Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Po długiej, niemal rocznej przerwie zagrałem wczoraj w grę po ściągnięciu patcha z zawartością dodatku.

W końcu, W KOŃCU ta gra zbliżyła się do dwójki. Można powiedzieć że wywalenie domu aukcyjnego wyszło tej grze na dobre. Od razu dwie legendarki w ciągu 2 godzin grania, na T1 bardzo dobrze barbem idzie :)

Nie można było tak od razu Blizz, prawda ? Wy zawsze qwra jesteście mądrzejsi od graczy. W sumie nie dziwota, trochę kaski z prowizji dostaliście. Dobrze że nowy dyrektor poszedł po rozum do głowy.

Tak w ogóle, to ten dodatek jest wart zakupu ? Bo najważniejsze zmiany to widzę że są w nowym patchu. Dodatek ma tylko jeden nowy akt, jedną klasę i tryb przygody (czym to u Diabla jest ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dodatek ma tylko jeden nowy akt, jedną klasę i tryb przygody (czym to u Diabla jest ?)

http://eu.battle.net/d3/pl/game/guide/gameplay/adventure-mode

Co do kupna dodatku, to gra bez niego - mimo wszystko - mija się z celem. Chyba, że ktoś nie miał do tej pory styczności z grą i chce sobie spokojnie przejść podstawkę, a dodatek zakupi po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 10:35, Darkstar181 napisał:

Można powiedzieć że wywalenie domu aukcyjnego wyszło tej grze na dobre.


Nie tylko można. To TRZEBA powiedzieć :)

Dnia 29.03.2014 o 10:35, Darkstar181 napisał:


Tak w ogóle, to ten dodatek jest wart zakupu ?


Jest. Sam w D3 ostatnio prawie nie grałem (pograłem po premierze, dobiłem DH do level cap, okazało się, że właściwie dalsza zabawa mija się z celem, bo zamiast kosić potwory, powinienem bawić się w maklera i siedzieć na giełdzie ;) Odpuściłem sobie, od tego czasu zaglądałem do gry raz na kilka miesięcy, by pograć godzinkę, dwie i odstawić. W ubiegłym tygodniu wróciłem i Loot 2.0 wessał mnie na tyle, że kasę, którą miałem przeznaczoną na TESO, wydałem właśnie na Reaper of Souls. I nie żałuję. Wprawdzie dopiero wczoraj miałem okazję pograć dłużej, obecnie mam Crusadera na 43 poziomie (bo postanowiłem, że V akt przejdę właśnie nim, a nie starymi postaciami) i gra się zajefajnie. Nie dość, że sama postać wymiata, to jeszcze praktycznie wszystkie przedmioty (poza naprawdę drobnymi wyjątkami, jak Leoric''s Signet) mam z dropów i nie narzekam. Mam 3k+ dmg, gram na Expercie i właściwie jedynie mocniejsze Elite''y (np. Molten Extra Health) trochę czasu zajmują, reszta pada na 1-2 ciosy.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ring-2841/hero/38715112

Bierz i się nie zastanawiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dwa legendarne przedmioty w ciągu około 10 sekund, jeden z elitka, drugi z białej skrzyni obok. Wprawdzie oba średnio przydatne (jeden mieczyk, gorszy od mojego obecnego, bo bez socketa i naramienniki, które są o tyle miłe, że sprawiają, iż reszta ekwipunku staje się niezniszczalna - ale to jedyna ich zaleta), ale mimo wszystko, drop rate Legendarek jest obłędny :) Teraz chyba czas na coś setowego...

A takie małe pytanie - widziałem u kilku osób przedmioty, które wcześniej były niskopoziomowe, a teraz wyglądają na dostosowane do poziomu postaci, np. Leoric''s Signet z 400+ INT (normalnie ma kilkadziesiąt). Podobną sytuację mam z The Barber - jeden wymaga 11 poziomu, drugi 27. Oczywiście statsy odpowiednio zmienione. Wszystkie przedmioty teraz mają szansę dropnąć ze statsami dopasowanymi do poziomu naszego bohatera, czy tylko wybrane? Miło by było, gdyby podobnie wyglądała sytuacja ze znalezionymi planami u kowala - powinny się dopasowywać do naszej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy wynalazl taki patent,że gra na trybie przygodowy na normalu i leci tam duzo legendarek tak samo silnych jabym farmil na t 1 i t 2.Tylko jaki jest w tym sens skoro to daje 0 wyzwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki, ze na T1 bez nowych legendarów nie wejdziesz ze skuteczną farma a na T6 z kolei nie wejdziesz bez nowych setów które tylko na udrece wypadają [stare sety lecą wszędzie, nowe specjalne sety z dodatku tylko TR1 i wzwyż]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 14:58, Pietro87 napisał:

Taki, ze na T1 bez nowych legendarów nie wejdziesz ze skuteczną farma a na T6 z kolei
nie wejdziesz bez nowych setów które tylko na udrece wypadają [stare sety lecą wszędzie,
nowe specjalne sety z dodatku tylko TR1 i wzwyż]


dzieki za wyjasnienie to ja bede farmil na t1 bo sobie tam radze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 14:58, Pietro87 napisał:

Taki, ze na T1 bez nowych legendarów nie wejdziesz ze skuteczną farma a na T6 z kolei
nie wejdziesz bez nowych setów które tylko na udrece wypadają [stare sety lecą wszędzie,
nowe specjalne sety z dodatku tylko TR1 i wzwyż]

Tzn. farma na normalnym ma sens taki, że to nie jest tak, że nie padają żadne legendarne przedmioty. Nie padają głównie nowe sety na 70 poziom, ale stare sety i legendarne przedmioty jak najbardziej wypadają. W ten sposób można się łatwo podboostować i ułatwić sobie farmę na T1/T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 14:19, Ring5 napisał:

Wszystkie przedmioty teraz mają szansę
dropnąć ze statsami dopasowanymi do poziomu naszego bohatera, czy tylko wybrane? Miło
by było, gdyby podobnie wyglądała sytuacja ze znalezionymi planami u kowala - powinny
się dopasowywać do naszej postaci.


Wszystkie itemy się skalują do poziomu postaci. Nie wiem dokładnie jak to jest z planami, aczkolwiek mam u kowala plan na ten sam set na 60 lvl, jak i na 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie padają WCALE nowe sety [sety z dodatku nie z patcha 2.0 bo ten tez wprowadził kilka nowych setów czy legend w obieg].
Sety takie jak chociażby - Ozdoby Ognistego Ptaka itp. Te sety są tylko do zdobycia na udręce.

Dziś poszedł hotfix który dodał lepszy drop legend na udręce [ale czy tak wiele lepszy - można polemizować, farmiłem dziś trochę bounty na TR1 - kilka legend wpadło, na siarkę ale wpadło, farmiłem potem speed-bounty pod skrzynki na normalu - wpadło praktycznie tyle samo gratów, jeden nadał się na boost]

Normal nadaje się natomiast idealnie do speed-runów po skrzynki i klucze do riftów [godzina speedów = 50-80 kluczy, zależy jakie kto ma tempo, potem można sobie iść na TR1 i riftowac do wymiotu ^^]

P.S.
Hotfix na legendy dali rade zrobić a hotfixa na reaper''s fear nie, ot fizyka kwantowa naprawić zbugowany drop rate....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Po walkach z

Spoiler

Urzaelem

oraz
Spoiler

Adrią

. Jestem pod ogromnym wrażeniem dodatku, bo w końcu trafiłem na bossów, przy których nie mogę tylko stać i spamować skillami, bo padnę. W obu przypadkach musiałem się trochę nabiegać, choć wydaje mi się, że ta pierwsza walka była bardziej wymagająca. Kilka razy podczas niej byłem blisko śmierci, co skutkowało darciem się na Templara "Ulecz mnie, ulecz mnie, k%$#&a ULECZ MNIE" (co, z jakiegoś powodu, powodowało wybuchy rechotu u mojej małżonki), ale w końcu się udało. Niestety, jest kiepsko ze sprzętem, bo o ile do tej pory co jakiś czas leciała jakaś ciekawa legendka (broń), o tyle teraz trochę gorzej z tym i ostatnie kilka poziomów biegałem z tym samym, mając DPS na poziomie 12k+. Na szczęście tuż przed walką z
Spoiler

Adrią

znalazłem żółty mieczyk (taki sobie), dzięki któremu DPS skoczyło na niecałe 21k. Trochę mało, jak na 56 poziom, ale liczę na to, że porządny sprzęt zacznie wypadać powyżej 60 poziomu.

W każdym od kupna dodatku przegrałem już jakieś 20 godzin (według licznika gry) i uważam, że dodatek jest wart każdej zainwestowanej złotówki. Jutro czeka mnie wycieczka po
Spoiler

Pandemonium

i czas zacząć odkrywać uroki Adventure Mode. Tylko pewnie nad lepszym sprzętem trzeba będzie najpierw pomyśleć. RoS miażdży i chyba jeszcze duuuuuużo czasu nad nim spędzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie nową postać to na jakim poziomie ciśniecie?
Stworzyłem Crusadera i cisnę sobie na hardzie. Atkualnie mam 15 lvl i robie questa z Wortham.
Szczerze nie jest trudno tylko elitarne potworki dłużej się bije. Gdybym miał więcej kilka razy niż 60 dps pewnie podniósł bym poziom.
Tu, to czego używam. Konik jest for fun do szybkiego przemierzania terenu.
http://us.battle.net/d3/en/calculator/crusader#acYVf!Z!.aa

Ubieram, to co znajdę aktualnie. Jak dobije 39 lvl założe 1h z 1.7k dmg(legendarka z obniżonym lvl.)
W każdym razie gra się nim zajebiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 00:23, Pietro87 napisał:

Nie padają WCALE nowe sety [sety z dodatku nie z patcha 2.0 bo ten tez wprowadził kilka
nowych setów czy legend w obieg].
Sety takie jak chociażby - Ozdoby Ognistego Ptaka itp. Te sety są tylko do zdobycia na
udręce.

Dziś poszedł hotfix który dodał lepszy drop legend na udręce [ale czy tak wiele lepszy
- można polemizować, farmiłem dziś trochę bounty na TR1 - kilka legend wpadło, na siarkę
ale wpadło, farmiłem potem speed-bounty pod skrzynki na normalu - wpadło praktycznie
tyle samo gratów, jeden nadał się na boost]

Normal nadaje się natomiast idealnie do speed-runów po skrzynki i klucze do riftów [godzina
speedów = 50-80 kluczy, zależy jakie kto ma tempo, potem można sobie iść na TR1 i riftowac
do wymiotu ^^]

P.S.
Hotfix na legendy dali rade zrobić a hotfixa na reaper''s fear nie, ot fizyka kwantowa
naprawić zbugowany drop rate....


Co jest nie tak z reaper''s fear?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 01:14, SurgeonOfDeath napisał:

Jak robicie nową postać to na jakim poziomie ciśniecie?
Stworzyłem Crusadera i cisnę sobie na hardzie. Atkualnie mam 15 lvl i robie questa z
Wortham.
Szczerze nie jest trudno tylko elitarne potworki dłużej się bije. Gdybym miał więcej
kilka razy niż 60 dps pewnie podniósł bym poziom.
Tu, to czego używam. Konik jest for fun do szybkiego przemierzania terenu.
http://us.battle.net/d3/en/calculator/crusader#acYVf!Z!.aa

Ubieram, to co znajdę aktualnie. Jak dobije 39 lvl założe 1h z 1.7k dmg(legendarka z
obniżonym lvl.)
W każdym razie gra się nim zajebiście.


Robie crusa i cisne torment I, ale przez moment nawet Torment IV.
Gra mi się nim średnio, jakiś taki podobny do barba bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jeśli ktoś nie gra w hearthstone chętnie przygarnę kody do tej gry z dodatku do diablo.

Podaje maila davis87@interia.eu

Lub się wymienię 2 kody za klucz steam do 1 gry z podanych poniżej:
Painkiller hell and damnation
Call of juarez the cartel
Clash of heroes
Gra o tron początek
Orcs must die
rochard
Sanctum
Wargame zimna wojna
Lub upla do splinter cella conviction lub shaun white skatebording
Lub za 4 kody klucz do gry margonem o wartosci 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 01:14, SurgeonOfDeath napisał:

Jak robicie nową postać to na jakim poziomie ciśniecie?


Od samego początku na Expercie. W momencie ubicia Diablo miałem 54 poziom, obecnie jestem w V Akcie, w

Spoiler

Pandemonium

i mam 58. Ani razu nie musiałem zmniejszać poziomu trudności, parę razy myślałem o zwiększeniu.

Rzeczywiście, Crusaderem nie gra się trudno, trzeba się mocno postarać, by na tym poziomie trudności polec (choć parę razy mi się zdarzyło, głównie gdy zostałem otoczony przez mobki a nie miałem żadnego skilla do ucieczki). Bardzo sympatyczna postać.

Dnia 30.03.2014 o 01:14, SurgeonOfDeath napisał:

W każdym razie gra się nim [Ustawa o cenzurze]


Może trochę inaczej to ujmij, bo tego typu słownictwo raczej nie jest mile widziane na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2014 o 10:11, Ring5 napisał:

Może trochę inaczej to ujmij, bo tego typu słownictwo raczej nie jest mile widziane na
gramie.

Bardzo dobrze. Zawsze zapominam że to słowo jest obraźliwem. Dla mnie oznacza, że coś jest bardzo fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry. :)
Ostatni boss zabity, musiałem zmniejszyć z eksperta na poziom niżej. Tam to za pierwszym razem go zabiłem. Gram pod zimno, boss oszukuje z klonami i tylko mnie atakował. Muszę zwiększyć leczenie, bo ciężko mu uciec.
Moje staty to: obr.300k, wytrzymałość: 2,2kk. leczenie 16,2k.
Kilka osób pisało o crafcie, mi się dalej nie podoba. Stworzyłem sobie przez nie uwagę przedmiot za oddech śmierci na 70 lvl, staty gorsze od tego co mi wypadł na 66, wszystko na minusie min 5%. Za użycie takiego składnika to spodziewałbym się lepszych statów.

20140330133314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 13:39, Kajdorf napisał:

Kilka osób pisało o crafcie, mi się dalej nie podoba.


System craftu setowych przedmiotów nie jest zły, w końcu większość robi je tylko pod bonusy. Trudno się jednak nie zgodzić, że prościej jest wylosować żółtka z adekwatną ilością affixów, wszystko za darmo i przedmiot lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2014 o 13:39, Kajdorf napisał:

Za użycie takiego składnika to spodziewałbym się lepszych statów.

Nie jest z nimi tak źle. Co prawda na samym początku jest ich strasznie mało, bo są potrzebne do wszystkiego - szczególnie boli podnoszenie poziomów rzemieślników. Później, masz to jedynie na crafty (które będą cię ograniczać przez drop z bossów, bo żółtych nie ma sensu robić) lub zmiany statów (które również będą cię ograniczać przez gemy / esencje z legendarów).

Jak się zacznie robić Bounty i Rifty to zaczyna tego dość sporo wylatywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się