Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2011 o 23:43, Wojman napisał:

Cieszcie się i radujcie albowiem zamknięta beta Diablo III wystartowała! (w USA) http://us.battle.net/d3/en/blog/3542796#blog

Będę się cieszył jak wystartuje w Europie, albo jak dadzą demo.
Z drugiej strony czeka nas wysyp informacji na temat gry. No i w końcu jakiś news który zwiastuje zaawansowane studium produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:48, Darkstar181 napisał:

Będę się cieszył jak wystartuje w Europie, albo jak dadzą demo.


A ja się będę jeszcze bardziej cieszył jak się dostanę do tych beta testów. :) To, że beta wystartowała wcale nie gwarantuje możliwości uczestniczenia w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:53, Wojman napisał:

A ja się będę jeszcze bardziej cieszył jak się dostanę do tych beta testów. :) To, że
beta wystartowała wcale nie gwarantuje możliwości uczestniczenia w niej.

Zdaję sobie z tego sprawę. Po cichu liczyłbym na demo, ale znając politykę Blizzarda raczej się go nie doczekam. Demko SCII wyszło dopiero po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:47, RakuPL napisał:

No narzekasz, że wojownika nie ma, to rozumiem, że brakuje ci tego z 1, bo Paladyn to
nie jest typowy wojownik.


Brakuje mi wojownika, Paladyn czy zwyczajny nie ważne. Ma być wojownik a nie Barbarzyńca.

Dnia 20.09.2011 o 23:47, RakuPL napisał:

Być może, ale na razie, dopóki się nie zagrało, to takie gderanie jest :P


A no gdybanie, ale czy nie od tego jest forum ? :D

@Wojman będziemy się cieszyć jak w końcu dostaniemy zaproszenia do wersji Beta. W tedy się okaże, jak gra wygląda i czy warta jest takich dużych pieniążków. Mam już dość spekulacji. Chcę faktów !! Wrau _^_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:09, vegost napisał:

Brakuje mi wojownika, Paladyn czy zwyczajny nie ważne. Ma być wojownik a nie Barbarzyńca.

Barbarzyńca nie jest wojownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:11, Madoc napisał:

Barbarzyńca nie jest wojownikiem?


Dla mnie ? Nie specjalnie. To jest czepianie się szczegółów. Możesz tak nazwać każda postać, która posługuje się mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:14, vegost napisał:

> Barbarzyńca nie jest wojownikiem?

Dla mnie ? Nie specjalnie. To jest czepianie się szczegółów. Możesz tak nazwać każda
postać, która posługuje się mieczem.

Trochę dziwne rozumowanie. Barbarzyńca jest według mnie bardziej wojownikiem niż wspomniany paladyn, który w dwójce skupiał się nie tyle na władztwie bronią, co na magicznych aurach. To barbarzyńca miał więcej zdolności biernych dotyczących oręża, oraz okrzyków bojowych. Jak na ironię, to właśnie wspomniany przez Ciebie paladyn mógł sobie pomachać jedynie mieczykiem, bo lwia część pozostałej broni jest przeznaczona właśnie dla barbarzyńcy, i amazonki.
To są dosyć istotne szczegóły...
A do paladyna pasuje bardziej określenie go jako rycerza, nie wojownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Twój paladyn z D2 w ogóle nie jest wszechstronny, a wręcz ogranicza się do tylko jednego stylu walki (nie licząc hammerdina, ale tego potworka w ogóle nie powinno być w grze...). Za to barbarzyńca jak najbardziej.

Barbarzyńca Ci się nie podoba, bo chcesz bardziej wszechstronnego wojownika wskazując na paladyna z D2 albo na wojownika z D1. Tyle że żaden z nich taki nie jest, wręcz przeciwnie. No to właściwie... o co kaman? Jak nie będzie można grać klasyczną konserwą z mieczykiem i tarczą, to nie kupisz gry? Twój wybór, ale przypominam, że i z barbarzyńcy da się obecnie coś takiego zrobić ;)

Poza tym chyba w ogóle nie zadałeś sobie trudu, aby przyjrzeć się możliwościom, jakie daje graczom nowy system run. Możliwości modyfikowania postaci pod własny styl gry jest od groma i jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:49, Darkstar181 napisał:

Trochę dziwne rozumowanie. Barbarzyńca jest według mnie bardziej wojownikiem niż wspomniany
paladyn, który w dwójce skupiał się nie tyle na władztwie bronią, co na magicznych aurach.
To barbarzyńca miał więcej zdolności biernych dotyczących oręża, oraz okrzyków bojowych.
Jak na ironię, to właśnie wspomniany przez Ciebie paladyn mógł sobie pomachać jedynie
mieczykiem, bo lwia część pozostałej broni jest przeznaczona właśnie dla barbarzyńcy,
i amazonki.
To są dosyć istotne szczegóły...
A do paladyna pasuje bardziej określenie go jako rycerza, nie wojownika.


Ojej no bo Paladyn to wojownik światła. Święty wojownik to normalne, że nie jest jak barbarzyńca. Bliżej mu do zakonu niż ulicznika. Walczy głównie ze złem, demony, diabły. Idealne przeciwnik dla Diablo. Jeśli jest zakonnikiem to nic nowego, że używa Aur. Dla mnie i w moim rozumowaniu to Święty Wojownik. Bardzo się różni od Barbarzyńcy. Chociaż oboje świetnie radzą sobie w walce w zwarciu.

@GanD O ile się nie mylę, to każda postać w D2 miała indywidualne drzewko skilli. Paladyn miał zarówno aury jak i skille typowe do wojownika. Ale były to skill bliższe jego profesji niż jako zwyczajnego woja. Czytałem i oglądałem możliwości run. To wszystko ładnie wygląda, ale jak będzie w praktyce to już nie wiemy. Chcę zobaczyć grę i nie mówiłem, że nie kupię. Przeciwnie chcę kupić. To, że nie będzie paladyna w Diablo 3 wiedziałem dawno temu. Mam nadzieję, że dodadzą i jego w jakimś dodatku. Bo lubiłem i zawsze lubię grać Paladynem. Ma to swój urok w co-opie i bardzo pomagały jego aury w D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 21:24, GanD napisał:

Oczywiście, że w D3 masz postać full plate - barbarzyńcę właśnie. Jak chcesz, to możesz
nawet używać tarczy. Poza tym bezpośrednio w grze również występują rycerze zakonni,
tyle że tylko w roli naszego pomocnika na normal. I kto wie, jeśli będzie na to parcie,
to możliwe, że w dodatku doczekamy się bardziej klasycznego paladyna. Choć osobiście
wolałbym coś nowego.

Ciekawe - zobaczę jak się będzie prezentować - choć dla mnie (klasycznie - nie koniecznie słuszny) archetyp postaci - Barbarzyńca to taki dzikus odziany w futra i skóry zwierzaków z wielkim toporem XD

Dnia 20.09.2011 o 21:24, GanD napisał:

Paladyn i mnich - obaj to święci wojownicy, metody walki mają inne (choć jak się temu
bliżej przyjrzeć, to ograniczają się one tylko do rodzaju używanej broni i pancerza),
ale tło postaci i ich poglądy są dość zbliżone. Z tego względu porównanie uważam za jak
najbardziej słuszne.

No raczej w grze interesują mnie metody walki/pancerze niż poglądy, które mam głęboko...
Nie wczuwam się, aż tak w gry - mam po prostu swoje poglądy na pewne sprawy.

Dnia 20.09.2011 o 21:24, GanD napisał:


I dlaczego w Sanktuarium miałoby nie być miejsca dla mnichów? Mamy tu nawet amazonki.
W każdym świecie, w którym istnieje wiara znajdzie się zapewne miejsce dla klasztorów
i ludzi, którzy chcą doskonalić tę wiarę poprzez rozwój duchowy i fizyczny. Biorąc pod
uwagę tylko to, twierdzenie, że mnich to klasa rodem z WoW, to piramidalna bzdura.

A niech sobie, będą nic takiego nie twierdzę, że ma ich nie być, a co do wowa - raczej o tym nie pisałem.
Zresztą nie trudno znaleźć podobieństwa w grach fantazy - bez elfów, magów itd. nie da rady :P

Dnia 20.09.2011 o 21:24, GanD napisał:

Do tego dochodzi fakt, iż taka klasa w WoW nie istnieje, ani nie istnieje nic, co by
ją z grubsza przypominało. Za to podobieństwa do paladyna jako takiego są dość wyraźne
(do paladynów z WoW czy z D2, wszystko jedno, ale co z tego, chyba nikt nie będzie tutaj
twierdził, że to Blizzard stworzył koncepcję świętego wojownika).

no nie wiem co napisać bo to mi akurat nie przeszkadza (jeżeli czepiał bym się wowa vs diablo – to tylko szaty i stylu graficznego jeżeli miał by być podobny - mogę grać i magiem gnomem byle gra była dobra )

Dnia 20.09.2011 o 21:24, GanD napisał:

A tak poza tym... bardzo się cieszę, że D3 to gra nowa, a nie tylko D1 z odświeżoną grafiką.
A przecież grafika nie jest najważniejsza, zatem jak komuś gameplay z D3 tak bardzo się
nie podoba, to zawsze może zostać przy D1. Albo grać z wyłączonym monitorem, w końcu
mrok przede wszystkim, nawet w samo południe i pod gołym niebem ;)

no cóż jedni lubią jabłka inny gruszki - tak jak pisałem wcześniej w temacie (gry), aż tak nie jestem - kilka screenów widziałem, trochę poczytałem o tym i tamtym i liczę, że będzie dobrze.
To co w diablo 1 przyciągało to świetna muza + oprawa graficzna, która naprawdę budowała klimat i nastrój.
Pigmeje w zielonym lesie w D2 ten klimat dla mnie zniszczyły. Bardziej niestety przemawia do mnie mroczny loch niż kolorowa leśna polana - ale co kto lubi. No akurat w h&s na grafikę liczę oraz dobre animacje, bo to taki shooter tyle, że z rzutu izometrycznego dla mnie. No i mają być ładne ikony przedmiotów, ekwipunku ;)
Cóż jak będzie za kolorowo to przytaszczę z piwnicy stare czarno –białe crt i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 00:14, vegost napisał:

Dla mnie ? Nie specjalnie. To jest czepianie się szczegółów. Możesz tak nazwać każda
postać, która posługuje się mieczem.

No właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że owszem czekam na D3, ale nie jest to już takie czekanie (z obgryzaniem paznokci z nerwów) jak w przypadku oczekiwania na D2. Grę oczywiście kupię, ale jakoś się nowym Diabełkiem tak strasznie nie podniecam. Nie śledzę na bieżąco newsów, nie okupuję YT w oczekiwaniu na nowe filmiki z rozgrywki. Może dlatego, że już jestem dość zaawansowanym wiekowo graczem? Nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 17:20, Abi_Dalzim napisał:

Może dlatego, że już jestem dość zaawansowanym wiekowo graczem? Nie wiem...


Hehe no weź nie strasz. U mnie też jakoś się kończy te niecierpliwe oczekiwanie na gry. Na początku się zapalam jak dzieciak a potem napięcie szybko opada. ;]
Diablo kupuję na 100%, wyjścia nie ma, bo z tego co widzę gra trafi centralnie w moje gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak już wyżej wspomniałem, też kupię (choć może nie koniecznie w dniu premiery). Ale ogień w mych żyłach już nie ten ;) i krew mi tak szyblko nie krąży jak przed premierą D2. Wtedy każda, nawet najmniejsza wzmianka rozpalała moją wyobraźnię do czerwoności. A teraz to jakoś mi bardzo nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 18:12, Abi_Dalzim napisał:

A teraz to jakoś mi bardzo nie zależy.


Hehe pamiętam jak kiedyś przez miesiąc szalałem z radości kiedy wygrałem w ŚGK Diablo II + LoD wraz z figurką potwora. To były czasy!
Teraz już takiej wielkiej radości nie ma. Ale i tak nie mogę powiedzieć, że Diablo III nie rozpala mojej wyobraźni. Zapowiada się świetnie, fajnie wygląda. Szkoda tylko, że czasu już tyle na gry nie ma co dawniej. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się