Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Gra wygląda genialnie. Przez parę sekund miałem wrażenie, jakoby postacią sterowaną przez gracza był Paladyn, ale po spojrzeniu na pasek umiejętności wszystko było jasne.

Pustynia Aranoch wygląda równie dobrze, jeżeli nie lepiej niż w Diablo II. Kto wie, może twórcy umożliwią nam ponowne zwiedzenie Lut Gholein? ;D Czekam na jakiś gameplay z dżungli Kedżystańskiej, bo ta była IMO najładniejszym (obok okolic Góry Arreat z Lord of Destruction) fragmentem D2.

Przeszkadza mi jeno czerwone "obrysowanie" przeciwnika, kiedy najedziemy na niego myszką. Rozwiązanie podobne jak w Dungeon Siege II, aczkolwiek mam nadzieję że będzie możliwość wyłączenia tego ficzera. Zauważyłem też, że dostajemy premię do doświadczenia za pokonanie paru przeciwników (1:06 w drugiej części filmu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 14:26, Niflheim napisał:

Przeszkadza mi jeno czerwone "obrysowanie" przeciwnika, kiedy najedziemy na niego myszką.
Rozwiązanie podobne jak w Dungeon Siege II,


A mnie się skojarzyło z Diablo jedynką ;)
Ale fakt, że nieco to przeszkadza w ogólnym odbiorze, chociaż z drugiej strony wiesz dokładnie kogo tłuczesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy tylko mnie przeszkadza fakt, że znowu zamiast podziemi (jak w jedynce), mamy akcję przeniesioną na zewnątrz? Diablo = podziemia, a nie dżungla, pustynia czy góry. Jak będę chciał pozwiedzać takie obszary, odpalę LotRO czy Crysis, gdzie nie tylko wyglądają lepiej, ale i jest uzasadnienie dla ich obecności.

Po pierwszych filmikach, pokazujących gameplay w podziemiach, naprawdę się cieszyłem, że Diablo wrócił do (nomen omen) korzeni, i przeniósł się pod ziemię. Jak widać, radość nie trwała za długo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:25, Ringno5 napisał:

Hmm... czy tylko mnie przeszkadza fakt, że znowu zamiast podziemi (jak w jedynce), mamy
akcję przeniesioną na zewnątrz? Diablo = podziemia, a nie dżungla, pustynia czy góry.
Jak będę chciał pozwiedzać takie obszary, odpalę LotRO czy Crysis, gdzie nie tylko wyglądają
lepiej, ale i jest uzasadnienie dla ich obecności.

Po pierwszych filmikach, pokazujących gameplay w podziemiach, naprawdę się cieszyłem,
że Diablo wrócił do (nomen omen) korzeni, i przeniósł się pod ziemię. Jak widać, radość
nie trwała za długo... :(

Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, przecież świat Sanktuarium w którym osadzone jest Diablo składa się z wielu różnorodnych lokacji jak chociażby lasy Kedżystanu, dlatego rzeczą normalną jest to ,iż w grze również się musi się pojawić coś innego niż tylko same podziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnorodność jest potrzebna, a podziemi jak pokazał pierwszy gameplay również nie zabraknie, więc wszyscy powinni być zadowoleni. Szkoda zmarnować tak różnorodny świat. Być może prócz miejsc już znanych zobaczymy też całkiem nowe krainy.

Mam nadzieję, że na Blizzconie przedstawią przynajmniej jedną nową klasę. Potrzebna jest jeszcze jakaś druga prócz barbarzyńcy klasa melee, ale ze stylem gry bardziej nastawiony na obronę i wsparcie drużyny (w multi). Prócz tego jakaś niemagiczna klasa dystansowa. W świecie Diablo broni palnej jeszcze chyba nie ma, więc powinien być ktoś kto specjalizuje się we władaniu łukiem i kuszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:35, Dark_elves napisał:

Nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, przecież świat Sanktuarium w którym osadzone
jest Diablo składa się z wielu różnorodnych lokacji jak chociażby lasy Kedżystanu, dlatego
rzeczą normalną jest to ,iż w grze również się musi się pojawić coś innego niż tylko
same podziemia.


I fajnie, tyle tylko, że jedynka nie potrzebowała lasów czy pustyni, żeby być świetną grą. Miała Katedrę, katakumby, jaskinie i Piekło. To była kwintesencja Diablowości. W dwójce podziemi było tyle, co kot napłakał, przez co gra wiele traciła (zaznaczam - w mojej opinii) - nie było już tego klimatu, tej klaustrofobicznej atmosfery. Na rynku jest wiele gier z otwartymi przestrzeniami (Sacred, Titan Quest itp), ale żadna z nich pod względem klimatu nie przebiła D1. Dwójkę - praktycznie każda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe grafiki (chciałem dodać bezpośrednio do posta, ale coś nie działa):
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3113&cat=546&size=big
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3112&cat=546&size=big
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3111&cat=546&size=big
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3110&cat=546&size=big
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3109&cat=546&size=big
http://www.diii.net/gallery/showphoto.php?photo=3108&cat=546&size=big

IMO gra prezentuje się wyśmienicie, a pustynia bardziej klimatyczna od tej w D2

PS. Będę oglądał transmisję z Blizzconu i zapisywał ciekawe rzeczy tutaj: http://starcraft2.gram.pl/news.php?id=122
Nie wiem co będzie transmitowane (może trafi się coś z D3) ale jeśli kogoś to interesuje to zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 15:25, Ringno5 napisał:

Hmm... czy tylko mnie przeszkadza fakt, że znowu zamiast podziemi (jak w jedynce), mamy
akcję przeniesioną na zewnątrz? Diablo = podziemia, a nie dżungla, pustynia czy góry.
Jak będę chciał pozwiedzać takie obszary, odpalę LotRO czy Crysis, gdzie nie tylko wyglądają
lepiej, ale i jest uzasadnienie dla ich obecności.


Czy tylko mi przeszkadza fakt, ze większość "fanów" uważa, że WSZYSTKIE następne części jakiejś gry powinny wyglądać IDENTYCZNIE jak część pierwsza z minimalistycznymi zmianami ? Od tego jest EA a nie Blizzard.
Dodatki są od tego, żeby rozszerzać daną grę. Kontynuacje natomiast powinny się znacznie różnić od poprzedników, żeby gry nie były nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 11:07, Jeggred napisał:

Czy tylko mi przeszkadza fakt, ze większość "fanów" uważa, że WSZYSTKIE następne części
jakiejś gry powinny wyglądać IDENTYCZNIE jak część pierwsza z minimalistycznymi zmianami
? Od tego jest EA a nie Blizzard.
Dodatki są od tego, żeby rozszerzać daną grę. Kontynuacje natomiast powinny się znacznie
różnić od poprzedników, żeby gry nie były nudne.

Ojacie. Nareszcie ktoś, kto mówi z sensem. I to na forum gramu oO. Kolega Ringno chyba przegapił D2, gdzie większość akcji działa się na zewnątrz. I nikt nie narzekał. Nie sztuką jest stworzyć mroczny klimat pod ziemią. A Blizz pokazał, że nawet rozpalona słońcem pustynia potrafi być zła i groźna. A ta z D3 wygląda jeszcze mroczniej. I groźniej. I chwała Blizzowi za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rigno5, you have failed so much. ;D

> Diablo = podziemia, a nie dżungla, pustynia czy góry.

Kolego, przespałeś ostatnie 9 lat? Diablo = świat Sanktuarium. Ten z kolei to nie tylko Tristram i podziemia.

> Na rynku jest wiele gier z otwartymi przestrzeniami (Sacred, Titan Quest itp), ale żadna z nich pod względem > klimatu nie przebiła D1. Dwójkę - praktycznie każda.

Żartujesz sobie, tak?

Diablo II ma klimat równie ciężki i gotycki co część pierwsza - równie klaustrofobiczny, jeżeli było trzeba. Drugi Diabełek pobił część pierwszą pod dosłownie każdym względem. W Diablo strasznie wnerwiał brak możliwości biegu (w rozszerzeniu"Hellfire" poruszaliśmy się znacznie szybciej... niestety tylko w Tristram), nasz bohater poruszał się zbyt wolno. W D2 jest możliwość biegu, oczywiście umiejętność nie była nieograniczona. Ogromny plus, grywalność na tym zyskała.

Podziemia... Jak wcześniej powiedziałem, jeżeli było trzeba gra miała klaustrofobiczny klimat. Te były wykonane po prostu lepiej, niż w części pierwszej. Fontanny/rzeki krwi, pochodnie rozświetlające mroki, wybebeszone zwłoki leżące na stole... Poruszaliśmy się też po powierzchni - ale za to jak wykonanej powierzchni. ;D Gra w ogóle nie traciła na klimacie, była bardziej zróżnicowana. Co chwila natrafialiśmy na zmasakrowane zwłoki, ruiny zamieszkiwane przez demony, martwych strażników, deptaliśmy przypadkiem skorpiony... Diablo tkwi w szczegółach. ;)

Design i nazwy demonów to absolutne mistrzostwo świata. Wymieniać imion nie będę, są zbyt trudne do zapamiętania. ;P D2 jest chyba jedyną grą, która wywołuje u mnie często odruchy wymiotne (Manhunt się chowa, God of War wymięka).

Mówię to wszystko jako fan Blizzarda, który jest z nim od roku 1996 - tak, Diablo 2 > Diablo.

> Na rynku jest wiele gier z otwartymi przestrzeniami (Sacred, Titan Quest itp), ale żadna z nich pod względem >klimatu nie przebiła D1. Dwójkę - praktycznie każda.

Emm, nie zagalopowałeś się za bardzo? Która gra H''n''S przebija Diablo 2 pod względem klimatu? Nie ma takiej, reszta gier w tym gatunku to tylko pionki imitujące ten wielki tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:17, Madoc napisał:


>deptaliśmy przypadkiem skorpiony...
PRZYPADKIEM?

Tak przypadkiem.
Jak się biegało po mapie to czasem się nadeptywało na skorpiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:19, R3clus3 napisał:

Tak przypadkiem.


Może na początku. Potem to się specjalnie zadeptywało robaki, skorpiony i inne króliczki xD
I w D3 będzie to można powtórzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 13:24, Daimon_Frey napisał:

> Tak przypadkiem.

Może na początku. Potem to się specjalnie zadeptywało robaki, skorpiony i inne króliczki
xD
I w D3 będzie to można powtórzyć :)

Daimon Frey skoro robiłeś to celowo , to Ja już się Ciebie boję . :D
Poza tym nazywasz się , jak gość z mojej ulubionej ksiażki. :p
Tak już się cieszę , że można będzie rozwalać robaczki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2009 o 13:19, R3clus3 napisał:

Tak przypadkiem.
Jak się biegało po mapie to czasem się nadeptywało na skorpiony.

Chodziło mi o to, że ja raczej za nimi ganiałem, żeby je zdeptać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 11:07, Jeggred napisał:

Dodatki są od tego, żeby rozszerzać daną grę. Kontynuacje natomiast powinny się znacznie
różnić od poprzedników, żeby gry nie były nudne.


Nie przesadzajmy że znacznie. Powinny się różnić ale rozszerzając materiał, jednocześnie zachowując to co najlepsze z poprzedników. Chociaż ja akurat mam nadzieję, że D3 będzie się znacznie różnić od D2, którego nie lubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się