Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2012 o 09:43, wodnym napisał:

Także najgorsza opcja.


O ile ktoś ma potrzebę grania już minute po starcie serwerów. ;]
Ja i tak zagram dopiero w weekend zapewne, wiec mnie się nie spieszy. Czekałem tyle lat, poczekam pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówią tak bo w sumie ma sporo dotek, pająki wydają się być słabe. W ogóle to on ma na początku tylko 3 dobre skille z czego jeden zżera manę tak szybko, że pokastujesz go bardzo krótko. Ma inny gameplay niż reszta postaci co nie oznacza, że jest słaby. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten skill pozawala mieć największy DPS w becie, ot cała historia. Co zabawne jak widziałem WD na filmikach i opisach to mi się nie podobał, dopiero jak nim zagrałem poczułem moc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi dwie sprawy:

1. Skoro punkty do charakterystyk same się dodają, a skille dostajemy co kilka poziomów, to co stoi na przeszkodzie aby trochę pogrindować, kupić dobry sprzęt za prawdziwą kasę i mieć wszystko w tyle?

2. Angielska wersja to tylko do ściągnięcia lub do kupienia na zachodzie?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:11, maniekk napisał:

1. Skoro punkty do charakterystyk same się dodają, a skille dostajemy co kilka poziomów,
to co stoi na przeszkodzie aby trochę pogrindować, kupić dobry sprzęt za prawdziwą kasę
i mieć wszystko w tyle?


A jak w tym zabawa? To tak jak kupić inną grę i cheatami sobie podrasować postać.

Dnia 06.05.2012 o 11:11, maniekk napisał:

2. Angielska wersja to tylko do ściągnięcia lub do kupienia na zachodzie?


Kupując jakąkolwiek wersje gry, masz dostęp do każdej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:14, Kafar napisał:

A jak w tym zabawa? To tak jak kupić inną grę i cheatami sobie podrasować postać.


Zabawy żadnej, ale promuje ludzi z kasą, taki pay to win.

Dnia 06.05.2012 o 11:14, Kafar napisał:

Kupując jakąkolwiek wersje gry, masz dostęp do każdej wersji językowej.


Tak z pudełka od razu mogę instalować angielską? Naprawdę nie chce mi się angielskiej z serwerów ściągać, a skoro piszą, że jest pełna polska wersja to sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:27, maniekk napisał:

Zabawy żadnej, ale promuje ludzi z kasą, taki pay to win.


A w Diablo 2, to przepraszam, jak było? Jeśli chciałeś i miałeś fundusze, to mogłeś zapłacić komuś za wylevelowanie postaci do ~60-70, kupić ekwipunek w serwisach z przedmiotami do tej gry i boom, miałem gotowego mocarza.
Czegoś takiego nie da się uniknąć, w każdej grze to praktycznie występuje :)

Dnia 06.05.2012 o 11:27, maniekk napisał:

Tak z pudełka od razu mogę instalować angielską?


Z tego, co się orientuję, to nie. Chyba, że masz MacOS, bo na Macintoshe jest tylko wersja angielska, więc chyba taka też musi się znaleźć na płycie DVD. Ale niestety, nie jestem tego pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:41, Mohair napisał:

A w Diablo 2, to przepraszam, jak było? Jeśli chciałeś i miałeś fundusze, to mogłeś zapłacić
komuś za wylevelowanie postaci do ~60-70, kupić ekwipunek w serwisach z przedmiotami
do tej gry i boom, miałem gotowego mocarza.
Czegoś takiego nie da się uniknąć, w każdej grze to praktycznie występuje :)


W Diablo 2 grałem tylko i wyłącznie w singlu, ale w trójce z powodu tego, że nie da się spieprzyć postaci złym buildem będzie prawdopodobnie X razy gorzej. Mało tego, może nastąpić atak klonów hehe.

Dnia 06.05.2012 o 11:41, Mohair napisał:

> Tak z pudełka od razu mogę instalować angielską?

Z tego, co się orientuję, to nie. Chyba, że masz MacOS, bo na Macintoshe jest tylko wersja
angielska, więc chyba taka też musi się znaleźć na płycie DVD. Ale niestety, nie jestem
tego pewien.


Ok, poczekam do premiery i się zorientuję co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:49, maniekk napisał:

W Diablo 2 grałem tylko i wyłącznie w singlu, ale w trójce z powodu tego, że nie da się
spieprzyć postaci złym buildem będzie prawdopodobnie X razy gorzej. Mało tego, może nastąpić
atak klonów hehe.


a w d2 na battlenecie to jak bylo ? praktycznie kazdy paladyn to byl hammer/ smiter, sorcerer to przewaznie mf , necro na kosci itp itd ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 12 latach właśnie tak było, przy starcie i premierze LOD - pełno było różnorakich, lepszych lub gorszych bulidów na różne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie dwoch wersji

ja z bratem mamy osobne konta na battle.net ale gramy na jednym kompie. zamierzamy kupic 2 egzemplarze gry i jak to bedzie podczas grania? jesli ja zainstaluje swoj egzemplarz i zaloguje sie do gry to wiadomo podaje zapewne swoj cd-kay (tylko pewnie podczas instalacji) to jesli moj brat bedzie chcial zagrac na swoim koncie i zbierac swoje osiagniecia to podczas tego okienka logowania do battle.netu za pierwszym razem bedzie musial podac swoj kod cd-kay z drugiego egzemplarza gry? czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:01, davis87 napisał:

mam pytanie odnosnie dwoch wersji

ja z bratem mamy osobne konta na battle.net ale gramy na jednym kompie. zamierzamy kupic
2 egzemplarze gry i jak to bedzie podczas grania? jesli ja zainstaluje swoj egzemplarz
i zaloguje sie do gry to wiadomo podaje zapewne swoj cd-kay (tylko pewnie podczas instalacji)
to jesli moj brat bedzie chcial zagrac na swoim koncie i zbierac swoje osiagniecia to
podczas tego okienka logowania do battle.netu za pierwszym razem bedzie musial podac
swoj kod cd-kay z drugiego egzemplarza gry? czy jak to jest?



Cd-key jest przypisany do konta na battle necie.
W samej grze go podawać nie musisz.
Wystarczy że zalogujesz się za pomocą loginu i hasła z battle.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2012 o 11:49, maniekk napisał:

W Diablo 2 grałem tylko i wyłącznie w singlu, ale w trójce z powodu tego, że nie da się
spieprzyć postaci złym buildem będzie prawdopodobnie X razy gorzej. Mało tego, może nastąpić
atak klonów hehe.


Moim zdaniem to, że skille można zmieniać, to spory plus. Pisałem już gdzieś wcześniej, ale powtórzę:
Ja, na przykład, w D2 miałem niesamowitą manię na necromancera. Do tego stopnia, że prawdopodobnie jeśli teraz wymieniłbyś jakikolwiek build/styl gry do niego, to ja kiedyś miałem taką postać na swoim koncie ;)
Ale mniejsza z tym.
Chodzi mi o to, że chcąc testować różnorakie buildy, byłem skazany na ciągłe robienie nowych postaci i mozolne ich levelowanie tylko po to, aby sprawdzić jak dana klątwa z poziomu np. 12 działa ze skillem dostepnym na poziomie 30. I oczywiście, każda taka postać musiała mieć conajmniej 45-50 level, żeby build zadziałał, dzięki niesamowitym synergiom...
W wyniku tego przez sporą część mojej ''kariery'' w D2 nie robiłem nic innego, niż tworzyłem coraz to nowe postaci, co w pewnym momencie zaczęło być cholernie irytujące ;)

Tutaj taki problem nie istnieje, bo exp, ekwipunek, sama postać - zostają takie same, przez co możliwość zabawy umiejętnościami wzrasta do niebotycznego poziomu. Podam Ci przykład: podczas bety rozpisałem sobie WD na prawdopodobny build w stylu nukera, dosyć mocno eksperymentalny.
Przy możliwości zmiany skillów, jak to jest w D3, będę mógł go wypróbować praktycznie od razu; w D2 w życiu nie zaryzykowałbym czegoś takiego podczas pierwszego przechodzenia gry, zbyt duża stawka do stracenia :)

Rozumiem, że można mieć obawy, że możliwość tasowania skillów pozwoli newbies na grę z taką samą wydajnością, jak np. Tobie, który na Diablo zjadł już zęby. Tyle tylko, że wydajność w D3 (co pokazała nam beta) zależy bardziej od tego, czy umie się grać daną klasą.
Z bratem zrobiliśmy eksperyment - graliśmy kolejno tym samym Monkiem (jego 1st choice) i WD (mój 1st choice), z tymi samymi skillami.
Mimo braku różnic, to ja z Monkiem radziłem sobie o wiele słabiej, niż z WD. U niego było tak samo, tylko odwrotnie - WD w jego rękach był jak bezużyteczna zabawka ;)
To samo było w wypadku "dwójki" - mogłeś mieć hammera na wysokim levelu, ale jak nie umiałeś się odnaleźć na planszy, to prędzej czy później (głównie na wyższym poziomie trudności) gra weryfikowała Twoje zdolności ;)

Dlatego też uważam, że jak ktoś nie umie grać, to i tak prędzej czy później "popsuje" sobie postać, nieważne czy przez build, czy przez brak praktycznego ogarnięcia danej klasy.
I raczej w PvP nie będzie miało to znaczenia, bo wygra ten, kto będzie umiał lepiej odnaleźć się w grze, a nie ten z "lepszymi" skillami ;)

Moim zdaniem to ta roszada ze skillami w żadnym stopniu nie niszczy przepaści pomiędzy rookie, a doświadczonym graczem, przeciwnie - pozwala tym bardziej "zorientowanym" na o wiele lepsze dostosowanie skillów na pasku do swojego trybu gry i jeszcze większe poprawienie wydajności w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:01, davis87 napisał:

jesli ja zainstaluje swoj egzemplarz
i zaloguje sie do gry to wiadomo podaje zapewne swoj cd-kay (tylko pewnie podczas instalacji)
to jesli moj brat bedzie chcial zagrac na swoim koncie i zbierac swoje osiagniecia to
podczas tego okienka logowania do battle.netu za pierwszym razem bedzie musial podac
swoj kod cd-kay z drugiego egzemplarza gry? czy jak to jest?


Klucza nie podajesz podczas logowania się do gry. Klucz rejestrujesz na swoim koncie battle.net i będzie on już przypisany na stałe. Tak samo będzie musiał zrobić Twój brat ze swoim kluczem. Ponieważ są to osobne konta nie ma obawy, że jeden drugiemu zrobi achievmenty, będą osobne i dla Ciebie i dla Twojego brata. Żeby się zalogować na drugie konto wystarczy się wylogować i podać nowe dane. Przy logowaniu się do gry musisz podać dane do konta battle.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


CD-Key wpisujesz tylko raz na swoim koncie battle-net. Potem normalnie logujesz się do gry użuwając adresu e-mail i hasła do swojego konta.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 11:41, Mohair napisał:

Z tego, co się orientuję, to nie. Chyba, że masz MacOS, bo na Macintoshe jest tylko wersja
angielska, więc chyba taka też musi się znaleźć na płycie DVD. Ale niestety, nie jestem
tego pewien.


Naprawdę nie rozumiem tego. W przypiętym poście jest napisane, że jest polska wersja językowa. Tłumacząc na język polski: w pudełku jest polska wersja językowa. Powtórzę jeszcze raz na wypadek gdyby ktoś nie zrozumiał: w pudełku jest polska wersja językowa. Nie angielska, nie niemiecka, nie francuska. Polska. Ostatni raz: w pudełku jest polska wersja językowa.

Zrozumieli w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:07, Wojman napisał:

Zrozumieli w końcu?


Jak to dobrze, że Ty jesteś wszechwiedzący :) Serio, lżej się żyje, kiedy wśród nas są takie osoby.
Mimo to, mogło Ci przyjść do głowy, aby sprawdzić albo zastanowić się czemu dokładnie napisałem to, co napisałem; zakładanie z góry, że druga osoba to idiota, niezdolny do czytania ze zrozumieniem nie jest najlepszym wyjściem :)

Napisałem wyraźnie, że w wersji na PC jest dostępna tylko wersja polska, prawda? Nie mogłem napisać po prostu "Nie", bo nie mam pojęcia, czy kolega maniekk grał będzie na MacOS, czy na Windowsie.
Dlatego też moją wypowiedź należałoby rozumieć raczej jako "Z tego, co się orientuję, będziesz chciał grać na Windowsie, więc nie dostaniesz takiej możliwości. Chyba, że będziesz chciał grać na MacOS".
A to jest różnica :)

Wynika ona z tego, że w wersji na MacOS (jak się upewniłem, bo wcześniej nie byłem tego pewien w 100%) dostępna jest tylko wersja angielska, francuska i niemiecka. Dlatego też, w pudełku, które kupimy w Polsce prawdopodobnie oprócz wersji polskiej (PC) jest wersja angielska, ale tylko na MacOS.

Jeśli przekazałem to w jakiś nieczytelny sposób i źle mnie zrozumiałeś, to przepraszam. Ale wątpię, bo pytający chyba zrozumiał, o co mi chodziło :)
Chociaż nadal, nie napisał, na czym dokładnie będzie grał, więc nie mogę być tego pewien.

Rozumiem, jakbym napisał, że "nie wiadomo, jaka wersja językowa gry na PC będzie w pudełku" czy pochodną tej informacji - wtedy Twoje uniesienie się byłoby słuszne, bo mnie też irytuje dość często, kiedy ktoś zadaje pytania, na które odpowiedź jest w przypiętym poście.
Ale ja pozwoliłem sobie jedynie na przypuszczenie, wynikające z niepewności na jakiej platformie maniekk będzie grał. Nic więcej.
Serio, nie było potrzeby, aby unosić się i rzucać odnośnikami do przypiętego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że Król Szkieletów będzie miał 15 mlnów pktów życia, a najlepsza broń w grze ma dps rzędu 600-650, to ubicie go będzie zajmowało 30 tyś kliknięć, przy założeniu, że będziemy mieli najlepszy ekwipunek... epicko :D

Twórcy w ostatnich dziennikach mówili, dlaczego zmienili znajdowanie run na odblokowywanie. Kiedy je znajdowali, to skrzynia była pełna run i co chwilę musieli zmieniać, żeby próbować ich efektów, co było bardzo niewygodne... Teraz tak myślę, że ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 13:53, Kapas napisał:

Co do tego, że Król Szkieletów będzie miał 15 mlnów pktów życia, a najlepsza broń w grze
ma dps rzędu 600-650, to ubicie go będzie zajmowało 30 tyś kliknięć, przy założeniu,
że będziemy mieli najlepszy ekwipunek... epicko :D

Twórcy w ostatnich dziennikach mówili, dlaczego zmienili znajdowanie run na odblokowywanie.
Kiedy je znajdowali, to skrzynia była pełna run i co chwilę musieli zmieniać, żeby próbować
ich efektów, co było bardzo niewygodne... Teraz tak myślę, że ma to sens.

DMG broni to nie dps postaci. Ten drugi jest pochodną dmg broni, ilości siły/inteligencji/zręczności orazinnych modyfikatorów.
W betatestach prz broni 17 dps miałem dmg na WD ok 140 dps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się