Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Z empikiem to tez szopka jest, gry mają na magazynach chyba od piątku, ludzie dostają kody do odbioru osobistego i zaproszenia do sklepu, a potem im sprzedawcy mówią, że jednak wydać im tego nie mogą, a Ci co zamówili kurierem już grę mają w rękach i jakoś problemu empik nie widzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Najpierw 2 fakty: Zamówiłam preorder kolekcjonerki, oraz chce grac dziś w nocy. Jeżeli dziś nie dostanę preorderu kurierem, to kupię grę mimo wszystko, w sklepie, najprawdopodobniej uda mi sie najwyżej zwykłą wersję kupić. I teraz: gdy już kupie zwykłą wersje, wpisze jej klucz na moim battlenecie, a potem zechce sprzedac tą grę, to bedę mogła to uczyć? Jak już przyjdzie moja kolekcjonerka, to bede mogła odpiąć klucz zwykłej wersji i wklepac ten z EK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 10:48, Isildur napisał:

> ok o tym nie wiedziałem

Dlatego większość ludzi już czeka na instalację :)
Jeszcze 13 godzin :)

czekałem już tyla lat na 3 to poczekam jeszcze te kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:06, Pupu2 napisał:

Mam pytanie.
Najpierw 2 fakty: Zamówiłam preorder kolekcjonerki, oraz chce grac dziś w nocy. Jeżeli
dziś nie dostanę preorderu kurierem, to kupię grę mimo wszystko, w sklepie, najprawdopodobniej
uda mi sie najwyżej zwykłą wersję kupić. I teraz: gdy już kupie zwykłą wersje, wpisze
jej klucz na moim battlenecie, a potem zechce sprzedac tą grę, to bedę mogła to uczyć?
Jak już przyjdzie moja kolekcjonerka, to bede mogła odpiąć klucz zwykłej wersji i wklepac
ten z EK?


Nie - klucz przypisze się do Twojego konta - później to możesz odsprzedać EK - no chyba że zrobisz kokogoś w balona i sprzedasz zwykłą edycję bez ważnego klucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:06, Pupu2 napisał:

Jak już przyjdzie moja kolekcjonerka, to bede mogła odpiąć klucz zwykłej wersji i wklepac
ten z EK?


Tu właśnie teraz nie wiem, wcześniej Bashioh pisał, że po nadpisaniu zwykłej wersji przez kolekcjonerkę po uprzednim kontakcie z supportem będzie można dostać nowy klucz zwykłej wersji, w większości przypadków co zaznaczył (nie wiem co się kryje pod tym zwrotem "w większości przypadków"), ale potem widziałem też dyskusje, że opcja się zmieniła i nic z tego, że można mieć ewentualnie 2 wersje na koncie, idę poszukam czegoś w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 11:32, asfodel napisał:

Jednak trzeba zauważyć, że nie można powiedzieć, że nakład
Diablo III jest wyczerpany, albo że nie można tego dostać w małych miejscowościach -
bez problemu można kupić wersję cyfrową.


Zależy jak na to spojrzeć. Dla mnie wersja cyfrowa odpada, raz że jestem tradycjonalistą, uznaję wyłącznie wersje pudełkowe (aspekt kolekcjonerski), dwa cena jest nie do zaakceptowania.
250 za cyfrówkę i to gry pecetowej?
Zdecydowanie nie. Takowe edycje miałyby ewentualnie sens gdyby były wyraźnie tańsze aniżeli wersje pudełkowe. W tym konkretnym wypadku jest dwa razy drożej aniżeli w przypadku dowolnej, (nie będącej produkcją Blizzarda), gry komputerowej zawarej na fizycznym nośniku.
Pomyśleć, że koronnym argumentem zwolenników "cyfrówek" była właśnie kwestia ceny. Teoretycznie miało być znacznie taniej, a w zasadzie niemal zawsze jest drożej, często wyraźnie. To się zwyczajnie nie kalkuluje.

Te 180 + wysyłka za pudełkowe Diablo zapłacę bez oporu, ale ni grosza więcej.
Tutaj z pomocą idą rozliczne MM/Saturny/Reale itp. gdzie cena ma być bardziej atrakcyjna (155-160 złociszy, niekiedy nawet taniej)
Sęk w tym, że w mojej mieścinie się takowych nie uświadczy. Ani jednej sztuki.
Tymczasem sklepy internetowe w których zwyczajowo dokonuję zakupów nie mają żadnych egzemplarzy, a przecież jeszcze nawet nie było premiery.

Zamierzałem nabyć Diablo z końcem tego/na początku przyszłego tygodnia, ale obawiam się, że zwyczajnie się nie da, a nawet jeśli ceny będą horrendalne.

Podsumowując, cyfrówka odpada, Real''ów/empików itp. nie ma, sklepy internetowe towaru praktycznie nie posiadają. Z mojego punktu widzenia naklad został wyczerpany.
Znajomy i znajoma są w identycznej sytuacji. Zamierzali kupić, a nie mają gdzie.
Skoro więc nie ma problemu z dostępnością, to dlaczego jest?

Wygląda to tak, jakby Blizzard celowo pokpił sprawę, bo nie wierzę, że nie przewidzieli jak duże będzie zapotrzebowanie, zamierzając poniekąd wymusić na graczach zakup cyfrówek. Niech sobie próbują, bo o ile te nie będą wyraźnie tańsze aniżeli "pudełka" mogą się wypchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:07, tosz napisał:

czekałem już tyla lat na 3 to poczekam jeszcze te kilka godzin


Ja również, dlatego aż tak się nie palę, pograłem w betę i wiem, że gra warta jest by poczekać, jutro gra do mnie dojdzie wtedy sobie spokojnie pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eustachy80, nakład teraz został wyczerpany, ale po 15 maja może się coś zmienić. Pewnie część osób zamawiała po 2 kolekcjonerki na wypadek, gdyby przytrafiło się to, co stało się później w Ultimie. Niektórzy pewnie będą drugą kopią handlowali, baź komuś oddadzą.

Ja też po historii z Ultimą uznałem, że może moje gramowe zamówienie jest zagrożone i wziąłem dodatkowo na Wirtusie. Natomiast sytuacja okazała się pomyślna dla mnie i jutro odbieram z Gramu, a na Wirtusie odpuszczam, więc tam pewnie będą mieli jedną kolekcjonerkę na stanie (tylko czy za te 320 zł lub więcej/mniej, to już nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2012 o 12:16, eustachy80 napisał:

Zależy jak na to spojrzeć. Dla mnie wersja cyfrowa odpada, raz że jestem tradycjonalistą,
uznaję wyłącznie wersje pudełkowe (aspekt kolekcjonerski), dwa cena jest nie do zaakceptowania.

250 za cyfrówkę i to gry pecetowej?


165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:31, Kafar napisał:

165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.


Za 165 zł mogleś kupić klucz z róznych serwisów/ aukcji. Wersja bezpośrednio od Blizza kosztuje 59,99 EUR. Wiec sam sobie to przelicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:31, Kafar napisał:

165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.


Chodziło mu zapewne o edycje prosto od Blizzarda (czyli z battlenetu), która kosztuje 60 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:31, Kafar napisał:

165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.


Od kiedy 60euro=165zl? Cyfrowa chodzi o tą z battlenetu, a Ty pewnie mówisz o ofercie samego keya z aukcji czy coś w tym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:37, Elhan napisał:

> 165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.

Od kiedy 60euro=165zl? Cyfrowa chodzi o tą z battlenetu, a Ty pewnie mówisz o ofercie
samego keya z aukcji czy coś w tym stylu :)


A jak jest różnica keya z BN od keya ze sklepu internetowego?:) No to go uświadomiłem że wersja cyfrowa kosztuje taniej po prostu bo widocznie ktoś tu jest nieświadomy i widzi tylko wersje cyfrową za 60 euro.

Po co z polski kupować grę z w euro np. ;) wersja gry nie ważne czy pudełkowa czy cyfrowa została ustalona na polską walutę na takim poziomie jaka jest.. I wszystko tu jest legalnie i normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:36, Ambr0ktn napisał:

> 165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.

Za 165 zł mogleś kupić klucz z róznych serwisów/ aukcji. Wersja bezpośrednio od Blizza
kosztuje 59,99 EUR. Wiec sam sobie to przelicz.


To jest wersja cenowa na walutę euro, więc wy przeliczcie to lepiej. Polska cena jest inna nie ważne czy aukcja czy sklepy (są sklepy które też sprzedają keye) więc nie wprowadzajcie innych użytkowników nieświadomych w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 12:37, Kermit napisał:

> 165zł kosztuje wersja cyfrowa. Proszę nie wprowadzać zamieszania.

Chodziło mu zapewne o edycje prosto od Blizzarda (czyli z battlenetu), która kosztuje
60 Euro.


Wiem że o to mu chodziło, ale to cena nie jest na rynek polski. A chłopak tego może nie wiedzieć i będzie czekał na jakiś sklep aż dostanie towar jak może mieć w POLSKIEJ cenie produkt legalnie.

Przepraszam za 3 posty pod rząd ale widać jaka tu jest niewiedza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie z ciekawości ceny na aukcjach i widzę, że ceny poszły nieźle w górę, po ok. 210 zł. nawet za zwykła edycję Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się