tego co za idioci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy problem

Chciałem na officajlnym forum coś napisać i ...
"....To konto ma ograniczony dostęp do zamieszczania wpisów z następujacego powodu:
Ta licencja gry wygasła lub została zablokowana. Fora, na których możesz zamieszczać wpisy są oznaczone jako [Ograniczone] na liście forów. "
DO tej pory nic tam nie pisałem - gry działają mi normlanie blokad nie widzę - napisałem do suportu ale zero odpowiedzi - o tel, nie wspominam bo szkoda mi kasy na czekanie w kolejce xxx minut - to tylko forum.
Wie może ktoś why ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 09:09, scott napisał:

Mam ciekawy problem

Chciałem na officajlnym forum coś napisać i ...
"....To konto ma ograniczony dostęp do zamieszczania wpisów z następujacego powodu:
Ta licencja gry wygasła lub została zablokowana. Fora, na których możesz zamieszczać
wpisy są oznaczone jako [Ograniczone] na liście forów. "


Jak jestes zalogowany na battle.net, wejdz na forum Diabelka, po prawej stronie masz np postacie z wowa itp, wybierz tam swoj battle.tag z Diablo i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć, że D3 wymaga skilla i myślenia ? Proszę Cię. Pomijając fakt, że gra to padaka to w dodatku DII było znacznie bardziej wymagające.

Aha i żeby nie było mówi to Barb Tank śmigający po Inferno w IV Akcie. Chociaż od 2 tyg. już praktycznie nie gram bo gra jest nudna jak flaki z olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 10:24, 4ny4 napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że D3 wymaga skilla i myślenia ? Proszę Cię. Pomijając fakt, że
gra to padaka to w dodatku DII było znacznie bardziej wymagające.


Nie, wymaga tylko względnego makro [jak każdy point & click action game czy rtsy], aczkolwiek ty chyba nie doczytałeś o czym była rozmowa.
Mianowicie o tym, że ludzie nie umieją sobie builda ułożyć - bo nie umieją. Dobre 80% nawet nie wie co to jest EHP.
Moim zdaniem Artur przesadza - nie każdy musi z miejsca super ogarniać temat i rozumieć który skill z którym współgra [zwłaszcza, że bardzo dużo zmiennych jest schowanych, vide redukcja life steala o -80% na inferno]

Tez uważam, że gra ma sztucznie napompowany poziom trudności randomizacją elit [szczyt szczęścia trafić lashera albo soul reapera ze speadem, vortexem, fire chain i sealem tudzież horde].

P.S.
A tak trochę humorystycznie - czy wymaga myślenia, hmm jak widzę range klasy co chciały by stać w miejscu i tankować + zadawać dmg to stwierdzam, ze jednak jakiegoś tam minimalnego wymaga xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:26, Pietro87 napisał:

A tak trochę humorystycznie - czy wymaga myślenia, hmm jak widzę range klasy co chciały
by stać w miejscu i tankować + zadawać dmg to stwierdzam, ze jednak jakiegoś tam minimalnego
wymaga xD

http://www.youtube.com/watch?v=fLfgEfJGZJA
http://www.youtube.com/watch?v=8Dt5ivSSjJs#t=2m33s
http://www.youtube.com/watch?v=awJNb76H5Qs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieć o co mi chodziło.
Mi ręce opadają jak widzę kogoś kto się zrobił na typowy range [brak resistów, brak life regen/loh/leach i mało hp, wysoki dps] i chce tym w miejscu tankowac bez ruchu :)
Nigdzie nie napisałem, ze klasa range nie da się tankowac - bo się da, a filmy które wkleiłeś między wieloma innymi [bo na wiza tanka jest kilka buildów, podobnie na wd] pokazują, że system skilli jaki blizzard zaimplementował się sprawdził lepiej niż wszyscy myśleli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
D3 to nudna jak flaki z olejem padaka a doszedłeś do końcówki Inferno poświęcając grze dziesiątki (setki?) godzin... What''s wrong with you? Jesteś masochistą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się