Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2012 o 22:56, Braveheart napisał:

PS: mam chyba to samo co Ty. King na koszu nic ciekawego nie dał ;/



Mi nic nie dal ani King, ani Boss 1 aktu, ani Boss 2 aktu :P Wszystko co znalazlem leci najczesciej z potrojnych mini bosow co sie tak swieca na rozne kolory. A tak z glownych czy pomniejszych bosow (jak

Spoiler

Maghda

) leca same niebieskie salvanage items ;)


@Chlorofil
Mi przejscie w Co-Op na Normal zajelo 24,5 H wedlug gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni zastanawiam się, czym wywołany jest ten nieuzasadniony "hype" na grę Diablo 3. Im dłużej oddaje się tego typu ćwiczeniom myślowym, tym bardziej skłaniam się do wyciągnięcia pewnego wniosku.

Mianowicie: Uważam, że gdyby nie fundamenty serii, nowa gra Blizzarda przeszła by w świecie growym bez najmniejszego huku. Zagnijmy czasoprzestrzeń i udajmy, że poprzednie części Diablo nigdy się nie ukazały. Gdyby tak było naprawdę, tytuł ze studia Blizzard byłby po prostu kolejnym Hack''n''Slashem, który wykorzystuję stare rozwiązania używane w poprzedniej generacji sprzętu i cechuje się średnią jak na dzisiejsze czasy grafiką. W dodatku gracze potraktowali by Diablo 3 jako produkcję średnich lotów.

Ale co tak naprawdę chcę powiedzieć?

A więc, moim zdaniem gra Diablo 3 spotkała się z tak pozytywnym odbiorem głownie dlatego, że jest ikoną. Ikoną świata gier. Ikoną która została zbudowana z sukcesu poprzednich części. Ikoną, którą gracze darzą szacunkiem i z sentymentem do niej powracają. Tej gry nie można ocenić tylko na podstawie jakości produktu. Mimo, że w swoich rozwiązaniach i założeniach jest przestarzała, to przecież jest ona kontynuacją jednej z najlepiej ocenianych serii gier na świecie.

Podsumowując:

Na ten tytuł trzeba patrzeć przez pewien pryzmat, nie do końca rozumiem jaki, ale ocenienie tego produktu tylko pod względem jakości jego wykonania jest niemożliwe. Trzeba uświadomić sobie, że jest to tytuł, który nie jest rewolucyjny, nowatorski i oryginalny. To jest stare, dobre Diablo 2 z usprawnieniami, do którego ludzie będą wracać. Niektórzy kupią ten tytuł tylko ze względu na to, że jest to kolejne Diablo. Niektórzy kupią go, bo podchodzą do tej serii z ogromnym sentymentem. A niektórzy po prostu kupią go, aby zagłębić się w mroczny świat, w którym spędzą wiele godzin. Każdy kto kupił ten produkt, wie dlaczego to zrobił i ma ku temu stosowny argument. Dlatego ja też mówię, kupiłem Diablo 3, bo to taki klejnocik świata gier, obok którego nie można przejść obojętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:01, Chlorofil napisał:

10h to trochę mało jak na rpg :/ Zważając na fakt, że gra tania nie jest . A co można
robić jak się przejdzie grę? Można dalej ekspolorować świat ?


10h to speedrun. Ja spędziłem z Diabełkiem naprawdę sporo czasu (jakąś godzinkę we wtorek, prawie całą środę, sporą część czwartku i ładne kilka godzinek dziś), dopiero skończyłem drugi akt, nie eksploruję wszystkiego na 100%, to zostawiam sobie na wyższe poziomy trudności, gdzie loot jest lepszy. Ale nie robię też speed-runów. Po prostu idę przed siebie, robiąc quest za questem.

A co robić, jak się przejdzie grę? Kolega nigdy z Diablo nie miał do czynienia? ;) Do wyboru masz dwie opcje:
- grać dalej tą samą postacią, ale na wyższym poziomie trudności, dzięki czemu otrzymujemy dostęp do lepszego sprzętu
LUB
- zacząć grę nową postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:09, Patjan56 napisał:

Mianowicie: Uważam, że gdyby nie fundamenty serii, nowa gra Blizzarda przeszła by w świecie
growym bez najmniejszego huku.


I tu nie masz racji. Po pierwsze, Diablo jakby ukazało się dopiero teraz nie było by po prostu kolejnym hack n''slashem bo całkiem możliwe że ten gatunek by nie istniał. To Blizzard i Diablo go stworzyło. Po drugie, Blizzard nie Diablo żyje, jakąkolwiek grę by wydali teraz i tak był by hype, miliony przedpremierowych zamówień i mania na punkcie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:09, Patjan56 napisał:

Mianowicie: Uważam, że gdyby nie fundamenty serii, nowa gra Blizzarda przeszła by w świecie
growym bez najmniejszego huku. Zagnijmy czasoprzestrzeń i udajmy, że poprzednie części
Diablo nigdy się nie ukazały. Gdyby tak było naprawdę, tytuł ze studia Blizzard byłby
po prostu kolejnym Hack''n''Slashem, który wykorzystuję stare rozwiązania używane w poprzedniej
generacji sprzętu i cechuje się średnią jak na dzisiejsze czasy grafiką. W dodatku gracze
potraktowali by Diablo 3 jako produkcję średnich lotów.


I tu sie nie zgodze z Toba. Nawet gdyby nie istnialy D1 i D2, to dla mnie nic by nie zmienilo. Ja skonczylem pierwsza czesc tylko raz dawno dawno temu, ledwo pamietam, druga kilka razy ale kompletnie nie gralem w nia po sieci. Od tamtych czasow gralem w kilka Hack''n''Slash jak Torchlight, Loki, Titan Quest, Hand of God Legend etc etc, kazda konczylem juz na sile bo zanudzaly strasznie, oprocz pierwszej wymienionej ktora byla koszmarnie nudna. Diablo daje mi to co gra tego typu powinna miec przede wszystkim, czyli wielka frajde z rozwalania masy przeciwnikow, jest to tak dobrze zrobione i pod wzgledem bardzo pomyslowych skilli, jak i pod wzgledem widowiskowosci ze mimo spedzonych juz ponad 40 h w grze nie odczuwam ani troche znuzenia. Umiejetne prowadzenie bohatera i wiazanie ze soba skilli powoduje ze jest sie ciagle skupionym na grze, szczegolnie wlasnie w D3 podoba mi sie to ze gra nie ograniczyla mnie do bezmyslnego spamowania lewego i prawego myszki. Ta gra ma po prostu to co innym gra tego typu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:21, Nefthis27 napisał:

dzialaja wam aukcje? bo ja mam z tym problemy

Czytaj newsy, na czas naprawy problemów technicznych które dręczą graczy już od premiery AH został zamknięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu zamiast zastanawiać się i dorabiać do gry jakąś dziwną filozofię nie powiedzieć jednej prostej rzeczy. Diablo to po prostu hektolitry miodności płynące z niczym nieskrępowanego mordowania demonów. Mnie żaden inny h&ns nie dał tyle radości co Diablo, a w swojej najnowszej postaci gra wydaje się jeszcze lepsza.

Blizzard może nie robi gier z grafiką jak żyleta, ani z fabułą godną literackiej nagrody Nobla, ale gameplay potrafią zrobić jak nikt inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem.

Spoiler

Pokonując rzeźnika wkraczam do 2 aktu robię sobie przerwe od gry loguje się za 10 min, a tu okazuje się, że nie mogę wybrać 2 aktu tylko nadal jestem w 1 i muszę powtarzać zadanie z finałowym bossem ? O co tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od premiery wylaczony jest real money AH a nie za zloto. z tym normalnym za zloto owszem sa problemy, juz dzisiaj o nich pisalem i zostalem posadzony o to ze poprostu nie wiem jak sie poslugiwac AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:11, Nagaroth napisał:

To Blizzard i Diablo go stworzyło.


Bzdury Waści wypisujesz :) Blizzard i Diabełek nie stworzyli gatunku. Mogli go co najwyżej spopularyzować, bo h''n''s, w momencie premiery pierwszego Diablo, miał już prawie 20 lat (a przynajmniej około 15). Tak więc stwierdzenie, że bez Blizzarda ten gatunek by nie istniał, jest sporym przegięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką oto strone http://darkd3.com/ z kąt można pobrać "ulepszacze" do grafiki, aby była bardziej mroczna. Czy przypadkiem nie dostanie się bana na bn''ie za coś takiego? Z D2 pamiętam, że za niektóre modyfikacje można było już nie grać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:41, Ring5 napisał:

lat (a przynajmniej około 15). Tak więc stwierdzenie, że bez Blizzarda ten gatunek by
nie istniał, jest sporym przegięciem.


aaa to jakie były hnsy przed 1 diablo? Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek wcześniej tak spłycił ideę RPG jak Blizzard. Do dziś zresztą to właśnie D1 przypisuje się powstanie gatunku.

Ale gafę walnąłem z tymi dwoma dekadami :D Dopiero w grze się zorientowałem po jednym dialogu, że to chodzi o lata w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:56, Perry_Cox napisał:

Polygamia chyba nie lubi Diablo 3.


Ta... recenzent tak się zacietrzewił, że w pewnym momencie zaczął porównywać grę h&s z grami mmo. Szkoda słów. Do tego jeździ po grze za elementy typowe dla gatunku. To nie jest rzetelna recenzja, tylko zwyły trolling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 23:51, Kapas napisał:

aaa to jakie były hnsy przed 1 diablo? Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek wcześniej
tak spłycił ideę RPG jak Blizzard.


Ciężko samemu poszukać? ;) Chociażby Soul Blazer czy Ultima VIII (choć ta ostatnia miała bardzie RPGowe zacięcie, niż Diablo). Tak naprawdę, to gatunek ten przywędrował na Zachód z Japonii, gdzie był popularny już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Dlatego też trudno jest mówić tu o "stworzeniu" gatunku. Natomiast niewątpliwie Diablo było dla h''n''sów tym, czym Dune II dla RTSów - swojego rodzaju "katalizatorem" ich popularności. A to, że obie gry są mylnie uznawane za prekursorów gatunku... cóż, pewne mity tak głęboko zakorzeniły się w naszej świadomości, że bezwiednie je powtarzamy, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że popełniamy błąd (vide "trylogia Tolkiena").

Dnia 18.05.2012 o 23:51, Kapas napisał:

Do dziś zresztą to właśnie D1 przypisuje się powstanie gatunku.


Poproszę jakieś konkretne źródła, przypisujące D1 powstanie gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się