Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2008 o 16:45, Kawosz napisał:

Jeśli idzie o możliwość taxi,
to dopuszczałbym taką możliwość, ale w nieco bardziej ograniczonym stopniu jak to miało
miejsce w poprzedniej części.


Ja jestem bezwzględnym przeciwnikiem robienia taxi i mam nadzieję, że ten proceder zostanie skutecznie ukrócony. Tak samo jak taxi, grę na battlenecie zabijają pal=enigma boty, które produkują nowych "bohaterów" i przedmioty w zastraszającym tempie. Ze względu na beznadziejny stan laddera i nonladera z ww powodów, a przez to kompletnie zmasakrowaną ekonomię w grze, gram tylko w sieci LAN ze znajomymi.

Zamiast tego bardzo chętnie widziałbym możliwość zmieniania buidu postaci, przy czym powinno to być dość drogim procederem, aby nie zmieniać taktyki co dwa dni, ale jednocześnie na tyle tanim, by opłacało się bardziej niż tworzenia nowego bohatera od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 16:45, Kawosz napisał:

Z dyskusją o D2 proponuję przenieść się do odrębnego wątku.


Jak na razie mamy tak mało informacji o D3, że oczywistym jest, że część informacji próbujemy uzyskać z tego jak wyglądała poprzednia część, więc mówienie o niej nie jest off-topiciem.

>Jeśli idzie o możliwość taxi,

Dnia 04.10.2008 o 16:45, Kawosz napisał:

to dopuszczałbym taką możliwość, ale w nieco bardziej ograniczonym stopniu jak to miało
miejsce w poprzedniej części. Ewentualnie jakaś bariera poziomów, konieczność zabicia
bossa przez zakładającego grę (zainteresowanego taxówką). Prze zabicie bosa mam na myśli
last hit.


Czym by to się różniło od "starego" taxi? Tylko tym, że po zjechaniu 99% HP przez osobę robiącą taxi, ta druga osoba dobijałaby bossa.

PonuryŻniwiarz

Nie ma przymusu aby ktoś Ci robił taxi. Jak chcesz poznawać sobie fabułę itp itd to nikt nie broni Ci tego robić. Sam chętnie za pierwszym razem odkrywałem tajemnice świata sanktuarium samemu. Ale jak się robi którąś z kolei postać, to zmuszanie graczy to żmudnego "odbębnienia" fabuły jest imo błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 20:29, gloody napisał:

> Z dyskusją o D2 proponuję przenieść się do odrębnego wątku.

Jak na razie mamy tak mało informacji o D3, że oczywistym jest, że część informacji próbujemy
uzyskać z tego jak wyglądała poprzednia część, więc mówienie o niej nie jest off-topiciem.


>Jeśli idzie o możliwość taxi,
> to dopuszczałbym taką możliwość, ale w nieco bardziej ograniczonym stopniu jak to
miało
> miejsce w poprzedniej części. Ewentualnie jakaś bariera poziomów, konieczność zabicia

> bossa przez zakładającego grę (zainteresowanego taxówką). Prze zabicie bosa mam
na myśli
> last hit.

Czym by to się różniło od "starego" taxi? Tylko tym, że po zjechaniu 99% HP przez osobę
robiącą taxi, ta druga osoba dobijałaby bossa.

Różni się, bo postać dajmy na to 5 lvl nie da rady dać nawet last hita bossowi 30lvl, gdyż po prostu jest za słaba ;) Celem tego jest konieczność dobicia pewnego poziomu w celu przejścia do dalszej części gry. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie ograniczenia poziomu. Np. normal można ukończyć na min. 25 poz. Poniżej tego nie zaliczy questu.
Taxi jest dobre, ale musi zostać ograniczone. Podobnie jak manipulacje runami, cenami na BN, boty jak wspomniał GanD itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 08:44, Kawosz napisał:

Celem tego jest konieczność dobicia pewnego poziomu w
celu przejścia do dalszej części gry.


Jak już pisałem po patchu 1.10 tak było. Nie tylko nie zaliczało starożytnych przed 20 poziomem, ale nie dawało exp''a niskoloevelowym postaciom w dalszych (na przykład pierwszopoziomowa, nie dostawała exp''a już w tristram). Wymusiło to na graczach zakładanie kolejnych gier w odpowiednich lokacjach aby dobić poziom. 1 do 6 robiło się samemu potem tristram do 12, a potem komnaty tal rasha do 20. Według mnie nie było to dobre rozwiązanie, bo nie zabiło taxi tylko sprawiło, że zrobienie postaci było żmudniejsze.

Dnia 05.10.2008 o 08:44, Kawosz napisał:

Podobnie jak manipulacje runami, cenami
na BN, boty jak wspomniał GanD itp.


Z tym się oczywiście zgodzę, ekonomia na BN''ie była w pewnym momencie tak skopana, że ciężko było grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 10:56, gloody napisał:

Jak już pisałem po patchu 1.10 tak było. Nie tylko nie zaliczało starożytnych przed 20
poziomem, ale nie dawało exp''a niskoloevelowym postaciom w dalszych (na przykład pierwszopoziomowa,
nie dostawała exp''a już w tristram). Wymusiło to na graczach zakładanie kolejnych gier
w odpowiednich lokacjach aby dobić poziom. 1 do 6 robiło się samemu potem tristram do
12, a potem komnaty tal rasha do 20. Według mnie nie było to dobre rozwiązanie, bo nie
zabiło taxi tylko sprawiło, że zrobienie postaci było żmudniejsze.


Stałe miejsca dobijania poziomu jak Tristruny czy tombruny były jednym ze słabszych elementów rozgrywki (tombruny jeszcze jeszcze). Zapewne w III taxi zostanie ograniczone, jeśli nie zabite. Tak jak wspominałem jestem zwolennikiem taxi, ale w zupełnie innym wydaniu, niż w II. Mam nadzieje również, że nie pojawią sie przedmioty typu Enigma, BotD, Beast, CoH itd, wspomagające dodatkowymi umiejętnościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak jak wspominałem jestem zwolennikiem taxi, ale w zupełnie innym wydaniu,

Dnia 05.10.2008 o 11:05, Kawosz napisał:

niż w II.


W jakim?

>Mam nadzieje również, że nie pojawią sie przedmioty typu Enigma, BotD, Beast,

Dnia 05.10.2008 o 11:05, Kawosz napisał:

CoH itd, wspomagające dodatkowymi umiejętnościami


A ja mam nadzieję, że twórcy D III nie będą się Ciebie słuchać ;)

Dzięki tym przedmiotom otrzymaliśmy nowe możliwości buildów postaci, co moim zdaniem było największą siłą D II. Fakt, że nie było jednego najlepszego sposobu na rozwinięcie postaci, a każda z nich miała 2-3 buildy równie skuteczne było największą siłą poprzedniego diabełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 11:23, gloody napisał:

A ja mam nadzieję, że twórcy D III nie będą się Ciebie słuchać ;)


Eee ... to oni tutaj zaglądają ? O_O ... ŁaŁ.

A tak w ogóle to za tydzień BlizzCon ... mam nadzieję, że będziemy mieli wystarczająco dużo tematów, żeby móc po nim spamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 11:59, Jeggred napisał:

Eee ... to oni tutaj zaglądają ? O_O ... ŁaŁ.


Nom, wpadają aby poczytać tak wiele wnoszących do dyskusji wypowiedzi jak Twoja.

Po BlizzConie nie spodziewałbym się zbyt wiele. Nie jest w stylu Blizzarda ujawniać zbyt wiele tak wiele czasu przed premierą. Mam nadzieję, że chociaż zobaczymy jedną nową postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 12:18, gloody napisał:

> Eee ... to oni tutaj zaglądają ? O_O ... ŁaŁ.

Nom, wpadają aby poczytać tak wiele wnoszących do dyskusji wypowiedzi jak Twoja.

Po BlizzConie nie spodziewałbym się zbyt wiele. Nie jest w stylu Blizzarda ujawniać zbyt
wiele tak wiele czasu przed premierą. Mam nadzieję, że chociaż zobaczymy jedną nową postać.


No wiesz, że coś pokażą to jest pewne czy dużo to nie wiem :P.

--->Kawosz ---> No więc co do taxi... to ok jestem skłonny się zgodzić by przestało istnieć, ale przedmioty runiczne? Bądź greeny lub goldy dające niezłe statsy? Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest tak, że każdy w d2 mógł na BN być jakiś super pro kozak, bo brakowało itemków... by je zdobyć jednak trzeba się było ostro napracować, a potem zobaczyć człowieka, który się cieszy swoją zdobyczą jest bezcenne... Bez przedmiotów, że tak powiem "elitarnych" ta gra straciła by całkiem swój urok :P. Zresztą czy w jakimś rpg spotkałeś się z brakiem artefaktów bądź broni "elitarnych" ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 11:23, gloody napisał:


W jakim?


Nie wiem i na szczęście nie muszę się martwić jakim ;) Po prostu innym niż w DII, gdzie masowe taxi niszczyło BN.

Dnia 05.10.2008 o 11:23, gloody napisał:

A ja mam nadzieję, że twórcy D III nie będą się Ciebie słuchać ;)
Dzięki tym przedmiotom otrzymaliśmy nowe możliwości buildów postaci, co moim zdaniem
było największą siłą D II. Fakt, że nie było jednego najlepszego sposobu na rozwinięcie
postaci, a każda z nich miała 2-3 buildy równie skuteczne było największą siłą poprzedniego
diabełka.


również garric


Nie mówię o braku artefaktów, mówię o elitarnych przedmiotach pozbawionych konkretnych umiejętności, którymi postać była obdarzona. Mam inne zdanie niż gloody i twierdzę, że dodanie właśnie takich przedmiotów było w DII konieczne ze względu na przedłużenie żywotności gry. Był to zabieg niewątpliwie skuteczny. W DIII nie może być takich itemów, gdyż ogrom gry i możliwości przytłoczyłby nas, nowych graczy. Jakkolwiek Blizzard planuje wprowadzenie takiego rozwiązania, to zapewne dopiero za kilka lat. Wykładanie herezji, że sa one niezbędne jest co najmniej naciągane. Należy pamiętać, że developerzy coraz częściej mówią o dodatku, który ma wyjść po premierze podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 14:07, Kawosz napisał:

Wykładanie herezji, że sa one niezbędne
jest co najmniej naciągane. Należy pamiętać, że developerzy coraz częściej mówią o dodatku,
który ma wyjść po premierze podstawki.

Po premierze może oznaczać w tym przypadku dość długi czas oczekiwania. Dodatek, jeśli będzie to w rok po premierze lub nawet półtora. Blizzard nigdy nie śpieszył się z wydawaniem dodatków do swoich gier, a jeszcze wcześniej zapewne będzie dodatek do SC2 (i to pewnie jeszcze przed wydaniem podstawki D3, nigdy nie wydawali dwóch serii jednocześnie, tylko w ustalonej kolejności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 15:22, Czedwik napisał:

Po premierze może oznaczać w tym przypadku dość długi czas oczekiwania. Dodatek, jeśli
będzie to w rok po premierze lub nawet półtora. Blizzard nigdy nie śpieszył się z wydawaniem
dodatków do swoich gier, a jeszcze wcześniej zapewne będzie dodatek do SC2 (i to pewnie
jeszcze przed wydaniem podstawki D3, nigdy nie wydawali dwóch serii jednocześnie, tylko
w ustalonej kolejności).


Niewątpliwie masz rację, ale jaki to ma wpływ na całą powyższą sytuację? Nie ma wpływu, jest jednak faktem, że dodatek się pojawi, a razem z nim zapewne wzbogacenie strony technicznej DIII i oczywiście fabularnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po prostu innym niż w DII, gdzie

Dnia 05.10.2008 o 14:07, Kawosz napisał:

masowe taxi niszczyło BN.


Czemu niszczyło?

Dnia 05.10.2008 o 14:07, Kawosz napisał:

Nie mówię o braku artefaktów, mówię o elitarnych przedmiotach pozbawionych konkretnych
umiejętności, którymi postać była obdarzona. Mam inne zdanie niż gloody i twierdzę, że
dodanie właśnie takich przedmiotów było w DII konieczne ze względu na przedłużenie żywotności
gry.


Tu akurat nasze zdanie się pokrywa, to jasne, że te przedmioty sprawiły, że żywotność gry była większa.

>Był to zabieg niewątpliwie skuteczny. W DIII nie może być takich itemów, gdyż ogrom

Dnia 05.10.2008 o 14:07, Kawosz napisał:

gry i możliwości przytłoczyłby nas, nowych graczy.


Zgadzam się, że takie przedmioty powinny być wypuszczone z czasem, bo inaczej wszyscy by się w tym pogubili. Ale z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że chciałbyś aby takie przedmioty nie pojawiły się wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2008 o 17:54, gloody napisał:

Czemu niszczyło?

Zacierało istotę gry, tworząc z Diablo swego rodzaju maszynkę do robienia postaci. BN tylko temu sprzyjał. Dodatkowym draństwem była offer kuźnia :<
Nie podoba mi się tego typu rozwiązanie, ale żadna gra nie jest doskonała, a DII mimo kilku złych rozwiązań i tak zbliżyło się najbardziej ze wszystkich gier do tej doskonałości.

Dnia 05.10.2008 o 17:54, gloody napisał:

Zgadzam się, że takie przedmioty powinny być wypuszczone z czasem, bo inaczej wszyscy
by się w tym pogubili. Ale z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że chciałbyś aby takie
przedmioty nie pojawiły się wcale.


Dopuszczałbym możliwość występowania takich przedmiotów, ale w odległym czasie od premiery i w bardzo ograniczonej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 18:00, Kawosz napisał:

Zacierało istotę gry, tworząc z Diablo swego rodzaju maszynkę do robienia postaci. BN
tylko temu sprzyjał. Dodatkowym draństwem była offer kuźnia :<


A nie uważasz, że taxi także przyczyniło się do wydłużenia żywotności Diablo II?

Przykładowa sytuacja: wymyśliłeś jakiś nowy build do PvP i chciałbyś sprawdzić jego skuteczność. Z taxi postać do 8x poziomu robiłeś w dwa dni i już mogłeś sprawdzić czy Twój pomysł się sprawdza. Bez niego musiałbyś robić postać dużo dużo dłużej, a potem okazywałoby się na przykład, że ten build jest niewypałem. Zabijałoby to przyjemność z gry co nie wróżyłoby dobrze jej żywotności.

Oczywiście jeśli byłaby możliwość "resetowania" przyznanych punktów i przyznania ich od nowa, to imo taxi mogłoby nie być.

Co do offer kuźnia: była usługa, czyli taxi i była zapłata w postaci run z kuźni, nie widzę w tym nic drańskiego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 21:13, gloody napisał:

Co do offer kuźnia: była usługa, czyli taxi i była zapłata w postaci run z kuźni, nie
widzę w tym nic drańskiego.


Nic a nic drańskiego, szczególnie wtedy, gdy ktoś pobierał "opłatę" przed skończeniem IV aktu, a później znikał. Nie raz się z tym spotkałem na BN. Zresztą ten właśnie proceder znacznie wpłynął na obniżenie realnej wartości run oraz ich znaczenia, jeszcze bardziej rujnując i tak już zniszczoną ekonomię w D2. Taxi w obecnej postaci to tylko kolejny sposób dla oszustów na niszczenie tej gry i powinno zostać bezwzględnie zlikwidowane.

I jeśli wydłużenie żywotności gry ma się wiązać bezpośrednio z czymś takim + śmiertelnie nudnymi baalrunami, bo bez tego ani rusz, to ja dziękuję, wolę zagrać w coś innego albo sam.

Nowe buildy można testować chociażby w singlu/lan za pomocą edytorów postaci, podobną rolę pełnią kalkulatory talentów w WoW, przy czym tam dochodzi stosunkowo tania możliwość zmiany zarówno talentów jak i profesji postaci (to drugie już tanie nie jest) - tę cechę widziałbym w D3 bardzo chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2008 o 01:43, GanD napisał:

Nic a nic drańskiego, szczególnie wtedy [...]
Nowe buildy można testować chociażby w singlu/lan za pomocą edytorów postaci, podobną
rolę pełnią kalkulatory talentów w WoW, przy czym tam dochodzi stosunkowo tania możliwość
zmiany zarówno talentów jak i profesji postaci (to drugie już tanie nie jest) - tę cechę
widziałbym w D3 bardzo chętnie.


Dokładnie o to chodzi. Całe to taxi, kuźnia (przepraszam quźnia) i inne dolegliwości są naprawdę uciążliwe. Nauczeni WoW-em, Blizzard zapewne podniesie poziom rozgrywki w Diablo 3 do górnych granic. Cieszę się, że wiele zostanie poprawione i unowocześnione. Teraz wypada czekać na Blizzcon, na szczęście mam zjazd, więc stresować się nadmiernie nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo... Hymmm Legenda h&s chyba nie ma osoby która nie zna tej gry i która nie grała . 1 uszła dość fajna lecz bez przeszady , 2 legenda wyrąbana animacja , grafika , fabuła ... KULTOWA. I zapowiada się że diablo 3 bedzie jeszcze lepsze .:) czekamy z niecierpliwością .
pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się