Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2012 o 16:16, Kafar napisał:

[...] dopiero mam problemy na Hellu.


Dokładanie, ta klasa stosunkowo szybko zdobywa swoje najsilniejsze umiejętności, przez co gra się dość banalnie na powiedzmy tych dwóch początkowych poziomach trudności. Klasy czarujące długo czekają na mocne umiejętności które pozwolą im na totalną anihilacje wszystkiego co się rusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:16, Kafar napisał:

A ja barbem padałem na normalu z Diablo. Po prostu zły dobór sprzętu i klejnotów. Zaplanowałem
postać i dopiero mam problemy na Hellu.


Zle sie chyba wyrazilem. OP barbarzyncy polega na tym ze zbyt malo wymaga od gracza. Inne klasy napewno nie stoja sobie w miejscu i tluka bossa az padnie. Dla przykladu moja taktyka Magiem byla taka : Teleport z runa ze po uzyciu teleporta w ciagu 8 sek moge wrocic do miejscu z ktorego sie teleportowalem, Frost Nova z runa ze jak zamroze wiecej niz 5 przeciwnikow to bedzie duza szansa na Crita, Metor z runa do DMG. Robilem tak : Teleportowalem sie w srodek przeciwnikow, castowalem Frost Nova tak zeby ogarnac ponad 5 conajmniej, dwa meteory, wszystko musialo odbyc sie w ciagu 8 sekund tak zebym mogl wrocic teleportem w miejscu z ktorego sie przenioslem. To brzmi chyba bardziej skomplikowanie niz stac w miejscu i klikac lewy prawy az wszystko padnie Barbarzynca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:15, Shinigami napisał:

Spoiler

Diablo

na inferno został zabity przez maga, proponuje skasować tą klasę ;)


Proponuję przemyśleć argumentację i jeszcze raz przeczytać to, co napisałem... Jeśli jedna klasa musi kombinować, biegać, robić uniki - innymi słowy: natrudzić się, by pokonać bossa, to znaczy, że jest tak, jak być powinno. Boss ma być trudnym przeciwnikiem a walka z nim ma być wyzwaniem. Jeśli inna klasa (tu - Barb) nie musi się starać, tylko stoi sobie w miejscu i spokojnie wymienia ciosy z Diablo, to znaczy, że chyba coś jest nie do końca w porządku.

Ale jasne, lepiej jest ośmieszać kogoś, niż dopuścić do siebie myśl, że osoba taka może czasem mieć rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:21, Cykada85 napisał:

To brzmi chyba bardziej skomplikowanie niz stac w miejscu i klikac lewy prawy az wszystko padnie Barbarzynca.


Właśnie dlatego tak dużo ludzi gra klasą która wymaga mniej, bo komu się chce kombinować. Dla porównania gram Wizardem i nie używam żadnej z podanych przez Ciebie umiejętności. Dlatego ta klasa jest taka miodna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:21, Cykada85 napisał:

Zle sie chyba wyrazilem. OP barbarzyncy polega na tym ze zbyt malo wymaga od gracza.
Inne klasy napewno nie stoja sobie w miejscu i tluka bossa az padnie. Dla przykladu moja
taktyka Magiem byla taka : Teleport z runa ze po uzyciu teleporta w ciagu 8 sek moge
wrocic do miejscu z ktorego sie teleportowalem, Frost Nova z runa ze jak zamroze wiecej
niz 5 przeciwnikow to bedzie duza szansa na Crita, Metor z runa do DMG. Robilem tak :
Teleportowalem sie w srodek przeciwnikow, castowalem Frost Nova tak zeby ogarnac ponad
5 conajmniej, dwa meteory, wszystko musialo odbyc sie w ciagu 8 sekund tak zebym mogl
wrocic teleportem w miejscu z ktorego sie przenioslem. To brzmi chyba bardziej skomplikowanie
niz stac w miejscu i klikac lewy prawy az wszystko padnie Barbarzynca.


No normalu Monk, też nic sobie nie robi z bossów i ich leje bez mikstur czy czegoś. Dopiero w IV akcie zmusza nas gra do lepszego grania bo pamiętam, że mnie mini-boss szybko zdjąć. Użył zamrożenia i po prostu stał i mnie lał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:15, Bralo napisał:

Tylko czekam na dostawy do sklepu.
Ale jak to jest , że jak przejdę wszystkie akty na normalu , to później od nowa 1 akt
, te same lokacje ? tylko , że na wyższym poziomie trudności ? czy może mopki się zmianiają
, czy też te same są?.

Takie same tylko mają 10x tyle hp, 10x tyle obrażeń, elity pojawiają się dużo częściej i mają po więcej specjalnych zdolności zamiast 1. No i lecą itemki na znacznie wyższy poziom.

Dnia 20.05.2012 o 16:15, Bralo napisał:

I nie wiem czy to nie jest trochę monotonne ? jakie jest wasze zdanie , tych co przeszli
normal i grają dalej >?.


Wiesz... każdy hack''n''slash polega na eksterminacji wszystkiego w zasięgu wzroku. Dla mnie to nieszczególnie istotne czy tłukę pająka, zombiaka czy 3 metrowego golema. Monotonne to by się robiło gdyby było łatwe. Ale wraz ze wzrostem poziomu trudności naprawdę idzie się namęczyć w niektórych miejscach bo jeden nieuważny krok i dead w sekundę.

@ Mange
Pewnie jak legendarne itemy z Inferno + ostatnie poziomy gemów staną się popularne. To wtedy wydaje się to do zrobienia - wsadzać gemy pod max vitality (nie mają żadnych ograniczeń levelowych) tak żeby mieć z 25k hp już na nightmare by w razie czego przeżyć wszystko. Bo mając tylko jedno jedyne życie... nie no, to jest nie do zrobienia w normalny sposób xD W końcu drugi akt - jeden nieuważny krok i cię

Spoiler

Belial

zatłucze bo bije za 90% hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:23, Ring5 napisał:

Ale jasne, lepiej jest ośmieszać kogoś, niż dopuścić do siebie myśl, że osoba taka może
czasem mieć rację.


Balans klas to rzecz ważna, ale przy pełnej gamie umiejętności czyli na 60 lvl, na najwyższym poziomie trudności. Zrozum, że wtedy mechanika działa tak jak to Blizzard miał w planie, gwarantuje, że nie postoisz w miejscu przy Diablo Barbem na inferno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:26, Shinigami napisał:

Właśnie dlatego tak dużo ludzi gra klasą która wymaga mniej, bo komu się chce kombinować.
Dla porównania gram Wizardem i nie używam żadnej z podanych przez Ciebie umiejętności.
Dlatego ta klasa jest taka miodna ;)


Ja tak robilem do 45 lv kiedy dostalem pasive skill ze Arcane Magic spowalnia wrogow, wtedy uzywalem juz tych (nie pamietam nazwy) mini rakiet co leca jak przytrzymasz klawisz. Mimo wszystko znudzila mnie ta klasa i zaczalem Witch Doctora :)


@Vegost

Ja kompletnie nie biore normal pod uwage. Grajac Wizardem czy Witch Doctorem nie zginalem ani razu na normalu wiec pewnie kazda klasa jest banalnie prosto. Chodzi mi bardziej o Nightmare, Bllizard obiecywal ze zaczna sie schody, owszem dla mojego maga sie zaczely, dla kolegi z ktorym robilem normal co-op ani troche. Przyznam jedynie kolega wyzej ze owszem zaczal on miec problemy Barbem na Hellu, w koncu zaczal ginac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:31, Cykada85 napisał:

Ja kompletnie nie biore normal pod uwage. Grajac Wizardem czy Witch Doctorem nie zginalem
ani razu na normalu wiec pewnie kazda klasa jest banalnie prosto. Chodzi mi bardziej
o Nightmare, Bllizard obiecywal ze zaczna sie schody, owszem dla mojego maga sie zaczely,
dla kolegi z ktorym robilem normal co-op ani troche. Przyznam jedynie kolega wyzej ze
owszem zaczal on miec problemy Barbem na Hellu, w koncu zaczal ginac.


Jak na razie na koszmarze, nie odczuwam wyższego poziomu trudności. Tylko tyle, że moby mają więcej hp i mocniej gryzą. Ale problemów, jeszcze nie zauważyłem. Zobaczymy jak będę się lał z Lerykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:06, Ring5 napisał:

> Ta klasa serio jest takim OP?

A może mieli poprostu lepszy sprzęt ? może pakowali wsystko w HP i STR. Ja też gram barbarzyńcą, przed padnięciem serwerów już byłem u diabła. Tak że normal prawie skończony.

Momentami w grze było ciężko, dopiero jak zakupiłem sobie dwa mieczyki i klejnoty zaczęły lecieć zrobiło sie trochę lżej. Poza tym nie zapominajmy że barb ma sporo skili żeby właśnie nie dać szybko sie zabić.

Przez cały normal padłem z 3 razy, i jak pograłem chwilę z kumplam mnichem i WD to czułem że oni są OP.

PS: wiecie kiedy serwery wstaną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:34, vegost napisał:

Jak na razie na koszmarze, nie odczuwam wyższego poziomu trudności. Tylko tyle, że moby
mają więcej hp i mocniej gryzą. Ale problemów, jeszcze nie zauważyłem. Zobaczymy jak
będę się lał z Lerykiem.


IMHO pierwszy akt na koszmarze to takie "wyrównywanie" poziomu po normalu bo jedni mordowali Diablo na 29 levelu z niebieskimi itemami a inni na 32-35 z itkami z AH. Więc tam za trudno nie jest, prawdziwa zabawa i wzrost poziomu trudności się na drugim dopiero zaczyna (po prostu mnie tam zatkało jak głupia i nawet nie elitarna ważka na combo mi zjadła 6.5k hp XD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:34, vegost napisał:

Zobaczymy jak
będę się lał z Lerykiem.


U nas na hellu było śmiesznie. Ktoś

Spoiler

położył korone wszystko spoko, Leoric wstał zamachnął się swoją macką i dwóch naraz skasował, bo tak sobie stanęli xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Diablo na normalu swoją DH miałem tak, że przegrałem ze skubańcem ze dwa razy z rzędu, ze względu na śmiesznie niską ilość hp i armor. Dopiero jak założyłem relatywnie porządną tarczę, to załatwiłem go od razu.

Tak samo z Belialem na Koszmarze. Facet brał mnie na jednego hita, wczoraj w cztery osoby nie mogliśmy mu dać rady. Wczoraj nie miałem zbytnio czasu, aby spróbować samemu, ale szybka wymiana sprzętu zagwarantowała mi dodatkowe 4 000 hp, niestety kosztem 200 dps. Myślę więc, że kwestie należy rozważniej przemyśleć, nie porywać się z motyką na słońce.

Trzeba jednak przyznać, iż Łowcą trza się naskakać. Jest to postać niezwykle mobilna, ale z wytrzymałością u niej krucho :|.

Swoją drogą ciekawym niezmiernie jak to będzie wyglądać na Inferno. Już się nie mogę doczekać… :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:37, Szymon666 napisał:

PS: wiecie kiedy serwery wstaną ?


Od momentu padu w ciągu 6 h, czyli circa koło 20, co jest nie tylko dość długo jak na standardy Blizzarda (zwykle maintenance u nich to kwestia 1-2 h), no i w takim momencie w strefie europejskiej, bardzo znamienne... :/

Tu można sprawdzać http://eu.battle.net/d3/en/status

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:30, ziptofaf napisał:

@ Mange


To, co piszesz, miałoby dużo sensu, gdyby nie fakt, iż postaci Hardcore mają zupełnie inny ''świat'' niż te Softcore. Słowem, niemożliwy jest transfer przedmiotów od SC do HC, więc to o czym piszesz nie będzie miało wpływu na samą grę w trybie Hardcore.
Ot, zwyczajnie w HC trzeba mieć już większego skilla i zacząć więcej myśleć, dokładnie tak jak grało się w ten sposób w Diablo 2 :)

lis_23
- wysyłaj. Myślę, że koniec końców to Twoja decyzja, co zrobisz z tymi kluczami, a skoro listy już nie ma to nikt nie powinien mieć o to pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 16:40, lis_23 napisał:

To jak?, mogę komuś te klucze dać, czy nadal jest kolejka?


Na gry-online jest kolejka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inferno, jeżeli wierzyć forum, jest praktycznie niewykonalny dla klas melee od drugiego aktu. Nawet z 3 zdolnościami defensywnymi i shield&board, nie można tankować elitów. Mało kogo obchodzi balans przed levelem gdzie pada najlepszy gear, niż fakt, że część klas nie ma szans przejść gry jest raczej ważniejszy niż ''niby-łatwy'' style melee przed 60.

Zresztą nie widzę czemu melee nie powinno mieć takiego łatwego podejścia. Jeżeli moby trafiają za mocno, gameplay sprowadza się do spamowania skilli defensywnych/stunów, i biegania w kółko czekając na reset, co jest strasznie dennym sposobem gry (klasy ranged mają doty/pety które zadają za nich damage w tym czasie). Ponadto dostajesz właśnie takie sytuacje, że skoro klasa in-your-face ma problemy z mobkami, to klasy ranged dostają one shota o ile nie mają immune pokroju Smoke Screen czy Arcane Armor.

Swoją drogą Witch Doctorem nie napotkałem większych problemów przez cały Normal i Nightmare, zacząłem Hell i nadal gargantuan spełnia swoją role jako tank. A gram bardzo ryzykownie z 9k hp, gdy ludzie w coopie z którymi grałem dla nabicia Achiech mają spokojnie po 20k (głownie same DH i Magowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się