Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2014 o 16:24, Arcling napisał:

Mając 289k (bez buffów, bo większość czasu biegam mając przynajmniej buffa z Soul Harvest
na Witch Doctorze) spokojnie już idzie robić torment 1.


To ja nie wiem, jak Wy robicie ten Torment :P Właśnie sprawdziłem, zabicie zwykłego Retching Cadaver (mamuśki-zombie, rzygającej zombiakami, zajęło mi dokładnie 13 ciosów, w tym kilka criticali od 600k do 1,8kk. Specjalnie nie używałem żadnych buffów, żeby zobaczyć, jak "goła", postać sobie poradzi. Dla porównania, ta sama postać na Expercie ginie od 3-5 ciosów (na Normalu pada na jeden, góra dwa, jeśli crit nie wpadnie). Trochę to wydłuży czas potrzebny na robienie bounties :( No ale nic, zobaczymy, jak mówicie, że warto, to spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy to też od builda, jak szybko się moby zabija. Torment 1 nie stanowi już wyzwania, moby padają bardzo szybko, elity niewiele wolniej, jedynie bossy się jeszcze odczuwalnie dłużej bije, a nie mam jakiejś super mocnej postaci. Zarówno solo, jak i grając z kumplem (podobny poziom sprzętu) było w porządku na Torment 1, a dopiero po podkręceniu na 3 zaczęły się problemy. Generalnie nie polecam już schodzić niżej niż master, bo zwyczajnie się to nie opłaca (a damage powinien być wystarczający, ja po powrocie do gry nie miałem trudności na masterze, a to była postać, która ledwo co robiła dawne Inferno).

Grając swoim WD używam takiego builda własnej roboty (więc pewnie nie jest to coś absolutnie najlepszego, ale gra się z tym dobrze i nie ma problemów z regeneracją many): http://eu.battle.net/d3/en/calculator/witch-doctor#geUdlP!TSfe!ZZccbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach.

No to u mnie wygląda to tak: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/crusader#WcgilO!baeS!YbYZbZ

I obawiam się, że mobki padają BAAAAARDZO wolno. Do tego stopnia, że poważnie rozważam powrót do Demon Hunterzycy, mam w zapasie 33 Imperial Emeralds, recepty na Royal i Flawless Royal, więc statsy mocno by jej skoczyły. Przy tym sprzęcie gra Crusaderem na czymkolwiek poza Normal-Expert mija się z celem, bo po prostu trwa to zbyt długo - normalne mobki wymagają kilku-kilkunastu trafień, elity wymagają co najmniej dwukrotnego użycia Bombardment (przy jednoczesnym kilkukrotnym użyciu pozostały skillów) a o bossach (typu Butcher) nawet się nie wypowiadam, bo to mordęga gorsza od walki z Malthaelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 17:56, Ring5 napisał:

I obawiam się, że mobki padają BAAAAARDZO wolno. Do tego stopnia, że poważnie rozważam
powrót do Demon Hunterzycy, mam w zapasie 33 Imperial Emeralds, recepty na Royal i Flawless
Royal, więc statsy mocno by jej skoczyły. Przy tym sprzęcie gra Crusaderem na czymkolwiek
poza Normal-Expert mija się z celem, bo po prostu trwa to zbyt długo - normalne mobki
wymagają kilku-kilkunastu trafień, elity wymagają co najmniej dwukrotnego użycia Bombardment
(przy jednoczesnym kilkukrotnym użyciu pozostały skillów) a o bossach (typu Butcher)
nawet się nie wypowiadam, bo to mordęga gorsza od walki z Malthaelem.


Potwory padają wolno bo grasz Crusaderem. Owszem możesz robić wombo-combo i zdejmować białe mobki/champy na strzał, ale potem nie robisz nic przez 30+ sek i do tego jesteś wolniejszy niż reszta drużyny. Do tego wiele skill jest zabugowanych np ostatnia runa w Fist of the Heavens (wystrzelony pocisk często robija się przed dotarciem do celu), runa Blazing Sweep w Sweep (Nie nalicza bonusu z siły do obrażeń podpalenia) czy Akarat''s Champion (nie zawsze leczy po otrzymaniu fatal damage). Ogólnie całe /r/diablo płacze na Crusa. Nie jest on złą postacią, ale musi mieć o wiele lepszy sprzęt niż pozostałe klasy. Niby jest pare legendarek z 70lvl, które poprawiają Crusa, ale to najpierw trzeba mieć przynajmniej T1 na farmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 18:41, Rizzan napisał:

Potwory padają wolno bo grasz Crusaderem. Owszem możesz robić wombo-combo i zdejmować
białe mobki/champy na strzał, ale potem nie robisz nic przez 30+ sek i do tego jesteś
wolniejszy niż reszta drużyny. Do tego wiele skill jest zabugowanych np ostatnia runa
w Fist of the Heavens (wystrzelony pocisk często robija się przed dotarciem do celu),
runa Blazing Sweep w Sweep (Nie nalicza bonusu z siły do obrażeń podpalenia) czy Akarat''s
Champion (nie zawsze leczy po otrzymaniu fatal damage). Ogólnie całe /r/diablo płacze
na Crusa. Nie jest on złą postacią, ale musi mieć o wiele lepszy sprzęt niż pozostałe
klasy. Niby jest pare legendarek z 70lvl, które poprawiają Crusa, ale to najpierw trzeba
mieć przynajmniej T1 na farmie.

narzekanie mi się przyjemnie gra. Monkiem było ciężej kiedyś. Szczerze, to wolę taką klasę niż taka brainless klasa jak DH.

Jeśli już mamy narzekać, to ten zwierzak do RoSa jest bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maximus + dobra tarcza - i wio :)
OFC do czasu aż tego Maximusa nie znerfią [o ile go znerfią.. mi to generalnie wisi, jest OP i co z tego, kilka setów dla wiza tez jest OP i nikt nie płacze xD]

Swoją drogą Crus to chyba jedyna klasa co ma potencjał do wbicia najwyższego papierowego DPSu w karcie [a dobrze zbudowany wbije tam i równie dużo realnego DPSu].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ubiłem Malthaela, na spokojnie, krzyżowcem 65lvl na expercie.
Dodatek bardzo przyjemny, levele ciekawe i dużo bardziej klimatyczne niż w D3, w końcu pozbyłem się uczucia, że połowa plansz to platformy zawieszone w powietrzu(oprócz ostatniego levelu).
Graficznie, perełka, miasto, bagna nawet jaskinie wyglądają dużo lepiej niż w podstawce. Przydałoby się aby przynajmniej część grafiki i projektów poziomów wrzucono do generatora podstawki ponieważ teraz tamte plansze wyglądają na małe i puste.
Walka z bosami bardzo nierówna, 1 był całkiem przyjemny, 2 pozostawiał duży niedosyt, zwiazany z walką jak i fabułą. Sam Malthael był ok, chociaż jego mgiełki były trochę wymuszone plus cała otoczka trochę za mocno przypomniała pojedynek z Diablo.
Fabularnie też nie najgorzej, pomysł z zakończeniem wiecznego konfliktu jest dość ciekawy ale powiedzmy sobie szczerze wszystko co wybija się ponad "jestem zły, chcę władzy absolutnej" jest powiewem świeżości:)
Motyw towarzyszy uważam za niewykorzystany, można było wrzucić więcej zadań związanych z ich postaciami i dzięki temu odblokować im jakieś nowe umiejętności.
No i gdzie podziało się outro, Frozen Throne, Lord of Destruction,Heart of Swarm,Broodwar, wszystkie dodatki do tej pory miały klimatyczne zakończenie,

Spoiler

a tu niezbyt lubiana przeze mnie statyczna animacja, która wygląda tak jakby aniołki miały ci za złe to co zrobiłeś.



I jeszcze jedno, szkoda, że nie stworzyli slotu na skrzydełka co by było wygodniejsze i mogłoby otworzyć drogę dla innych tego typu dodatków(skrzydła kerrigan,smoka z wowa lub coś związane z latającymi pojazdami ze starcrafta).

Z drugiej strony, dość zabawnie musiała wyglądać rozmowa z Tyraelem po otrzymaniu skrzydełek.
Tyrael: Witaj nefalemie
Ty: Yoł Tyruś looknij moje nowe skrzydła:)
Tyrael: Goń się nefalemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 18:41, Rizzan napisał:

Potwory padają wolno bo grasz Crusaderem.


Zapewne coś w tym jest, bo w ramach próby przełączyłem się na Hunterzycę i błyskawicznie wbiłem 3 poziomy. Najpierw na próbę porobiłem trochę bounties na Normalu, potem zajrzałem na Hard i na Experta - mobki padają znacznie szybciej, niż w przypadku Crusa, na dodatek praktycznie nie korzystam z niczego poza Rapid Fire. Jedynie czasami, głównie podczas walk z elitkami lub bossami używam Vengeance (podobnie jak Bombardment Crusa, MOCNO przegięty skill). Pewnie trzeba będzie olać na razie Crusa, zająć się DH, wbić capa, zrobić V akt i dalej zająć się bounties. Odnoszę wrażenie, że DH lepiej sobie poradzi na Tormencie.

Zauważyłem też, że gra jest strasznie złośliwa ;) Gdy grałem jako Crus, narzadziej wypadały mi rubiny. Gdy gram jako Hunterzyca, rubiny lecą jak głupie, za to szmaragdy tylko od czasu do czasu. Ot, moje szczęście :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2014 o 20:30, Ring5 napisał:

Zauważyłem też, że gra jest strasznie złośliwa ;) Gdy grałem jako Crus, narzadziej wypadały
mi rubiny. Gdy gram jako Hunterzyca, rubiny lecą jak głupie, za to szmaragdy tylko od
czasu do czasu. Ot, moje szczęście :/


Coś w tym jest, mi na wizie potrzeba topazów na kolejne dwa kamyki max poziomu [FRT] i dupa, lecą jak krew z nosa a np diamentów czy rubinów mam ciut ciut i deko [i to bez względu na poziom bo na TR3-4 też nie dropią te co trzeba]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 20:37, Pietro87 napisał:

Coś w tym jest, mi na wizie potrzeba topazów na kolejne dwa kamyki


No to szkoda, że klejnoty są przypisane do konta, mam chyba ze 40 (albo i więcej) Marquise, oddałbym za darmo, bo tylko miejsce zawala, a wyrzucić szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 19:23, Pietro87 napisał:

Maximus + dobra tarcza - i wio :)
OFC do czasu aż tego Maximusa nie znerfią [o ile go znerfią.. mi to generalnie wisi,
jest OP i co z tego, kilka setów dla wiza tez jest OP i nikt nie płacze xD]


Heh to dokladnie moja sytuacja. Crus dziala jak szalony z Maimusem ale z innymi broniami juz nie jest tak różowo co niestety troche mnie zawiodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majac szamanem skill zombie bears z 392% weapon dmg, i buty z +12% zombie charger dmg, 392% jest przemnożone przez 1,12 czy 12% jest dodane do tamtych 392%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dmg podskoczył mi do 800k i wraz z op buildem z Tajemniczą Kulą Mrozu i Archontem T1 jest dziecinną igraszką. Aż miło się farmi, czekam teraz na jakiś fajny set, widziałem taki, który przy 5 częściach sprawia, że Archont ma aktywne wszystkie możliwe runy. Miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dodatek ukończony i stwierdzam, ze nie żałuję wydanej kasy na tą grę.

Plusy:
1. Akt 5 jako całość.
2. Klimat (akt piąty przynosi miłą odmianę od poprzednich rozdziałów- odpowiednia kolorystyka, sporo trupów leżących na uliczkach itp.)
3. Muzyka
4. Zadania związane z towarzyszami.
5. Wieszczka
6. Tryb przygodowy(miłe urozmaicenie endgamu)
7. Maltael, jako boss, nie zawiódł wyzwaniem.
8. Nie grałem nim, ale to zawsze jest plus - nowa postać, Krzyżowiec.
9. Lokacje.

Minusy:
1. Spodziewałem się epickiego filmiku pod koniec aktu a zaserwowali takie coś...:)

Nie mam wątpliwości, z kim będziemy się prać w drugim dodatku -

Spoiler

z Diablo i Imperiusem(jeśli dobrze zrozumiałem przepowiednie wieszczki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nową postacią ( Krzyżowiec ) będę mógł zacząć całą kampanię od nowa?
ja utknąłem gdzieś w trzecim akcie w 2012 r i od tamtej pory nie grałem i teraz zapomniałem już, " z czym to się je ", tzn. jak używać skrótów, itp.
ewentualnie, chętnie pogram z kimś ale to dopiero gdy zakupię dodatek ( pewnie dziś ) i gdy będę miał wolne ( od soboty ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 13:51, lis_23 napisał:

Czy nową postacią ( Krzyżowiec ) będę mógł zacząć całą kampanię od nowa?


Oczywiście. Skąd pomysł, że nie mógłbyś?
edit: muszę częściej odświeżać strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 01:31, Andrzej15 napisał:

Nie mam wątpliwości, z kim będziemy się prać w drugim dodatku -

Spoiler

z Diablo i Imperiusem(jeśli
dobrze zrozumiałem przepowiednie wieszczki ).


No, sądząc z zakończenia,

Spoiler

równie prawdopodobny wydaje się scenariusz walki z jakimś złym Nephalemem lub ich grupą.


Na marginesie, w dodatku miał powrócić Zoltun Kulle, ale wycięto go. Jedyną pozostałością były pliki dźwiękowe: https://www.youtube.com/watch?v=duQtVafxYW4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się