Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Jezusie nazarejski...
Dla wszystkich nieogarniuchów którzy nie umieją czytać opisu funkcji na AH - weź jeden z drugim używaj filtrów do szukania przedmiotów =.=
Bo domyślnie bez filtrów zawsze jest wyświetlane po 1sze - tylko 46 stron, po drugie zawsze z najwyższymi cenami [a są debile co wystawiają nic nie warty badziew po 200-500-800k itp].
Ustawić sobie czego chcesz szukać np chest armor z + do inta i socketami, ustawić max buyout na 1-2k i już jest lista porządnego sprzętu w normalnych cenach [sam sprzedaje swoje crafty czy zbędne dropy od 500gp w góre, zapewne te z nighta i hella nie będą wystawiane drożej jak 20-40k, set itemy i legendarki pewnie zatrzymam dla siebie, ale ich ceny też raczej nigdy u normalnych ludzi 100k nie przebiją]

Jak moderacja chce i przyklei to mogę napisać poradnik dla umysłowo spowolnionych... bo liczba spamu o AH w tym temacie robi się nieprzyjemnie drażniącą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy problem z templariuszem został już rozwiązany ? tzn nie można było dawać mu przedmiotów bo wywalało z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Wizzem, od premiery bez problemu dawałem Templarowi zarówno te osławione rzekomo zbugowane Tarcze jak i inny ekwipunek i z gry mnie ani razu nie wywaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:10, Pietro87 napisał:

Gram Wizzem


Bug występował tylko w wypadku DH.

Edit.

Jak masz chwilę wolnego czasu, to taki poradnik odnośnie AH byłby genialnym pomysłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 11:42, darkwind21 napisał:

Wow, ja pokonałem normal z prawie 3 razy mniejszym dmg(214), ale nie korzystałem z AH.

I pewne dobrze zrobileś:) Ja pewnie miałbym coś koło tego gdybym nie korzystał, bo drop jest taki,że
pożal się Boże:) Ale jak już raz skorzystałem to potem nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:01, Pietro87 napisał:

Jezusie nazarejski...

Pisze się Jezus Nazareński\Nazarejczyk kolego, taka krótka lekcja religii, języka polskiego i historii.

>umysłowo spowolnionych

Ja również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dwie sprawy,

Po 1. jak działa mechanika tej gry, że pierścień ze statystykami + 4 - 8 obrażeń i tylko tyle, dodaje mi o 50 więcej obrażeń niż taki z + 60 siły ? (gram barbarzyńcą)

Po 2.

Spoiler

jak sie dostać do super tajnego kucykowego poziomu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jaka oferta mobilny internet z modemem pozwoliłaby mi pograć w Diablo 3? Grając kilka godzin dziennie 4-5 jaki miałbym wybrać limit transferu danych na miesiąc ? Przykładowo dają 8-12 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:27, Szymon666 napisał:

Witam,

mam dwie sprawy,

Po 1. jak działa mechanika tej gry, że pierścień ze statystykami + 4 - 8 obrażeń i tylko
tyle, dodaje mi o 50 więcej obrażeń niż taki z + 60 siły ? (gram barbarzyńcą)

Te 4-8 obrażeń jest mnożone jeszcze przez bonus, jaki generuje statystyka siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:27, Arhoz napisał:

Pytanie - jaka oferta mobilny internet z modemem pozwoliłaby mi pograć w Diablo 3? Grając
kilka godzin dziennie 4-5 jaki miałbym wybrać limit transferu danych na miesiąc ? Przykładowo
dają 8-12 GB


Na pytanie odpowiem pytaniem, czy warto grać w Diablo 3 z ograniczonym transferem? Przecież ta gra wymaga ciągłego połączenia z internetem. Dla mnie nie ma takiej opcji. A nóż się zagrasz za długo, i zapłacisz 2 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2012 o 12:20, Mohair napisał:

Jak masz chwilę wolnego czasu, to taki poradnik odnośnie AH byłby genialnym pomysłem
:)



Mam cały tydzień, dostałem 7mio dniowe L4 [takie są skutki jak człowiek chodzi do roboty "lekko podziębiony", na własne życzenie wyhodowałem sobie zapalenie krtani], cyknę kilka zdjęć z AH to nawet częściowo "obrazkowy" ten poradnik mogę zrobić [ponoć na niektórych tylko obrazki działają xD]

Nie, że ja jestem jakiś spięty furiat, ale co stronę kurcze nawet po kilka postów z tym samym albo pytaniem albo narzekaniem, że wszystko w AH kosztuje po kilka milionów albo kilkaset tysięcy, mozna dojść do wniosku, że może ludzie nie umieją z tego korzystać ?

Bo np tego, że zawsze domyślnie wyświetlane jest pierwszych 46 stron z najdroższymi cenami wszyscy pewnie od razu nie złapali [ogółem obecnie limit stron nawet przy precyzyjnym szukaniu to zawsze 46. dlatego warto szukać konkretnie typu +do danej cechy, sockety, hp regen, att spd, move spd - warto szukać tego co nam potrzebne a nie jak popadnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:32, maurras napisał:

Te 4-8 obrażeń jest mnożone jeszcze przez bonus, jaki generuje statystyka siły.


Co prawda to prawda, nie pomyślałem. dziekować.

@Reinvanted

Powiadasz że nie jest tania ? Ale czy są z tego jakies wymiere korzyści? Super drop ? zaraz to oblookam.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby mieć dostęp do wyższych poziomów trudności trzeba każdą nową postacią zaczynać od normala, czy po pierwszym przejściu gry odblokuje się ten wybór automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:48, ChrisBgnr napisał:

Czy żeby mieć dostęp do wyższych poziomów trudności trzeba każdą nową postacią zaczynać
od normala, czy po pierwszym przejściu gry odblokuje się ten wybór automatycznie?


Każda pozstacią trzeba przejść po kolei. Normal -> Koszmar -> Piekło -> Inferno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, żeby było jasne, gram na wersji full eng, nie wiem i nie specjalnie interesuje mnie co i jak zostało przetłumaczone w wersji polskiej [po to załączam screena w tym poście, co by każdy się połapał jeśli z owym językiem jest na bakier] więc wszystko opisuję tak jak to wygląda u mnie.

No to jedziemy :

Zakładka Auction House.
Wybieracie opcje SEARCH -> EQUIPMENT
Pojawi wam się ekran z wyborem dostępnych filtrów wyszukiwania [jak również zapewne domyślnie wysiedlona lista całego ekwipunku, opiewająca na 46 stron, aczkolwiek nie za każdym razem wbijając w wyszukiwanie owa domyślna lista wszystkiego się ładuje].
W owych filtrach kolejno wpisujecie czego chcecie szukać czyli na przykładzie :


Item Type :
Armor
Chest Armor


Level Range:
20 - 25

Rarity:
Rare

Preffered Stats:
Intelligence
Has Sockets
Vitality

Max Buyout:
2000


Po tym jakże skomplikowanym zabiegu klikamy guzik SEARCH i naszym oczom ukaże się lista przedmiotów spełniających kryteria które ustawiliśmy.
Jeśli nie pokaże się kompletnie nic - klikamy profilaktycznie jeszcze raz SEARCH, bo cały AH bywa kapryśny i często trzeba go dwa razy przeszukać. Jeśli i tym razem nic nie ma - no widać nikt akurat nie sprzedaje tego czego szukamy, należy wtedy mieszać filtrami [np wywalić wymaganie posiadania bonusu do Vitality] i szukać po raz kolejny.
Najważniejsza opcja w wyszukiwaniu to Max Buyout - tu podajecie kwotę jaka maksymalnie ma wynosić opcja zakupu przedmiotu w trybie "kup teraz".
Wpisując te przykładowe 2000 wyszukiwanie wyświetla tylko te aukcje które mają od 1 do 2000gp w opcji natychmiastowego zakupu.
W filtrach Preffered Stats można tez obok konkretnej statystyki podawać jej wartość np Intelligence -> 50, wtedy wyszukiwarka znajdzie tylko te przedmioty które maja minimum +50 int.

Wyszukiwanie Gemów, Barwników, Schematów do Craftingu - tu obecnie nie ma filtrów cenowych, możemy tam jedynie szukać konkretnego przedmiotu [w przypadku gemów mamy filtry od rodzaju klejnotu jego jakości i ilości jaką chcemy zakupić].

To chyba wszystko w tym temacie, bo zakładam, że sprzedawanie przedmiotów jest na tyle banalne, że nie stanowi już tak ogromnej "wiedzy tajemnej" jak korzystanie z filtrowanego wyszukiwania.

Niżej jeszcze zamieszczam screena co by każdy wizualnie wiedział jak to wygląda.

20120521131232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:01, Pietro87 napisał:

Jak moderacja chce i przyklei to mogę napisać poradnik dla umysłowo spowolnionych...
bo liczba spamu o AH w tym temacie robi się nieprzyjemnie drażniącą...

Dobry byłby pomysł :)
Bo mnie na razie dziergać się zbytnio nie chce by zaktualizować podpięty post.
Napisz sensowną treść i wyślij to najlepiej Isildurowi albo Wojmanowi :) Oni będą wiedzieć co z tym zrobić :)

EDIT:
Widzę, już coś bazgrnąłeś :) można by podpiąć ciekawe co zrobią Modzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przyklejać całego posta, starczy samo URL wkleić gdzieś w pierwszy przyklejony i dodać mu jakiś sensowny nagłówek np : Jak korzystać z filtrów w Domu Aukcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęć z AH to nawet częściowo "obrazkowy" ten poradnik mogę zrobić [ponoć na niektórych

Dnia 21.05.2012 o 12:43, Pietro87 napisał:

tylko obrazki działają xD]


To konieczność :) Najlepiej screen po screenie - pamiętaj, że w Diablo 3 grają i będą grały też osoby, które nie potrafią czytać.

http://demotywatory.pl/3803148

^^ Kiedy tylko wywalą kolejne 150-160 zł, tym razem na real key ;-) Piktogramy to dziś podstawa - coś jak w metrze w Meksyku. Szanujmy czas analfabetów i debili - oni też chcą pograć i mają do tego prawo :D

ps. A furiactwo rozumiem - nowy Diabełek jest prosty jak konstrukcja cepa, a i tak ludzie piszą posty jak pokonać Butchera na normalu... Z auction house... - nic dodać nic ująć: filtry są widoczne gołym okiem, nawet mając okulary musztardówki bym zauważył..., no ale.... takie widać czasy, że dziś wszystko wszystkim trzeba podać na złotej tacy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się