Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2014 o 22:17, InfiX napisał:

Jak pisałem gram na T1, a grałem też na T2 i było ok z 75k życia bez itemów z RoS. Jeżeli
na T1 będzie ciężej w dodatku niż np na T4 w 3/4 akcie to będzie bardzo coś nie tak :P


Będzie ciężej, ja już to odczuwam i jest dobrze bo wtedy było za łatwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi T1, T2... etc dawno nie grałem w diablo 3. Teraz są jakieś paragony etc.
Ja grałem za czasów kiedy infermo czy jak się zwał ten najgorszy poziom był trudny. Dożyłem czasów kiedy on miał 10 poziomów. I grałem chyba an 5-6poziomie tankiem monkiem.

Rosa przeszedłem na expercie zaczynając postacią z 26k dmg i 30-40khp. Kończyłem na 160k dmg i 200hp czy coś.W każdym razie kaszka z mleczkiem nie licząc, tego że mam mały dps.

Troche nie fajnie, ze nie można łączyć legendarke starych bo mam stary bez użyteczny zestaw shenlonga i wypadła mi fajna rękawiczka(nowa wersja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paragony można nabijać teraz bez limitu, ale są one na poziom konta (przechodzą na każdą postać). Torment to obecne Inferno, jako jedyny ma poziomy od 1 do 6 teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 22:22, Isildur napisał:

Będzie ciężej, ja już to odczuwam i jest dobrze bo wtedy było za łatwo :P


Żeby w miarę spokojnie i bez stresu grać na T1 trzeba mieć z ~300k unbuffed. Wiadomo, da się i bez, ale zabija to nieco płynność gry ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę dłużej na T1 w trybie przygodowym i muszę powiedzieć, że gra się świetnie. Po runie zleceń z jednego aktu zazwyczaj ma się dość fragmentów klucza, żeby móc otworzyć szczelinę i ubić jej bossa. 2-3 legendy po drodze co najmniej, no i w końcu padło mi więcej niż 0 schematów, jak przed Loot 2.0. Zaklinaczka bardzo pomaga, ale trochę irytuje mnie wymaganie materiałów rzemieślniczych z niższych leveli, no i rzadko wypadający Oddech Śmierci, którego czasami potrzebuje nawet 3 sztuk, żeby zmienić coś w itemku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T1 na poziomie 70 odpowiada t5-6 z patcha zanim wszedł RoS.

================


Ciekawa legenda dla... Templara :)
Robi dokładnie to co w opisie - Templar jest nieśmiertelny.

20140327021321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 00:41, Mercuror napisał:

Pograłem trochę dłużej na T1 w trybie przygodowym i muszę powiedzieć, że gra się świetnie.
Po runie zleceń z jednego aktu zazwyczaj ma się dość fragmentów klucza, żeby móc otworzyć
szczelinę i ubić jej bossa. 2-3 legendy po drodze co najmniej, no i w końcu padło mi
więcej niż 0 schematów, jak przed Loot 2.0. Zaklinaczka bardzo pomaga, ale trochę irytuje
mnie wymaganie materiałów rzemieślniczych z niższych leveli, no i rzadko wypadający Oddech
Śmierci, którego czasami potrzebuje nawet 3 sztuk, żeby zmienić coś w itemku.


A to ja mam coś pecha :X Dodatek zacząłem przechodzić na T1, ale że po drodze itemki prawie żadne nie leciały to trochę za połową aktu zacząłem obniżać - tak że samą końcówkę musiałem zrobić na ekspercie bo inaczej było ciężko. Także z leveleowania wrażenia były kiepskie, bo co poziom byłem słabszy (oczywiście jest to zrozumiałe ze względu na skalowanie się mobków ale i tak jakoś niefajnie).

Na szczęście zaskoczyła mnie (pozytywnie) długość dodatku (niektórzy mówili że 2h i po ptokach, a tu lajtowo parę godzinek siedziałem - pozwiedzałem co się dało i było spoko.

Dopiero po wbiciu 70 coś się ruszyło ze sprzętem (z delikatną pomocą zaklinaczki) tak że teraz gram na T1, ale dalej mam wrażenie że nieco to za wolno idzie, a legendarki się nie sypią jak przed premierą.

Ogólnie oceniam dodatek bardzo pozytywnie - nie zawiodłem się. Teraz gdzieś trzeba będzie się trochę pobawić nową klasą, a potem zobaczymy co Blizzard ma w planach na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak postanowiłem, że skoro jest dodatek, to trzeba całość przejść od nowa, odstawiłem wcześniejsze postaci w kąt i jadę od zera Crusaderem. Gra się świetnie, choć odnoszę wrażenie, że jest trochę mniej dynamicznie, niż w przypadku Monka czy nawet Barba. Być może (a nawet na pewno) spowodowane jest to korzystaniem z Heavenly Strength, gdzie prędkość spada o 10 (czy 15, już nie pamiętam) procent, a i same dwuręczne bronie do najszybszych nie należą. Na razie poziom 20, jedna legendka po drodze wypadła. Coś mi mówi, że chyba zostanę na dłużej z tą postacią i to właśnie Crusader jako pierwszy dobije do 70.

Natomiast podziwiam sobie przedmioty, jakimi ludzie chwalą się na czacie i nie ukrywam, że trochę mnie to przeraża. Średni dmg, jaki widzę, dwukrotnie przebija najlepsze przedmioty z lvl capa. Mam Echoing Fury z 1400 (bodajże, już nie pamiętam) dmg, dziś widziałem na czacie kuszę z 2700 (chyba). To trochę sporawy skok jak na 10 poziomów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2014 o 10:04, Ring5 napisał:

Natomiast podziwiam sobie przedmioty, jakimi ludzie chwalą się na czacie i nie ukrywam,
że trochę mnie to przeraża. Średni dmg, jaki widzę, dwukrotnie przebija najlepsze przedmioty
z lvl capa. Mam Echoing Fury z 1400 (bodajże, już nie pamiętam) dmg, dziś widziałem na
czacie kuszę z 2700 (chyba). To trochę sporawy skok jak na 10 poziomów...

Spokoloko. Kumpel z podobna kusza do rosa podchodzil jakies 40 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 10:04, Ring5 napisał:

To trochę sporawy skok jak na 10 poziomów...


Zweryfikujesz wszystko na 70 poziomie, bez broni tego rodzaju już na dość łatwym T1 nie ma czego szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pierwsze płacze o nerf poziomów trudności na US forum [ot "miszczowie kart kredytowych" z poprzedniego "ustroju" nie mogą przeboleć, ze już się nie da grać w "dwa kliki kup teraz"] i jedyne co mogę na to rzecz to uderzenie głowa w klawiaturę bo zwyczajowy facepalm to za mało.

Zaczynałem akt 5ty na TR3, zszedłem na TR1 dosyć szybko na cmentarzu bo o ile wytrzymałość dawała rade, to DPS nie i bicie mobów trwało za długo.
Twardo cisnąłem to TR1, ubrany w 3/4 gearu z patcha 2.0 i 3 na krzyż stare legacy itemy, startowałem z DPSem 210k i wytrzymałością 1.2kk, sukcesywnie w trakcie aktu ubierałem się z dropu, po odblokowaniu enchanterki odpicowałem u niej graty z patcha 2.0 jak się tylko dało. Nie padłem ani razu przez cały fabularny akt 5 [a zrobiłem go kompleksowo, tj mam za niego większość aczików, każdą mapę odkrywałem na 100%, właziłem w każdą dziurę].
Do ostatniego bossa podchodziłem z DPSem 270k i wytrzymałością 2.5kk, walka trochę trwała, bo jednak tego HP on "deko posiada" ale poszła za 1szym podejściem.
Kolejnego dnia dosłownie w kilak godzin biegania z kumplem w riftach i bounties dorobiliśmy się gearu który pozwala lekko farmić TR1 i wejśc nawet na TR2, a nie mam ani ja ani on żadnego setowego itemu, nosimy też ciągle po kilka zwykłych rare itemów [podejrzewam, że dobicie do TR3 zajmie tydzień-dwa, potem natomiast zacznie się grind i kilka miesięcy zleci zanim wejdziemy na TR4-5-6 tak luźno jak teraz ten 1-2 się biega]

Generalnie z zabawa polecam się spieszyć zanim Blizz znowu padnie na kolana i ulegnie stękającym oszołomom, znerfi poziom trudności albo zrobi jeszcze lepszy zonk i przywróci zmorę tej gry AH.

Gra ma w końcu sensowny craft, całkiem dobry drop [chociaż materiały legendarne do craftu i ich drop-rate pozostawiają nieco do życzenia, spoko, ze jest niski, ale w przypadku niektórych części jest naprawdę tragiczny, kumple farmią Maltaela dla matsu do zrobienia karwaszy żniwiarza i na bodajże 12 godzin jakie tam przegrały 4 ekipy czyli łącznie to jest 16stu graczy, mają dwa dropy, wiec tu jakiś drobny balans by się przydał, bo bicie jednego bossa do wymiotów to tez nie jest idealne rozwiązanie] idealny balans poziomu trudności i świetnie zerznięty patent na rifty oraz adventure mode z torchlighta :)
Trzeba się tym nacieszyć zanim rozbeczane oszołomy wymuszą swoje i wszystko pieprznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 13:14, Pietro87 napisał:

Trzeba się tym nacieszyć zanim rozbeczane oszołomy wymuszą swoje i wszystko pieprznie.


Aż z ciekawości poświęciłem kilka minut na przejrzenie oficjalnego forum. Rzeczywiście historia lubi się powtarzać. Niestety teraz ''papierowy'' DPS z karty postaci często niewiele ma wspólnego z faktycznym, do tego zgranie drużyny ma znacznie. Koniec ( przynajmniej teraz ) z bezmózgim staniem w środku grupy mobów i spamowania jednego klawisza.

Cóż być może Blizzard ma w pamięci to co działo się po premierze podstawki, oraz dlaczego tylu graczy olało ten tytuł. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem nie zrobią tego samego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 13:14, Pietro87 napisał:

[ciach]


Dobrze wiedzieć. Tak podejrzewałem, że płacz i zgrzytanie zębów to tylko kwestia czasu. Blizz zrobił ogromny krok naprzód wywalając AH i opracowując Loot 2.0, oby teraz nie zrobili dwóch kroków w tył :( Coś mi mówi, że weekend upłynie pod znakiem Diabełka, choć pewnie trochę potrwa, zanim dotrę do V aktu. Na razie dobiłem ledwo do Spider Queen w Akcie I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2014 o 13:37, Shinigami napisał:

Aż z ciekawości poświęciłem kilka minut na przejrzenie oficjalnego forum. Rzeczywiście
historia lubi się powtarzać. Niestety teraz ''papierowy'' DPS z karty postaci często
niewiele ma wspólnego z faktycznym, do tego zgranie drużyny ma znacznie. Koniec ( przynajmniej
teraz ) z bezmózgim staniem w środku grupy mobów i spamowania jednego klawisza.


No wiesz =P
Mój build i gear pozwalają na takie bezmyślne stanie z jednym klawiszem [wspomaganym drugim klawiszem jak coś ośmieli się spróbować taktyki ucieczki xD].
Ale tak poważniej - zdecydowanie gra wymaga teraz nieco lepszego zgrania i korzystania z synergii buildów między postaciami do najefektywniejszego farmienia.
Oczywiście przy odpowiednim doborze sprzętu np amulet zabezpieczający przed obrażeniami od elektryczności/mocy tajemnej, zestaw blackthorna [który za 4ro part daje niewrażliwość na tzw ground doty] czy popularne ice climbersy pozwalają dalej stać w środku totalnego chaosu, ale na to trzeba sobie w końcu zapracować grając a nie klikając w kup teraz jak tresowana małpa.


@Ring5

No tempo masz stary zabójcze :)
Aczkolwiek rozumiem zamysł - sam mam w planach wbicie crusa do 70tki, powoli i w pełni rozkoszując się wszystkimi dialogami itp pierdołami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pre-orderze zamówiłem tu na gramie. Z dostawa do punktu odbioru 124zł.
Najtaniej podobno można wyrwać w EMPIKu za 79. Dostępność w sklepach - nie mam bladego pojęcia jak wygląda, aczkolwiek będę dziś po zakupy w Auchan, tam jest jeden całkiem spory EMPIK - zajrzę z ciekawości i dam znać jak wygląda w mojej okolicy sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 14:21, Pietro87 napisał:

W pre-orderze zamówiłem tu na gramie. Z dostawa do punktu odbioru 124zł.
Najtaniej podobno można wyrwać w EMPIKu za 79. Dostępność w sklepach - nie mam bladego
pojęcia jak wygląda, aczkolwiek będę dziś po zakupy w Auchan, tam jest jeden całkiem
spory EMPIK - zajrzę z ciekawości i dam znać jak wygląda w mojej okolicy sytuacja.

Z tego co widzę w MM i Saturnie to jest po 99 zł, więc raczej tyle ile szło po dodatku do Stara 2. Też czytałem, że jest podobno po 79 zł w empiku, ale u nich w sklepie internetowym jest po 119 zł.. Więc trudno to zrozumieć. Będę wdzięczny za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empik ma politykę obniżenia ceny względem innej najniższej jaką udowodni klient.
Dodatek był po 80zł w sieci NEONET ludzie pobierali/drukowali sobie odpowiednią stronę ich gazetki i szli do EMPIKu powołując się na regulamin promocji Diablo III Reaper of Souls dodatek oraz GTA V – najlepsza oferta na rynku. Jeśli znajdziesz taniej, zwrócimy Ci różnicę i musieli im obniżyć cenę do 79 :)
Teraz chyba jest promocja w Tesco za 99, wiec można iść z gazetką z Tesco i kupić w EMPIKu za 98 zł :)

P.S.
Jest też w MM, więc jak ktoś ma bliżej do EMPIKU niż do Tesco czy MM to bierzesz ich gazetkę [zapisaną z netu na smartfonie nawet lub wydrukowaną na drukarce jedną stronę z ofertą gdzie jest D3], łapiesz grę z półki, pokazujesz przy kasie, powołujesz na promocje i masz taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens grać w Diablo 3 samemu?
Jestem growym samotnikiem i lata temu zjadłem zęby na Diablo II, ale w momencie premiery D3 trochę odrzuciły mnie komentarze mówiące, że twórcy wręcz na siłę narzucają graczowi aby grać z kimś.
Jak to jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie z patchem 2.0 jak najbardziej.
Oczywiście gra z innymi ludźmi daje bonusy to doświadczenia, złota i magicznych przedmiotów, ale spokojnie można grać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się