Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2013 o 20:01, Hummer napisał:

Ja to mam do tej pory, z 5 minut muszę poświęcić na odpalenie wszystkiego i spokojnym
podchodzeniu do farmy, bo jak nie to padam od razu z powodu zerowej ilości FPS.

Podobnie robiłem. Po zalogowaniu się w mieście odpalałem wszystkie aktywne skille żeby potem w walce nie mieć tego doczytywania. Co ciekawe przy zmianie fizyki na low tak się już nie działo, więc coś musi być na rzeczy w złym korzystaniu przez grę z tych bibliotek. Gorzej bywało tylko, gdy pojawił się ktoś nowy w drużynie w trakcie gry i najpierw jego skille też się musiały doczytać. Zdarzyło się przez to zginąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 21:47, Jeggred napisał:

Dysk SSD rozwiązuje problem z doczytywaniem.


To nie am nic do rzeczy z dyskiem czy innym hard/software.
Na 3 kompach które mam [dwa moje, jeden brata, opiekuję się jego chatą pod jego nieobecność na wyjeździe i tez czasem tam grywam] na dwóch problem występuje z czego jeden ma bardzo szybki ssd i na nim jest gra zainstalowana.

Gra kulawo ładuje assety. Dlatego pierwsze użycie wszystkich skilli zanim załaduje do pamięci wszystkie dane [animacje, gfxy, efekty specjalne itp itd] powoduje czasem [bo nie zawsze - ot urok tego, ze raz gra załaduje się git raz kulawo] taki zjazd animacji.

Btw co ciekawe najmniej owych spadków animacji mam na starym kompie wyposażonym w hdd [fakt faktem dosyć szybki hdd ale jednak już prawie 4 letni]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie - czy na tych kompach działają karty GeForce czy Radeony? Kiedyś czytałem, że problem prawdopodobnie dotyczy PhysX z kart GF. Np. jeden z moich znajomych ma dużo gorszego kompa a problemów z doczytywaniem nie miał, tyle tylko, że w odróżnieniu ode mnie miał jakiegoś Radeona i to już nie najnowszego. Wszyscy mieliśmy zwykłe dyski twarde, więc zdaje się potwierdzać to, że to nie ma nic do rzeczy w związku z rodzajem dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeprowadziłem test. Na SSD zero przycięć na początku gry. Na HDD pierwsze 15 - 20 sekund niegrywalne gdy zaatakuje się moby. I tak, mam GeForce''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 22:56, Malevyn napisał:

ten nowy npc to grucha ?

Ty chłopie jak czasem wyskoczysz z jakimś postem/zapytaniem to nie wiadomo jak nań odpisać.
To samo było ostatnio chyba z tym jak narzekałeś, że masz kompa co BF3 na Ultra uciągnie bez problemów a D3 ci się tnie nie wiadomo dlaczego i w ogóle pewnie nie zastanawiając się ani chwili, że to wina silnika oraz tego, że HnSy po porstu takie są. Na mega kompach nawet i D2 w multi na pełnej grze się "przycinał"
A co do nowego npc..
Tak to grucha.... =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, każdy komp ma GFa.
Być może faktycznie am to coś wspólnego z Phys-Xem, chociaż gra nie korzysta z tych efektów a owe zjazdy animacji są niezależnie od ustawień [sprawdzałem tak możliwie najniższe jak i najwyższe]

P.S.
Ciekawa sprawa to opcja "fizyki" w samej grze.
Za chiny nie mogłem odróżnić opcji wysokiej od niskiej, wizualnie różnica była imho niedostrzegalna [fakt faktem w ogólnym frameracie też więc zostawiłem dalej na max]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia hmm...czarny ekran i tyle na temat tej zajebis... gry. Po ściągnięciu patcha chcąc włączyć diablo mam tylko czarny ekran i co najwyżej to widzę kursor myszki którą mogę operować po pięknym czarnym ekranie. Jakieś pomysły co się niby stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 19:18, EmperorKaligula napisał:

widze ze jesli chce sie sensownie kiedykolwiek ubrac (poki co zakupy za podniesiony gold
i sprzedana siarke) powinienem teraz grac jak szalony...

To chyba oczywiste :D ale tak jak mówiłem.. Schematy już teraz poszły w dół jak ja pi*****. Na schematach Amulet siły. 500k.. no trudno :P zawsze coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 11:58, Braveheart napisał:

To chyba oczywiste :D ale tak jak mówiłem.. Schematy już teraz poszły w dół jak ja pi*****.
Na schematach Amulet siły. 500k.. no trudno :P zawsze coś


to raczej poczekam jeszcze z graniem kilka tygodni i kupie za grosze za podniesionego golda i dopiero zaczne crafcic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 12:02, EmperorKaligula napisał:

to raczej poczekam jeszcze z graniem kilka tygodni i kupie za grosze za podniesionego
golda i dopiero zaczne crafcic :)

Kilka tygodni bez jaj ? :>
2-5 dni i cena zejdzie że oho oho.
Swoją drogą już strasznie zeszła no chyba, że baaaaaaaardzo krucho u Ciebie z goldem i ledwo trzymasz koniec z końcem. Sam wręcz zobacz, Już jest że tak powiem "Na każdą kieszeń" A że tego trochę podczasz farmy gdy AH padło się wyfarmiło to swoją drogą.
Jednak cholipka wie kiedy AH zaczął działać o 5 rano jeszcze był offline... =/

EDIT:
Mało tego.. schematy schodzą dosłownie w 5-15 sekund :]

20130214121957

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 12:20, Braveheart napisał:

Swoją drogą już strasznie zeszła no chyba, że baaaaaaaardzo krucho u Ciebie z goldem
i ledwo trzymasz koniec z końcem.


helm i buty zuni maja pierwszenstwo przed wszystkim... a jak trzeba je kupic (jakies znosne, bez szalu) za podniesiony gold to wesolo nie jest. paragon 45 i zadnego dropu. siarka za siarka. dlatego nigdzie mi sie nie spieszy, niech ceny pospadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 12:38, EmperorKaligula napisał:

helm i buty zuni maja pierwszenstwo przed wszystkim... a jak trzeba je kupic (jakies
znosne, bez szalu) za podniesiony gold to wesolo nie jest. paragon 45 i zadnego dropu.

Żadnego dropu hmmm no to musisz mieć mega potężnego pecha ale jak to mówią "Raz na 100 lat to i ślepej kurze ziarno się trafi". Ja teoretycznie powinienem mieć juz 100. :P wczoraj trochę farma mi przystygła... [no nie aż tak] a do 99 brakuje 2.5 bara. Może jak się zepnę i to ostro to 100 dziś pęknie :)

Malevyn
Nie tylko ja dzwigam twe posty na tym forum. Więc spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 12:38, EmperorKaligula napisał:

helm i buty zuni maja pierwszenstwo przed wszystkim... a jak trzeba je kupic (jakies
znosne, bez szalu) za podniesiony gold to wesolo nie jest. paragon 45 i zadnego dropu.
siarka za siarka. dlatego nigdzie mi sie nie spieszy, niech ceny pospadaja.

Spoko, spoko.
Odnośnie schematów stało się tak jak mówiłem. Zarobek już z tego marny. Tylko niektóre są już chyba warte po 800k [no i ofcorse markizowy szmaragd chyba jeszcze w cenie] Popyt spadł. Szkoda, że tego dnia jak wskoczyła nowa łatka siadło AH... Bo zapewne jak nie działało to ludzie już na siłę to farmili.
Ja tylko teraz żałuje jednego... Notkę o nowym patchu już trochę temu wstawiłem. Dlaczego w głowie mi nie zaświeciła żarówka aby skupować masowo Nieskazitelne Łzy?? Taka okazja już przeca raz mi umknęła. Zapewne klasyczna farma stępiła mi umysł heh... jakiś czas temu Łzy staty po baaaardzo niskiej cenie 50-60 golda za sztukę.
Teraz ich cena poszła o 600%!!! w górę. [Przed chwilą sprawdzałem, aktualna cena to 624 jako jednostka] To jakaś masakra. Wystarczyło by wpompować głupie 100kk by tak pomnożyć kapitał. Ja zapewne zapożyczyłbym się od wszystkich znajomków i wpompowałbym nawet i pół miliarda by teraz wyciągać szmal.
To samo się stało w przypadku ksiąg, na których też można było. Jakieś 2 tygodnie przed patchem stały po ~300 golda teraz po prawie 1000k.. Z księgami to różnie bywa więc bałem się takiej inwestycji bo z księgami to nigdy nic nie wiadomo. Mój znajomek to już całkiem odwalił kitę bo był okres [chyba jakaś ostra ściema czy Bóg wie co] , że księgi stały po 1900 golda za sztukę. Wpompował 400kk w nadziei, że po paczu ich cena pójdzie jeszcze w górę sprzedając po 5k golda od sztuki. Trochę się przeliczył. Jednak własną "Księgarnie Tajemnic" ma :P.

Ciekaw jestem ile miliardów golda zarobiły na podobnych "akcjach aukcyjnych" tego typu jak ta, te wszystkie sklepy co golda sprzedają. Bo popyt teraz teraz na to jest kosmiczny!.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 22:59, Arcling napisał:

Kiedyś czytałem,
że problem prawdopodobnie dotyczy PhysX z kart GF.

W jaki sposób problem ma być związany z physx skoro gra korzysta z autorskiego silnika fizycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2013 o 17:54, ZubenPL napisał:

W jaki sposób problem ma być związany z physx skoro gra korzysta z autorskiego silnika
fizycznego?


Ano właśnie taki, ze ta technologia jest wpisana w sterowniki nvidii i może konfliktować z tym silnikiem.
Testowo można by odinstalować phys-x i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się