Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2014 o 13:36, Pietro87 napisał:

Generalnie powrót AH za "jakiś czas" wcale by mnie nie zdziwił.


Pewnie dużo osób mnie zlinczuje, ale mam ogromną nadzieję, że AH powróci. Można go nie lubić, ale dla mnie Diablo 3 nie istnieje bez niego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź kup sobie grę ekonomiczną związaną z handlem i nie zawracaj sobie głowy grą w której walczy się z potworami i zdobywa przedmioty w terenie. Diablo III Auction House Tycoon nie istnieje i chwała za to. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 14:35, Isildur napisał:

> [m]

Ostrzeżenie - jeśli chcesz się ogłosić/zareklamować zapytaj o zgodę...

Pisałem do ciebie wiadomość prywatną na gramsajcie zanim wkleiłem więc nie rozumie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:56, kesiekpl napisał:

Pisałem do ciebie wiadomość prywatną na gramsajcie zanim wkleiłem więc nie rozumie o
co chodzi


Tutaj musisz posiadać zgodę ekipy gram.pl nie Moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:45, Isildur napisał:

Idź kup sobie grę ekonomiczną związaną z handlem i nie zawracaj sobie głowy grą w której
walczy się z potworami i zdobywa przedmioty w terenie. Diablo III Auction House Tycoon
nie istnieje i chwała za to. :P


Aby walczyć z potworami trzeba mieć "gear" który to Tobie umożliwi. To co teraz wypada z potworów dałoby mi możliwość grania co najwyżej na U2. Sam gram na U4 tylko dlatego, że kupiłem sobie takie wyposażenie w AH, którego nigdy bym się nie dorobił zwykłą farmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../. Diablo III Auction House Tycoon

Dnia 20.03.2014 o 17:45, Isildur napisał:

nie istnieje i chwała za to. :P

>
Pewnie bym też tak twierdził, gdyby nie to, ze najlepszą bronią w Diablo II, (zdobyłem pod koniec gry na poziomie normalnym) jaką grałem do końca Paladynem (doszedłem do połowy Pana Zniszczenia na poziomie Piekło) była maczuga dla druida. Przez to, że gram sam, to jej nie wymieniłem, ale ilu ma tyle samozaparcia, żeby nie wymienić paru legendarnych przedmiotów, które ma zdublowane, na jeden taki, którego mu akurat potrzeba do szczęścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:03, JackXPPL napisał:

>/.../ > Aby walczyć z potworami trzeba mieć "gear" który to Tobie umożliwi. To co teraz wypada
z potworów dałoby mi możliwość grania co najwyżej na U2. /.../

>
Niezupełnie prawda. Sam gram, z palcem w nosie na poziomie "ekspert" (co odpowiada U3) i jeszcze nie potrzebowałem używać mikstur leczniczych. To kwestia dobrania sobie odpowiednich przedmiotów - jeśli trafię na coś, co ma wyższe leczenie, to wymieniam. W ten sposób nawet kul zdrowia często nie wykorzystuję, bo po co, skoro szybko wraca do normy? Niczego nie kupiłem w Domu Aukcyjnym i gram wyłącznie tym, co znajdę lub zdobędę.
Ale każdy ma swój sposób grania i gra ma JEMU sprawiać uciechę, więc w sumie, jest mi obojętne, czy ktoś coś kupi, czy zdobędzie. Blizzard pewnie mógłby sprzedawać gotowe postacie bo, jak sądzę, i na to znaleźliby się amatorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:00, Isildur napisał:

> Pisałem do ciebie wiadomość prywatną na gramsajcie zanim wkleiłem więc nie rozumie
o
> co chodzi

Tutaj musisz posiadać zgodę ekipy gram.pl nie Moderatora.

Ja tego nie wiedziałem więc ostrzeżenie odwołane tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:24, kesiekpl napisał:

Ja tego nie wiedziałem więc ostrzeżenie odwołane tak??


Nie wiedziałeś? A regulamin forum czytałeś? Ostrzeżenie jest w mocy.

Pozdrawiam jeśli chcesz więcej informacji proszę tutaj: moderator@gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer-Zaproszenia - masz tam cały specjalnie stworzony dział do cyklicznego spamowania linkiem do swojego streamu [swoją drogą jest taka generalna zasada, ze jak jakiś content jest stosunkowo dobry, to broni się sam i nie trzeba w każdym poście wrzucać jak spam-bot przypominajek, ze umiesz korzystać z twitcha].

Załóż sobie w tamtym dziale swój temat, daj namiary na siebie i linki do swoich streamów oraz innych pierdół zamiast tu śmiecić jak najęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2014 o 18:03, JackXPPL napisał:

Aby walczyć z potworami trzeba mieć "gear" który to Tobie umożliwi. To co teraz wypada
z potworów dałoby mi możliwość grania co najwyżej na U2. Sam gram na U4 tylko dlatego,
że kupiłem sobie takie wyposażenie w AH, którego nigdy bym się nie dorobił zwykłą farmą.


TR6 da się grac postacią ubraną w pełni z dropu z tego patcha [więc skończmy może z szerzeniem bzdur]

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Kiwi-2165/hero/1110391

Przykład 1szy z brzegu.

To co powtarzasz tu jak mantrę to tylko usprawiedliwianie swojego lenistwa. Chcesz biegać tr6 - to wybiegaj sobie pierw odpowiedni paragon i gear, proste jak konstrukcja cepa. Cała masa noobów nie dorobiła by się gearu gdyby nie ah - bo tym właśnie był ten twór, wylęgarnią kiepskich graczy z kartami kredytowymi. Teraz przynajmniej ten co będzie biegał TR6 z palcem w nosie to będzie taki gracz który sobie zapracował na swój sprzęt grając w Diablo a nie klepiąc "zatwierdź płatność" na paypalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:03, JackXPPL napisał:

Sam gram na U4 tylko dlatego,
że kupiłem sobie takie wyposażenie w AH, którego nigdy bym się nie dorobił zwykłą farmą.


No to dla takich szkodników, którym wydaje się że sa dobrzy bo wywalili kilka euro i MUSZĄ grać na Torment 2+ bo inaczej to wstyd przed znajomymi/rodziną/cokolwiek/sobą (?) - wciąż będa pewnie mogli zakupić za sporo banknotów już gotowe, zrobione przez kogoś konta. Że to czyste frajerstwo? Lenistwo? Że nie tak? A czym to sie rózni od zakupów golda/sprzętu za żywą gotówkę na AH? Niczym, ot frajerstwo/głupota/cokolwiek.
Naprawdę chyba skusze się na ten dodatek jednak. Nie dlatego, że jakoś specjalnie go potrzbeuję, ale choćby po to, aby odcedzić szkodników od normalnie grających ludzi rozumiejących istotę gatunku - tym razem szkodniki będa musiały ruszyć cztery litery aby cokolwiek osiagnąć.

Pobiegałem sobie dzisiaj w A1 tak jak koledzy radzili. No i dziwna sprawa. Ustawiłem sobie normal ot aby sie po stojakach tylko przebiec dłubiąc przy okazji w nosie. Połaziłem jakies 40 minut i zebrałem ponad 600 sztuk materiału przez ten czas. Ale jednocześnie wpadły w me łapy dwa schematy na kompletne sety (Skóra demona i Niedola mędrca) + 3 legendy. Jak dla mnie dziwna sytuacja, bo albo to jakieś niebywałe szczęście, albo drop na normalu jest lepszy niż na wyższych poziomach (ofc mówię o graniu postacią która wszystkie akty ma za sobą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 18:50, aope napisał:

> /.../ albo to jakieś niebywałe szczęście, albo drop na normalu
jest lepszy niż na wyższych poziomach (ofc mówię o graniu postacią która wszystkie akty
ma za sobą).

Może to złudzenie, a może coś w tym jest - bo wydaje mi się, że teraz jakby mniej tych legend mi wpadało (gram tylko na ekspercie) niż kiedyś, na normalnym .Albo ja się rozbestwiłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:45, Isildur napisał:

Idź kup sobie grę ekonomiczną związaną z handlem

Pomijając już kwestię sensu istnienia/braku AH - o co Ci chodzi z tą grą ekonomiczną? Kompletnie tego nie rozumiem. JackXPPL pisze, że lubi sobie kupić przedmioty na AH, żeby ubijać silniejsze potworki. I to wszystko, żadnego dalszego sprzedawania, spekulacji i innych tego typu rzeczy. Chcesz powiedzieć, że wszystkie produkcje z mikrotransakcjami (bo dla niego AH właśnie taką rolę pełni) to gry ekonomiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh nie zrozumiałeś mnie :P
Chodziło mi o to, że ludzie zamiast grać i zdobywać sprzęt siedzieli na AH godzinami szukając oferty xD

Zresztą nie ważne ;]

Kończę temat AH bo to sensu nie ma, gdyby nie zawadzał to Blizzard by go nie likwidował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Blizzowi udało się stworzyć prawdziwie randomowy loot, co postać to co innego leci. Moja "pierwsza" postać (szaman) legendy co pół godziny, druga (mag) legendy od czasu do czasu, trzecia(mnich) na razie tylko 2(ciągle jestem w pierwszym akcie) plus większość żółtych przedmiotów jest gorsza od niebieskich, gdzie przy pierwszej postaci praktycznie każdy żółty przedmiot to zmiana ekwipunku.
I co najzabawniejsze(nie dla mnie) do tej pory nie wypadł mi żaden zielony przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miał być chyba rodzaj ironii.
Nie mniej nie da się jednego pominąć - niektórzy ludzie [a znam kilku co przepuścili na RMAH i kupowanie golda z Allegro spokojnie kilka średnich krajowych] spędzali na AH więcej godzin niż na graniu.

Ba sam w pewnym momencie spędzałem na RMAH więcej godzin niż na normalnej farmie, bo jak mi zleciało trochę sprzętu wartego jakiś grosz to leciałem to opylić za euro [jeden z plusów AH - mało, że zwrócił mi pieniądze wydane na grę, to zarobił mi na dodatek ze sporym naddatkiem].

Ale nadszedł ten zgubny moment, gdzie tak jak pisałem nosiłem na sobie bodajże 3 dropy i 3 crafty a resztę stety lub niestety wyszperaną na AH, dobiłem na tamten moment do top10 szamanów w PL [potem oczywiście dosyć szybko spadłem za 1sza 10tkę do 1szej 50-100], zrobiłem co tylko się w grze zrobić dało [zaliczyłem mp10 solo, jednym spójnym buildem z góry na dół + ubery solo, dobiłem do etapu gdzie farmienie mp10 zamykało się w 10-20s na ubicie paczki elit] i nie zostało nic... absolutnie nic co mnie przy graniu trzymało.
Byłem prawie nieaktywny do nowego patcha, uznałem, ze robienie kolejnego szamana, żeby nabić na nim druga setkę, a potem trzeciego i tak dalej to masochizm [podziwiam kolegów którzy wbili sobie 5-7 postaci na pg100 żeby w rosie mieć paragon 400+].

Niektórzy twierdza, ze AH było swojego rodzaju elementem end-gameu - owszem można się z tym zgodzić. Tylko nie był to imho zdrowy typ end-gameu [jak napisałem, dla mnie to była głównie wylęgarnia oszołomów z kartami kredytowymi i pseudo "pro-elo sztrimerów" co szukali frajerni do dotacji golda/waluty realnej]. Natomiast RoS stawia na bardziej gamingowy end-game, czyli sandboxowe sposoby na infinity dungeon [a infinity dungeon w takim np Torchlighcie potrafił zjeść setki godzin a tu jest ciekawiej zrealizowany], a sama mechanika która ogranicza handel wymusi od ludzi aktywność na zasadzie - chcesz grać na najwyższych obrotach to poświęć na to czas i zdobądź gear a nie kup go jednym klikiem i strugaj kozaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jeszcze trochę (wczoraj późno wróciłem, więc tylko dziś rano miałem godzinkę przed robotą), dobiłem do 12 poziomu, posłuchawszy rady o wejściu na Experta i muszę przyznać, że trochę się na tym przejechałem. Ze zdobycznym lootem gra nagle zrobiła się niemiłosiernie ślamazarna. Jak wcześniej szedłem przed siebie jak burza, tak teraz każdy potwór wymaga kilku-kilkunastu ciosów, więc cała grupka zajmuje trochę czasu, co znacznie skopało dynamikę. Do tego trafiłem na elitka wallera w podziemiach i padłem. Zmniejszyłem sobie do Hard, dobiłem do 11 poziomu, wziąłem ze skrzyni trochę zachowanych przedmiotów i od razu gra się znacznie lepiej.

Natomiast loot nadal czasem potrafi robić dziwne rzeczy. W trakcie zabawy wypadła mi żółta tarcza. Ucieszyłem się, pomyślałem, że może biedny barbek może trochę mniej będzie obrywał. Mhm. Używanie jej nie ma sensu, bo wypadła z INT. :/

No cóż, przede mną weekend pod znakiem Diablo, zobaczymy, jak będzie to wyglądało trochę później, ale te dwa dni przesądzą o kupnie (lub nie) RoSa w najbliższym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwsze akty stosuje prostą zasadę, jeśli moby padają na 1-2 strzały, a przy spotkaniu z żółtymi i z championami, utrata życia jest prawie niezauważalna(nawet jeśli stoisz w kałuży trucizny lub ognia)wtedy zmieniam poziom na wyższy. Levele idą wtedy w miarę szybko i nie klepie się za długo pojedyńczych mobków czy minibosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 11:06, darkwind21 napisał:

Ja przez pierwsze akty stosuje prostą zasadę


Dlatego właśnie zmieniłem z Expert na Hard, różnica jest ogromna, mobki giną znacznie szybciej, ja wcale, a ubytek XP w sumie niewielki (25% różnicy, którą wkrótce zniweluje Leoric''s Signet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się