Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Wszędzie się otwierają poza Riftami. Czyli przygoda i kampania oraz sezony.

Czyli wszędzie tam, gdzie nikt praktycznie nie gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kim najprościej teraz się gra? Nie mam dodatku i chyba przez jakiś czas tak pozostanie. Dla zabawy wbiłem wszystkimi postaciami jakiś czas temu 60lv i choć różnie się grało to jakoś nie odczułem mega róznicy.Wiem, że granie bez dodatku już nie ma sensu, ale czasami chciałbym popykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w końcu zacząłem grać w Diablo, jestem po akcie III i jestem porażony jak bardzo kiepska jest fabuła tej gry :-/. IMHO durna historyjka które może się spodobać tylko gimnazjalistom, a ci źli zachowują się jak złoczyńcy ze Scooby Doo.

Spoiler

Cain zginął bezsensownie od jakiejś randomowej idiotki. Mały cesarz w KOMPLETNIE OCZYWISTY sposób okazuje się Belialem. Great Deceiver xD. Zolton Kull w KOMPLETNIE OCZYWISTY sposób nas zdradził(byłbym super zaskoczony gdyby nas nie zdradził, jeśli co chwila pod koniec rozmowy z nami kończył szaleńczym śmiechem xD). Władcy piekieł mówią do nas co chwilę jak jakieś szwarc charaktery z kreskówki(rozwaliłeś moje balisty? HA i tak mnie nie pokonasz bo moja armia jest TAAAKA duża xDD). Diablo po odzyskaniu ciała, ni z dupy ni pietruchy poszedł rozwalić królestwo nieba. Jak? Skąd ma nagle taką moc? Czy czasem nie było między ich siłami patu? Między wszystkimi siedmioma władcami piekieł a niebiosami? Skoro wszyscy razem nie dali rady przełamać ich obrony to dlaczego nagle teraz Diablo rozwala wszystko solo? TO NIE MA NAJMNIEJSZEGO SENSU. Ta historia jest tak kiepska, a postacie tak infantylne że czuje się urażony że ktoś mi taki szajs zaserwował.



Cóż, przynajmniej gra się komfortowo i jest zabawa, ale wszystko powyższe pozostawia niesmak. Ciekawe czy dodatek też jest taki kiepski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 20:31, Fatal-X napisał:

Cóż, przynajmniej gra się komfortowo i jest zabawa, ale wszystko powyższe pozostawia
niesmak. Ciekawe czy dodatek też jest taki kiepski?

I dlatego właśnie Diablo jest klasyfikowane jako Hack''n''Slash a nie cRPG XD To film akcji w porównaniu do filmu psychologicznego czy fabularnego, fabuła to tylko wymówka do rozwałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz moją naiwność, spodziewałem się trochę więcej niż marnego pretekstu do rozwałki, po grze w którą wpakowano tyle kasy i którą robiono 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 21:03, Evertsen_Dante napisał:

W dwójce pokazali, że potrafią robić fabułę :)


Ironia, prawda? Mam nadzieję, że tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła nigdy nie była najważniejsza w grach typu hack ''n slash. W Diablo 2 była o wiele gorsza narracja, postacie graczy mało co mówiły. Pod tym względem w Diablo 3 jest lepiej, ale paradoksalnie same rozwiązania fabularne są o wiele gorsze. Przynajmniej w dodatku trochę się poprawili. Nadal nie jest świetnie, ale lepsze to od tego, co zaprezentowali w podstawce. Tyle jeśli chodzi o fabułę, bo klimatu lokacjom z 5 aktu odmówić nie można. Zoltun Kulle był postacią praktycznie wyciągniętą z tyłka, ale jeszcze coś sobą reprezentował. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby powrócił w następnej części, o ile drugi dodatek powstanie. Pierwotnie miał zresztą być w RoS, kwestie były nagrane, ale ostatecznie nie trafił do dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 23:03, Feno napisał:

> W dwójce pokazali, że potrafią robić fabułę :)

Ironia, prawda? Mam nadzieję, że tak...


Nie, fabuła w dwójce podobała mi się. Owszem to było to proste danie zamiast wykwintnego z restauracji, ale było to zjadliwe i dobre w smaku.
Do tego dołóżmy niesamowity klimat wręcz wylewający się z ekranu. To co mi się nie podobało w fabule trójki to fakt, że jest nijaka, przewidywalna, a schemat jest ten sam co w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem kompa i przymierzam się do starcia z trzecim "Diabolo", tym bardziej, że po dwóch długich latach, szeregu patchy, wykopaniu pay2win (AH) i premierze RoS - jak przeczytałem - wreszcie zasługuje na godne miejsce w cyklu. Pytanie: jak wygląda gra na samej podstawce? Czy będę się nią mógł cieszyć bez kupna dodatku (który zapewne dokupię, ale wolałbym nie wydawać ~160 zł od razu), czy raczej to dalej nędza, a wszystko co fajne zaczyna się po wklepaniu cd-keya do RoS?
BTW, o ile można tu "reklamować" inne serwisy, gdzie najpewniej i najtaniej dostać klucz do trzeciego Diabełka? 78 zł to obecnie najniższa cena, jaką udało mi się znaleźć. Tak, jestem studentem i hajs musi się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawkę możesz potraktować jako rozszerzoną wersję demo - gdzie sprawdzisz klasy, zapoznasz się z mechaniką, przedmiotami etc. - jednak chytry Blizzard wszystko zaprojektował tak, że najciekawsze tryby są dostępne dopiero po aktywacji dodatku. Zresztą jak to we wszystkich grach tego gatunku bywa, zabawa zaczyna się na całego na maksymalnym dostępnym poziomie - łącznie z przedmiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się