Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2011 o 14:14, Arcling napisał:

Raczej może chodzić o to aby gracze z innych krajów nie kupowali kluczy u nas.


Błagam, przestańcie w końcu powtarzać w kółko te same bzdury! Ktoś wymyślił głupie usprawiedliwienie tego, że polski dystrybutor SC2 nie był w stanie wynegocjować niższej ceny i teraz ta historyjka krąży sobie radośnie po necie, nie mając absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością. Zauważ, że jakoś nikt nie wykupuje masowo gier Steamowych u nas, mimo, że podobnie jak na Battle.necie, na Steamie można ściągać language packi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 17:49, vegost napisał:

O ile można porównywać szaty do płytówki ? Mi się wydaje, że nie. Monk to zupełnie inna
postać. Coś ala mag co walczy w zwarciu. I to też z niskim poziomem obrony bo dostanie
baty aż miło. On polega na swojej szybkości. W ogóle do mnie to nie przemawia. Jakich
mnich lol ?

Mi tam monk w niczym nie przypomina maga. Nie korzysta z magii tylko z mocy podobnych paladynowi z tego co widać. Styl gry zdaje się mieć jak najbardziej obronny, może tylko bardziej dynamiczny, ale to w końcu nie mmo z podziałem na role i nie ma tu za bardzo miejsca na klasycznego mało mobilnego tanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:05, Arcling napisał:

Mi tam monk w niczym nie przypomina maga. Nie korzysta z magii tylko z mocy podobnych
paladynowi z tego co widać. Styl gry zdaje się mieć jak najbardziej obronny, może tylko
bardziej dynamiczny, ale to w końcu nie mmo z podziałem na role i nie ma tu za bardzo
miejsca na klasycznego mało mobilnego tanka.


Diablo 3 poszedł w bajkowe klimaty. Z resztą jak było napisane, Diablo 3 miało być zrobione tylko dla fanów Diablo a nie Wowa. A jednak napisali, że i tamta rzesza fanów coś znajdzie dla siebie. Tzn, że gra nie będzie już przypominać starego Diablo tylko Wowo podobne "coś" Wkurza mnie ten fakt bardzo. Monk to własnie jedna z tych postaci, który nie powinno tu być. Miecze to jest to czego potrzeba a nie szybkości :) Chyba, że poczekam z zakupem aż do premiery jakiegoś dodatku co doda trochę lepsze klasy niż te standardowe. O ile dobrze pamiętam, Paladyna też nie była w podstawce. Doszedł dopiero w Lord of Destraction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, za przeproszeniem, chrzanisz. Najpierw narzekasz na brak w grze świętego wojownika, to Ci w wielki skrócie napisałem, że owszem jest - monk właśnie. Też ma aury, też może leczyć, jego styl gry jest dość obronny, jego moc to jego wiara i sprawność fizyczna - wypisz, wymaluj, paladyn - tylko bez zbroi płytowej. Dziwię się, że Arcling w ogóle chciało się rozpisywać.
A już bajdurzenie o WoW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:46, GanD napisał:

Co Ty, za przeproszeniem, chrzanisz. Najpierw narzekasz na brak w grze świętego wojownika,
to Ci w wielki skrócie napisałem, że owszem jest - monk właśnie. Też ma aury, też może
leczyć, jego styl gry jest dość obronny, jego moc to jego wiara i sprawność fizyczna
- wypisz, wymaluj, paladyn - tylko bez zbroi płytowej. Dziwię się, że Arcling w ogóle
chciało się rozpisywać.
A już bajdurzenie o WoW...


Skoro dla ciebie monk to paladyn to masz coś z głową :) Poza tym wspomniałem słowa, które są tu przytoczone więc daruj sobie o bajdurzeniu na temat Wowa. I tak wszyscy wiem, że Diablo 3 to nie jest stare Diablo. Tylko nazwę ma tą samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale jeżeli dla ciebie barbarzyńca to nie wojownik, to kto tu ma problem? Zresztą klasy wojownika nie było w D2. Poza tym mnichem nikt nie każe Ci grać. Zresztą w ogóle nie ma przymusu grania w D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:23, RakuPL napisał:

Przepraszam bardzo, ale jeżeli dla ciebie barbarzyńca to nie wojownik, to kto tu ma problem?
Zresztą klasy wojownika nie było w D2. Poza tym mnichem nikt nie każe Ci grać. Zresztą
w ogóle nie ma przymusu grania w D3.


Owszem Barbarzyńca to wojownik. Jednak nie potrzebuje postaci przypakowanej. Czyli wszystko wie i wszystko koksa. Dobry tanker i nic więcej. Wolę postać, która posługuje się mieczami i tarczami i jest wszechstronna. Ma skille ofensywne i defensywne. Specjalizuje się w walce z demonami itp. Tak jak to robił Paladyn w D2. Barbarzyńca to taka postać dla każdego. Nie wyobrażam sobie monka z mieczem i ciężkim pancerzem. Mnich to raczej klasztornik, posługuje się przede wszystkim kijami. Jasne, można go porównać z Paladynem bo też jest oświecony itp. Ale Paladyn to święty wojownik a nie klasztornik z kijem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hym... nie wiem dokładnie jak to będzie z tym DIII, ale brak postaci takiej full plate - coś ale wojak z D1 i Plek D2 jednak powoduje mój niesmak. Szczególnie w D1 ta postać miała klimat jak i cała gra.
Szkoda, że tak nie będzie w III :( - chodź może się mylę .
Porównywanie mnicha do paladyna tęż raczej średnie jak dla mnie. Niby wiara itd, ale jednak nie to samo.
Dla mnie palek to coś w stylu rycerza zakonnego - full plate zakuty łeb itd.
Mnich to takie wschodnie sztuki walki - szmatki i kij.
No, ale co kto lubi.
Jak dadzą mocniejszy klimat (ala gotycki) to będę happy - no ale pewnie będzie coś w stylu wowa i pokemnów.
Nic i tak kupie w ciemno bo pewnie będzie to dobry h&s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe to gadanie odnośnie kolorów, przejaskrawienia i innych graficznych obiekcji już kiedyś gdzieś czytałem. Chyba 11 lat temu,gdy wychodziła dwójka. Wtedy też wielu zarzucało,że nie ma klimatu jedynki,że przedobrzyli itp. I cała ta rozmowa była g**** warta,bo szybko okazało się,że po paru godzinach grania wszystkim przestało to przeszkadzać, a skończyło się na wychwalaniu gry pod niebiosa. Coś czuję,że teraz finał będzie identyczny.
Apropo klas postaci, nigdy nie dogodzi się wszystkim. Również uważam paladyna za fajnie wyważoną postać, zgadzam się,że nie ma jej odpowiednika. Mimo tego wybór nadal jest całkiem okej i trzeba będzie po prostu znaleźć coś dla siebie (ten witch doctor kusi ; ) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze, że nie ma paladyna, bo ileż można. Zamiast tego fajnie, że jakieś nowe klasy są, a pala mogą dać znowu w dodatku. Mnich zapowiada się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Owszem Barbarzyńca to wojownik. Jednak nie potrzebuje postaci przypakowanej. Czyli wszystko
wie i wszystko koksa. Dobry tanker i nic więcej.

Nie ma w Diablo prawdziwych tanków, tu każdy jest dpsem i jest samowystarczalny. Full plate - barbarzyńca. Chyba, że sugerujesz się tylko jego początkowym wyglądem. http://eu.battle.net/d3/en/class/barbarian/
Masz tam przykładowe obrazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Owszem Barbarzyńca to wojownik. Jednak nie potrzebuje postaci przypakowanej.

To po co jest levelowanie postaci w serii Diablo?

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Czyli wszystko
wie

Wszystko?

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

i wszystko koksa.

Dres czy co?

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Dobry tanker i nic więcej. Wolę postać, która posługuje się mieczami
i tarczami i jest wszechstronna.

Paladyn wcale taki wszechstronny nie jest.

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Ma skille ofensywne i defensywne.

Nie pamiętam dokładnie skill tree z D3, ale w D2 miał też kilka skill typowo defensywnych/wspomagających.

>Specjalizuje się w

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

walce z demonami itp. Tak jak to robił Paladyn w D2.

Robił. Teraz to zadanie dla mnicha ;)

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Barbarzyńca to taka postać dla każdego.

Wbrew pozorom nie (zarówno jeśli chodzi o preferencje jak i umiejętność grania nim).

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Nie wyobrażam sobie monka z mieczem i ciężkim pancerzem. Mnich to raczej klasztornik,
posługuje się przede wszystkim kijami.

Ew. walka wręcz (coś ala Zabójczyni z D2) ;)

Dnia 20.09.2011 o 20:37, vegost napisał:

Jasne, można go porównać z Paladynem bo też jest
oświecony itp. Ale Paladyn to święty wojownik a nie klasztornik z kijem.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale myślę, że to może być jedna z ciekawszych klas postaci dostępnych w D3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w D3 masz postać full plate - barbarzyńcę właśnie. Jak chcesz, to możesz nawet używać tarczy. Poza tym bezpośrednio w grze również występują rycerze zakonni, tyle że tylko w roli naszego pomocnika na normal. I kto wie, jeśli będzie na to parcie, to możliwe, że w dodatku doczekamy się bardziej klasycznego paladyna. Choć osobiście wolałbym coś nowego.

Paladyn i mnich - obaj to święci wojownicy, metody walki mają inne (choć jak się temu bliżej przyjrzeć, to ograniczają się one tylko do rodzaju używanej broni i pancerza), ale tło postaci i ich poglądy są dość zbliżone. Z tego względu porównanie uważam za jak najbardziej słuszne.


I dlaczego w Sanktuarium miałoby nie być miejsca dla mnichów? Mamy tu nawet amazonki. W każdym świecie, w którym istnieje wiara znajdzie się zapewne miejsce dla klasztorów i ludzi, którzy chcą doskonalić tę wiarę poprzez rozwój duchowy i fizyczny. Biorąc pod uwagę tylko to, twierdzenie, że mnich to klasa rodem z WoW, to piramidalna bzdura.

Do tego dochodzi fakt, iż taka klasa w WoW nie istnieje, ani nie istnieje nic, co by ją z grubsza przypominało. Za to podobieństwa do paladyna jako takiego są dość wyraźne (do paladynów z WoW czy z D2, wszystko jedno, ale co z tego, chyba nikt nie będzie tutaj twierdził, że to Blizzard stworzył koncepcję świętego wojownika).

A tak poza tym... bardzo się cieszę, że D3 to gra nowa, a nie tylko D1 z odświeżoną grafiką. A przecież grafika nie jest najważniejsza, zatem jak komuś gameplay z D3 tak bardzo się nie podoba, to zawsze może zostać przy D1. Albo grać z wyłączonym monitorem, w końcu mrok przede wszystkim, nawet w samo południe i pod gołym niebem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co @scott. W Diablo 3 nie ma przeciw wagi dla paladyna. Nie ma tam żadnego wyważonego wojownika. Jest tylko Barbarzyńca po raz kolejny.

@rhyz tak się składa, że Paladyn występował tylko w drugiej części. Natomiast Barbarzyńca już jest w dwóch. Powiedziałbym, że to jego jest za dużo w tej grze. Nie pojmuje po co go tu dali.. Nie to, że miał swój akt w drugiej części to znów jest do wyboru. Zwykły prosty wojownik jak w Diablo 1 i nie było by żadnej dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:54, vegost napisał:

Jestem tego samego zdania co @scott. W Diablo 3 nie ma przeciw wagi dla paladyna. Nie
ma tam żadnego wyważonego wojownika. Jest tylko Barbarzyńca po raz kolejny.

Zdefiniuj proszę wyważonego wojownika.

Dnia 20.09.2011 o 21:54, vegost napisał:

@rhyz tak się składa, że Paladyn występował tylko w drugiej części. Natomiast Barbarzyńca
już jest w dwóch. Powiedziałbym, że to jego jest za dużo w tej grze. Nie pojmuje po co
go tu dali.. Nie to, że miał swój akt w drugiej części to znów jest do wyboru.

A dlaczego miałoby go nie być? Jest o wiele ciekawszą postacią od woja z 1 (pomijając mechanikę, w której nie było skilli dla klas).

>Zwykły

Dnia 20.09.2011 o 21:54, vegost napisał:

prosty wojownik jak w Diablo 1 i nie było by żadnej dyskusji...

Na razie to (za przeproszeniem) narzekasz tylko ty ;) Imho odejście od woja było na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 22:24, RakuPL napisał:

Zdefiniuj proszę wyważonego wojownika.


Trudno to określić :) Wyważony wojownik to taka osoba, która specjalizuje się we wszystkim po trochu. Nie ma czegoś za dużo i za mało. Jest balans. Trudno mi wyobrażić Barbarzyńcy z tarczą, płytówką od stóp do głów i przeciętnym dmg. W Diablo 3 zapewne będzie to postać najlepsza w zwarciu. Koksa z dwoma broniami (dwa topory) Takie coś już było... Skille też będą pewnie na pałe robione. All do siły. Pewnie będą premię za używanie tarcz itp itp. A dla koksa najlepsze będą premie do siły.

Dnia 20.09.2011 o 22:24, RakuPL napisał:

A dlaczego miałoby go nie być? Jest o wiele ciekawszą postacią od woja z 1 (pomijając
mechanikę, w której nie było skilli dla klas).


A to musi być wojownik z jedynki? Równie dobrze, może to być Paladyn z dwójki. Tak samo jak Barbarzyńca.

Dnia 20.09.2011 o 22:24, RakuPL napisał:

Na razie to (za przeproszeniem) narzekasz tylko ty ;) Imho odejście od woja było na plus.


Zapewne na świecie jest więcej osób co myślą, że ogłoszone klasy to zdecydowanie za słabo. Każdy ma swój gust, ale woj zawsze powinien być. Prawdopodobnie Blizzard o tym bardzo dobrze wie i dał w zastępstwie Barbarzyńce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:27, vegost napisał:

...Pewnie będą premię za używanie tarcz itp
itp. A dla koksa najlepsze będą premie do siły.

W końcu to barb, a nie święta "wypolerowana" lala czyli paladyn ;)

Dnia 20.09.2011 o 23:27, vegost napisał:

A to musi być wojownik z jedynki? Równie dobrze, może to być Paladyn z dwójki. Tak samo
jak Barbarzyńca.

No narzekasz, że wojownika nie ma, to rozumiem, że brakuje ci tego z 1, bo Paladyn to nie jest typowy wojownik.

Dnia 20.09.2011 o 23:27, vegost napisał:

Zapewne na świecie jest więcej osób co myślą, że ogłoszone klasy to zdecydowanie za słabo.
Każdy ma swój gust, ale woj zawsze powinien być. Prawdopodobnie Blizzard o tym bardzo
dobrze wie i dał w zastępstwie Barbarzyńce.

Być może, ale na razie, dopóki się nie zagrało, to takie gderanie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się