Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2013 o 10:10, ZubenPL napisał:

A jakie miałeś recenzje diablo 3 na PC ?


Pozytywne, bo to dobra gra jest, ale gdy słyszy się o porzucaniu wersji PC na rzecz lepszej wersji konsolowej chyba coś jest na rzeczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 11:12, Niflheim napisał:

Pozytywne, bo to dobra gra jest, ale gdy słyszy się o porzucaniu wersji PC na rzecz lepszej
wersji konsolowej chyba coś jest na rzeczy. ;)

A w czym ta wersja jest lepsza, oprócz gorszego sterowania, braku ah który na PC spowodowałby postanie tysięcy stron z milionami tematów o sprzedaży przedmiotu i offline(który przy trybie HC ma tylko znaczenie) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 11:12, Niflheim napisał:

Pozytywne, bo to dobra gra jest, ale gdy słyszy się o porzucaniu wersji PC na rzecz lepszej
wersji konsolowej chyba coś jest na rzeczy. ;)

Ciekawe, grając w Diablo 3 na PC nie miałem odczucia, że jest to gra konsolowa. Mechanika, gameplay itd. - wszystko to było typowo PC-towe. AH musiał powstać tak czy inaczej, bo handel nieoficjalny miałby miejsce, tak jak miał w Diablo 2. Problemem wprawdzie jest to, że AH odgrywa zbyt dużą rolę a dropy są zbyt randomowe i zawierają zbyt dużo śmieci, ale to ma się zmienić w dodatku z tzw. loot 2.0, gdzie min. zredukują liczbę białych dropów i legendarne w końcu mają więcej znaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 15:39, Arcling napisał:

ale to ma się zmienić w dodatku z tzw. loot 2.0, gdzie min. zredukują liczbę białych
dropów i legendarne w końcu mają więcej znaczyć.

Loot 2.0 będzie przed dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 15:44, ZubenPL napisał:

Loot 2.0 będzie przed dodatkiem.

Będzie na długi czas przed dodatkiem czy dopiero na patch przygotowujący grę pod dodatek? Jeżeli to drugie, to można wtedy to liczyć jako nowości z dodatku. Tak u Blizzarda jest od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 15:29, ZubenPL napisał:

A w czym ta wersja jest lepsza,


Ale po co się mnie pytasz? Poczytaj sobie jakieś recenzje i wrażenia osób, które w nią grały. Większość to wrażenia pozytywne, spotykałem się też właśnie z opiniami, że gra jest lepsza niż na PC.

Dnia 31.08.2013 o 15:29, ZubenPL napisał:

oprócz gorszego sterowania,


To już twoje odczucia... Znaczy się to prawdopodobnie byłyby twoje odczucia, bo w grę nawet nie grałeś. ;P

>braku ah który na PC spowodowałby postanie tysięcy stron z milionami tematów o sprzedaży przedmiotu i offline(który przy trybie HC ma tylko znaczenie) ?

Brak DRMu ma znaczenie tylko w HC - wat? Nie trzeba użerać się z kolejnym badziewiem online, tworzyć konta żeby sobie po prostu pograć jak człowiek, logować, ani doświadczać lagów grając w singla (no i w co-opa w sumie też).

@Arcling

>Ciekawe, grając w Diablo 3 na PC nie miałem odczucia, że jest to gra konsolowa.

Napisałem, że Diablo 3 sprawia wrażenie gry konsolowej? Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. ;P Co do AH - każdy wie na czym polega jego problem i każdy liczy na loot 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 16:42, Niflheim napisał:

Brak DRMu ma znaczenie tylko w HC - wat? Nie trzeba użerać się z kolejnym badziewiem
online, tworzyć konta żeby sobie po prostu pograć jak człowiek, logować, ani doświadczać
lagów grając w singla (no i w co-opa w sumie też).

SC2 był tryb offline i nigdy go nie włączyłem, w D3 też grałbym tylko na BN więc dla mnie nie ma różnicy, a w HC nie da się grać obecnie, przez to że po DC postać zostaje jakąś minutę( a nie jak w D2 gdzie była natychmiast wylogowywana) w grze i jeśli się znajdowała w pobliżu przeciwników to na 100% po powtórnym zalogowaniu będzie martwa.

Dnia 31.08.2013 o 16:42, Niflheim napisał:

Ale po co się mnie pytasz? Poczytaj sobie jakieś recenzje i wrażenia osób, które w nią
grały. Większość to wrażenia pozytywne, spotykałem się też właśnie z opiniami, że gra
jest lepsza niż na PC.

A ja spotkałem się że jest gorsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 17:06, ZubenPL napisał:

SC2 był tryb offline i nigdy go nie włączyłem, w D3 też grałbym tylko na BN więc dla
mnie nie ma różnicy, a w HC nie da się grać obecnie, przez to że po DC postać zostaje
jakąś minutę( a nie jak w D2 gdzie była natychmiast wylogowywana) w grze i jeśli się
znajdowała w pobliżu przeciwników to na 100% po powtórnym zalogowaniu będzie martwa.


Nie żebym narzekał na lagi, nie zdarzały mi się często, ale wersja konsolowa całkowicie eliminuje ten problem. ;P Ten i brak wymogu logowania i bycia zalogowanym przez cały czas grania. Koniec końców lepiej mieć wybór - jeśli będę chciał pogram po sieci, jeśli nie to czeka mnie wygodniejsza rozrywka.

Dnia 31.08.2013 o 17:06, ZubenPL napisał:

A ja spotkałem się że jest gorsza :)


Ja nie, ale na pewno są i takie. ;) Jedno jest pewne - wersja konsolowa jest udana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 17:23, Niflheim napisał:

Jedno jest pewne - wersja konsolowa jest udana.

Z tym się zgodzę.

Przed chwilą wyhaftowałem 100 amuletów, wszystkie nie nadawały się do niczego, już nigdy niczego w tej grze nie będę nic craftować, wolę nabijać kasę handlarzom na AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega pozwolił mi grać na jego koncie, i okazało się że mimo wielu wad gra się bardzo przyjemnie. Niestety z moim internetem zdarzają się takie dni, w których co chwilę mnie wywala …
Wersje konsolowe nie mają tego problemu, dlatego mnie interesują. Ale grać samemu bez kolegów nie ma sensu, dlatego pytałem :p
Mam jeszcze drobne wątpliwości.
Mechanika … nie wiem jak będzie z celowaniem umiejętności dystansowych … auto target ?
I tak pozostaje kwestia opłacalności PS4 nad PC …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2013 o 21:07, Drazok napisał:

Mechanika … nie wiem jak będzie z celowaniem umiejętności dystansowych …
auto target ?
I tak pozostaje kwestia opłacalności PS4 nad PC …


Pewnie będzie tak jak z pierwszym diabłem na PSX, tutaj pewnie będzie celowanie analogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 21:07, Drazok napisał:

Mechanika … nie wiem jak będzie z celowaniem umiejętności dystansowych …
auto target ?
I tak pozostaje kwestia opłacalności PS4 nad PC …

Jest opcja oznaczenia najbliższego celu by postać zawsze w niego celowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lewy analog to poruszanie się i celowanie (jest auto aim, przez co konkretnie interesujący nas cel zostanie osłonięty przez moby zbrzegu - jednak w torchlight na xboxie było to wygodne) prawy odpowiada za dodge, imho bardzo fajna rekompensata za przybliżoną perspektywę ograniczającą widoczność. Nawet jeśli gra będzie mniej hardocreowo, skillowa niż w wersjii na PC to jak dla mnie granie z padem na leżąco, na kanapie z trójką znajomych jest znacznie lepszym wypoczynkiem niż paniczne zaklikiwanie myszki(co by w dobrego moba trafić) przy moim ciasnym biurku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 21:40, Alehor napisał:

lepszym wypoczynkiem niż paniczne zaklikiwanie myszki(co by w dobrego moba trafić) przy
moim ciasnym biurku ;]

Przecież wszyscy korzystają z umiejętności z obrażeniami obszarowymi przez co wystarczy celować w pobliże mobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta dyskusja jest taka jałowa.
Jedni wolą grac na padach, inni (w tym ja) na klawiaturze i myszce. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 22:25, Feno napisał:

Przeciez ta dyskusja jest taka jałowa.
Jedni wolą grac na padach, inni (w tym ja) na klawiaturze i myszce. Koniec, kropka.


A jeszcze inni nie mają kłopotów z oboma systemami. Jak ja :) Bardzo dobrze gra mi się zarówno na PC, jak i X360 czy PS3 odpowiednio Diablo, Torchlight oraz Dungeon Hunter: Alliance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając trochę temat... Przeglądam sobie Book of Cain, oglądam trailer RoS i mam coraz większe wątpliwości, czy aby rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwym Malthaelem. Obecnie rozważam dwie teorie:

1) Postać z trailera to nie Malthael - nie pasuje tu kilka faktów. Po pierwsze, wygląd jego broni (sierpów) nie pasuje do wersji z Book of Cain. Ok, rozumiem, że tam mamy do czynienia ze szkicem, ale zauważmy, że pozostałe elementy z rysunków pasują idealnie do innych postaci (Tyrael, Imperius, Monk, demony - to tylko kilka przykładów). Tymczasem wersja z trailera odbiega znacznie od tej z BoC. Idźmy dalej - "skrzydła". Wyraźnie widać, że różnią się od tych anielskich i bardziej przypominają "skrzydła" Kerrigan, czyli pasują bardziej do demonów, niż aniołów. I wreszcie trzecia rzecz - zachowanie Malthaela. Warto pamiętać, że Malthael powstrzymał się od głosu, gdy Angiris Council głosował nad losem Sanctuary. Dobra, nie głosował przeciwko planom zniszczenia ludzkości, ale też go nie popierał. Czy taka istota pasuje na antagonistę? Teoretycznie nie, ale z drugiej strony - w końcu to Blizzard...

2) Postać z trailera to upadły Malthael - to by wyjaśniało uprzednio wspomniane różnice: wygląd, zachowanie. Malthael mógł zostać uprowadzony przez zastępy piekielne i przeciągnięty (siłą bądź podstępem) na Ciemną Stronę Mocy. Pytanie tylko - w jakim celu? Czy nie byłoby to zbyt ryzykowne zagranie? Bo wygląda na to, że stworzono istotę, która właściwie spokojnie mogłaby przejąć kontrolę nad Burning Hells bez większych problemów (miecz Tyraela wielkiego wrażenia na Malthaelu nie zrobił). Kto zatem mógłby za tym stać i komu mogłoby zależeć na powołaniu do życia tak potężnej istoty?

Jest też trzecia opcja - Malthael zawsze taki był, czekał jedynie na dogodny moment, a wiadomo: gdy dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Osłabienie Burning Hells poprzez usunięcie głównych przywódców otworzyło mu furtkę, nie musiał się już dłużej ukrywać i mógł zająć się wdrażaniem swego planu w życie. Ale czemu dopiero teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ring5
1. To jest Malthael, przecież sam tyrael go rozpoznał.
2. Miecz tyraela rani tylko złe istoty, a Malthaela nie zranił, więc ta teoria też odpada.
3. Przecież jest to wyśnione.

Po co wymyślać takie spekulacje skoro wystarczy słuchać tego co mówią sami twórcy, Malthael po zniszczeniu kamienia świata popadł w obłęd, bo nie mógł pojąć jak coś tak potężnego mogło zostać zniszczone, opuścił niebo radę. Błąkał się po salach pandemonium szukając odpowiedzi próbując zrozumieć to co się wydarzyło. W końcu postanowił działać, znaleźć sposób na zniszczenie wszystkich demonów(za których zaczął uważać też ludzi), porażka najwyższego zła dała mu do tego doskonałą okazje. Piekło pozbawione przywództwa pogrąża się w chaosie walki o władzę, śmiertelnicy i anioły uważają że wojna dobiegła końca, a jemu do zwycięstwa potrzebny jest tylko czarny kamień dusz który właśnie posiadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2013 o 23:29, ZubenPL napisał:

1. To jest Malthael, przecież sam tyrael go rozpoznał.


Co jeszcze o niczym nie świadczy, pragnę zauważyć, iż Belial nie na darmo nazywany był Lord of Lies, jeśli maczał w tym palce, oszukanie Tyraela nie musiało wcale być trudne. Udało mu się to już z wieloma istotami.

Dnia 31.08.2013 o 23:29, ZubenPL napisał:

2. Miecz tyraela rani tylko złe istoty, a Malthaela nie zranił, więc ta teoria też odpada.


Co samo w sobie powinno być już dziwne, nie sądzisz? Jesteśmy świadkami morderstwa z zimną krwią, popełnionego na kilku (co najmniej) ludziach - to nie kwalifikuje Malthaela do miana "złej" istoty?

Dnia 31.08.2013 o 23:29, ZubenPL napisał:

3. Przecież jest to wyśnione.


No właśnie zabawa polega na tym, że wyjaśnienie kupy się nie trzyma, stąd właśnie spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Malthael. Nie doszukiwałbym się w tym jakiejkolwiek głębi. Na pewno nie po tym, co pokazała fabuła Diablo 3. Nie robiliby na głównego villaina jakiejś fałszywej wizji, a Malthael był wspominany już wcześniej, wraz z jego tajemniczym zniknięciem. Anioły w Diablo to zresztą nie są czysto dobre istoty, są dumne i działają często w oparciu o logikę (lub tym co u nich uchodzi za logikę). Nie mają skrupułów przed zabijaniem ludzi. Tym bardziej, że już w czasie Sin War część z nich była za zniszczeniem Sanktuarium i wszystkich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się