Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2012 o 17:33, HumanGhost napisał:

Tylko szkoda, że Blizzard nie naprawił w tym patchu błędu logowania. Żenada normalnie.
Jeśli taka będzie obsługa techniczna po premierze... dno.


W dniu premiery tego nie uświadczysz, gwarantuje ci to :) Po prostu dla nich beta to gra do testowania a nie gra dla mass. Pewnie wiedzą o tym problemie, ale uważają, że nie jest to problem, który wymaga natychmiastowej interwencji. To może znaczyć jedno, beta testy są już na wykończeniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 08:30, KERMIz napisał:

Aha zapomniałem dodać, że HC dostępny po uzyskaniu 10 poziomu postacią SC''orową jest
stałą zmianą, która będzie dostępna również w pełnej wersji gry. Czyli nie trzeba już
przechodzić całego contentu na poziomie normal, żeby grac postacią HC.

Nie do końca mój drogi.
Pamiętam do dziś, żeby móc zrobić HC wystarczyło wpierw stworzyć SC i tyle. :) Potem już możliwość zaznaczenia ''ptaszka'' "Postać Zawodowa" przy wyborze postaci była możliwa.
Na CBN w Diablo ][ aktualnie to samo jest. Jeśli założysz sobie ACC i będziesz chciał zagrać jakąś postacią to ta pierwsza na ACC musi być SC. Potem klikasz "Stwórz nową postać" i masz możliwość grania na HC :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natychmiastowej? Problem istnieje od prawie czterech tygodni. Cierpi na niego ogromna ilość osób. Biorąc pod uwagę, że w betę gra ograniczona ilość osób to pozbawienie znacznej części posiadaczy klucza możliwości gry jest nielogiczne. Według mnie to może znaczyć coś wręcz przeciwnego. Blizz nie potrafi rozwiązać tego problemu. Jeszcze. I dlatego nie spodziewałbym się rychłej premiery.

Oczywiście, tego problemu w dniu premiery nie będzie. To jest pewne. Problem jest inny. Czy nie będzie innych i czy znowu pomoc techniczna będzie z poprzedniej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yay! Nowy patch, już lecę grać! Aha, zapomniałem, mam błąd 315300... Bardzo mnie to rozczarowało. Dostałem klucz dwa tygodnie temu i jeśli tak dalej pójdzie to w ogóle nie zagram.
Rozumiem, że niektóre błędy są naprawdę trudne do naprawienia, ale oni nawet się nie fatygują żeby powiedzieć na forum jaka jest sytuacja. W najlepszym wypadku raz na kilka dni pojawi się nic nie mówiący niebieski post i tyle. Z takim podejściem mogą zapomnieć o moich pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb Hardcore w Diablo 2 i w dodatku LoD wyglądał tak jak to opisałem (czyli możliwość stworzenia postaci hardcorowej była odblokowywana dopiero po przejściu całości contentu na poziomie normal postacią softcorową). W diablo 2 nie grałem od kilku lat, więc być może jakiś czas temu znieśli ww. ograniczenie, tak samo jak wprowadzili "uber" Tristram czy możliwość resetowania drzewka umiejętnośći. Tego nie było przez większość lat po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 19:40, HumanGhost napisał:

Natychmiastowej? Problem istnieje od prawie czterech tygodni. Cierpi na niego ogromna
ilość osób. Biorąc pod uwagę, że w betę gra ograniczona ilość osób to pozbawienie znacznej
części posiadaczy klucza możliwości gry jest nielogiczne. Według mnie to może znaczyć
coś wręcz przeciwnego. Blizz nie potrafi rozwiązać tego problemu. Jeszcze. I dlatego
nie spodziewałbym się rychłej premiery.

Oczywiście, tego problemu w dniu premiery nie będzie. To jest pewne. Problem jest inny.
Czy nie będzie innych i czy znowu pomoc techniczna będzie z poprzedniej epoki.


Albo nie umieją co jest raczej niemożliwe, albo nie chcą tego naprawić. No przecież nie powiesz im, że nie potrafią rozwiązać problemu z logowaniem się do gry ? To samo mogłoby się przytrafić w Wowie. Nonsens. Najwidoczniej nie chcą, albo czekają na coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 19:40, Braveheart napisał:

Nie do końca mój drogi.
/ciach/

W podstawce i dodatku, żeby można było zrobić postać na HC trzeba było ukończyć normal. Dopiero w jednej z ostatnich łatek odblokowali tę opcję i można było odrazu robić postać zawodową.
No istniał jeszcze sposób ze zmianą rejestru, ale w to nie każdy chciał się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka jest logika w tym, że nie chcą? Albo na co niby czekają? Aż się gracze wkur.. ostatecznie i zaczną czekać na Torchlight II? Moim zdaniem nie sa w stanie jeszcze tego naprawić, bo naprawa tego powoduje równie poważny problem jeszcze gdzie indziej. I to jest logiczne.
Na pierwszy rzut oka wydaje się błahostką - ot logowanie do gry. Ale jaka mamy pewność? Może to być jednak coś poważniejszego. Weźmy pod uwagę jak będzie skonstruowane granie w Diablo III. To nie zwykłe press to play bez podłączenia do sieci. Zobaczymy. Obym nie był złym prorokiem i faktycznie w tych pokrętnych umysłach pracowników Zamieci siedziało coś innego niż nierozwiązywalny na razie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 21:59, HumanGhost napisał:

Tylko jaka jest logika w tym, że nie chcą? Albo na co niby czekają? Aż się gracze wkur..
ostatecznie i zaczną czekać na Torchlight II? Moim zdaniem nie sa w stanie jeszcze tego
naprawić, bo naprawa tego powoduje równie poważny problem jeszcze gdzie indziej. I to
jest logiczne.


Może mają pomysł, naprawić ten problem + parę innych i przy okazji chcą to zrobić w następnym wielkim patchu. No nie wiem. Nie jestem pracownikiem Blizza i prawdy się raczej nie dowiemy. Poza tym nie martw się o graczy. Jest ich stosunkowo niewiele w porównaniu z graczami, którzy będą grać w dniu premiery. Czekali parę lat na D3 to sobie mogą poczekać parę dni na naprawienie ekranu logowania. Wkurzanie nic nie da, w końcu to beta i coś takiego ma prawo wystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 22:05, vegost napisał:

Wkurzanie nic nie da, w końcu to beta i coś takiego ma prawo wystąpić.


Pewnie, że nic nie da. Tylko, ze błędy z samym odpaleniem gry to raczej na fazę alfa wyglądają a nie na betę.
Mniejsza z tym. Nie naprawili, więc nie ma sensu gdybać. Może za tydzień albo za dwa. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2012 o 22:12, HumanGhost napisał:

Pewnie, że nic nie da. Tylko, ze błędy z samym odpaleniem gry to raczej na fazę alfa
wyglądają a nie na betę.
Mniejsza z tym. Nie naprawili, więc nie ma sensu gdybać. Może za tydzień albo za dwa.
Zobaczymy.


Z drugiej strony nie wiemy jakie to problemy. Wiemy tylko, że nie można się zalogować. Przyczyn jest pewnie wiele i nie tylko jeden błąd na to się składa. Tak jak mówiłeś, coś się skopało i po drodze pewnie narobiło innych błędów. Z drugiej strony jak D3 zostało przesunięte na II kwartał a już niedługo bo dokładnie za miesiąc on własnie się rozpoczyna to raczej nie można liczyć na premierę w kwietniu. Ale nic nie wiadomo. To wszystko to mgła pełna tajemnic. Co się stało, gdzie leży problem i jak go rozwiązać. Liczmy na to, że Blizz zdąży się z nimi uporać do kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

YEAH!! Udało się zalogować do gry! Jestem przeszczęśliwy. :D
Nie wiem jakim cudem, ale dziś się udało.

Hehe rozpocząłem grą moją od zawsze ulubioną postacią - Wizard. Po pół godzinie mogę przyznać - jest klimat! Lokacje super zrobione. Póki co "natknąłem" się na jeden problem - lag. Widać wyraźnie, że gra cały czas wymaga dostępu do sieci. Momentami lagi są bardzo duże. Ale miejmy nadzieję, że nad tym jeszcze popracują.
Na razie jestem zbyt zadowolony żeby narzekać i szukać błędów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 12:13, HumanGhost napisał:

YEAH!! Udało się zalogować do gry! Jestem przeszczęśliwy. :D

:D
Gratki!

Jak pograsz ze 2-3 godzinki to opisz wrażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 14:13, Abi_Dalzim napisał:

Jak pograsz ze 2-3 godzinki to opisz wrażenia :)


No to pograłem trochę Wizardem. Na początku trudno trochę przywyknąć do braku mana potions, ale potem jakoś to się wydaje normalne. Dobrze to zrobiono - jak brakuje many trzeba trochę uciekać lub zaatakować w inny sposób. Zasoby szybko się odnawiają. Moim zdaniem wpływa to pozytywnie na strategie walki. Nie wystarczy przeć przed siebie z hektolitrami potionów jak było dotychczas. Niekiedy trzeba zwolnić. W sumie mnie się to podoba.
Kolejna sprawa to oprawa, co się od razu rzuca w oczy. Grafika przyjemna dla oka, ale to wszystko. Wodotrysków nie uświadczy, choć są też fajne momenty, np. spadające z sufitu żyrandole. Pomijając efekty czarów, bo te są bardzo fajne. Graficznie przypomina to trochę Torchlight. Na wyższym poziomie oczywiście. No i nie jest w cale tak kolorowo i słipaśnie jak to wieszczyli niektórzy oglądając screeny. Jest mrocznie i niepokojąco. Przynajmniej na początku gry. Bardzo klimatyczna atmosfera. Co ważne na moim kompie wszystko chodzi na maksa i nie przycina - i5 750, karta 4890 i 4GB RAM.
Co mnie wkurza? Laaagi! Normalnie strasznie niekiedy. Bardzo zniechęcająca rzecz i mam nadzieję, że w finalnej wersji serwery będą lepsze i zapewniające rozgrywkę bez opóźnień.

Co moge ogólnie powiedzieć? THIS IS DIABLO! I to sie czuje od samego początku. Walka jest niesamowicie satysfakcjonująca, rąbanie, siekanie, zamrażanie i podpalanie jest tak samo wciągające i daje tyle samo radochy jak w dwóch poprzednich częściach. A to jest najważniejsze.
Oczywiście pograłem ze 2 godzinki, więc większości rzeczy nie widziałem jeszcze. Zresztą nie chcę iść za daleko żeby sobie nie popsuć niespodzianek w finalnej wersji. Przetestuję resztę klas na początku rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne spostrzeżenie. Mam wrażenie, że lokacje nie są tak dobrze losowo generowane jak w "dwójce". Pograłem chwilkę druga postacią i nie było problemu z orientacją w podziemiach. Może to tylko na początku tak jest i w dalszych etapach wygląda to lepiej. Póki co jednak Diablo II z losowym generowaniem lokacji jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... właśnie przeszedłem betę barbarzyńcą. Najkrócej podsumowałbym to tak: jako hack''n''slash Diablo 3 jest świetne. Fajne umiejętności, walki z wieloma wrogami jednocześnie (czasami nawet i z trzydziestoma) robią wrażenie. Do tego możemy wykorzystać elementy otoczenia, np zrzucić komuś na głowę żyrandol albo stertę gruzu. Potwory są różnorodne i to siekanie jest bardzo przyjemne i nie nudzi się za szybko.
Niestety, w przeciwieństwie do HumanGhosta nie czuję tutaj klimatu Diablo. Nie czuję tej diabelskości, na której opierały się dwie pierwsze części. Od samego początku byłem przeciwnikiem stylu graficznego i zobaczenie gry na własne oczy nie zmieniło mojego poglądu w tej sprawie. Tak, jest ładna, jest przyjemna dla oka, ale kurde, to ma być Diablo a nie Torchlight!
Dodatkowo muzyka. Ogromnie żałuję, że nie skomponował jej Matt Uelmen. Nie mówię, że jest zła, ale moim zdaniem nie oddaje, podobnie jak grafika, tego diabelskiego klimatu. Jest jakaś taka bezpłciowa. W ogóle nie zrobiła na mnie wrażenia podczas gdy np OST z Diablo II uważam za jeden z najlepszych w historii gier.
Zresztą, kto ma okazję, niech porówna sobie emocje towarzyszące wejściu do katedry w Diablo III z tymi, które czuliście wchodząc do kościoła w pierwszym Diablo. Trójeczka nawet nie ma tutaj startu. Ot, wchodzimy sobie do całkiem ładnej lokacji i lecimy przed siebie. Wchodząc do kościoła w Diablo zostałem przytłoczony tym gotyckim klimatem i niepokojącą muzyką w tle. Miałem obawy aby iść naprzód i chciałem jak najszybciej wrócić do bezpiecznego miasta i zrelaksować się przy legendarnym już utworze gitarowym.
Na fabułę nie narzekam. Jest dobrze.
Także generalnie nie jestem zaskoczony. Świetny hack''n''slash, słabe klimatycznie Diablo. Czy kupię grę? Na pewno. Ale już tak na nią nie czekam.
Zarzucam kilka screenów.

20120310182133

20120310182143

20120310182151

20120310182201

20120310182208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy dostanę się jakoś do tej bety!!
TO już wykracza poza granice :D
Diablo kupię na pewno nawet jak mi się beta by nie spodobała ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwierdzam się w przekonaniu, że likwidacja Mana Potion to była dobra decyzja Blizzarda. Gram sobie Wizardem a wersji żeńskiej i coraz lepiej się bawię. Odpowiedni dobór umiejętności zapewnia wykonywanie całkiem ciekawych kombosów. :-)

Muszę się nie zgodzić z Hartusem odnośnie klimatu. Pewnie, że nie jest aż tak gotycko jak w poprzednich częściach, ale oglądając całość wykonania nie sądzę, aby to było celem autorów. Moim zdaniem klimat jest zachowany. Muzyka może i nie stworzona przez autora poprzedniej ścieżki dźwiękowej, ale też trzyma poziom. Ale to można poczuć dopiero przy dobrym nagłośnieniu. Podczas gry w dobrych słuchawkach muzyka i odgłosy robią swoje. Ode mnie plus w tej kwestii.
Ogólnie narzekać nie ma za bardzo na co. Może jedynie na laga.

Btw. Ktoś wie czy można podświetlić przedmioty leżące na ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się